phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Maldyvai

Trumpai

  • Kerintys Maldyvai - nepriekaištingi paplūdimiai ir rifų apsupti atolai 
  • Gabalėlis dangaus - nuostabus atogrąžų rojus, kurį sudaro daugiau nei 1000 rifų apsuptų salų, todėl čia yra geriausi paplūdimiai pasaulyje
  • Maldyvai kalba meilės kalba: nuo vakarienių žvakių šviesoje, iki romantiškų pasivaikščiojimų basomis po paplūdimį stebint žvaigždes
  • Dieną mėgaukitės įspūdingomis vandenyno gyvūnijos ir koralų spalvomis arba plaukiokite su delfinais, vėžliais ir rykliais. Naktį pamatykite, kaip vandenyne atsispindi žvaigždės, kai vandenį nušviečia planktonas
  • Magiški vaizdai ir ypatinga Maldyvų atmosfera pavergs širdis ir sukurs tropinius prisiminimus visam gyvenimui!
  • Tradicinė Maldyvų virtuvė, dar vadinama dhivehi

Peržiūrėti pasiūlymą

Atviruką primenantis kraštovaizdis, nuostabūs koraliniai rifai, turkio spalvos vanduo, pasakiški švelnaus smėlio paplūdimiai ir prabanga alsuojantys viešbučiai su nameliais ant vandens – tai Maldyvai!

Svajonių salynas

Maldyvai garsėja tikrą rojų primenančiomis salomis, su prestižiniais prabangiais viešbučiais. Šiame archipelage yra daugiau nei 1000 egzotiškų salų ir salelių, išsidėsčiusių 26 atoluose. Kiekvieną jų supa lagūna su krištolo skaidrumo vandeniu ir baltu puriu smėlio žiedu. Didžioji dauguma šių pasakiškai atrodančių salų yra vis dar negyvenamos – gyvenamos mažiau nei 200 salų. Tačiau, rekomenduojama paskubėti jas pamatyti, nes manoma, jog už maždaug 20 metų, jos išnyks nuo žemės paviršiaus.

Malės atolas

Padalytas į Šiaurės ir Pietų atolus, jis išsidėstęs centrinėje salyno dalyje. Šiaurės Malės atolas yra vienas iš labiausiai lankomų Maldyvų regionų. Čia įsikūrę dauguma viešbučių, taip pat ir sostinė Malė – vienintelis šalies urbanistinis centras. Pietų atolas, kurį nuo Šiaurės atolo skiria maždaug 4 km pločio kanalas, ypač populiarus tarp vandens sporto mėgėjų. Malės atolas yra svajonių vieta nerūpestingoms atostogoms – ramybė, nuostabi gamta ir su kraštovaizdžiu susiliejantys viešbučiai.

Ari atolas

Vienas didžiausių vakarinėje salyno dalyje, jis taip pat padalytas į 2 atolus: Šiaurinį ir Pietinį. Čia rasite aukšto lygio viešbučius, kuriuose teikiamos aukščiausios klasės paslaugos bei veikia laisvalaikio ir sporto pasiūlymai. Ari atolas gali pasigirti įspūdingais paplūdimiais ir žydrais vandenimis, be to – garsėja ir idealiomis sąlygomis povandeniniams nuotykiams.

Dangiški paplūdimiai

Maldyvai gali pasigirti vienais gražiausių paplūdimių pasaulyje! Padengti minkštu, smulkiu baltu smėliu, jie švelniai leidžiasi į turkio mėlynumo vandenyną. Paplūdimiai čia platūs, todėl idealiai tinka poilsiui palmių pavėsyje ir aktyviam poilsiui. Netoli daugelio paplūdimių yra fantastiški koraliniai rifai, džiuginantys nardymo entuziastus. Taip pat čia galėsite žaisti paplūdimio tinklinį, plaukioti banglente ar vandens slidėmis.

Povandeninis pasaulis

Norint pasigrožėti koralais, tropinėmis žuvimis, rykliais, vežliais ir rajomis, tereikia pasinerti į krištolo skaidrumo Indijos vandenyną. Maldyvai garsėja profesionaliomis nardymo mokyklomis, modernia įranga ir labai šiltu vandeniu – tai puiki vieta tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems nardymo entuziastams. Geriausios sąlygos šiai pramogai yra aplink Ari ir Addu atolus.

Tunas, kokosai ir karis

Maldyvų virtuvė - tai arabų, indų ir afrikiečių kultūros mišinys. Populiariausi yra vegetariški ir žuvies patiekalai, kurių pagrindinis ingredientas - ryžiai, pagardinti aromatingais prieskoniais, pvz. kariu. Populiarus yra ir tunas, iš kurio ruošiami keli patiekalai: mas riha – gabalėliais pjaustytas tunas, svogūnai, aitriosios paprikos pastos, česnakų ir kokosų pieno padažas, kulhiboakibaa - aštrus žuvies pyragas ir garsioji sriuba - garudhiya. Taip pat verta paragauti: theluli babukeyo - traškučių, keptų duonos medžio vaisių, huni folhi - blynų su kokosų įdaru, dhonkeyo kajuru - kepto bananų pyrago.

Bodu Beru ir kitos lankytinos vietos

Be nardymo po koralinį rifą, išbandykite skrydį lėktuvėliais virš atolų - nepamirštami vaizdai garantuoti! Kelionės vandens motociklais - taip pat nuostabi patirtis, leidžianti pasiekti kiekvieną šalies kampelį. Kultūrinis viešnagės Maldyvuose akcentas - tradicinių šokių ir būgnų šou, vadinamų bodu beru, kas vietinių kalba reiškia „didysis būgnas“. Šie pasirodymai paprastai vyksta vakarais vietiniuose baruose, o kartais ir kurortuose kaip vietinės kultūros vakaro, dalis.

Lauktuvėms

Iš atostogų verta parsivežti spalvingų tekstilės gaminių ir kostiumų, papuošalų, iš vietinio pluošto pagamintų kilimėlių thudu kuna, medinių dhoni valčių modelių. Draudžiama parsivežti dirbinių iš raudonųjų ir juodųjų koralų, kriauklių, vėžlių kiautų ir panašių gyvūninės kilmės daiktų.

Ar žinojote, kad
• Legenda byloja, kad Maldyvai susiformavo iš žvaigždžių, nukritusių iš dangaus tiesiai į Indijos vandenyną.
• Maldyvų Respublika yra plokščiausia ir žemiausia šalis pasaulyje - aukščiausia jos viršūnė taip pat yra žemiausia pasaulyje, iškilusi 2,3 m virš jūros lygio ir esanti Vilingili saloje.
• Malė yra mažiausia pasaulio sostinė - 2 km ilgio ir 1 km pločio.
• Bendras Maldyvų salų plotas yra mažesnis nei 300 km², joje nėra upių ar ežerų.
• Maldyvai yra tarp 11 pasaulio šalių, kuriose niekada nebuvo minusinės temperatūros.

ITAKA Lietuva kelionių ekspertas 24/7 (lietuvių kalba): turistai Maldyvuose iškilusiais skubiais klausimais vietoje gali susisiekti budinčiu telefonu, kuris nurodytas kelionės dokumente-sutartyje. Atvykusius į Maldyvus turistus pasitinka anglakalbis atstovas ir palydi iki transporto priemonės kuria bus vykdomas atvykusiųjų pervežimas į viešbutį.

Viza: Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į šią šalį, reikia vizos. Naujausią informaciją apie vizų reikalavimą galima rasti URM interneto svetainėje: www.keliauk.urm.lt

Skrydžio trukmė: Vilnius – Malė, apie 13 valandų (priklausomai nuo persėdimo).

Vietos laikas: Lietuvos laikas plius 2 valandos. (vasaros laikas); Lietuvos laikas plius 3 valandos (žiemos laikas).

Klimatas: atogrąžų, drėgnas, sausas, yra du sezonai: sausas (nuo lapkričio iki balandžio) ir lietingasis (nuo gegužės iki spalio).

Oficialios kalbos: maldyvų (dhivehi) ir anglų.

Sostinė ir didžiausias miestas: Malė (142,909 gyventojų, 2017 m. duomenimis).

Religija: islamas.

Elektros tinklo įtampa: 230-240 V, europietiškos rozetės.

Valiuta: Maldyvų rupija (MVR); 100 MVR = 6,5 USD; nereikia keisti valiutos, JAV doleriai ir eurai plačiai priimami viešbučiuose; rekomenduojama atsivežti JAV dolerių, išleistų po 2009 m.

Paplūdimiai: privatūs, balto, minkšto smėlio, turkio spalvos lagūnos; koralinis rifas netoli daugelio paplūdimių.

Muitinės taisyklės: į Maldyvus draudžiama įvežti ginklus, šaudmenis, sprogmenis, pornografinę medžiagą ir leidinius, islamo principus pažeidžiančius daiktus, įskaitant kitų kultų ir religijų objektus, kiaulieną ir jos produktus bei alkoholį (alkoholį galima vartoti tik kurortuose).

Turizmo mokestis: privalomas mokestis, renkamas iš kliento (taip pat taikomas ir vaikams) registratūroje, registruojantis arba išsiregistruojant (priklausomai nuo viešbučio): 6 USD/asm./dieną.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter