phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Madagaskaras

Trumpai

  • Lemūrų ir didžiulių baobabų šalis
  • Vanilės plantacijos, savanos ir smėlio pakrantės su koralų rifu
  • Vaizdingi kanjonai su atogrąžų augalija
  • Niekur kitur pasaulyje neaptinkami augalai ir gyvūnai
  • Garsieji „tsingi” - aukšti akmeninių uolienų dariniai

Peržiūrėti pasiūlymą

Madagaskaras - vanilė, lemūrai ir baobabai

Madagaskaras - tai sala, kuriai būdingi didžiausi skaičiai! Čia gyvena daugiausia lemūrų rūšių, auga daugiausia baobabų rūšių, net 80% augalų ir gyvūnų - tai rūšių egzemplioriai, kurių nepamatysite niekur kitur pasaulyje! Be kitų gyvūnų, čia yra aptinkamas Panterinis chameleonas - didžiausias savo rūšies atstovas ir chameleonas Brookesia minima - mažiausias roplys pasaulyje, šiek tiek didesnis nei... skruzdėlė. Tačiau tai ne pabaiga. Ši sala taip pat yra didžiausia vanilės eksportuotoja, o jos kraštovaizdis gali apsukti galvą.

 

Rojaus peizažai

Madagaskare - ketvirtoje pagal dydį pasaulio saloje - galima rasti tiek lietingus miškus, vaizdingus kanjonus su egzotiška augmenija, tiek ir dykumą, kalnus ir gražius, smėlėtus paplūdimius su koraliniu rifu. Baobabai - būdingas kraštovaizdžio elementas. Didžiausias iš jų, vietinių vadinamas zambe, yra 26 m skersmens.

 

Zebu vaniliniame padaže

Ką iš Madagaskaro pasiimti į Lietuvą? Be abejonės, vanilę! Sala yra šio prieskonio gaminimo pasaulio lyderė. Saldus vanilės skonis ir svaigus aromatas čia naudojami ne tik kaip desertų ingredientai, Madagaskaro gyventojai prideda vanilės lazdelę net prie mėsos patiekalų. Nepaprastai populiarus ir vertinamas patiekalas - zebu vanilės padaže.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter