phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>>

Larnaka

Trumpai

  • Istorinis miestas, senovėje kitaip dar vadintas Kitonu, pastatytas finikiečių jau XII amžiuje prieš Kristų. Pasak legendos, Kitoną įkūręs Nojaus anūkas
  • Larnakos pakrantė pasižymi nuostabia promenada, apsupta gražių palmių alėjos, o daugybė netoli jūros įsikūrusių kavinių daro šią vietą nepaprastai žavią ir puikiai tinkamą poilsiui
  • Netoli promenados yra nuostabi prieplauka, kurioje galėsite pasigrožėti prabangiomis jachtomis, prišvartuotomis prie vaizdingos krantinės. Taip pat panardyti po povandeninius urvus
  • Kadangi miestas įsikūręs lygumoje, šalia jo tyvuliuoja druskos ežeras, kuris vasarą išgaruoja ir virsta druskos laukyme. Tačiau žiemą jis sulaukia migruojančių flamingų
  • Einant bulvaru galima pasiekti pagrindinę miesto arteriją ir aplankyti pajūrio fortą, kurio kiemas vasarą virsta teatro scena
  • Visame Kipre skiriamas ypatingas dėmesys maistui, todėl maisto kokybė puiki, o vietinė produkcija užsiauginama tiesiog vietoje

Peržiūrėti pasiūlymą

Daugumai turistų Larnaka yra ne tik patrauklių kurortų pietrytinėje Kipro dalyje bazė, bet ir miestas, kuris iš dalies išlaikė savo vertingą ir istorinį charakterį. Todėl daugelis poilsiautojų su didžiuliu susidomėjimu aplanko šį regioną. Apžvalgo ir aplinkinius paminklus, praturtinančiais poilsį.

Miestas išsidėstęs pietrytinėje Kipro pakrantėje, ir yra apsuptas Viduržemio jūros vandenų, kurių vakarinei daliai būdingas banguotas kraštovaizdis, susipynęs su nuostabiais upeliais ir medžiais, o didingi Troodo kalnai, kylantys dar toliau į vakarus.

Meilės deivė Afroditė tiksliai žinojo, ką daro, nes čia pat iškilo iš jūros putų. Kipre nuostabu! Nuostabūs paplūdimiai, vaizdingi Troodos kalnai, skanūs vynai, žavūs paminklai, labai linksmi ir svetingi kipriečiai sukuria svajonių atostogų salos įvaizdį. Kipro žavesiu galite mėgautis ištisus metus.

Nuostabus klimatas niekada nenuvilia turistų. Šiltas oras ir šilta jūra sukuria puikias sąlygas vandens sportui. Daugiau nei keturiasdešimt paplūdimių Kipre yra apdovanoti Mėlynosios vėliavos sertifikatu. Salos vietovės kviečia į žygius pėsčiomis ir dviračiais, yra gražių kaimų, kuriuose laikas sustojo, galima pasigrožėti egzotiškais, retais augalais, kurių Kipre yra virš šimto rūšių.

Larnaka yra trečias pagal dydį Kipro miestas, svarbus turizmo centras ir uostas. Šiuolaikinės Larnakos centre yra XII a. senovės miesto Kitiono liekanos. Tai taip tai yra miestas, į kurį Šv. Lozorius po prisikėlimo atvyko gyventi savo antrojo gyvenimo. Šv. Lozoriaus kapo vietoje buvo pastatyta jam skirta bažnyčia.

Netoliese esantis druskos ežeras yra mėgstama tūkstančių migruojančių paukščių poilsio vieta žiemą, o jo pakrantėje yra populiari musulmonų piligrimystės vieta Hala Sultan Tekke. Palei tamsaus smėlio paplūdimį driekiasi palmėmis apaugusi pajūrio alėja, kurioje gausu ypač naktį verdančių gyvenimu tavernų, kavinių, restoranų ir parduotuvių. Paplūdimyje yra daugybė vandens sporto centrų.

Protaras - populiarus kurortas, netoli nuo garsiosios Aja Napos, kuriame gausu tavernų, klubų ir kavinių. Garsiausi paplūdimiai su figmedžio įlanka, Pernera ir Flamingo, smėlėti ir gerai prižiūrimi, taip pat yra romantiškų, mažų paplūdimių su įlankomis. Ideali vieta nardymo mėgėjams ir nuostabių kraštovaizdžių mėgėjams. Į Aja Napos ir Protaro važiuoja reguliarūs autobusai.

Aktyvūs keliautojai taip pat ras veiklos: Larnaka siūlo nardymą, buriavimą, banglenčių sportą bei jėgos aitvarų sportą – o tarp Aja Napos ir Protaro bei Pafoso regione, rasite daugiau nei 40 įvairaus sunkumo dviračių takų, taip pat ir golfo laukų.

ITAKA Lietuva kelionių ekspertas 24/7 (lietuvių kalba): turistai Kipre iškilusiais skubiais klausimais vietoje gali susisiekti budinčiu telefonu, kuris nurodytas kelionės dokumente-sutartyje. Atvykusius į Kiprą turistus pasitinka anglakalbis atstovas ir palydi iki transporto priemonės kuria bus vykdomas atvukusiųjų pervežimas į viešbutį.

Skrydžio trukmė: Lietuva – Kipras – apie 4 valandos.

Vietinis laikas: toks kaip Lietuvos laikas.

Kalba: graikų, anglų.

Įtampa: 220 V, nestandartiniai lizdai – reikalingas adapteris (nuomojamas viešbutyje).

Valiuta: euras (EUR).

Kainos restorane: pietūs – nuo 15 EUR, alus – 2,5 EUR, mineralinis vanduo 1,5 l – 3 EUR, butelis vyno – nuo 3,5 EUR.

Automobilių nuoma: kainos nuo 40 EUR / para; benzinas – 1,4 EUR. Kipre eismas vyksta kaire puse.

Paplūdimiai: įėjimas nemokamas; nuoma: gultas 2,5 – 3,5 EUR, skėtis 2,5 – 3,5 EUR.

Transportas: taksi miestuose: 5-10 EUR.

Negabaritinės įrangos pervežimas: (nestandartinė įranga, pvz. burlenčių, jėgos aitvarų sporto, golfo, dviračių ir kita įranga.) maršrutu oro uostas – viešbutis – oro uostas: taikomas papildomas mokestis mokamas vairuotojui vietoje. Prieš išvykstant reikia pranešti apie įrangą. Papildomas mokestis už įrangos pervežimą, nepriklauso nuo oro linijų imamo mokesčio.

 

Dėl daugybės klausimų, susijusių su negabaritinio bagažo (nestandartinio, pvz., burlenčių, jėgos aitvarų, golfo, dviračių ir kt.) gabenimu pervežimo į viešbučius Kanarų salose, Rode ir Kipre metu, norime Jus informuoti, kad pervežimą vykdantys autobusai dažniausiai gabena standartinį bagažą (lagaminus, kelioninius krepšius ir kt.).
Papildomą negabaritinį bagažą galima vežti tik tuo atveju, jei pervežimą vykdantys autobusas turi bagažo skyrių, pritaikytą tokio tipo įrangai vežti, arba jei standartiniuose liukuose yra pakankamai vietos.
Negabaritinio bagažo gabenimui labai dažnai reikia užsisakyti papildomą transporto priemonę (autobusą, bagažo taksi ir kt.).
Pervežimus visada vykdo vietinės transporto įmonės, todėl už minėtos įrangos transportavimą taikomas papildomas bagažo mokestis, kuris yra mokamas autobuso / mikroautobuso vairuotojui.
Šie mokesčiai paprastai yra iki 50 EUR už nestandartinio bagažo vienetą į vieną pusę, išskyrus Kiprą, kur mokestis yra maždaug 120 EUR. Mokestį vairuotojas ima vietoje.

Prieš išvykdamas klientas turi pranešti apie tokios įrangos gabenimą, kad vietinis atstovas galėtų pasirūpinti tinkama transporto priemone.

PASTABA: gali kilti problemų dėl daugiau nei 2,70 cm ilgio burlenčių lentų vežimo.

Papildomas mokestis už įrangos pervežimą nepriklauso nuo oro linijų imamo mokesčio.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter