phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Italija

Trumpai

  • Tai daugiau nei pica, makaronai ir ledai! Įspūdingi kalnai, dar įspūdingesni paplūdimiai, visame pasaulyje žinomi muziejai ir architektūriniai šedevrai
  • Grožis slypi detalėse, mylimoje Italijoje! Tai italo senelio žingsniai link rytinio espreso. Svyranti sultinga mocarela, lėtai tįstanti link tobulos itališkos picos
  • Spinduliuojantys „Vespa“ motoroleriai, besišypsantys vairuotojai, ramiai keliaujantys per Toskanos kalvas ir saulėgrąžų laukus. Visos šios gražios detalės sukuria atmosferą, dėl kurios keliautojai įsimyli Italiją
  • Keliai, kuriais prieš daugelį metų vaikščiojo romėnai - iš tiesų yra nepakartojamas būdas tapti istorijos dalimi
  • Italijos saulė, atsispindinti mėlynoje jūroje ir apšviečianti žalias uolas
  • Kas nežino picos, lazanijos, spagečių ar picos? Tai tikrieji Italijos kulinarijos šedevrai, vertinami pasaulyje

Peržiūrėti pasiūlymą

Palei Apeninų pusiasalį besidriekianti saulėta Italija – Europos civilizacijos lopšys ir viena lankomiausių pasaulio šalių. Juk visi keliai čia veda į Romą, įspūdį palieka savo elegancija ir nuostabiais Florencijos muziejais, vilioja romantiškos Venecijos grožiu. Kas susipažino su garsiausiomis Italijos vietomis, dažniausiai sugrįžta pamatyti ir tų, kurios mažiau žinomos, tačiau žavinčios praeities jaukia atmosfera.

Ilgus metus turistai nekantravo aplankyti Toskaną – kraštą, kuris išsiskiria savo skleidžiama nuotaika ir nuostabiais kraštovaizdžiais. Temperamentas, ramusis Sorrento, į jūrą besileidžiantys kalnai, citrinmedžių giraitės ir romantiški Kaprio salos vaizdai – tai Kampanijos simboliai.

Kitoje Italijos pusėje yra gražioji Apulija su Gargano pusiasaliu ir pasakiškais „trulli” nameliais. Grįždami į šiaurę, prie Adrijos jūros, galite susipažinti su dar kita Italijos puse – Riminis ir aplinkiniai miestai sudaro Adrijos Rivjerą, vadinamą didžiausiu Europos paplūdimiu. Riminis – puikiai žinomas dėl savo naktinio gyvenimo, geriausių diskotekų Italijoje, nuostabaus, plataus, smėlio paplūdimio ir pramogų parkų visai šeimai.

Šiaurės vakarų Italijos grožis – tai jos įvairovė. Pjemonto sostinė Turinas yra elegantiškas ir lengvas didmiestis, kupinas didingų barokinių rūmų, modernių galerijų ir nuostabių restoranų. Nors šis regionas galėjo būti viena iš XX a. Italijos pramonės sėkmės istorijų, jis taip pat išsaugojo gilius ir ilgalaikius ryšius su krašto dirvožemiu, o jo vynai ir kulinarijos stebuklai pelnė „naujosios Toskanos“, vardą.

Pietuose, Ligūrijos vertikaliame ruože įsikūrusi Italijos Rivjera, legendinis Genujos uostamiestis ir viliojantys Cinque Terre kaimeliai. Įspūdingas pakrantės reljefas ir nuostabiai iškilusios architektūros bei įsimintiniausi itališki patiekalai.

Italijos pietiniai kraštai, nudažyti saulės, yra seniausia, ir tikriausiai jausmingiausia šalies dalis. Čia griuvėsiai senesni, pietūs ilgesni, o kraštovaizdžiai labiau laukiniai.

Įspūdinga istorija - tūkstantmečius buvusi civilizacijų kryžkelėje, pietų Italija yra amžių prisiminimų - nuo graikų ir romėnų iki saracėnų, normanų ir ispanų liekanų. Kiekvienas raižytas akmuo ir freskomis dekoruoti rūmai pasakoja istoriją - nuo ugningų kartaginiečių įsiveržimų ir valdžios trokštančių karalių iki kuklių romėnų vergų ir gladiatorių vilčių. Čia senovės graikų šventyklos senesnės už Romą, bizantinės mozaikos liudija apie kosmopolitinius susitikimus, o karališkieji rūmai pranoksta Versalio rūmus. Pietų Italijoje yra ne mažiau kaip 13 UNESCO pasaulio paveldo objektų, kurių kiekvienas apipintas pasakojimais apie pergales, nesėkmes ir amžinai aktualų žmogiškumą.

Kulinarinis meistriškumas - derlingieji Italijos pietūs - tai burnoje tirpstanti, diržus veržianti šventė: ant malkų kūrenama pica ir stiprus espresas Neapolyje; ilgi, tingūs pietūs vynuogynuose Pugliese ūkiuose; ką tik pagautos sardinės Tirėnų saloje; sultingi kanoliai Taorminos konditerijoje. Ar turėtumėte leistis į grybų paieškas Kalabrijos laukinėje gamtoje? Išbandyti savo pirmąjį raudonąjį baklažaną (aubergine) Bazilikatos trattorijoje? Adrijos jūros paplūdimyje ragauti šviežių jūros ežių? Arba tiesiog atsipalaiduoti su taure Etnos raudonojo vyno, diskutuojant apie tai, kuri provincija gamina kremiškiausią mocarelą: Caserta, Paestumas ar Foggia?

Keliaujant į pietus nuo Romos, retai kada pritrūksite tikro pokalbio. Pietų Italijos gyventojai iš prigimties smalsūs, labai malonūs ir noriai dalijasi savo nuomone. Šeima ir draugai yra šventa vertybė, o laikas, praleistas juokiantis, ginčijantis ar spėliojant, yra neatsiejamas nuo pietietiško gyvenimo, kaip ir gausūs sekmadienio pietūs bei ilgos, karščiu alsuojančios vasaros. Vieną akimirką renkatės produktus gatvės turguje, kitą - karštligiškai diskutuojate, kas Italijoje augina saldžiausius pomidorus - Sicilija ar Kampanija? Niekas nėra svetimas ilgam, o atsitiktinis pokalbis (chiacchiera) gali lengvai nuvesti jus prie naujo geriausio draugo pietų stalo.

Italijos Rivjera – Italijai būdingas garsusis Viduržemio jūros pakrantės pusmėnulis, kuriame Alpės ir Apeniniai kaskadomis leidžiasi į jūrą, bei pasižymi vingiuotais ir svaigiais kraštovaizdžiais. Italijos Rivjerą, Ligūrijos regiono sinonimą, formuoja ekstremali topografija – jos kasdienybė – pakilimai ir nusileidimai, visada lydimi vandens horizonto.

Tai giliai istoriškai susiformavusi ir pasakiška vieta, kurioje galima stebėti prabangius rūmus (dvarus), kuklias kaimo bažnytėles, ar vaikščioti palei jūros pakrantę.

Italijos ežerai – susiformavę, paskutinio ledynmečio pabaigoje ir nuo romėnų laikų tapę populiaria atostogų vieta, pasižyminčia kerinčiu grožiu.

Vizos: Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią šalį vizos nereikia.

Skrydžio trukmė: Vilnius - Milanas; apie 2,5 valandos

Vietos laikas: Lietuvos laikas -1 valanda

Kalba: italų, kai kur galima susišnekėti anglų kalba

Valiuta: Euras (EUR)

Turizmo mokestis: privaloma sumokėti viešbutyje apgyvendinimo metu: suaugusiems: 1-6 EUR už vieną naktį. Mokestis priklauso nuo žvaigždučių skaičiaus, pvz., Romoje, 4 žvaigždučių viešbutyje - apie 6 EUR už vieną naktį; 3 žvaigždučių viešbutyje - apie 4 EUR už vieną naktį; Florencijos, Romos, Rimini, Neapolio, Padujos, Venecijos, Veronos 3 žvaigždučių viešbutyje - apie 1 EUR už vieną naktį.

Įtampa: 220 V - adapterį (jei reikia), galima gauti viešbučio registratūroje arba nusipirkti parduotuvėse. Įrenginiams su plonais kaiščiais (pvz., telefono įkrovikliams) adapteris nėra būtinas.

SIESTA: Pietų Italijos tradicija, nuo 13.00-17.00 nedirba parduotuvės, bankai ir kai kurie restoranai, taip pat kai kurie viešbučių baseinai, į paplūdimį nevažiuoja autobusai, maudytis draudžiama (apie 2-3 val., priklausomai nuo viešbučio).

Kainos:

Restoranuose ir kavinėse: pietūs nuo 20-25 EUR, taurė vyno nuo 10-15 EUR, mineralinis vanduo nuo 1,5 EUR, alus nuo 4 EUR.

Verta žinoti

„Coperto" - tai papildomas mokestis baruose, restoranuose ir kavinėse

Italų baruose, restoranuose ir kavinėse dažnai yra imamas mokestis už gėrimų arba valgio vartojimą prie stalo - taip vadinamas „coperto” - padengimas. Šis mokestis svyruoja nuo 1 iki kelių eurų vienam asmeniui. Tai galima palyginti su mūsų arbatpinigiais, tik šiuo atveju mokestis yra apskaičiuojamas be kliento sutikimo. Norėdami išvengti šio mokesčio, maistą ar gėrimus suvartokite prie bufeto arba įsigytas prekes išsineškite.

Itališki pusryčiai

Italai valgo kontinentinius pusryčius (kava + raguolis), tačiau turistams paprastai patiekiami vadinamieji "sustiprinti pusryčiai". Jie susideda iš kelių duonos riekelių, kumpio griežinėlio, sūrio gabaliuko, džemo, medaus ir gėrimų. Kartais taip pat patiekiamas jogurtas ir dribsniai. Pusryčiai yra kuklūs, jų nepalyginsi su tradiciniais angliškais pusryčiais.

Italijos duona

Italijos parduotuvėse paprastai parduodama sveriama duona - prieš prieidami prie kasos, turite ją pasverti. Duona gali būti be druskos arba su druska.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter