phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Jungtinės Amerikos Valstijos

Trumpai

  • Los Andželas su pasakišku Disneilendu, Holivudu ir rezidencijomis Beverli Hilse
  • Bizonų, mustangų ir kaubojų žemė
  • Kvapą gniaužiantis Didysis kanjonas
  • Majamio rojaus paplūdimiai

Peržiūrėti pasiūlymą

Pažintinės kelionės (2)

Jungtinės Amerikos Valstijos – pasaulio supervalstybė, trečia pagal dydį valstybė pagal gyventojų skaičių - tai įspūdingas lopšys, kuriame susipina daugybė tautų, kultūrų ir papročių. Čia žavi nuostabi gamta su garsiuoju Didžiojo kanjono nacionaliniu parku ir viltis išpildyti savąją „amerikietiškąją svajonę“.

Vakarinė pakrantė – Holivudo svajonių fabrikas ir nuostabios Beverli Hilso rezidencijos
Amerikietiškos svajonės simbolis visada buvo Los Andželas su pasakišku Disneilendu, Holivudu, rezidencijomis Beverli Hilse ir Malibu. Ši amerikietiškos popkultūros ikona vis dar vilioja savo jėga ir dinamišku, sparčiai besivystančiu gyvenimu pasaulyje, kuriame gali nutikti bet kas. Vakaruose – unikalus San Franciskas. Turtinga istorija čia jungiasi su modernumu, tai, kas žinoma, dera su tuo, kas nenuspėjama, kultūrinė ir etninė įvairovė yra šio nuostabaus metropolio pranašumas. San Franciskas yra pats liberaliausias Jungtinių Amerikos Valstijų miestas.

Rytinė pakrantė – menas Niujorke ir gamta šalia Niagaros krioklio
Rytinė Jungtinių Amerikos Valstijų pakrantė – tai nuostabūs didmiesčiai ir kvapą gniaužianti gamta, taip pat į šalies istoriją įtrauktos įdomiausios vietos. Didžiausi ir gražiausi miestai – tai Niujorkas, Bostonas ir Vašingtonas, kurių įspūdinga architektūra ir gyvenimo tempas tapo modernumo rodikliu. Rytinėje pakrantėje  taip pat galima aplankyti su Amerikos pilietinio karo istorija susijusias vietas. Viena didžiausių lankytinų vietų šioje JAV dalyje, be abejo, yra Niagaros krioklys.

Pietuose - Disnėjaus, kaubojų ir NASA karalystė
Pietryčiai – tai Florida, dar vadinama „Saulėta valstija“. Tai tikras rojus pasiilgusiems saulės, paplūdimių, atogrąžų gamtos, taip pat aktyvių atostogų mėgėjams! Verta aplankyti Everglades nacionalinį parką, kur galima pamatyti natūralioje aplinkoje gyvenančius aligatorius. Nuostabiuose Majamio ar Ki Vesto paplūdimiuose galėsite mėgautis baltu smėliu ir krištolo skaidrumo vandeniu. Vandens sporto entuziastai čia sėsti ant vandens motociklų, už greitaeigio motorinio laivo vairo, paplaukioti su delfinais ar nardyti stebint koralų rifą. Vakarais skanius patiekalus siūlančiuose restoranuose yra pilna turistų, o prie pat paplūdimio įsikūrusiuose naktiniuose klubuose linksmybės tęsiasi iki pat paryčių. Floridoje taip pat yra garsiausias atrakcionų parkas pasaulyje - „Walt Disney World“ Orlande ir Kanaveralo kyšulys su NASA kosminiu centru. Populiariausios vietos JAV pietuose – tai neįprastas, muzika skambantis Naujasis Orleanas, San Antonijus su garsiuoju „River Walk“, daugybė restoranų ir kavinių. Jungtinių Amerikos Valstijų pietūs ir pietryčiai - tai vietos, susijusios su naujų muzikos žanrų gimimu: kantri, džiazo ir rokenrolo.

Laikas: žemyninė JAV dalis turi 4 laiko juostas, jose taikomas laikas svyruoja nuo UTC-5 rytuose iki UTC-8 vakaruose žiemą ir nuo UTC-4 iki UTC-7 vasarą. Lietuvoje yra 5val. vėliau nei Niujorke, 8val. vėliau nei Las Vegase ir San Franciske, 6val. vėliau nei Naujajame Orleane ir 5val. vėliau nei Majamyje.

Laiko ir datos žymėjimas: pavyzdys 17.15 - 5:15PM, 2020 m. sausio 22 d. - 01/22/20

Kalba: anglų

Vizos: Lietuva oficialiai įtraukta į bevizio režimo programą (Visa Waiver Program). Norėdami keliauti į JAV, per elektroninę kelionių leidimų sistemą (ESTA) turite gauti leidimą atvykti arba turite turėti galiojančią JAV ambasados išduotą vizą (įskaitant B1/B2 tipo vizą). ESTA leidimą galima gauti pateikiant prašymą svetainėje lietuvių kalba: https://esta.cbp.dhs.gov/. Prašymas turi būti patvirtintas per 72 valandas, jo pateikimo kaina yra 14 USD. ESTA gavimui reikalingi duomenys: Mažiausiai 6 mėnesius nuo grįžimo į šalį dienos galiojantis pasas, tikslus viešbučio adresas (ekskursijų atveju pakanka vieno iš viešbučių adresų)

Valiuta: JAV doleris (USD)

Elektros lizdai: A ir B tipo, įtampa 120V, reikalingas adapteris.

Kainos: Restoranuose ir kavinėse: kava nuo 3 USD, sumuštinis išsinešimui nuo 4 USD, maža pica nuo 5 USD, rinkinys greito maisto restorane nuo 6 USD, pagrindinis patiekalas nuo 11 USD, alus nuo 5 USD, gėrimas/kokteilis/aperityvas nuo 6 USD, pilna vakarienė gerame restorane nuo 25 USD. Prekybos centruose: bandelė nuo 0,40 USD, vanduo (1,5 l) nuo 1,40 USD, sultys (1 l) nuo 2 USD, pienas (1 l) nuo 1,60 USD, alus (0,33 l) nuo 1,50 USD, geltonasis sūris (100 g) nuo 3 USD, kumpis (100 g) nuo 1 USD. Visose parduotuvėse ir restoranuose (jei kortelėje nenurodyta kitaip) prie nurodytų kainų turi būti pridedamas vietinis mokestis. Kiekvienoje valstijoje taikomas skirtingo dydžio mokestis. Floridoje prie kainų parduotuvėse reikia pridėti 7 proc. Pavyzdžiui: marškinėlių kaina kainų etiketėje parduotuvėje yra 10 USD, o pridėjus mokestį, mokėtina suma kasoje bus 10,70 USD.

Kreditinės kortelės: viena populiariausių atsiskaitymo priemonių viešbučiuose ir restoranuose yra kreditinė kortelė, be kurios gali būti sunku, pavyzdžiui, išsinuomoti automobilį, apsipirkti internetu ar rezervuoti vietą restorane. Kai kuriuose viešbučiuose registracijos metu gali būti paprašyta perduoti kreditinės kortelės duomenis. Išlaidų viešbutyje padengimui gali būti nustatytas nuo 50 USD iki 200 USD dydžio užstatas

Arbatpinigiai: papildomas atsilyginimas Jungtinėse Amerikos Valstijose yra kasdieninis įprotis. Pavyzdžiui, restorane arbatpinigiai sudaro 15% patiekalų kainos. Priklausomai nuo restorano, jis jau gali būti įskaičiuotas į patiekalo kainą, informacija pateikiama kortelėje.  Viešbučiuose įprasti arbatpinigiai aptarnavimo personalui yra 1 USD (pvz., už pagalbą nešant lagaminus, pastatant automobilį stovėjimo aikštelėje ir pan.).

Apgyvendinimas Majamyje: registruojantis viešbutyje, būtina, kad vienas ar daugiau asmenų būtų bent 21 metų amžiaus (netaikoma „Hotel Generator Miami“ viešbučiui). Taip pat reikia sumokėti privalomą mokestį (taip vadinamas resort fee), į kurį įskaičiuota belaidžio interneto prieiga ir paplūdimio paslaugos.

Pirkiniai ir suvenyrai: iš bet kurio JAV regiono galima parsivežti įdomių suvenyrų. Gero vyno mėgėjams rekomenduojame Vašingtone ir Kalifornijoje gaminamą vyną. Saldumynų mėgėjai susidomės „Ghirardelli“ ar „Hershey“ šokoladais, o knygų gerbėjai knygynuose ras gražiai išleistų albumų. Jungtinėse Amerikos Valstijose elektroninė įranga, palyginus, nėra brangi. Už nedidelę kainą taip pat galima įsigyti drabužių, kosmetikos, apatinio trikotažo, odos gaminių ar sportinės įrangos. Pasaulyje garsių prekės ženklų daiktus galima nusipirkti daug mažesnėmis kainomis nei Europoje. Alkoholinius gėrimus galima įsigyti nuo 21 metų. Alkoholio vartojimas ir laikymas esant jaunesnio nei nurodyta amžiaus yra griežtai baudžiamas, įskaitant areštą ir kaltinimus dėl neteisėto alkoholio laikymo ir vartojimo.

Matavimo vienetai: 1 svaras– 0,45 kg. 1 mylia– 1,609 km. 1 galonas – 3,785 l.

Ką verta paragauti: Priešingai paplitusiai nuomonei, JAV virtuvė yra labai įvairi ir skani. Vis dėlto, populiariausi yra restoranų tinklai. Visų pirma, Floridoje labai populiari yra Kubos, Karibų regiono virtuvė, žuvis ir jūros gėrybės. Taip pat būtina paragauti puikaus gatvės maisto, mėsainių, dešrainių.  Be to, rekomenduojame:  Bifšteksas „T-Bone“ Niujorke, kreminis Niujorko sūrio pyragas, „Bajgle“ su pastramiu, geriausia „Katz’s Delicatessen Clam“ trinta sriuba Bostone, žuvis ir jūros gėrybės Floridoje, „Jambalaya“ Naujajame Orleane. „Crab cake“ - paplotėliai su krabo mėsa. Šokoladinis pyragas „brownie“, „Apple pie“ – obuolių pyragas.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter