phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Blogas>

Dominikas Milowskis: „Keliautojai šiandien ieško įvairovės“

Dominikas Milowskis: „Keliautojai šiandien ieško įvairovės“
Dominik Milowski

Dominik Milowski
Direktorius
2019-09-23 | #Madeira

Per metus pasaulį apkeliavęs Dominikas Milowskis: „Keliautojai šiandien ieško įvairovės“

2018 metų pradžioje į Lietuvą įžengė didžiausia kelionių organizatorė Lenkijoje „ITAKA“. Mūsų keliautojams ji pasiūlė daug naujų ir rečiau lankomų krypčių, pavyzdžiui, Madagaskarą, Albaniją, Zakinto salą Graikijoje, o žiemą – Tabos ir Marsa Alamo kurortus Egipte. Apie kintančius keliautojų poreikius kalbamės su bendrovės „ITAKA Lietuva“ vykdomuoju direktoriumi Dominiku Milowskiu.

Kelionių versle dirbate jau daug metų, ir ne tik Lenkijoje. Ar skiriasi turistų poreikiai, tarkime, Baltijos šalyse ir Vakarų Europoje?
Sunku apibendrinti, nes skiriasi ne tik šalys, bet ir kartos. Todėl klientų visuomet klausiame, koks yra jų atostogų tikslas, pomėgiai, ką jau yra matę, kaip įpratę keliauti. Nesvarbu, jie renkasi tolimą kelionę ar trumpą išvyką, mūsų darbas – pateikti kuo daugiau galimybių, alternatyvų. Žinoma, keletą tendencijų galėčiau išskirti. Pavyzdžiui, prancūzams – maisto mėgėjams, visuomet svarbu pažinti vietos virtuvę. Rusai dažniausiai teikia prioritetą kelionėms, kuriose „viskas ultra įskaičiuota“, įskaitant alkoholį. Beje, daugybė lenkų turistų irgi rinkdavosi keliones „viskas įskaičiuota“, tačiau šiandien žmonės nori įvairovės. Jie renkasi keliones į tolimesnius kraštus, pavyzdžiui, Madeirą, kur tokios koncepcijos nėra. Norėdamas patirti ką nors įdomaus, turi išeiti iš viešbučio.

Kopimas į Ruivo viršukalnę Madeiroje
Kopimas į Ruivo viršukalnę Madeiroje

Jauni žmonės veikiausiai mėgsta keliones planuotis patys?
Manau, priklauso nuo to, kiek galima skirti tam laiko. Juk kelionės planavimas – tai kruopštus darbas. Jeigu nori gauti kokybiškas paslaugas ir neturi laiko paieškoms, geriausia kreiptis į tos srities profesionalus. Tiesa, pastebiu tai, kad jaunoji karta daug daugiau išmaišiusi pasaulio nei, tarkime, manoji kadaise. Turkiją, Egiptą, daugelį Europos šalių jauni žmonės būna aplankę dar vaikystėje, keliaudami su tėvais. Taigi, juos domina naujos, dar neatrastos kryptys.

O kokias keliones renkatės jūs? Turbūt jau esate išmaišęs visą pasaulį?
Manau, žmogaus gyvenimas per trumpas, kad pamatytų viską, net jei ir keliautų po 8–10 kartų per metus (juokiasi). Todėl kaskart svarbu rinktis vis naujas kryptis. Aš pats keliauti pradėjau studijų metais, o prieš pradėdamas dirbti kelionių versle kartu su žmona leidausi į metus trukusią kelionę aplink pasaulį. Tiesa, niekada nebuvau tas turistas, kuris renkasi įprastas vietas. Mane domina atokesnės kryptys, pavyzdžiui, Farerų ar Velykų salos. Tokiose vietose, kur nėra didelio judėjimo, tvyro kitoks laiko pojūtis. Juk Europoje gyvename labai greitai, skubame. Tačiau įsivaizduokime, kad stovime kur nors toli nuo tų visų reikalų, projektų, deadline’ų, kur lėktuvai skraido kartą per savaitę, žmonės gyvena visai kitu ritmu ir jiems nėra taip svarbu, kiek valandų... Tokiose vietose gali atsipalaiduoti ir rūpesčius palikti nuošalėje.

Akmeninės statulos Velykų saloje
Akmeninės statulos Velykų saloje

Ką patartumėte tiems, kas renkasi kelionę šiandien?
Mano patarimas – stenkitės gauti pačią geriausią vertę, atsižvelgdami į tai, ko jums reikia. Jeigu renkatės viešbutį, pirmiausia išsiaiškinkite, jis stovi miesto centre ar atokiau. Svarbu žinoti ir tai, ką gausite pasirinkę „viskas įskaičiuota“, kadangi maitinimo koncepcija viešbučiuose skiriasi. Žinoma, jei keliaujate su vaikais, atkreipkite dėmesį, ar viešbutyje (arba šalia jo) yra vaikams skirtų pramogų bei atrakcijų. O galbūt galite rasti įdomios veiklos, kuri tiktų visiems drauge. Pavyzdžiui, Madeiroje yra fantastiški takai, išsiraizgę per visą salą. Jais vaikščioti galite net kelias savaites, grožėdamiesi kalnų vaizdais ir mėgaudamiesi vietiniu maistu.

Keliaukite į Madeirą

Skaitykite daugiau

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter