phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>>

Marakešas

Trumpai

 • Marakešas - tai ne tik senovinis Maroko miestas. Tai pojūčiai, kupini ryškių spalvų, skonių, kvapų, garsų ir nepakartojamų vaizdų
 • Miestas visame pasaulyje garsėja savo turgavietėmis ir apsipirkinėjimu Medinoje (senamiestyje), tačiau Marakeše galima nuveikti kur kas daugiau!
 • Išvydę žavų Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos kultūrų mišinį, išvykite už miesto ir pasigrožėkite nepakartojamais kalnų ir dykumų vaizdais
 • Gyvenimas Marakeše vyksta medinoje - siena aptvertoje senoviškiausioje miesto dalyje. Praleiskite dieną, pasinerdami į šios nepaprastos vietovės garsus, kvapus ir vaizdus, susipažinkite su turgavietėmis ir aikštėmis
 • Grožėkitės sienų ir pastatų spalvomis, maisto ir prieskonių kvapais, bendraukite su draugiškais vietiniais gyventojais

Peržiūrėti pasiūlymą

Poilsinės kelionės (4)

Riad Alida Riad Alida / Marakešas / Marokas

799Eur
 • Netoli pagrindinių Marakešo lenkytinų vietų
 • Marokietiško Riado stiliaus
 • Tik 8 kambariai
 • Terasa ant stogo ir nedidelis baseinas

Riad Armelle Riad Armelle / Marakešas / Marokas

869Eur
 • Marokietiško Riado stiliumi
 • Tik 15 kambarių
 • Stogo terasa
 • Arti Marakešo lankytinų vietų

Riad Ifoulki Riad Ifoulki / Marakešas / Marokas

949Eur
 • Tik 25 kambariai
 • Stilingas interjeras
 • Marakešo centre
 • Puikus atspirties taškas Marakešo lankymui

Les Borjs de la Kasbah Les Borjs de la Kasbah / Marakešas / Marokas

1 049Eur
 • Netoli Marakešo centro
 • „Boutique“ stiliaus, tik 18 kambarių
 • Puikus aptarnavimas
 • Nedidelis, puikiai prižiūrimas baseinas

Medina (senamiestis)

Dauguma Marakešo lankytinų vietų yra medinoje - seniausiame miesto rajone, kuriam būdingi tankūs pastatai ir daugybė siaurų, vingiuotų gatvelių, sudarančių milžinišką labirintą. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta medina iš tiesų yra atskiras miesto organizmas. Istorinėje miesto dalyje, apsuptoje aukštų raudonų sienų, pajusite Magrebo atmosferą: dalelę arabų kultūros ir gyventojų gyvenimo būdo. Visos senosios medinos gatvelės veda į Džamaa al-Fna aikštę.

Džamaa al-Fna aikštė

Čia liaudies instrumentų garsai maišosi su intensyviais prieskonių kvapais, o vėjyje siūbuojančios dujinės lempos vakarais sukuria intriguojančią atmosferą - tai tikra šventė visiems pojūčiams! Nors čia nėra istorinių paminklų, turistai čia plūsta gausiai. Čia sutiksite gyvatės užkalbėtojus, fakyrus, akrobatus, žonglierius, šokėjus ir pasakotojus, iš kurių išgirsite vietinių legendų.

Raudonasis miestas

Marakešas buvo įkurtas XI a. antroje pusėje (iš pradžių kaip nedidelis ksaras, t. y. įtvirtinta gyvenvietė ar genties būstinė, pastatyta iš molio ir akmenų), o pirmosios miesto sienos iškilo XII a. pradžioje. Jų statybinė medžiaga - tabija, medžiaga, sudaryta daugiausia iš raudono molio. Sienos išliko iki šių dienų beveik nepakitusios. Čia esančių pastatų fasadai taip pat dažniausiai yra raudonų arba rausvų atspalvių. Be to, vietinė legenda byloja, kad visos Marakešo sienos, namai ir keliai už savo spalvą dėkingi kraujui, kuris buvo pralietas statant al-Kutubidžos mečetę.

Al-Kutubidžos mečetė

Šis didžiausias Maroke 69 m aukščio minaretas yra ryškiausias miesto panoramos orientyras. Už savo pavadinimą (Knygnešių mečetė) ji dėkinga rankraščių pardavėjams, kurie šalia jos pradėjo įrenginėti savo prekystalius. Pastatyta tradiciniu arabišku stiliumi, jos bokštas papuoštas keturiais variniais rutuliais - pasak legendos, iš pradžių buvo tik trys rutuliai ir jie buvo pagaminti iš gryno aukso. Ketvirtąjį rutulį padovanojo kalifo Mansuro žmona, kuriai buvo išlydyti auksiniai papuošalai kaip kompensacija už Ramadano pasninko laužymą. Salos vidų sudaro šešios salės viena virš kitos, aplink jas įrengta rampa, kuria muedzinas kasdien pasiekia balkoną ir kviečia tikinčiuosius maldai.

Apsilankymas Suku

Ieškantys suvenyrų turėtų užsukti į suku, arba marokietiškąjį turgų. Čia galite įsigyti nuostabių rankdarbių, marokietiškų chalatų su gobtuvais ir kartu pažvelgti į kasdienį vietos bendruomenės gyvenimą. Čia netrūksta prekystalių, kuriuose prekiaujama drabužiais, rankinėmis, moliniais puodais, dažais, prieskoniais ir kitais neįprastais daiktais. Apsipirkinėjant sukukuose derėtis yra viena iš tradicijų, o nesutikimas su kaina gali būti laikomas įžeidimu!

El-Bahia rūmai

Šie rūmai, laikomi Maroko architektūros šedevru ir viena didžiausių turistų lankomų vietų Marakeše, buvo pastatyti XIX a. didžiojo viziriaus Si Moussa nurodymu. Juose įrengta net 150 prabangių kambarių, kurie stebina turtinga puošyba. Čia taip pat pamatysite itin preciziškai atliktus paveikslus ant medžio. Pagrindinis kiemas su fontanu viduryje išklotas keraminėmis plytelėmis - čia pajusite tikrų arabiškų rūmų atmosferą! Čia vyksta daugybė kultūrinių renginių, arabų-andalūzų muzikos koncertų ir parodų. Čia taip pat rasite mini sodus su egzotiškais augalais.

Ką pamatyti?

Lankydamiesi raudonajame mieste taip pat turėtumėte aplankyti Saditų nekropolį - nuostabų arabų architektūros pavyzdį. Jame, dinastijos kunigaikščių poilsio vietoje, yra du gausiai dekoruoti mauzoliejai. Nuvykę ten, trumpai pasivaikščiokite po erdvų kiemą ir spalvingą sodą su egzotiškais augalais. Būtinai raskite laiko apžiūrėti monumentalius, XII a. statytus ir vienus iš 19 miesto vartų - Bab Agnaou. Marakeše taip pat verta pamatyti Ali ibn Jusufo mečetę ir medresę - didžiausią iš medinoje esančių mečečių, taip pat seniausią išlikusį tokio pobūdžio pastatą mieste. Ši gražiausia šalyje Korano mokykla buvo pastatyta XIV a. Mečetėje, be kita ko, galima apžiūrėti maldos kambarį, senąją pirtį ir labai gerai išsilaikiusius studijų kambarius. Trokštantys žalumos turėtų aplankyti garsųjį sodų ir vilų kompleksą - Madžorelės sodą.

Riades

Maroko namai, paversti jaukiais viešbučiais? Tai riadai, kurie yra visiška priešingybė gerai žinomiems viešbučiams! Paprastai jie būna kelių aukštų, turi kiemelį, vidinį kiemą, o kai kurie - ir terasą bei baseiną. Jie garantuoja poilsį kambariuose, pilnuose pagalvėlių, purių kilimų, marokietiškų pufų ir ornamentų, kur viskas yra patogu ir gerai įrengta. Riadų langai išeina ne į gatvę, o į vidinį kiemą - taigi, norint atsipalaiduoti ramiame miesto kampelyje, apsuptame žalumos, nereikia eiti labai toli.

Marakešo skoniai

Ant grotelių kepta žuvis, sultingi vaisiai, visur tvyrantis žolelių ir prieskonių kvapas ar šviežiai spaustos prinokusių apelsinų sultys - tai tik keletas skonių, kuriais garsėja Marakešas. Būdami čia, būtinai paragaukite tangijos - vieno iš tradicinių Marakešo patiekalų, lėtai virtos ėrienos su citrina, česnaku ir šafranu. Lankydamiesi mieste taip pat turėtumėte paragauti: tadžino - tradicinio marokietiško patiekalo, ruošiamo specialiame to paties pavadinimo moliniame puode; hariros - nacionalinės Maroko sriubos; šašlykų brošečių su marinuota ėriena. Jei neturite laiko pietums, sustokite bent trumpam ir pasimėgaukite tradicinės marokietiškos arbatos su mėtomis skoniu. Desertui pasimėgaukite ghoriba - pyragaičiais su migdolais arba sezamais.

ITAKA Lietuva kelionių ekspertas 24/7 (lietuvių kalba): turistai Maroke iškilusiais skubiais klausimais vietoje gali susisiekti budinčiu telefonu, kuris nurodytas kelionės dokumente-sutartyje. Atvykusius į Maroką turistus pasitinka anglakalbis atstovas ir palydi iki transporto priemonės kuria bus vykdomas atvykusiųjų pervežimas į viešbutį.

Viza: Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Lietuviai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų.

Skrydžio trukmė: Vilnius – Marokas, apie 6 valandos.

Vietos laikas: Vasaros laikas: Lietuvos laikas minus 2 valandos

Žiemos laikas: Lietuvos laikas minus 2 valandos

Per Ramadaną Lietuvos laikas minus 3 valandos

Kalba: vietos kalba arabų, galima susikalbėti anglų ir prancūzų kalbomis. 

Elektros tinklo įtampa: 220 V, standartiniai lizdai.

Valiuta: Maroko dirhamas (MAD); 10 MAD = maždaug 0.93 EUR. Apyvartoje yra monetų ir banknotų.

Vietinės ekskursijos: jas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu norinčiųjų į ją vykti yra per mažai.

Arbatpinigiai: Egzistuoja taisyklė, kad kiekvienas duoda tiek, kiek gali sau leisti. Padavėjams, vairuotojams ir gidams įprasta duoti arbatpinigių - maždaug 10-15 % sąskaitos.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/

Pasiūlyme nurodytas maitinimo paslaugų laikas ir atskirų viešbučio infrastruktūros elementų veikimas gali nežymiai keistis dėl sezoniškumo, oro sąlygų, force majeure aplinkybių arba viešbučio administracijos sprendimų.

Informaciją apie oficialią apgyvendinimo įstaigos kategoriją rasite pateiktame viešbučio aprašyme (skiltyje „Viešbutis“). Ji atitinka konkrečioje šalyje naudojamą kategoriją, atsižvelgiant į tos valstybės taikomus kategorijos suteikimo kriterijus.

Kelionės dokumentuose ir interneto svetainėje www.itaka.lt kelionių organizatorius ITAKA papildomai pateikia savo subjektyvią nuomonę/vertinimą dėl viešbučio kategorijos (žym. viešbučio kategorija pagal subjektyvų kelionių organizatoriaus vertinimą), atsižvelgdamas į viešbučio būklę, teritorijos dydį, teikiamų paslaugų kiekį, aptarnavimą, turistų atsiliepimus ir kitą informaciją.

Atsižvelgiant į vietinius apribojimus, susijusius su viešbučių veiklos reguliavimu SARS-CoV-2 koronaviruso pandemijos (COVID-19) metu ir siekiant užtikrinti svečių saugumą, kai kurios viešbučio paslaugos gali būti apribotos arba keičiamos. Ši sąlyga gali keistis, atsižvelgiant į naujus apribojimus arba jų atšaukimus.

Pasiūlyme nurodytas maitinimo paslaugų laikas ir atskirų viešbučio infrastruktūros elementų veikimas gali nežymiai keistis dėl sezoniškumo, oro sąlygų, force majeure aplinkybių arba viešbučio administracijos sprendimų.

Informaciją apie oficialią apgyvendinimo įstaigos kategoriją rasite pateiktame viešbučio aprašyme (skiltyje „Viešbutis“). Ji atitinka konkrečioje šalyje naudojamą kategoriją, atsižvelgiant į tos valstybės taikomus kategorijos suteikimo kriterijus.

Kelionės dokumentuose ir interneto svetainėje www.itaka.lt kelionių organizatorius ITAKA papildomai pateikia savo subjektyvią nuomonę/vertinimą dėl viešbučio kategorijos (žym. viešbučio kategorija pagal subjektyvų kelionių organizatoriaus vertinimą), atsižvelgdamas į viešbučio būklę, teritorijos dydį, teikiamų paslaugų kiekį, aptarnavimą, turistų atsiliepimus ir kitą informaciją.

Atsižvelgiant į vietinius apribojimus, susijusius su viešbučių veiklos reguliavimu SARS-CoV-2 koronaviruso pandemijos (COVID-19) metu ir siekiant užtikrinti svečių saugumą, kai kurios viešbučio paslaugos gali būti apribotos arba keičiamos. Ši sąlyga gali keistis, atsižvelgiant į naujus apribojimus arba jų atšaukimus.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter