phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Islandija

Trumpai

 • Ekstremalioji Islandija - vieta, kurioje susipina didžiausi ledynai bei aktyviausi ugnikalniai Europoje, galingi kriokliai ir natūralios karštosios versmės
 • Nuostabus kraštovaizdis apima viską nuo tektoninių plokščių ir ledynų iki natūralių karštųjų versmių ir riaumojančių krioklių
 • Sala yra tokia atoki, kad žiūrint į nesibaigiantį šiaurinį Atlanto vandenyną gali pasijusti kaip pasaulio pakraštyje
 • Švelnesnė Islandijos pusė: spalvoti kaimeliai, purpuriniai lubinų laukai ir vaizdingos bažnyčios
 • Romantiškas laukinių arklių, bėgiojančių per lygumas ir vandenyne plaukiojančių banginių, kraštas
 • Kaip ir daugumoje Skandinavijos šalių, virtuvė yra visiškai įkvėpta islandų turimų ingredientų – nuo laisvai klajojančių avių iki menkių

Peržiūrėti pasiūlymą

Pažintinė kelionė (1)

Šios kvapą gniaužiančios šiaurinės vietovės talentai yra begaliniai - ji patenka į pirmuosius laikraščių puslapius, patenka į geriausiųjų sąrašus, žavi gamtos mylėtojus ir pribloškia vis daugiau lankytojų.

Šiaurės Islandija. Salos šiaurė - tai geologų rojus. Mėnulį primenantys lavos laukai, spjaudantys purvo katilai, įspūdingi kriokliai, snieguotos viršūnės ir banginių įlankos - tai Islandija. Garsiausi regiono objektai yra kelių temų variacijos: raibuliuojanti, vulkaniškai aktyvi žemė ir vanduo bei ledas, tekantis link plačios pakrantės.

Čia galima atrasti begalę įdomybių: mažąjį Akureiri miestelį, kuriame stebina didmiesčio gyvenimo akimirkos, vėjuotos fiordų pakrančių ganyklos, pilnos tvirtų vikingų žirgų, ir žvejų kaimeliai, atkakliai besilaikančius minties neasfaltuoti kelių.

Šiaurės Islandijoje jus vilios atviroje jūroje esančios salos, apgyvendintos jūros paukščių kolonijomis ir keliais atkakliais vietiniais gyventojais. Vieniši pusiasaliai, besidriekiantys link poliarinio rato ir nacionalinio parko pasivaikščiojimo takai, kuriais galima pasiekti nepakartojamus vaizdus.

Vakarų Islandija. Geografiškai netoli Reikjaviko, Vakarų Islandija (vadinama Vesturlandu) yra nuostabus Islandijos mikrokosmosas. Vis dėlto daugelis turistų praleidžia šį regioną, todėl tikėtina, kad atokias šio nuostabaus regiono dalis turėsite tik sau.

Ilgasis Snæfellsnes pusiasalio ruožas mėgstamas dėl jame esančio Snæfellsjökull ledyno, o jo nacionalinio parko apylinkėse galima stebėti paukščius, banginius, žygiuoti lavos laukais ir jodinėti žirgais.

Už Reykholto esančioje žemyno gilumoje pamatysite lavos uolienas ir atokius aukštumų ledynus, įskaitant milžinišką Laungjokudlio ledyną su neįprastu ledo urvu. Islandai gerbia Vakarų Islandiją dėl vietinių apsakymų apie senovės skandinavus ir germanus – sagų, iš kurių dvi iš žinomiausios - Laxdæla Saga ir Egil's Saga - buvo sukurtos palei sūkuringus regiono vandenis, kuriuos šiandien mena šiurpą keliantys piliakalniai ir išskirtinis muziejus gyvybingame Borgarneso mieste. Vakarų Islandija siūlo viską - nuo vėjo blaškomų paplūdimių iki istorinių kaimelių ir įkvepiančio reljefo.

Rytų Islandija. Įspūdingai įvairūs ir retai apgyvendinti Islandijos rytai (vadinami Austurlandu), nutolę nuo Reikjaviko (apie 650 km), nepasižymi tokia didele įvairove, kaip kitos šalies dalys, ir teikia pirmenybę subtiliam žavesiui, o ne dideliems lankytiniems objektams.

Rytų fjordai yra nuostabiausia šios vietovės vieta - ypač įspūdingas šiaurinių fjordų kaimelių kraštovaizdis, kuriuos supa statūs kalnai su kriokliais. Jei oras geras, kelios dienos, praleistos žygiuose, gali būti vienos įsimintiniausių Islandijoje.

Atokiau nuo raižytos pakrantės, į pietvakarius nuo Ejilstadiro, tęsiasi ilgiausias šalies ežeras, kurio pakrantėse yra puikių pramogų. Toliau į žemyno gilumą driekiasi pamiršti ūkiai, kalvos ir šiaurės elniais apaugusios aukštapelkės tuščiuose rytuose, taip pat Snæfell - viena iš Islandijos viršūnių. Rytuose esantys įspūdingi fiordai, vaizdingi pėsčiųjų takai, žavinga geologija ir draugiški kaimai - tai vieni iš neišgirstų Islandijos lobių.

Pietvakarių Islandija. Juodi paplūdimiai driekiasi palei Atlanto vandenyną, geoterminiai geizeriai trykšta iš geoterminių telkinių, kriokliai slenka per kalvų skardžius, o vidaus horizontą puošia ugnikalniai ir spindinčios ledo kepurės.

Gražiuose pietvakariuose yra daug legendinių Islandijos gamtos stebuklų, todėl tai palyginti gausiai lankomas ir vis labiau vystomas regionas. Auksinis ratas – tai trys pagrindiniai turistiniai maršrutai: Þingvellir, Geysir ir Gullfoss, pritraukia didžiausias minias žmonių už Reikjaviko ribų, tačiau apsilankę ne darbo valandomis arba išvykę į laukinę gamtą, rasite ramius pėsčiųjų maršrutus ir nežemiškus vaizdus.

Kuo toliau, tuo geriau. Turistų pamėgtos vietos, tokios kaip silicio dioksido pripildyta Mėlynoji lagūna, plynaukštės slėnis ir senovinis parlamentas Þingvellir, yra vos keliolika km nuo sostinės. Jūros bangavimas veda į Vestmannaeyjar archipelagą jūroje. Tolimiausiuose regiono pakraščiuose stūkso galingi Heklos ir Eyjafjallajökull ugnikalniai, judrūs Skógar ir Vík bei paslėpti Þórsmörk ir Landmannalaugar slėniai.

Vizos: nėra reikalaujamos

Kalba: islandų

Sostinė: Reikjavikas

Valiuta: Islandijos krona (ISK), 1 ISK = 100 aurarų, 100 ISK = maždaug 0,71 EUR

Elektros lizdai: tokie, kaip Lietuvoje

Orai: labai kintantys, nepriklausomai nuo metų laiko, Islandijoje dažnai lyja lietus ir pučia stiprus vėjas, todėl labai svarbu yra turėti šiltą ir vandeniui nepralaidžią aprangą. Vidutinė vasaros temperatūra yra apie 15 °C.

Kainos:

 • restoranuose ir kavinėse: pietūs maždaug 3000 ISK, pica nuo 1500 ISK, blynai nuo 1300 ISK, žuvis su gruzdintomis bulvytėmis nuo 1600 ISK, kava nuo 250 ISK, pyragaitis nuo 250 ISK, alus nuo 600 ISK, taurė vyno nuo 600 ISK
 • prekybos centruose: duona nuo 250 ISK, obuoliai nuo 100 ISK, vaisių sultys (1 l) nuo 190 ISK, mineralinio vandens butelis (1,5 l) nuo 130 ISK, jogurtas nuo 90 ISK, šokolado plytelė nuo 100 ISK, alus nuo 100 ISK už skardinę, vyno butelis nuo 1500 ISK
 • pašto ženkliukas: maždaug 180 ISK

Islandų virtuvė - kokius patiekalus verta išbandyti:

 • Hakarlas - ryklio mėsa, kurią reikia brandinti kelias savaites, vėliau ji rūkoma ir ilgą laiką džiovinama. Tam reikalinga stipri degtinė, vadinama svarta daudi, arba juodąja mirtimi ir juoda viso grūdo duona.
 • Plokkfiskur - žuvies troškinys, troškinta žuvis su bulvėmis.
 • Hangikjöt - rūkytos avienos arba ėrienos mėsa, patiekiama su bulvėmis, žirniais, baltuoju padažu ir raudonais, marinuotais kopūstais.

O kas desertui?

 • Skyr - tradicinis islandiškas pieno gaminys, savo skoniu panašus į neriebų jogurtą, tačiau žymiai švelnesnės konsistencijos. Jis patiekiamas su druska, cukrumi, vaisiais ar plakta grietinėle, atsižvelgiant kiekvieno skonį.

Pirkiniai – ką verta atsivežti:

 • gaminiai iš avikailio
 • avių vilnos gaminiai, įsk. megztinius su būdingais skandinaviškais raštais
 • harðfiskur, t.y., vytinta žuvis
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter