phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Kroatija

Trumpai

  • Kroatija dar kitaip žinoma kaip Tūkstančio salų kraštas
  • Saulės spinduliai, šiltas, turkio spalvos jūros vanduo ir nuostabūs tyvuliuojantys ledyninės kilmės ežerai
  • Legendomis apipinti, viduramžių laikus menantys Kroatijos miestai su akmens mūro pilimis
  • Pagrindiniai Kroatijos miestai Dubrovnikas ir Splitas įsikūrę Adrijos jūros vakarinėje pakrantėje, priklauso pasaulio istorijos bei kultūros aukso fondui, įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą
  • Siūlomais vaizdais abejingų nepaliekanti šalis užburia tvyrančia atmosfera
  • Slavų ir vengrų kulinarinės tradicijos maišosi kroatų nacionalinėje virtuvėje. Viduržemio jūros gėrybės ir skanus vietinis vynas – štai kas padaro šia šalį nepaprasta

Peržiūrėti pasiūlymą

Saulė, nacionaliniai parkai ir vaizdingos salos, įskaitant Krk salą Kvarnerio įlankoje, daugelį metų daro šį regioną nuolat populiarų tarp turistų, ypač šeimų su vaikais. Vaizdingos įlankos su paplūdimiais ir turkio spalvos jūra tai puiki vieta Jūsų tobuloms atostogoms. Pasigrožėti į UNESCO sąrašą įrašytais paminklais čia atvyksta ir turistai iš viso pasaulio. Kroatijos šiaurė tai puiki vieta tyrinėti Kroatijos pakrantę ir populiarias Slovėnijos bei Italijos vietas.

Šiltas Viduržemio jūros klimatas, pasakiški vaizdai ir visur tvyrantis gyvenimo džiaugsmas daro šią vietą itin populiarią tarp turistų. Adrijos jūra tai puiki vieta povandeninėms ekskursijoms. Čia nardytojų laukia nuostabus povandeninis pasaulis, pilnas faunos ir floros, urvų ir laivų nuolaužų. Kroatija yra Vakarų Europos, slavų ir Viduržemio jūros šalių kultūrų mišinys, kuris atsispindi jos architektūroje, virtuvėje ir papročiuose.

Centrinė ir Šiaurės Dalmatija tai viena gražiausių ir turistų išplėtotų Kroatijos pakrantės dalių, turinti puikią viešbučių bazę. Saulė, paminklai iš UNESCO sąrašo, nacionaliniai parkai ir vaizdingos salos jau daugelį metų džiugina turistus. Šimtai restoranų, barų, klubų ir diskotekų, sporto infrastruktūra – leidžia visavertiškai mėgautis atostogomis.

Splitas, antras pagal gyventojų skaičių Kroatijos miestas, yra didžiulėje įlankoje tarp Gripe tvirtovės kalvos ir kalnuoto Marjano iškyšulio ir gali pasigirti turtinga istorija. Turistai iš viso pasaulio atvyksta pasigrožėti į UNESCO sąrašą įtrauktomis imperatoriaus Diokletiano rūmų liekanomis, kurios įsiliejo į miesto pastatus. Čia vyksta daug kultūrinių renginių, ypač vasaros sezonu, o įdomūs paminklai ir amžinai žaliuojanti Viduržemio jūros augalija su palmėmis ir agavomis bei švelnus klimatas kviečia čia pasilikti ilgiau. Netoli Splito yra Trogiras – nuostabus viduramžių miestas, įtrauktas į UNESCO sąrašą. Čia galėsite pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis ir aplankyti Šv. Lauryno katedrą, statytą keturis šimtmečius. Toliau į šiaurę yra Šibenikas, įkurtas XI a., su nuostabia Šv. Jokūbo renesanso katedra, įtraukta į UNESCO sąrašą, vaizdingoje vietoje prie Krkos upės žiočių. Verta aplankyti netoliese esantį Krkos nacionalinį parką su nuostabiais kriokliais. Netoli Šibeniko yra garsusis Vodice kurortas su Dalmatijai būdingais žvyro ir betono paplūdimiais. Taip pat yra: turistinis uostas, iš kurio galėsite leistis į ekskursijas į Kornati nacionalinį parką, nardymo centrai ir puikūs restoranai. Viena populiariausių atostogų vietų Dalmatijoje yra gyvybingas Biogrado miestelis, esantis priešais Pasmano salą, su nuostabiu žvyro paplūdimiu Drazica. Keli kilometrai į šiaurę, prie Pasmano kanalo, yra ramus Sveti Filip i Jakov miestelis, ideali vieta šeimos atostogoms su gražiais paplūdimiais įlankose ir krištolo skaidrumo jūra.

Kvarneris – unikalus kraštas, apimantis vieną gražiausių ir populiariausių Kroatijos pakrantės dalių, žinomą dėl švelnaus klimato, įvairaus kraštovaizdžio, puikių apgyvendinimo paslaugų ir kupinų pramogų kurortų.

ITAKA Lietuva kelionių ekspertas 24/7 (lietuvių kalba): turistai iškylusiais skubiais klausimais vietoje gali susisiekti budinčiu telefonu, kuris nurodytas kelionės dokumente-sutartyje. Atvykusius į turistus pasitinka anglakalbis atstovas ir palydi iki transporto priemonės kuria bus vykdomas atvykusiųjų pervežimas į viešbutį.

Viza: nebūtina; pasas turi galioti ne trumpiau kaip 3 mėn., Lietuvos piliečiai sieną su Kroatija gali kirsti naudodami savo asmens tapatybės kortelę.

Skrydžio trukmė: Lietuva – Kroatija – apie 2,5 val.

Vietos laikas: GMT+2.

Kalba: kroatų, galima bendrauti anglų ir vokiečių kalbomis.

Įtampa: 220V.

Valiuta: kuna (HRK), 1 EUR = maždaug 7,6 HRK.

Kainos viešbutyje ir restorane: pietūs – apie 115 HRK, gaivieji gėrimai – apie 22 HRK, alus – apie 30 HRK, vynas – apie 38 HRK / 0,25 l.

Transportas: taksi – apie 115 HRK / apie 5 km, vietinis autobusas – apie 38 HRK. Jei keliaujama tik Kroatijoje, nuomojant automobilį žalia korta nereikalinga, tačiau kertant sieną su Bosnija ir Hercegovina, pvz., norint patekti į Dubrovniką, reikalinga žalia korta.

Paplūdimiai: Vieši, įėjimas nemokamas, paplūdimio paslaugos (2 gultai + skėtis – ne visuose paplūdimiuose teikiamos vienodos paslaugos) – apie 100 HRK / diena; rekomenduojama apsauginė avalynė.

Privalomas turizmo mokestis: mokamas įsiregistruojant: apie 7 HRK / asmuo / diena, vaikai priklausomai nuo amžiaus: nemokamai arba 50% nuolaida.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter