phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Kenija

Trumpai

  • Rytų Afrikoje esanti Kenija yra ta šalis, kuri dažnai pirmoji ateinanti į galvą, išgirdus žodį „Afrika“
  • Kenija tituluojama Rytų Afrikos perlu, o dėl išskirtinės ir unikalios laukinės gamtos ir šiuolaikinės civilizacijos ji yra tikras kultūros mišinys
  • Net 10 % šalies teritorijos sudaro nacionaliniai parkai ir rezervatai. Drambliai, liūtai, antilopės, zebrai ir raganosiai čia mėgaujasi gaivia žaluma ir smėlio plotais
  • Tikras kultūros katilas: Kenijoje priskaičiuoja apie 40 skirtingų genčių, iš kurių kiekviena išsiskiria savitais papročiais, tradicijomis ir kultūra
  • Neapsakomo grožio kraštas: balto smėlio paplūdimiai, kurius skalauja Indijos vandenynas, ryškiaspalviai koraliniai rifai ir egzotiniai augalai, apjuosę debesų apsuptą Kenijos kalną

Peržiūrėti pasiūlymą

Vietinės gentys, gyvenančios taip, kaip gyveno jų protėviai, todėl puoselėjančios šimtmečiais nepakitusius papročius. Gyvybingi miestai. Vietos, kviečiančios patirti nuotykius, laisvalaikį, nepažintas kultūras ir sportą. Šalis, įsikūrusi abipus pusiaujo, rytinėje Afrikos pakrantėje, skalaujama Indijos vandenyno.

Čia viskas nepaprasta: nuo žmonių ir jų papročių, iki laukinės gamtos ir klimato. Didžiausi Kenijos turistų traukos objektai – vaizdingi nacionaliniai parkai, iš kurių garsiausi yra šie: Masai Mara, Tsavo East ir Tsavo West, Amboseli. Safario metu pro automobilio langus galite stebėti laukinius gyvūnus: dramblius, žirafas, liūtus, leopardus, zebrus, buivolus, daugybę antilopių ir gazelių rūšių, beždžiones, stručius, hipopotamus, raganosius, krokodilus ir begalę – begalę kitų.

Ornitologijos entuziastus neabejotinai pradžiugins daugybė egzotiškų paukščių: nuostabieji paukščiai sekretoriai, grifai, afrikiniai marabu, garniai, ibiai ir ragasnapiniai. Nuostabūs Afrikos kraštovaizdžiai, ranka pasiekiama laukinė gamta, pasakiški paplūdimiai, šiltas vandenynas, draugiški vietiniai gyventojai ir visur tvyranti egzotika sužavės visus smalsuolius, besidominčius Juodąja žeme.

Vakarų Kenija. Daugelio keliautojų nuomone, Vakarų Kenijos magija apibendrinama dviem poetiškais žodžiais: Masai Mara. Nedaug kur žemėje gyvena tiek gyvūnų, o Maros savanos, kuriose kasdien vyksta įdomūs įvykiai, neabejotinai yra viso šio regiono traukos centras. Masajų genties gyventojai savo kraštams suteikia žavesio, todėl susitikimas su šiais senovės pasaulio žmonėmis gali tapti svarbiausiu jūsų kelionės akcentu.

Šiaurinė Mombasos pakrantė – tai puikios sąlygos nuostabiam poilsiui: žavingi viešbučiai, gardžių tarptautinių patiekalų restoranai ir daugybė vandens sporto pramogų.

Taip pat verta aplankyti Mombasos miestą, kuriame yra portugališkasis Jėzaus fortas, ir senasis Dhow uostas. Pietinė pakrantėje verta aplankyti Diani paplūdimį, esantį į pietus nuo Mombasos. Šis paplūdimys įsikūręs kokoso palmių pavėsyje, todėl yra be galo platus ir ilgai, padengtas baltu smulkiu smėliu. Jis idealiai tinka ilgiems pasivaikščiojimams ir turi puikias sąlygas įvairiausiam vandens sportui. Per potvynius ir atoslūgius, kurie kartojasi kas 24 valandas, vanduo pakrančių paplūdimius apsemia kelioms valandos.

Malindis – miestas, esantis maždaug už 120 km į šiaurę nuo Mombasos. Tai turistų pamėgta vieta, ypatingai tarp turistų iš Italijos ir Prancūzijos, kuriems kurortas patinka, dėl geriausių picerijų ir ledainių šioje Afrikos dalyje. Turistus taip pat vilioja koralinis rifas ir du jūrų nacionaliniai parkai: Votamu ir Malindžio. Malindis taip pat yra gyvybingas istorinis miestas su įspūdingu svahilių senamiesčiu, griuvėsiais ir judriu turgumi, kuriame prekiaujama vietiniais produktais. Pasakojama, jog 1498 m. portugalų jūrininkas Vaskas da Gama, plaukdamas į Indiją, trumpam sustojo Malindžio mieste, jog pasisamdytų gidą į Indiją. Tuomet jis pastatė koloną, kurios liekanos iki šiol išlikusios prie įlankos. Po metų, portugalai pradėjo prekiauti su vietiniais gyventojais, o uostas tapo stotele pakeliui į Indiją.

Virtuvė: ant grotelių kepta mėsa, šviežia žuvis ir jūros gėrybės, sultingi vaisiai tiesiai nuo medžio: pasifloros, mangai, papajos, čai – vietinė arbata, verdama su pienu ir prieskoniais.

Lauktuvėms: Kazuri karoliai, juodmedžio skulptūrėlės, masajų antklodės, keniečių alkoholiniai gėrimai, kaukės, masajų ietys, rankų darbo pinti krepšiai. 

Išbandykite: kruizą tradicine dhow valtimi palei pakrantę, šokį su masajų genties atstovais, fotografuokite „Didįjį penketą“, ragaukite „Dawa“, kas svahilių kalba reiškia vaistą.

Pažinkite: Mombasos miestą, kuriame yra Jėzaus fortas, masajų kaimus, Wasini salą ir koralų skulptūras, Kinazini salą, mangroves.

Safaris: garsiausi nacionaliniai parkai: Masai Mara, Tsavo East ir Tsavo West, Amboseli, laukiniai gyvūnai natūralioje aplinkoje: drambliai, žirafos, liūtai, leopardai, zebrai, buivolai, daugybė antilopių ir gazelių rūšių, beždžionės, stručiai, hipopotamai, raganosiai, krokodilai ir daugybė, daugybė kitų.

Atstovas: keliautojais rūpinasi lietuviškai kalbantis ITAKA Lietuva atstovas. Atstovas gyvai arba nuotoliniu būdu padeda atvykimo, išvykimo, viešnagės ir vietinių ekskursijų metu.

Viza: nuo 2024 m. sausio 1 d. įvedamas elektroninis įvažiavimo leidimas - eTA (Electronic Travel Authorization), tačiau viza, gauta iki 2023 m. gruodžio 31 d. taip pat galios ir 2024 metais. Vizą arba eTA reikia atsispausdinti ir pasiimti su savimi į oro uostą.
• Norėdami gauti eTA, naudokite šį adresą: www.etakenya.go.ke/en
• Visi keleiviai, vykstantys į Keniją, privalo turėti eTA dokumentą, jaunesniems nei 18 metų vaikams prašymą turi užpildyti tėvai ar globėjai. Šeimoms, poroms ar vykstantiems kartu patariama pildyti vieną prašymą, įrašant visus kartu vykstančius asmenis (iki 9 asm.).
• eTA yra gaunamas vienkartinis ir nustoja galioti, kai išvykstate iš Kenijos. eTA leidimas standartiškai suteikiamas per 3 darbo dienas.
• eTA mokestis yra: apie 32,50 USD (standartinis, gavimo laikas apie 72 val.).
• Pildydami vizos/eTA formą nenaudokite lietuviškų rašmenų – dėl jų naudojimo gali kilti problemų gaunant vizą/eTA.
• Pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo grįžimo į Lietuvą dienos ir jame turi būti bent du tušti puslapiai.
• Kenijos viešbučių adresai yra nurodyti aprašymuose arba juos galite rasti paspaudę čia.

Skrydžio trukmė: Vilnius – Mombasa, apie 10 val. Skrydžio metu numatomas tarpinis nusileidimas lėktuvo kuro papildymui.

Vietos laikas: GMT +3 (+1 valanda nuo Lietuvos laiko)

Kalba: suahilių ir anglų.

Sostinė: Nairobis.

Elektros tinklo įtampa: 220-240 V, kvadratiniai lizdai su trimis kontaktais. Reikalingi adapteriai – juos galima įsigyti bet kuriame viešbutyje (apie 100 KSH).

Valiuta: Kenijos šilingas (KSH), 1 USD = 123 KSH, 1 EUR = 130 KSH. Pasiimdami su savimi dolerius, atkreipkite dėmesį, kad priimami tik po 2009 m. išleisti banknotai.

Klimatas: pusiaujo, sausasis sezonas nuo lapkričio iki kovo, lietaus sezonas nuo balandžio iki birželio, karštas sezonas nuo liepos iki rugsėjo.

Skiepai: vykstant į Keniją privalomų profilaktinių skiepų nereikalaujama, tačiau rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: geltonoji karštligė, hepatitas A, hepatitas B, vidurių šiltinė, meningokokinė infekcija, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija. Siūloma antimaliarinė profilaktika - vaistus galima įsigyti tik pagal receptą, jie vartojami prieš išvykstant. Reikėtų turėti uodus atbaidančių priemonių.

Paplūdimiai: tyro balto smėlio, krištolo skaidrumo vanduo. Kenijai būdingos labai didelės Indijos vandenyno potvynių ir atoslūgių amplitudės.

Įstatymai: Kenijoje draudžiama naudoti ir importuoti plastikinius maišelius. 

Fotografavimas: Kenijoje griežtai draudžiama fotografuoti oficialius pastatus, karinius pastatus, prezidentą, nacionalinę vėliavą, kariuomenę, policiją, uostus ir geležinkelio stotis.

Arbatpinigiai: daugelyje vietų netgi privalomi. Safaryje arbatpinigiai mokami vairuotojui ir vietiniam pilotui. Viešbučiuose arbatpinigiai duodami bagažo tvarkytojams už bagažo atvežimą atvykimo dieną ir jo išvežimą išvykimo dieną - maždaug 60 KSH.

Pastabos: iš Kenijos griežtai draudžiama išvežti kriaukles, dramblio kaulą, koralus ir gyvūnų odas.

Vietinės ekskursijos: jas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu norinčiųjų į ją vykti yra per mažai.

Safaris po nacionalinius parkus: tai didžiuliai žemės plotai (10 000-15 000 km²), kuriuose gyvūnai gyvena laisvėje, natūralioje aplinkoje. Parkuose nevykdoma jokia žmonių veikla, nėra elektros (išskyrus namelius), nėra asfaltuotų kelių, o judėti galima tik tam skirtais gruntiniais keliais mikroautobusais arba džipais ir jokiomis aplinkybėmis neleidžiama išlipti iš transporto priemonių.

Mikroautobusai: po parkus keliaujama 8 vietų mikroautobusais. Vairuotojas taip pat yra gidas, puikiai pažįsta visus nacionalinius parkus ir išmano apie laukinius gyvūnus, kuriuos gali sekti. Mikroautobusuose nėra oro kondicionierių, tačiau jie turi pakeliamą stogą, kad būtų galima vėdinti ir stebėti gyvūnus bei juos fotografuoti stovint. Apranga: safaris paprastai vyksta nuo 6 iki 8 val. ryto ir nuo 16 iki 18 val. vakaro - tai geriausias laikas gyvūnams stebėti. Rytais vis dar gali būti vėsu (14-18 °C), todėl reikia tinkamai apsirengti. Rekomenduojama avėti patogią lauko avalynę.

Bagažas: į safarį galima vežtis tik rankinį bagažą: nedidelį krepšį arba kuprinę su būtiniausiais daiktais, nes mikroautobuse nėra daug vietos. Pagrindinį bagažą galite nemokamai palikti viešbučio saugykloje.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/

Pasiūlyme nurodytas maitinimo paslaugų laikas ir atskirų viešbučio infrastruktūros elementų veikimas gali nežymiai keistis dėl sezoniškumo, oro sąlygų, force majeure aplinkybių arba viešbučio administracijos sprendimų.

Informaciją apie oficialią apgyvendinimo įstaigos kategoriją rasite pateiktame viešbučio aprašyme (skiltyje „Viešbutis“). Ji atitinka konkrečioje šalyje naudojamą kategoriją, atsižvelgiant į tos valstybės taikomus kategorijos suteikimo kriterijus.

Kelionės dokumentuose ir interneto svetainėje www.itaka.lt kelionių organizatorius ITAKA papildomai pateikia savo subjektyvią nuomonę/vertinimą dėl viešbučio kategorijos (žym. viešbučio kategorija pagal subjektyvų kelionių organizatoriaus vertinimą), atsižvelgdamas į viešbučio būklę, teritorijos dydį, teikiamų paslaugų kiekį, aptarnavimą, turistų atsiliepimus ir kitą informaciją.

Atsižvelgiant į vietinius apribojimus, susijusius su viešbučių veiklos reguliavimu SARS-CoV-2 koronaviruso pandemijos (COVID-19) metu ir siekiant užtikrinti svečių saugumą, kai kurios viešbučio paslaugos gali būti apribotos arba keičiamos. Ši sąlyga gali keistis, atsižvelgiant į naujus apribojimus arba jų atšaukimus.

Pasiūlyme nurodytas maitinimo paslaugų laikas ir atskirų viešbučio infrastruktūros elementų veikimas gali nežymiai keistis dėl sezoniškumo, oro sąlygų, force majeure aplinkybių arba viešbučio administracijos sprendimų.

Informaciją apie oficialią apgyvendinimo įstaigos kategoriją rasite pateiktame viešbučio aprašyme (skiltyje „Viešbutis“). Ji atitinka konkrečioje šalyje naudojamą kategoriją, atsižvelgiant į tos valstybės taikomus kategorijos suteikimo kriterijus.

Kelionės dokumentuose ir interneto svetainėje www.itaka.lt kelionių organizatorius ITAKA papildomai pateikia savo subjektyvią nuomonę/vertinimą dėl viešbučio kategorijos (žym. viešbučio kategorija pagal subjektyvų kelionių organizatoriaus vertinimą), atsižvelgdamas į viešbučio būklę, teritorijos dydį, teikiamų paslaugų kiekį, aptarnavimą, turistų atsiliepimus ir kitą informaciją.

Atsižvelgiant į vietinius apribojimus, susijusius su viešbučių veiklos reguliavimu SARS-CoV-2 koronaviruso pandemijos (COVID-19) metu ir siekiant užtikrinti svečių saugumą, kai kurios viešbučio paslaugos gali būti apribotos arba keičiamos. Ši sąlyga gali keistis, atsižvelgiant į naujus apribojimus arba jų atšaukimus.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter