phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>>

Kavala

Trumpai

  • Kavala – daugiau nei 2000 metų senumo miestas senovėje dar vadintas Neapoliu
  • Amfiteatro formos šviesus miestas su baltais pastatais, todėl yra vienas vaizdingiausių Graikijos miestų
  • Vaizdinga Kavalos promenada: oras pripildytas šviežiai keptos žuvies ir jūros gėrybių aromato, o aplink esančiose tavernose žmonės kartkartėmis pakelia tostus tardami „Opa“
  • Kadaise populiari dėl savo prekybos tabaku, Kavala gali pasigirti nuostabia pastatų kolekcija
  • Mieste yra viskas ramiam pabėgimui atostogoms: vaizdingas fasadas su spalvingais namais, šurmuliuojanti krantinė su tradicinėmis graikiškomis tavernomis ir akmenimis grįstos gatvelės
  • Mėsa, žuvis, vėžiagyviai, šviežios daržovės ir vaisiai yra pagrindiniai nacionalinės virtuvės ingredientai

Peržiūrėti pasiūlymą

Poilsinės kelionės (44) Pažintinės kelionės (2)

Kavala - Kavalos prefektūros sostinė ir antras pagal dydį miestas šiaurinėje Graikijoje (po Salonikų).

Įkurta VI amžiuje prieš Kristų ir pavadinta Neapoliu, o tai reiškė naująjį miestą. Miestas stūkso tiesiai priešais Taso salą ir pirmą kartą buvo įkurtas kolonistų iš Taso. Įdomu tai, kad tuo metu tai buvo Makedonijos sostinės Filipo uostas.

Kavala beveik šešis šimtmečius buvo valdoma Osmanų imperijos. Suleimanas Didysis, XVI amžiuje pastatė didelį akveduką, išlikusį iki mūsų dienų ir tapusį Kavalos simboliu.

Šiandien atvykus į Kavalą galima pajusti keistą didingo miesto ir ramaus pajūrio miestelio derinį, krikščioniškos ir islamiškos kultūros junginį. Ypač senamiestyje, o čia – siauros akmenimis grįstos gatvelės su senais namais ir moderniais pastatais bei kavinėmis. Graži jūra, paplūdimys, gražūs saulėlydžiai, prabangios jachtos ir maži žvejybos laiveliai.

Kavala yra amfiteatro formos, ir tęsiasi nuo uosto iki tvirtovės, esančios aukščiausioje kalvoje, vienoje pusėje ir Simvolo kalno kitoje pusėje.

Kavalą sudaro balti pastatai, todėl ji dar vadinama baltu miestu, o ši mozaika primena didelę snaigę, todėl ji - vienas vaizdingiausių Graikijos miestų. Kavalos gyventojai didžiuojasi savo nuostabiu miestu, kartais jį vadindami „Graikijos Monaku“ dėl savo ypatingos geografijos ir pakrantės.

Įdomu dar tai, kad nepaisant jos žavesio, Kavala dar nėra visiškai užvaldyta turizmo. Šiame mieste gausu autentiško vietinio charakterio ir nepaliesto grožio – tai dar nuostabesnis atradimas jos lankytojui.

Gidas: Turistais rūpinasi Lietuvos ststovas, į kurio pareigas įeina pagalba atvykstant, išvykstant, poilsio metu ir registruojantis į vietines ekskursijas.

Skrydžio trukmė: Lietuva - Kavala – apie 2 val.

Vietos laikas: Nėra laikrodžių sukiojimo (UTC +3)

Kalba: Šiuolaikinė graikų kalba. Galima bendrauti anglų ir vokiečių kalbomis.

Įtampa: 220 V.

Valiuta: Euras (EUR).

Kainos viešbutyje ir restorane: Pietūs – nuo 10 EUR, gėrimas – apie 2 EUR, alus – apie 3 EUR, vynas – apie 4 EUR; parduotuvėse net perpus pigiau.

Privaloma turistinė rinkliava: Klientams taikoma privaloma turistinė rinkliava: 0,25-4 EUR/diena/kambarys/ priklausomai nuo viešbučio kategorijos; rinkliava renkama nuo 2018-01-01, mokama vietoje, viešbutyje.
Viešbučiai:                                           Apartmentai:
1* ir 2* – 0,5 EUR/diena                       1* ir 2* – 0,25 EUR/diena
3* – 1,5 EUR/diena                              3* – 0,5 EUR/diena
4* – 3 EUR/diena                                 4* – 1 EUR/diena
5* – 4 EUR/diena

Vietinės ekskursijos: Organizuojamos vietinių turistinių agentūrų, pagal jų nustatytas sąlygas. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, ekskursija gali būti atšaukta, kelionėms iš Tasos salos klientai privalo į Tasos uostą atvykti savarankiškai.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter