phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Malta

Trumpai

  • Tarp dviejų žemynų įsiterpusioje Maltoje susipina kultūros, senovės istorijos ir modernumo atmosferos
  • Malta neveltui vadinama muziejumi po atviru dangumi. Romantiškieji istoriniai salos orientyrai išsidėstę itin dideliu tankiu
  • Stebuklingose Gozo ir Komino salose rasite ne tik įspūdingų kraštovaizdžių, iš vandens kyšančių uolienų, turkio spalvos įlankų, bet ir jaukias atostogas
  • Nesvarbu, ar norite ilsėtis saulėtame paplūdimyje, ar nardyti ir tyrinėti Viduržemio jūros gelmes, o gal pasivaikščioti po 5000 metų senovinį nekropolį, visą tai galėsite padaryti Maltoje
  • Dėl įspūdingų lokacijų, Malta neretai tampa filmų produkcijos numylėta filmavimo vieta
  • Maltos virtuvė – Viduržemio jūros regiono virtuvės apibrėžimas, kuriai įtakos turėjo kaimynės 

Peržiūrėti pasiūlymą

Kaip įsivaizduojate savo tobulas atostogas? Poilsį saulėkaitoje smėlėtame paplūdimyje, o gal super aktyvų poilsį? Puiki žinia – Viduržemio jūros deimantas Malta derina abu kriterijus! Kelionėje Jūsų laukia ir vaizdingi kraštovaizdžiai, ir uostamiesčiai, pilni spalvotų žvejų valtelių, įspūdinga Viduržemio jūros augmenija ir nemažiau įspūdingi paplūdimiai.

Beje, ar žinote, kad Malta yra vienintelė šalis Europoje, kurioje nėra nė vienos upės? Čia taip pat nėra miškų, tačiau praktiškai kiekviename mieste yra nuostabių parkų, kurie kompensuoja trūkumą. Saloje yra apie 360 šventyklų ir bažnyčių, beveik kiekviename pastate yra šventųjų atvaizdų. Malta taip pat laikoma senovinių automobilių mylėtojų rojumi, todėl gatvėse nieko nestebina klasikiniai ,,Mercedes“, ,,Jaguar“ ar ,,Ford“ modeliai. Be įdomių automobilių, Maltos gatves džiugina spalvingi balkonai. Ryškiaspalviai balkonai išsiskiria fasadų fone ir kartu su spalvotomis įėjimo durimis sukuria nuostabų efektą.

Malta turi ilgą ir turtingą istoriją bendrą su finikiečiais, romėnais, arabais, ispanais, prancūzais ir anglais. Dar gerokai iki finikiečių salose gyveno paslaptinga akmens amžiaus gentis. Iš tų laikų išlikę šventyklų, pastatytų iš didelių riedulių, liekanos. Niekur pasaulyje tokioje mažoje teritorijoje nerasite tiek unikalių ir įvairių architektūros ir archeologijos paminklų. Kasmet Maltą ir Gozą aplanko daugiau nei milijonas turistų. Ir juos traukia ne tik paminklai. Paplūdimiai čia daugiausia uolėti, o jūra yra krištolo skaidrumo ir kviečia maudytis bei nardyti. Pramogų mėgėjai ras tavernas, barus, restoranus ir diskotekas.

Maltos Respublika yra nedidelis 10 salų salynas, 80 km nutolęs nuo Sicilijos ir 300 km nuo Šiaurinės Afrikos krantų. Tarp dviejų žemynų įsiterpusi mažytė Viduržemio jūros valstybė yra viena gražiausių vietovių Europoje. Iš salų didžiausia yra Malta, esanti pačioje Viduržemio jūros širdyje. Todėl ištisus metus galima džiaugtis švelniu, maloniu oru, nesijaudinant dėl per didelio karščio, kadangi jį efektyviai nuramina gaivus jūros vėjas.

Salos pakrantė driekiasi apie 140 km, ir joje rasite įvairiausių paplūdimių, įskaitant ir Mėlynąją lagūną Komino saloje – baltojo smėlio prisotintas paplūdimys įsiterpusį tarp Komino ir Kemmunett salų, garsėjančiu savo skaidriu ir ryškiai mėlynu turkio spalvos vandeniu. Šioje įlankoje taip pat gausybė įlankų, mažų vaizdingų pusiasalių, kurie paliks neišdildomą įspūdį. Ir čia tik trupinėlis to, ką Malta turi pasiūlyti!

Maltoje užburia viskas: nuostabios uolėtos pakrantės, turkio spalvos vanduo, smėlėti paplūdimiai ir skaidrus vanduo kasmet į šią salą pritraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio. Įdomus faktas apie Maltos salas yra tas, kad Antrojo pasaulinio karo metais Malta buvo viena iš labiausiai bombarduojamų vietų žemyne. Todėl dabar čia atvykstančius nardymo entuziastus traukia ne tik galimybė patyrinėti kvapą gniaužiančias povandenines uolas, bet ir II Pasaulinio karo metais nuskendusius bombonešius.

Keliaukite į Maltos sostinę Valetą – prieš daugelį amžių buvusią tvirtovę. Čia rasite nuostabius atmosferinius auksinio smiltainio namus su dekoruotais balkonais ir gerai išlikusiomis gynybinėmis sienomis ir daugybe barų bei restoranų. Miesto kompleksas įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Turime gerų naujienų ,,Sostų karų“ gerbėjams – būtent Maltoje buvo nufilmuota daugybė šio serialo kadrų. Vaikščiodami siauromis miesto gatvelėmis, galėsite sutikti begalę senovės istorijos orientyrų. Jei mėgstate atsipalaiduoti gamtos apsuptyje, užsukite į unikalųjį Buskett sodą – žaliausią vietą Maltoje. Tai pilnas giraičių, alėjų, citrusinių vaisių parkas, tinkamas iškilai ar pasivaikščiojimui. Puiki atrakcija mažiausiems keliautojams – Popajaus kaimas, sukurtas pagal komiksus apie garsųjį jūreivį. Taip pat čia rasite pramogų parką, kur galėsite smagiai praleisti dieną. Galiausiai, užsukite į garsųjį žvejų kaimelį Marsaxlokk, kuriame ant bangų siūbuoja spalvoti Luzzu laiveliai. Čia kas savaitę vyksta sekmadieninis žuvies turgus, kuriame galima įsigyti šviežios žuvies ir jūros gėrybių.

Gozo sala – mažesnioji Maltos sesuo džiugina savo pasakiškais kraštovaizdžiais, kaimeliais, nusidriekusiais ant kalvų bei vešlia augmenija. Todėl nenuostabu, jog Odisėjas čia praleido septynerius metus, po to kai buvo suviliotas nimfos Kalipsės. Į salą pateksite tik keltu, todėl jei norite pabėgti nuo minios ir mėgautis pasakiška ramybe, ši salelė Jums! Gozo saloje yra į UNESCO sąrašą įtrauktų senovinių šventyklų kompleksas, įskaitant ir garsiąją Džgantiją – milžinišką neolito amžiaus konstrukciją, kuriai daugiau nei 5800 metų. Saloje galėsite ramiai atsipalaiduoti nuostabiuose paplūdimiuose ar autobusu ir automobiliu leistis į įdomią kelionę per vaizdingiausias salos vietas. Taip pat verta aplankyti Gozo sostinę Viktoriją. Viktorijoje yra Citadelė - istorinis miestas/tvirtovė, kurį pradėjo statyti bronzos amžiuje apie 1 500 prieš Kristų, o tęsė finikiečiai ir romėnai. Iki 18 amžiaus ji buvo skirta pasislėpti nuo priešų atakų.

Bugiba– vienas didžiausių turizmo centrų Maltoje. Bugibą su Qawra jungia ilga pajūrio promenada. Abu miestai įsikūrę vaizdingoje uolėtoje Šv. Pauliaus įlankoje. Bugiba pilna parduotuvių, restoranų, barų, kavinių ir diskotekų.

Sent Džuliansas– kadaise buvęs žvejų kaimelis, dabar modernus kurortas su turtingu naktiniu gyvenimu. Čia yra kazino, daug naktinių klubų ir diskotekų. Sent Džuliansą su Sliema jungia elegantiška promenada.

Maltos virtuvė - yra plačiai prisiderinusi prie anglų ir italų virtuvės tradicijų, bet kaip ir kiekviena šalis turi šį tą išskirtinio. Malta žinoma dėl savo triušienos patiekalų, ,,Bragioli“ jautienos suktinukais, ,,Pastizzi“ pyragėliais su rikotos sūriu, ,,Aljotta“ – garsia maltiečių žvejų sriuba. Vaikštant po miestą verta pasidairyti, ar nėra saldumynų prekystalių – ten rasite, be kita ko, Maltos kanoles, įdarytas rikotos sūrių arba šokoladiniu kremu bei sultingų figų pripildytas pyragas. Endorfino injekcija garantuota!

Lauktuvės – parvežkite rankų darbo stiklo gaminių, tradicinių molio dirbinių.

ITAKA Lietuva kelionių ekspertas 24/7 (lietuvių kalba): turistai Maltoje iškilusiais skubiais klausimais vietoje gali susisiekti budinčiu telefonu, kuris nurodytas kelionės dokumente-sutartyje. Atvykusius į Maltą turistus pasitinka anglakalbis atstovas ir palydi iki transporto priemonės kuria bus vykdomas atvukusiųjų pervežimas į viešbutį. Pervežimo laikas gali būti iki 1 valandos.

Vizos: nebūtina. Pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėn.

Vietinis laikas: Lietuvos laikas GMT+1.

Kalba: maltiečių, anglų.

Valiuta: Maltos lira (LM). Dauguma parduotuvių priima ir eurus.

Kainos:pietūs nuo apie 20 EUR, pica nuo 5 EUR, vynas nuo 10 EUR, mineralinis vanduo apie 1,5 EUR. Automobilio nuoma: maždaug 25 EUR.

Paplūdimiai: dažniausiai uolėti, be paplūdimio paslaugų, įėjimas nemokamas.

Įtampa: 240V, lizdai priima UK 3 kontaktų kištukus.

Privalomas turistinis mokestis:klientams taikomas privalmas turizmo mokestis, kurio dydis 0,5 eur/diena/asm. vyresniems nei 18 metų (ne daugiau 5 eur/ viešnagei/asm.). Mokestis imamas grynaisiais įsiregistruojant viešbutyje.

Pasiūlyme nurodytas maitinimo paslaugų laikas ir atskirų viešbučio infrastruktūros elementų veikimas gali nežymiai keistis dėl sezoniškumo, oro sąlygų, force majeure aplinkybių arba viešbučio administracijos sprendimų.

Informaciją apie oficialią apgyvendinimo įstaigos kategoriją rasite pateiktame viešbučio aprašyme (skiltyje „Viešbutis“). Ji atitinka konkrečioje šalyje naudojamą kategoriją, atsižvelgiant į tos valstybės taikomus kategorijos suteikimo kriterijus.

Kelionės dokumentuose ir interneto svetainėje www.itaka.lt kelionių organizatorius ITAKA papildomai pateikia savo subjektyvią nuomonę/vertinimą dėl viešbučio kategorijos (žym. viešbučio kategorija pagal subjektyvų kelionių organizatoriaus vertinimą), atsižvelgdamas į viešbučio būklę, teritorijos dydį, teikiamų paslaugų kiekį, aptarnavimą, turistų atsiliepimus ir kitą informaciją.

Atsižvelgiant į vietinius apribojimus, susijusius su viešbučių veiklos reguliavimu SARS-CoV-2 koronaviruso pandemijos (COVID-19) metu ir siekiant užtikrinti svečių saugumą, kai kurios viešbučio paslaugos gali būti apribotos arba keičiamos. Ši sąlyga gali keistis, atsižvelgiant į naujus apribojimus arba jų atšaukimus.

Pasiūlyme nurodytas maitinimo paslaugų laikas ir atskirų viešbučio infrastruktūros elementų veikimas gali nežymiai keistis dėl sezoniškumo, oro sąlygų, force majeure aplinkybių arba viešbučio administracijos sprendimų.

Informaciją apie oficialią apgyvendinimo įstaigos kategoriją rasite pateiktame viešbučio aprašyme (skiltyje „Viešbutis“). Ji atitinka konkrečioje šalyje naudojamą kategoriją, atsižvelgiant į tos valstybės taikomus kategorijos suteikimo kriterijus.

Kelionės dokumentuose ir interneto svetainėje www.itaka.lt kelionių organizatorius ITAKA papildomai pateikia savo subjektyvią nuomonę/vertinimą dėl viešbučio kategorijos (žym. viešbučio kategorija pagal subjektyvų kelionių organizatoriaus vertinimą), atsižvelgdamas į viešbučio būklę, teritorijos dydį, teikiamų paslaugų kiekį, aptarnavimą, turistų atsiliepimus ir kitą informaciją.

Atsižvelgiant į vietinius apribojimus, susijusius su viešbučių veiklos reguliavimu SARS-CoV-2 koronaviruso pandemijos (COVID-19) metu ir siekiant užtikrinti svečių saugumą, kai kurios viešbučio paslaugos gali būti apribotos arba keičiamos. Ši sąlyga gali keistis, atsižvelgiant į naujus apribojimus arba jų atšaukimus.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter