phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Armėnija

Trumpai

  • Paslaptingi vienuolynai ir įmantriai išraižyti chačkarai
  • Jerevanas – vienas seniausių miestų pasaulyje
  • Nuostabi gamta, uolėti miestai ir pasaulinio lygio paminklai
  • Ilgiausias lynų keltuvas pasaulyje
  • Svetingumas ir puiki armėnų virtuvė

Peržiūrėti pasiūlymą

Nuostabi gamta, svetingi čiabuviai, pasaulinio lygio paminklai ir Ararato kalnas, matomas iš bet kurios vietos šalyje. Armėnija žavi savo istorija ir džiugina vienuolynais ar įmantriai dekoruotomis chačkomis, pritraukiančiomis vis daugiau turistų iš viso pasaulio.

Armėnija – vienuolynų ir chačkarų šalis
Čia yra tiek daug šventyklų, vienuolynų ir chačkarų, kad neįmanoma nurodyti tikslaus jų skaičiaus. Nepaisant to, kiekvienas iš šių objektų yra spalvingas, gražus ir savaip unikalus. Chačkarai, pažodžiui „akmeniniai kryžiai“, buvo pradėti kalti Armėnijoje iškart po krikščionybės priėmimo. Jie turėjo pakeisti pagonių šventyklas, vėliau puošė ir sankryžas, sodus, antkapius. Dešimtys tūkstančių akmeninėse lentelėse iškaltų kryžių padengti smulkiais ornamentais – kiekvienas skirtingai. Norėdami pamatyti unikaliausias Armėnijos katedras, turite apsilankyti religiniame šalies centre - Ečmiadzine. „Armėnų Vatikanas“ slepia tokius brangakmenius kaip Hripsime bažnyčia – vienas gražiausių religinių paminklų Armėnijoje, Šv. Grigaliaus katedra – seniausia krikščionių šventykla šalyje ar VII a. Zwartnoc katedros griuvėsiai. Šventyklos nevilioja nei puošnumu, nei auksiniais ornamentais. Įsikūrusios toli nuo miestų centrų, pastatytos iš vulkaninio tufo, jie stebina savo paprasta, asketiška forma, kuri priartino žmones prie Dievo. Ankstyvųjų viduramžių vienuolynai yra tikri Armėnijos orientyrai ir architektūros brangakmeniai. Verta aplankyti didžiajame slėnyje išraižytą Geghardo vienuolyną ir Khor Virab, iš kurio atsiveria nepamirštamas vaizdas į Ararato šlaitus, arba didžiausią Armėnijos vienuolyną – Tatevą. Kiekvienas vienuolynas turi savo unikalią istoriją, kiekvienas iš jų yra kvapą gniaužiančiame daubų, bedugnių ir uolų peizaže.

Sostinė senesnė už Romą
Įkurtas 782 m. pr. Kr., Jerevanas yra 29 metais senesnis už civilizacijos lopšiu laikomą Romą! Armėnijos sostinė, nepaisant savo ilgaamžiškumo, neturi žavingo senamiesčio. Ji džiugina kažkuo visiškai kitokiu – modernumu bei vietomis, puikiai menančiomis beveik 70 komunizmo metų. Lankantis Jerevane būtina pamatyti Respublikos aikštę, apsuptą monumentalių pastatų iš rausvo ir geltono ugnikalnio tufo. Aikštės viduryje rasite šokančius ir grojančius fontanus, kurie geriausiai matosi sutemus. Taip pat verta užkopti į Cascades – garsųjį 300 metrų aukščio architektūrinį kompleksą su daugiau nei 500 laiptelių, iš kurių atsiveria vaizdas į miestą. Seniausios krikščioniškos šalies sostinėje taip pat galėsite aplankyti senovinių rankraščių muziejų arba važiuoti kelis kilometrus, kad pasiektume Garni kaimą su pastatų kompleksu, kuriame anksčiau buvo tvirtovė, rūmai ir šventykla. Iki šių dienų išliko tik Atėnų Partenoną primenanti šventykla, pastatyta I amžiuje. Kaime taip pat rasite Saulės šventyklą – vienintelę pagonių šventyklą, išlikusią iki šių dienų Armėnijoje.

Araratas – šventasis armėnų kalnas
Šis vardas visų pirma žinomas iš palyginimo apie tvaną ir Nojaus arką. Būtent ant šio kalno turėjo sustoti Nojaus valtis, o į krantą išlipę žmonės prie jo sukūrė šiandieninės civilizacijos pamatus. Armėnijai kadaise priklausęs kalnas komunistiniais laikais buvo padovanotas... Turkijai, o armėnai kiekviename žingsnyje rodo savo šventojo kalno ilgesį. Provincija ir vienas iš miestų turi tą patį pavadinimą. Araratas tai taip pat futbolo klubų, viešbučių, sulčių ir restoranų pavadinimas. Šį pavadinimą turi ir populiariausias gėrimas Armėnijoje – puikus Ararato konjakas. Armėnijos herbo centre taip pat pavaizduotas šventasis armėnų kalnas. Tačiau labiausiai kalnas puošia Armėniją, nes nors ir nėra jos teritorijoje, bet sniegu padengta jo viršūnė matoma praktiškai iš bet kurios šalies vietos.

Armėnijos virtuvė
Čia svarbiausia duona. Patiekiama prie kiekvieno patiekalo, ji yra dviejų populiariausių rūšių – „matnakash”, ovali ir plokščia, apie 3 cm storio ir plonas lavašas. Taip pat populiarūs patiekalai iš „hac” duonos – „żangialow hac” tai duona, įdaryta žolelėmis, o „lahmadzio hac” tai plona armėniška duona su malta jautiena ir citrinos sultimis. Tipiškas Armėnijos skanėstas tai taip pat armėniškas sūris pagamintas iš karvės, ožkos ar avies pieno, parduodamas parduotuvėse ir turgeliuose, kur pardavėjai noriai siūlo visokių jo skonių. Kitas populiarus patiekalas – „spas”, šiek tiek rūgštoka sriuba iš armėniško jogurto su puikiu priedu – perlinėmis kruopomis. Sočiai pavalgę būtinai paragaukite čia itin mėgstamų alkoholinių distiliatų. Garsiausia degtinė – tutovka gaminama iš šilkmedžio, cirani ohi – iš abrikosų, o tanzi ohi – iš kriaušių. Populiariausias nealkoholinis gėrimas tai naminis kompotas arba čiobrelių arbata – urcy tej.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter