phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>>

Kalnai

Trumpai

  • nuostabūs kalnų kraštovaizdžiai
  • guralių folkloras ir svetingumas
  • daugybė turistinių takų
  • grynas kalnų oras ir garsūs sveikatingumo centrai

Peržiūrėti pasiūlymą

Poilsinės kelionės (20) Paskutinės minutės (20)

SUDETAI

Nuostabūs kraštovaizdžiai besikeičiantys lyg kaleidoskope, nesuskaičiuojami žygiai, pėsčiųjų ir dviračių maršrutai, gamtos parkai, įdomūs paminklai ir žavingi miesteliai leidžia praleisti atostogas taip, kaip ir svajojate.

Sudetai tai vieni seniausių Lenkijos kalnų. Jie tęsiasi nuo Žemutinės Silezijos (pol. Dolnośląskie) ir Opolės (lenk. Opolskie) vaivadijų, palei sieną su Čekija iki Moravijos vartų ir apima daugybę kalnų grupių ir masyvų, tokių kaip Karkonošiai (lenk. Karkonosze), Pelėdų kalnai (pol. Sowie góry), Stalo kalnai (lenk. Góry Stołowe), Jizeros kalnai (lenk. Góry Izerskie) ir Opawskie kalnai, kuriuos kerta upių slėniai ir masyvai. Būtent jų grožis ir įvairovė sudaro unikalų Sudetų charakterį.

Mūsų vietos. Pagrindiniai Sudetų centrai tai gražūs miesteliai – kalnų kurortai, kurių tradicijos siekia dar prieškario laikotarpį, siejamą su unikalia architektūra. Garsiausi bei populiariausi kurortai beveik ištisus metus yra Szklarska Poręba ir Karpacz. Szklarska Poręba yra Szrenicos papėdėje (1362 m virš jūros lygio), o jos pavadinimas yra susijęs su stiklo gamybos tradicija. Kadaise čia gyveno ir atvykdavo žinomi mokslininkai ir menininkai, šiandien ją noriai lanko kalnų žygių ir pėsčiųjų takų mėgėjai bei slidininkai. Verta nuvykti į Szrenicą, iš kurios galėsite grožėtis nuostabiais Karkonošių kalnų vaizdais, pamatyti 2 krioklius: Szklarki ir Kamieńczyk arba tiesiog pasivaikščioti po gražų centrą su restoranais ir barais. Karpacz didžiuojasi savo lokacija Śnieżka kalno papėdėje (1603 m virš jūros lygio). Tai tipiškas verdantis gyvenimų kalnų kurortas, mėgstamas šeimų su vaikais, siūlantis ne tik fantastiškus takus, tarp kurių – ir pati Śnieżka su specifine lėkštės formos observatorija, bet ir gausybe pramogų bei lankytinų vietų. Čia rasite daug Sudetų sveikatingumo centrų – vietovę Zdroje, kur galima ne tik atsipalaiduoti, bet ir išbandyti daugybę procedūrų, kurių metu naudojamos gydomosios natūralaus mineralinio vandens savybės. Świeradów-Zdrój mieste galėsite pasigrožėti istoriniu SPA Dom Zdrojowy su gydomojo vandens fontanais, pasivaikščioti nuostabiame parke arba leistis į žygius vaizdingais Jizera kalnų takais. Długopole-Zdrój taip pat garsėja savo gydomuoju vandeniu. Tai nedidelė vietovė, bet ir čia yra gražus parkas su gydomojo vandens fontanais, graži aplinka ir švarus oras padeda atsipalaiduoti ir pasisemti energijos. Taip pat verta aplankyti mažiau žinomas vietas, siūlančias ramų poilsį gamtos apsuptyje, pavyzdžiui, Pokrzywna ar Głuchołazy Opawskie kalnuose, Opolės vaivadijoje, atrasti tokias įdomias vietas, kaip Boguszów-Gorce su aukščiausiai Lenkijoje išsidėsčiusia turgaus aikšte, Kowary su Žemutinės Silezijos paminklų miniatiūrų parku (lenk. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska) arba Bielava Pelėdų kalnuose (lenk. Góry Sowie) ir Kliczków su viešbučiu gražioje pilyje.

Aktyvus poilsis. Žygiai, kopinėjimas, šiaurietiškas ėjimas, bėgiojimas, pasivaikščiojimai po kalnus – aktyvaus poilsio entuziastų laukia 3500 km įvairaus sunkumo pėsčiųjų takų kalnuose su begale nuostabių, vaizdingų vietų. Ilgiausias takas tai pagrindinis Sudetų takas, 440 km ilgio, prasidedantis Świeradów-Zdrój ir einantis per daugybę neįprastų vietų iki Prudniko Opolės vaivadijoje. Sudetai garsėja puikiais dviračių takais, įskaitant „Single Track“ tipą. Unikalus projektas yra Sudety MTB zona – 20 MTB maršrutų, kurių bendras ilgis 497 km, sistema.

Gamtos parkai. Karkonošų nacionalinis parkas (lenk. Karkonoski Park Narodowy) su aukščiausia Sudetų viršūne – Śnieżka, Stalo kalnų nacionalinis parkas (lenk. Park Narodowy Gór Stołowych) su unikaliomis uolienų formomis ir 8 kraštovaizdžio parkai: Gór Sowich, Książański, Rudawski, Śnieżnicki, Sudetów Wałbrzyskich, Ślężański, Dolina Bobru, Chełmy.

Pramogos.Sudetuose yra daug vietų, kurias verta aplankyti su šeima: Vandens parkas Świeradów-Zdrój (lenk. Aquapark w Świeradowie-Zdroju), Western City netoli Karpačo (lenk. Karpacz), kuris akimirkai nukels Jus į laukinius vakarus Karpače: multimedijos paroda „Karkonošų paslaptys“ (lenk. „Karkonoskie Tajemnice“) supažindins su Karkonošų kalnų legendomis, Žaislų muziejus (lenk. Muzeum Zabawek), Karkonošių kalnų multimedijos muziejus (lenk. Multimedialne Muzeum Karkonoszy) , Žemutinės Silezijos miniatiūrų parkas Kowary mieste (lenk. Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach), buvusios kilimų gamyklos teritorijoje su istoriniais pastatais 1:25 mastu, Szklarska Poręba vietovėje: Dinopark, Esplanada šeimyninis pramogų parkas (lenk. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada) su kalnų linksmaisiais kalneliais. Taip pat verta aplankyti Pokrzywna mieste esantį interaktyvų edukacininį ir pramoginį parką „ROSENAU-Zaginione miasto”.

Lankytinos vietos. Ekskursijų entuziastų laukia pilys, rūmai, istorinės vilos ir sodai. Čia yra tokių nepaprastų vietų kaip Czocha pilis, Książ pilis, Wojanów rūmai, Wang šventykla Karpače.

Virtuvė. Išskirtinai įvairi, derinanti daugybę skonių: lenkišką, čekišką, žydišką, Rytinių pakraščių, vokišką ir net graikišką, kas susiję su regiono vieta ir istorija. Pagrindiniai patiekalai gaminami iš vietinių produktų: grybų, žvėrienos ir žuvies. Turite paragauti Silezijos rojaus, Karkonošių sūrio sriubos ir Karkonošių ruginės sriubos. Atsiranda vis daugiau parduotuvių, kuriose galima įsigyti regioninių gaminių ir lauktuvių parsivežti Sudetų skonių.

KARPATAI

TATRAI IR PODHALĖ

Didingos, žavios viršukalnės, siekiančios dangų, paslaptingi kalnų ežerai, turistų pamėgtų garsių kurortų atmosfera, unikalus vietinis folkloras ir begalė turistinių maršrutų – tai Tatrai, Lenkijos pasididžiavimas ir poilsio kalnuose mėgėjų svajonė!

Aukščiausi Lenkijos kalnai ir vieninteliai šalyje, turintys alpinį pobūdį, priklauso Karpatų grandinei, kuri eina per Lenkiją ir Čekiją, Austriją, Vengriją, Slovakiją, Rumuniją ir Ukrainą. Lenkijos Tatrai yra suskirstyti į dvi dalis – švelnesniuosius Vakarų Tatrus (lenk. Tatry Zachodnie) ir didingus, įspūdingus Aukštuosius Tatrus (lenk. Tatry Wysokie). Kasmet juos aplanko apie 3 milijonai turistų. Čia rasite daugybę įvairių pėsčiųjų takų, daugybę dviračių takų ir puikiai parengtą laisvalaikio infrastruktūrą. Šiaurinėje Tatrų kalnų papėdėje įsikūrusi Podhalė yra populiari turistų lankoma vieta, pasižyminti spalvingu vietiniu folkloru, taip pat atpalaiduojančia gamta ir nuostabiais vaizdais. Taip pat būtina paminėti Pieninų kalnus – pamėgtus dėl savo gamtos vertybių ir gerai paruoštų turistinių objektų.

Mūsų vietos. Zakopanė, Lenkijos kalnų sostinė, kviečia į ikonišką Krupówki gatvę su daugybe prekystalių, barų ir tavernų, tiekiančių guralių (lenk. Górale) skanėstus ir į vietinius muziejus. Taip pat dėmesio verta Bukowina Tatrzańska su jos jaukiais svečių namais ir terminėmis pirtimis garsėjančiomis nuostabiais vaizdais į Tatrų kalnus; Białka Tatrzańska – Alpių kaimo atmosfera ir plati turistinių paslaugų pasiūla, įskaitant termines pirtis; Szczawnica siūlo autentišką sveikatingumo kurorto atmosferą, istorinius pastatus ir gydomąjį mineralinio vandenį.

Aktyviems.Puikus pasirinkimas tikrų kalnų žygių mėgėjams – daugybė įvairių pėsčiųjų takų. Taip pat yra vaizdingų dviračių takų, o nuotykių ieškotojai ras paslaptingų urvų ir galės paplaukioti Dunajec upe.

Gamtos parkai. Tatrų nacionaliniame parke (lenk. Tatrzański Park Narodowy) yra vaizdingų slėnių, tokių kaip Chochołowska slėnis (lenk. Dolina Chochołowska), Penkių tvenkinių slėnis (lenk. Dolina Pięciu Stawów) arba Bialego slėnis (lenk. Dolina Białego), tokie kalnų ežerai kaip: Morskie Oko ir Czarny Staw, garsios viršūnės: Giewont, Kasprowy Wierch, Świnica... Taip pat čia gausu faunos ir floros rūšių, įskaitant daugybę endeminių rūšių. Pieniny nacionalinis parkas (lenk. Pieniński Park Narodowy) tai būdingas masyvas Trys karūnos (lenk. Trzy Korony), Sokolica ir Čorštyno pilis.

Pramogos. Būdami Zakopanėje būtinai nuvykite į Gubałówką ir pasigrožėkite Tatrų kalnų panorama, įkopkite į Wielka Krokiew, pakilkite keltuvu į Kasprowy Wierch. Užsukite į Apverstą namą (lenk. Dom do Góry Nogami) ir šėlkite Zakopanės vandens parke su čiuožyklomis ir baseinais. Terminės pirtys tai puiki vieta atsipalaiduoti – Białka, Chochołów ar Bukowina vietovėse, su terminiais baseinais ir daugybe pramogų.

Lankytinos vietos. Zakopanė: Daktaro Tytuso Chałubińskio Tatrų kalnų muziejus (lenk. Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego), Kornelio Makuszyńskio muziejus (lenk. Muzeum Kornela Makuszyńskiego), Jano Kasprowicziaus muziejus Harendoje (lenk. Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie), Sabalos Namas (lenk. Chata Sabały), Pęksowy Brzyzek nusipelniusiųjų kapinės (lenk. Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku), NSPJ koplyčia Jaszczurówka mieste, Fatimos Dievo Motinos šventovė Krzeptówki mieste (lenk. sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach); pilis Niedzicoje (lenk. Niedzica), pilis Čorštyne (lenk. Czorsztyn); Szczawnica: Dom nad Zdrojami ir Pijalnia Wód, Park Górny, Muzeum Uzdrowiska.

Virtuvė. Solidi, paprasta ir labai soti – tokia yra vietinė virtuvė. Būtina paragauti guralių (lenk. Górale) rūkytų sūrelių ir tikro avies sūrio (lenk. oscypek), vietinės rūkytos mėsos ir dešrelių, tradicinės rūgščios sriubos (lenk. kwaśnica), įvairių koldūnų (lenk. pierogi) ir moskolės su bryndza (lenk. moskole z bryndzą). Desertui – pyragas su sūriu (lenk. kołacz), o sušilimui – guralių arbata ar karštas vynas!

Lauktuvės. Podhalė garsėja rankdarbiais! Tad verta atkreipti dėmesį į medinius ir odinius gaminius, įsigyti valašką ar skrybelę, guralių (lenk. Górale) kostiumų elementų, šlepetes, tradicinius karoliukus, kaklaskares ir papuošalus, o gurmanams – guralių (lenk. Górale) pralinių, pvz., sūrelių formos, džemų ir įvairaus medaus bei trauktinių.

BESKIDAI

Jauniausi Lenkijos kalnai – Beskidai – puikiai tinka tiems, kurie nori pabėgti iš komercinių vietų, pasigrožėti ramiais ir užburiančiais kraštovaizdžiais bei pakelės koplytėlėmis. Čia pamiršite kasdienybę ir pailsėsite kaip niekad!

Beskidai tai kalnų grandinės Karpatuose, besitęsiančios nuo Čekijos Bečvos upės iki Čeremošo upės Ukrainoje. Jie skirstomi į Rytų ir Vakarų Beskidus (įskaitant Beskid Śląskim, Żywiecki, Sądecki). Aukščiausia viršukalnė čia tai Diablak (Babia Góra) – 1725 m virš jūros lygio. Nors jų populiarumas tarp turistų auga, jie vis dar yra kur kas jaukesni nei populiarūs kalnų resortai ir kviečia atsipalaiduoti, nusiraminti ir mėgautis idilišku poilsiu gamtos apsuptyje.

Mūsų vietos. Beskid Śląski: populiarus Szczyrk su funikulieriumi į Skrzyczne, žavinga Ustroń su Czantoria viršukalne, tikras Beskidų perlas Wisła – „Małyszomania“ lopšys su puikiomis laisvalaikio praleidimo galimybėmis, SPA Piwniczna-Zdrój Beskid Sądecki mieste; taip pat vaizdingi Beskid Żywiecki Beskids kampeliai: Korbielów – jauki, vis populiaresnė vietovė Pilsko kalno šlaituose arba rami Lipowa.

Aktyviems. Judėjimo lauke entuziastai ras čia daugybę pėsčiųjų takų, puikiai tinkančių trumpiems pasivaikščiojimams ir ilgesnėms žygiams, taip pat dviračių, lygumų ir jodinėjimo mokyklų. Nedvejokite ir leiskitės į taką pasigrožėti vaizdais ir pasinerti į gamtą!

Gamtos parkai. Žavios kalvos, pavėsingi miškai ir gausybė faunos bei floros: Babia Góra nacionalinis parkas (lenk. Babiogórski Park Narodowy) – miškų jūra ir virš jos dominuojantis vienišas kalnas Babia Góra, traukiantis turistus bet kuriuo metų laiku; Maguros nacionalinis parkas (lenk. Magurski Park Narodowy) – Žemųjų Beskidų (lenk. Beskid Niski) širdyje, Kraštovaizdžio parkai: Beskid Mały, Żywiecki, Beskid Śląski.

Pramogos. Aplankykite Adamo Malyšo šuolių su slidėmis kalvą Visloje (lenk. Wisła), Staigmenų miško parką Ustroń vietovėje (lenk. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu) arba keltuvu pakilkite į Skrzyczne. Ar mėgstate šėliones vandenyje? Aplankykite Tropicana vandens parką Visloje (lenk. Wisła)!

BEŠČIADAI

Magiški, įkvepiantys, paslaptingi – laikomi puikia vieta pabėgti nuo kasdienybės ir pajusti ryšį su gamta. Rūko apgaubtos viršukalnės, vaizdingos poloninos, takai, istorinės bažnyčios ir seni kaimai, apaugę miškais... meskite viską ir pirmyn į Beščiadų kalnus!

Nuotaikingiausi iš Lenkijos kalnų, kurių aukščiausia viršūnė Lenkijos dalyje – Tarnica (1 346 m virš jūros lygio) priklauso Rytų Beskidų arealui. Turtinga istorija, kupina plėšikų istorijų, paskendusios rūke poloninos ir vis dar laukinė, žmogaus ranka nepaliesta gamta – Beščiadų kalnai įkvepia menininkus ir tarsi magnetas traukia nuotykių ieškotojus. Tai tikra gamtos karalystė, augalų ir gyvūnų rojus, kuriame žmogus – svečias. Turistai vis dar gali pažinti gyvąją istoriją, mėgautis ramybe, nepaveikta mūsų laikų skubėjimo, ir kvapą gniaužiančiais vaizdais.

Mūsų vietos: Polańczyk – – poilsio ir sveikatingumo kurortas prie Solinos ežero su turtinga turizmo infrastruktūra, miškuose pasislėpęs Arłamów kurortas arba nedidelė Kombornia Beščiadų kalnų pakraštyje.

Aktyviems. Čia laukia Jūsų garsiosios polonynos. Ar mėgstate fotografuotis? Puiku, pasiimkite fotoaparatą – Beščiadų kalnuose bus daug įspūdingų kadrų. Turistiniai pėsčiųjų takai – puiki proga pasigrožėti vietove. Būtinai aplankykite Bukowe Berdo, Szeroki Wierch, Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska, aukščiausią viršukalnę Lenkijos pusėje – Tarnicą ir trečią aukščiausią viršukalnę Haličą. Aktyvaus poilsio mėgėjų laukia dviračių takai. O papildomai – pasivažinėjimas visureigiais, plaukiojimas pontonu ir baidarėmis, plaukiojimas Solinos ežeru, jodinėjimas... čia tikrai nebus laiko nuobodžiauti!

Gamtos parkai. Beščiadų nacionalinis parkas pasižymi unikaliais kraštovaizdžiai, daugybe gyvūnų rūšių, tokių kaip lokiai, lūšys, vilkai, laukinės katės, beveik 140 rūšių paukščių ir augmenija, būdinga rytiniams Karpatams. Teritorijoje taip pat yra daugybė kraštovaizdžio parkų, pavyzdžiui: Dolina Sanu, Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Gór Słonnych.

Pramogos. pPasivažinėjimas siauruoju Beščiadų miško geležinkeliu patiks ne tik patiems mažiausiems poilsiautojams! Lynų parkas Polańczyke, Miniatiūrų parkas (lenk. Park Miniatur) Myczkowce ar baseinai Ustrzyki Dolne vietovėje – tai tik dalis laisvalaikio praleidimo būdų Beščiaduose.

Lankytinos vietos. Būtinai aplankykite istorines bažnyčias, būdingas vietiniam kraštovaizdžiui, pvz., Komańcza, Bystre, Krościenko vietovėse. Esate muziejų mėgėjai? Jų čia apstu: Beščiadų nacionalinio parko gamtos muziejus Ustrzyki Dolne vietovėje (lenk. Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych), Beščiadų siaurojo geležinkelio muziejus (lenk. Muzeum Bieszczadzkiej Kolejki Wąskotorowej), Naftos ir dujų pramonės muziejus Bóbrka vietovėje (lenk. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce)...

Virtuvė. Beščiadų virtuvė susideda iš paprastų ir skanių patiekalų, kilusių iš senosios Bojkų (Bojkowie) ir Łemkų (Łemkowie) virtuvės. Būtinai paragaukite Beščiadų rūgščios sriubos, koldūnų ir vietinių blynų!

Lauktuvės. Ekologiški maisto produktai iš vietinių ūkių, vietinių menininkų darbai: gražios ikonos, liaudies skulptūros, tapyti peizažai, taip pat siuvinėti kryželiu Łemkų (Łemkowie) ir Bojkų (Bojkowie) raštais marškiniai ir servetėlės.

Gidas: turistai Lenkijoje iškylusiais skubiais klausimais vietoje gali susisiekti budinčiu telefonu, kuris nurodytas kelionės dokumente-sutartyje. 

Vietinis laikas: Lenkijos laikas (GMT+1).

Kalba: lenkų, galima bendrauti ir anglų kalba.

Privalomas vietinis / SPA mokestis: Klientams taikomas privalomas vietinis turistinis / SPA mokestis. Mokestis imamas vietoje, įsiregistruojant. Jo dydis priklauso nuo vietovės.

Pavyzdiniai mokesčiai:

Krokuva (lenk. Kraków) - 1,60 PLN / asm. / para
Zakopanė (lenk. Zakopane) - 2 PLN / asm. / para
Gdanskas (lenk. Gdańsk) - 2,31 PLN / asm. / para
Sopotas (lenk. Sopot) - 4,45 PLN / asm. / para
Svinouiscis (lenk. Świnoujście) - 4,40 PLN / asm. / para
Świeradów-Zdrój - 4 PLN / asm. / para


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter