phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Italija

Trumpai

 • Smėlėti paplūdimiai
 • Garsūs kurortai
 • Puiki virtuvė su picomis ir spagečiais, gardūs vynai ir nuostabi kava
 • Daugybė senovės paminklų ir iškili architektūra
 • Linksmas laiko praleidimas – garantuotas

Peržiūrėti pasiūlymą

Pažintinė kelionė (1)

Su vaizdu į septynis ežerus | Pažintinė kelionė Su vaizdu į septynis ežerus | Pažintinė kelionė Italija

799Eur
 • Ramus aplankymo tempas
 • Gražiausios vietos ir svarbiausi regiono ežerai
 • Gyvenimas viename viešbutyje
 • Trumpos kelionės į Šveicariją
 • Daug laisvo laiko
 • Lato 2021

Palei Apeninų pusiasalį besitriekianti saulėta Italija – Europos civilizacijos lopšys ir viena lankomiausių pasaulio šalių. Juk visi keliai čia veda į Romą, įspūdį palieka savo elegancija ir nuostabiais Florencijos muziejais, vilioja romantiškos Venecijos grožiu. Kas susipažino su garsiausiomis Italijos vietomis, dažniausiai sugrįžta pamatyti ir tų, kurios mažiau žinomos, tačiau žavinčios praeities jaukia atmosfera. Ilgus metus turistai nekantravo aplankyti Toskaną – kraštą, kuris išsiskiria savo skleidžiama nuotaika ir nuostabiais kraštovaizdžiais. Temperamentas, ramusis Sorrento, į jūrą besileidžiantys kalnai, citrinmedžių giraitės ir romantiški Kaprio salos vaizdai – tai Kampanijos simboliai. Kitoje Italijos pusėje yra gražioji Apulija su Gargano pusiasaliu ir pasakiškais „trulli” nameliais. Grįždami į šiaurę, prie Adrijos jūros, galite susipažinti su dar kita Italijos puse – Riminis ir aplinkiniai miestai sudaro Adrijos Rivjerą, vadinamą didžiausiu Europos paplūdimiu. Riminis – puikiai žinomas dėl savo naktinio gyvenimo, geriausių diskotekų Italijoje, nuostabaus, plataus, smėlio paplūdimio ir pramogų parkų visai šeimai.

Vizos: nėra privalomos

Vietos laikas: Lietuvos laikas -1 valanda

Kalba: italų

Sostinė: Roma

Roma: euras (EUR)

Turizmo mokestis: privaloma sumokėti viešbutyje apgyvendinimo metu: suaugusiems: 1-6 EUR už vieną naktį. Mokestis priklauso nuo žvaigždučių skaičiaus, pvz., Romoje, 4 žvaigždučių viešbutyje - apie 6 EUR už vieną naktį; 3 žvaigždučių viešbutyje - apie 4 EUR už vieną naktį; Florencijos, Romos, Rimini, Neapolio, Padujos, Venecijos, Veronos 3 žvaigždučių viešbutyje - apie 1 EUR už vieną naktį.

Važiavimo laikas: kelionė autobusu maršrutu Vilnius -Riminis - apie 22 val., skrydžio laikas iš bet kurio Lietuvos oro uosto iki Romos - apie 3 val.

Įtampa: 220 V - būtinas adapteris, jį galima gauti viešbučio registratūroje arba nusipirkti parduotuvėse. Įrenginiams su plonais kaiščiais (pvz., telefono įkrovikliams) adapteris nėra būtinas.

Kainos:

restoranuose ir kavinėse: pietūs nuo 12 EUR, turistinis meniu nuo 12 EUR, taurė vyno nuo 3 EUR, mineralinis vanduo nuo 1,5 EUR, alus nuo 4 EUR, pica nuo 7 EUR, desertas nuo 3 EUR, espreso kava nuo 1,20 EUR, kapučino nuo 2 EUR
prekybos centruose: vanduo (1,5 l) nuo 1 EUR, šokolado plytelė 1,50 EUR, sultys (1 l) nuo 1,5 EUR, alus nuo 1 EUR už butelį/skardinę, aliejus (0,75 l) nuo 4 EUR, Grappa (0,5 l) nuo 7 EUR
pašto ženklas: 0.80 EUR, parduodama pašto skyriuose ir kioskuose/parduotuvėlėse su užrašu „Tabacchi”. Įsigyti pašto ženklą be voko gali būti sudėtinga, todėl verta kartu pirkti ir voką.

Verta žinoti

Coperto" - tai papildomas mokestis baruose, restoranuose ir kavinėse

Italų baruose, restoranuose ir kavinėse dažnai yra imamas mokestis už gėrimų arba valgio vartojimą prie stalo - taip vadinamas „coperto” - padengimas. Šis mokestis svyruoja nuo 1 iki kelių eurų vienam asmeniui. Tai galima palyginti su mūsų arbatpinigiais, tik šiuo atveju mokestis yra apskaičiuojamas be kliento sutikimo. Norėdami išvengti šio mokesčio, maistą ar gėrimus suvartokite prie bufeto arba įsigytas prekes išsineškite.

Itališki pusryčiai

Italai valgo kontinentinius pusryčius (kava + raguolis), tačiau turistams paprastai patiekiami vadinamieji "sustiprinti pusryčiai". Jie susideda iš kelių duonos riekelių, kumpio griežinėlio, sūrio gabaliuko, džemo, medaus ir gėrimų. Kartais taip pat patiekiamas jogurtas ir dribsniai. Pusryčiai yra kuklūs, jų nepalyginsi su tradiciniais angliškais pusryčiais.

Italijos duona

Italijos parduotuvėse paprastai parduodama sveriama duona - prieš prieidami prie kasos, turite ją pasverti. Duona gali būti be druskos arba su druska.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter