phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Blogas>

Albanija gerina lankomumo rekordus

Albanija gerina lankomumo rekordus: kodėl verta aplankyti šią šalį?
Daiva Strumskienė

Daiva Strumskienė
Direktoriaus pavaduotoja
2023-05-19 | #Albanija

Albanija gerina lankomumo rekordus: kodėl verta aplankyti šią šalį?

Jungtinių Tautų plėtros programa pasidalijo tyrimo rezultatais, kurie atskleidė, jog pernai Albanija turėjo rekordinį šalies turizmo sezoną, vien sausio–rugsėjo mėnesiais šalį aplankė 6,4 milijono keliautojų. Anot organizatoriaus „Itaka“, Albanijai nenumaldomai populiarėjant, verta šalį aplankyti būtent dabar, kuomet šalies investicijos į turizmą didžiausios, o lankytinos vietos vis dar neatrastos ir nepabodusios.

Ilgą laiką buvusi uždara, Albanija pagaliau plačiai atveria vartus
Pagalvojus apie atostogų kryptis, Albanija greičiausiai nėra ta šalis, kuri pirma ateitų į galvą. Taip yra dėl to, nes Albanija turistinių krypčių žemėlapyje atsidūrė palyginti neseniai. Iki pat XX a. pabaigos šalis buvo sukaustyta griežto komunistinio režimo. Taigi pirmieji užsienio šalių turistai šalį atrasti pradėjo prieš maždaug 30 metų, kuomet kaimyninės Albanijos šalys pramoginiais tikslais buvo lankomos šimtmečiais.

Kelionių ekspertė Daiva Strumskienė atkreipia dėmesį, kad vis dėlto pastarieji 30 metų šalies turizmo sektoriui buvo produktyvūs. „2022 metais Albanija tapo vienu karščiausių atostogų taškų, pritraukusiu daugiau nei 6,4 milijono keliautojų iš viso pasaulio“, – pasakoja D.Strumskienė.

Albanijos sostinė Tirana
Albanijos sostinė Tirana

Europa atranda tai, kas buvo nepasiekiama ir paslaptinga
Tai, kad šalis ilgai buvo uždara, turi įtakos ir žmonių žinioms apie Albaniją. Jos istoriniai ir geografiniai turtai yra tarsi apgaubti paslapties šydu, tad atvykus į šalį čia stebina viskas. Dėl unikalios Albanijos lokacijos, čia susiduria Romos, Bizantijos, senovės Graikijos ir Osmanų civilizacijos, tad šalyje sutinkama daug architektūros stilių bei kultūros akcentų.

Galbūt ieškodami būtent tokių – dar nematytų – vaizdinių, šią šalį vis labiau atranda Vakarų Europos keliautojai. Skaičiuojama, kad vien 2022-aisiais keleivių iš Ispanijos skaičius išaugo daugiau nei dvigubai (+57 proc.), Nyderlandų keliautojų padaugėjo daugiau nei trečdaliu (+36 proc.), o Belgų atvyko beveik ketvirtadaliu daugiau (+23 proc.).

Kelionių ekspertė D.Strumskienė pasakoja, kad ir lietuviai vis dažniau savo atostogoms renkasi Albanijos kryptį. „2022 m. iš Lietuvos į Albaniją organizavome 1 skrydį per savaitę, ir iš viso 18 skrydžių per sezoną. O dėl didžiulio susidomėjimo šia kryptimi, šiemet planuojame net po 2 skrydžius per savaitę, iš viso net 35 skrydžius, tam, kad galėtume sutalpinti visus Albaniją pamatyti norinčius lietuvius“, – pasakoja kelionių ekspertė.

Albanija pasitinka keliautojus rekordinėmis investicijomis
Savo šalies įspūdingumo potencialą puikiai suvokiantys albanai į turizmo sektorių žiūri rimtai ir keliautojus nori pasitikti su nauja ir kokybiška infrastruktūra. Dėl šios priežasties, 2019 metais, į viešbučių infrastruktūros plėtrą buvo investuota rekordinė – 110 milijonų eurų – suma, ji buvo skirta 67 viešbučiams.

Albanijoje kasmet duris atveria nauji viešbučiai
Albanijoje kasmet duris atveria nauji viešbučiai

„Albanijos investicijos į turizmą – pats geriausias ženklas, kad šalį verta aplankyti būtent dabar. Albanija dar tik kuria savo, kaip atostogų šalies, įvaizdį. Dėl to gausiai į tai investuoja. Siekia palikti keliautojams tik patį geriausią įspūdį. Negalima praleisti šio šanso, tad jei norite pajusti tikrą balkanišką svetingumą ir aukščiausią siekį išpildyti visus Jūsų atostogų norus, visą tai rasite Albanijoje“, – pataria kelionių ekspertė.

Albanijoje stengiasi ne tik turizmo sektorius, bet ir saulė
Nors šalies turizmo sektoriaus darbuotojai deda labai daug pastangų, kad keliautojų atostogos Albanijoje būtų įsimintinos, svarbu pabrėžti, kad atsakingai dirba ne tik jie. Skaičiuojama, kad saulė Albanijoje šviečia 300 dienų per metus, taigi ji taip pat reikšmingai prisideda prie to, kad atostogos keliautojams būtų šiltos bei šviesios.

Vasarą vidutinė oro temperatūra Albanijoje svyruoja tarp 24 ir 28 laipsnių. Esant tokiai temperatūrai, jūros vanduo sušyla iki 23–25 laipsnių. Be to, vasarą šalyje labai nedaug lietaus. Statistiškai – 90 proc. visų kritulių iškrenta žiemą, tad albaniškos vasaros būna sausos.

Albanijos saule galėsite mėgautis tiek keliautojams pritaikytuose, tiek laukiniuose paplūdimiuose
Albanijos saule galėsite mėgautis tiek keliautojams pritaikytuose, tiek laukiniuose paplūdimiuose

Kelionei pakanka tapatybės kortelės
Albanija nėra Europos Sąjungos narė, tačiau keliaujant iš Lietuvos tai nesukels papildomų rūpesčių. Albanija pripažįsta Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelę galiojančia kelionėms, tad neteks gamintis paso skubos tvarka. Tik svarbu atkreipti dėmesį į tapatybės kortelės galiojimo laiką, ji turi galioti dar bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Keliaukite į Albaniją

Skaitykite daugiau

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter