phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Blogas>

Keliaudami į Madeirą nepraleiskite ir Porto Santo salos

Keliaudami į Madeirą nepraleiskite ir Porto Santo salos
Daiva Strumskienė

Daiva Strumskienė
Pardavimų vadovė
2022-11-29 | #Madeira

Keliaudami į Madeirą nepraleiskite ir Porto Santo salos

Nors Madeira jau spėjo tapti viena mėgstamiausių lietuvių atostogų krypčių, bet visai greta jos esanti Porto Santo sala dažnai dar lieka neatrasta. Nors ji mažesnė už Madeirą beveik 18 kartų, joje taip pat yra ką atrasti. Kelionių organizatorius „Itaka“ pristato Porto Santo istoriją ir ryškiausias lankytinas vietas.

Porto Santas – „Palaimintasis uostas“
Porto Santo salos pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „Palaimintasis uostas“. Toks pavadinimas vietovei suteiktas ne be reikalo. Kuomet XV amžiuje portugalų keliautojai ieškojo vandens kelių į vakarinę Afrikos pakrantę, stiprūs vėjai nukreipė juos nuo kurso, bet taip jie atrado salą, kuri po nerimastingų oro sąlygų vandenyne, jiems tapo jaukia ir saugia užuovėja.

Vila Baleira miestelis Porto Santo saloje
Vila Baleira miestelis Porto Santo saloje

Kristupo Kolumbo stotelė
Šioje saloje sau užuovėją rado ir vienas žinomiausių pasaulio keliautojų – Kristupas Kolumbas. Tiesa, jis į šią salą atvyko ne per klaidą, o visiškai tikslingai, nes įsimylėjo ir vėliau vedė Porto Santo salos gubernatoriaus Bartolomėjaus Perestrelo dukterį Filipą de Moniz. Istorikai teigia, kad ši meilės istorija galėjo prisidėti ir prie didžiųjų Kristupo Kolumbo atradimų, mat dažnai keliaudamas iš Portugalijos į Madeiros salų archipelagą jis daug sužinojo apie navigaciją vandenyje.

Kelionių organizatoriaus atstovė Daiva Strumskienė pasakoja, kad Kristupo Kolumbo pėdsakais Porto Santo saloje galima pasivaikščioti ir dabar: „Vietiniai itin didžiuojasi šia salos istorijos detale. Tam yra skirtas ir specialus Kristupo Kolumbo muziejus. Vietinių teigimu, muziejaus vieta yra būtent ten, kur anksčiau stovėjo namas, kuriame keliautojas ir gyveno. Viena iš pastato sienų yra akmeninė, su dviem ovaliais langais. Tai išties būdinga XV a. architektūra, tad ši detalė palaiko vietinių teoriją.“

Paplūdimys Porto Santo iš paukščio skrydžio
Paplūdimys Porto Santo iš paukščio skrydžio

9 kilometrai gydančių paplūdimių
Sala gali pasigirti ne tik turtinga istorija, bet ir unikaliais paplūdimiais. Porto Santo auksinio smėlio paplūdimys 2022-aisiais metais buvo tituluotas gražiausiu Europoje. Paplūdimiai čia ne tik gražus, bet ir gydantys. Jūros vanduo, kuriame gausu kalcio, jodo ir magnio, būdingas daugeliui jūrų ir vandenynų pakrančių. Porto Santo paplūdimiai išskirtiniai dar ir dėl smėlio gydomųjų savybių.

„Smėlis čia sudarytas daugiausia iš kalcio karbonato, kalcito pavidalu, kuris pasižymi ypatingomis šiluminėmis savybėmis. Dėl šios priežasties, ramus poilsis Porto Santo paplūdimyje ne tik leidžia atsipalaiduoti ir pailsėti, bet ir padeda gydyti ortopedines ir reumatines problemas“, – pasakoja D.Strumskienė.

aukinis paplūdimys Porto Santo
Laukinis paplūdimys Porto Santo

Natūralios gamtos grožybės
Porto Santo sala tinka ne tik norintiems pailsėti paplūdimiuose, bet ir ieškantiems aktyvaus poilsio galimybių. Čia yra sudaryta įvairaus lygio žygio maršrutų, kurie leis aplankyti ir pamatyti salą iš naujų kampų. Pavyzdžiui, vienas maršrutas veda tiesiai į aukščiausią Porto Santo viršūnę – Pico do Castelo. Kitas takas veda aplink Pico do Facho kalną. Šiuos ir kitus maršrutus galima įveikti tiek pėsčiomis, tiek dviračiais, tad galima rinktis sau priimtiniausią salos atradimo būdą.

Tiesa, kelionių ekspertė primena žygiams pasiruošti atsakingai: „Eidami į žygį, pasiimkite su savimi vandens ir užkandžių, nes pakeliui sutiksite įspūdingą žmogaus nepaliestą gamtą, kurioje nėra restoranų ar parduotuvių“.

Keltas keliantis iš Funšalio Madeiroje į Porto Santo
Keltas keliantis iš Funšalio Madeiroje į Porto Santo

Unikali salos kultūra
Nors Porto Santo sala yra žinoma dėl savo natūralios gamtos grožybių, bet vietinė kultūra taip pat verta atskiro dėmesio. Jei norite pamatyti autentišką salos šventę, aplankykite salą birželio 23–24 dienomis. Vidurvasario minėjimas čia vyksta švenčiant Festas de São João festivalį, taip pagerbiant salos globėją Šv. Joną.

Dar viena unikali Porto Santo šventė – Kolumbo festivalis. Jis vyksta rugsėjį ir yra skirtas paminėti keliautojo apsilankymą ir patirtis Madeiros archipelago salose, bei pasidžiaugti kitomis jo kelionėmis ir atradimais. Švenčių kupina ir vasaros pabaiga. Rugpjūčio pradžioje saloje švenčiamas religinis Nossa Senhora da Graça festivalis, o mėnesio pabaigoje vyksta Festa das Vindimas, vynuogių derliaus šventė.

Keliaukite į Madeirą

Skaitykite daugiau

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter