phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Meksika

Trumpai

  • Laukiniai paplūdimiai, triukšmingi miestai, senoviniai griuvėsiai bei spalvoti kolonijiniai miesteliai
  • Meksika – kraštas, kuriame tūkstančius metų iki Kristaus vietiniai žaisdavo žaidimą su kamuoliu, laikomą futbolo ir krepšinio pradininku
  • Kaktusais apaugusios begalinės plynaukštės, gilūs kanjonai, aukšti, sniegu padengti kalnai, dykumos ir atogrąžų miškai sukuria nepaprastai įdomų ir stulbinantį kraštovaizdį
  • Povandeninės gyvybės gausa ir didžiausias koralinis rifas šiaurės pusrutulyje
  • Akapulkas - įžymybių kurortas, žinomas kaip „Ramiojo vandenyno perlas“ ir yra viena iš labiausiai lankomų atostogų vietų Meksikoje
  • Meksikos virtuvėje jaučiamas ikiKolumbinių laikų, ypatingai Actekų ir Majų paveldas, susimaišęs su ispanų kolonistų atvežtomis naujovėmis

Peržiūrėti pasiūlymą

Palmėmis nusėti paplūdimiai, čili prieskoniais išgardinta virtuvė, tankios ir garuose paskendusios didingos džiunglės, gyvybe pulsuojantys miestai ir Frida Kalo: ryškioji Meksika tikrai atitinka savo vardą.

Meksika – tai įstabios, rūko apsuptos džiunglės, ugnikalniai, snieguotomis viršūnėmis, kaktusais apaugusios dykumos ir 10 000 km pakrantė su smėlėtais paplūdimiais ir lagūnomis. Laukinė gamta ir nepaprastas gyvenimas. Su banglente įveikite Ramiojo vandenyno bangų šėlsmą, tyrinėkite Karibų jūros gelmių grožį ir plaukite Meksikos upėmis, arba likite sausumoje ir leiskitės į žygius po Oachakos kalnų debesų miškus, kopkite į miegančių ugnikalnių viršūnes arba stebėkite milijonus migruojančių drugelių.

Senovės Meksikos čiabuviai, iki ispanų civilizacijos, pastatė didžiuosius pasaulio archeologinius paminklus, įskaitant Teotihuakano piramides ir nuostabias Majų šventyklas. Ispanijos kolonijinė epocha paliko gražius miestus, su medžių pavėsyje skendinčiomis aikštėmis ir gausiai iškaltomis akmeninėmis bažnyčiomis bei dvarais, o šiuolaikinė Meksika sulaukė puikių Diego Riveros ir Fridos Kalo kūrinių. Aukščiausios klasės muziejai ir galerijos liudija žavią šalies istoriją ir neišsenkantį kūrybinį veržlumą. Populiarioji kultūra taip pat gyvybinga - nuo Meksiko miesto pogrindinių šokių klubų ir gatvės meno iki nuostabių vietinių gyventojų rankdarbių.

Saulėje besimaudančios piramidės, mitinių dievų pasaulis, kolonijiniai miestai ir miesteliai su žavia architektūra. Karibų jūros paplūdimiai, intensyviai žydra jūra. Tekilos skonis ir mariačių ansamblių garsai. Ši vieta, daugelio vadinama rojumi žemėje, tobula vieta atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo kasdienybės.

Tačiau iki šių dienų čia išliko unikali atmosfera, kuri sujungia išskirtinį vietovės charakterį su džiaugsmingu bei temperamentingu Meksikos gyventojų gyvenimo būdu. Pašėlusios naktys, puiki virtuvė, energingas meksikietiškos muzikos ritmas, spalvų begalybė ir kultūrų įvairovė. Čia susidaro įspūdis, kad fiesta tęsiasi kiekvieną dieną!

Meksikos gastronominis repertuaras toks pat įvairus kaip ir šalies gyventojai bei topografija. Valgymas - tai nesibaigiantis nuotykis, nesvarbu, ar ragausite regioninių patiekalų, pavyzdžiui, Jukatano cochinita pibil (lėtai virta kiauliena), ar daugybę moles (sudėtingų padažų, kurių receptų pavydžiai yra saugomi) Oachakoje ir Puebloje, ar išbandysite sudėtingus, meniškus pasaulinio lygio virtuvės šefų patiekalus. Meksikoje galima pavalgyti paprastuose pakrantės palapų restoranuose, kuriuose patiekiama šviežia žuvis ir jūros gėrybės, taip pat kukliose taquerías, paplitusiose visoje Meksikoje, kur tortilijos įdarytos įvairiais įdarais ir aplietos naminiu salsas.

Jūsų Meksikos patirtis bus susijusi su meksikiečiais. Tai itin įvairialypė komanda - nuo Meksiko miesto hipsterių iki drovių Čiapaso vietinių gyventojų. Jie garsėja savo meile spalvoms ir dažnomis fiestomis, tačiau taip pat yra filosofiški žmonės, besididžiuojantys savo unikalia tėvyne su visa jos įvairove, glaudžiais šeimų ryšiais, gražiais ir gražiais miestais, giliai įsišaknijusiomis tradicijomis ir agavų gėrimais.

Meksika – didelių kontrastų šalis. Pilni žmonių, gyvybe pulsuojantys miestai ribojasi su nedidelėmis gyvenvietėmis ir negyvenamomis didžiulėmis erdvėmis. Tradicija nuolat susitinka su modernumu. Kaktusais apaugusios begalinės plynaukštės, gilūs kanjonai, aukšti, sniegu padengti kalnai, dykumos ir atogrąžų miškai sukuria nepaprastai įdomų ir stulbinantį kraštovaizdį. Be neįtikėtinai įvairios ir gražios gamtos ir daugybės ikikolumbinės kultūros liekanų, Meksika taip pat yra šalis, turinti vienus iš gražiausių paplūdimių pasaulyje. Povandeninės gyvybės gausa ir didžiausias koralinis rifas šiaurės pusrutulyje yra tikra dovana nardymo entuziastams. Viena garsiausių Meksikos turistinių vietų yra Akapulkas.

Akapulkas, esantis vienoje gražiausių Ramiojo vandenyno pakrantės įlankų, visame pasaulyje garsėja nuo XX a. penktojo dešimtmečio. Tuomet čia atvyko Holivudo žvaigždės ir Amerikos milijonieriai, dabar jis atviras turistams iš viso pasaulio ir vilioja turtinga infrastruktūra, nuostabiais paplūdimiais, vandens sportu ir turtingu naktiniu gyvenimu tropikų širdyje.

Akapulke verta pamatyti San Diego tvirtovę, kuri saugojo nuo piratų išpuolių, o šiandien yra įdomus istorinis muziejus, Zocalo aikštė su spalvinga katedra ir tipiškais Meksikos restoranais, kuriuose dažnai groja gyva muzika. Taip pat verta aplankyti apžvalgos taškus, iš kur galima grožėtis nuostabia Akapulko panorama. Akapulko simbolis La Quebrada - įspūdingos uolos virš vandenyno. Čia vyksta pasaulinio garso šuoliai nuo 45 metrų uolos į vandenyną.

Už kelių kilometrų nuo Akapulko yra Zona Dorada– turizmo centras, kuriame įsikūrę geriausi viešbučiai. Jis garsėja gražia promenada, plačiu smėlio paplūdimiu ir labai turtingu naktiniu gyvenimu. Čia rasite daug kavinių, restoranų ir parduotuvių. Netoliese yra vandens parkas – puiki atrakcija vaikams (ir ne tik!). Akapulkas taip pat yra visame pasaulyje žinomas vandens sporto centras ir puikus atspirties taškas daugybei kelionių, organizuojamų vietoje.

Gidas: turistais rūpinasi kelionės vadovas, į kurio pareigas įeina pagalba atvykstant, išvykstant, poilsio metu ir registruojantis į vietines ekskursijas.

Vizos: Lietuvos Respublikos piliečiams turistiniam vizitui į Meksiką iki 90 dienų vizos nereikia. Prieš atvykstant užpildoma migracijos kortelė, kurios kopiją reikia pateikti išvykstant iš šalies. Pasas turi galioti ne mažiau nei 6 mėnesius.

Skrydis: Lietuva- Kankunas- Lietuva: apie 15 val. (jungiamieji skrydžiai)

Vietos laikas: Lietuvos laikas minus 6 valandos

Kalba: ispanų kalba, galima bendrauti anglų kalba.

Sostinė: Meksiko miestas.

Įtampa: 110 V (būtinas adapteris).

Valiuta: pesas (MXN), 1 MXN susideda iš 100 centavų, 1 USD = apie 10 MXN.

Arbatpinigiai: galioja taisyklė, kad kiekvienas duoda tiek, kiek gali. Priimtas arbatpinigių davimas padavėjams, barmenams, kambarinėms ir bagažų nešikams (apie 10%).

Skiepai: neprivalomi.

Paplūdimiai: įėjimas nemokamas.

Privalomas turizmo mokestis: visi turistai privalo susimokėti vienkartinį turizmo mokestį: 224 MXN (apytiksliai 11 USD). Mokama prieš atvykstant į Meksiką/viešnagės metu/prieš išvykstant iš Meksikos per VISITAX svetainę, adresu: www.visitax.gob.mx , arba Kankūno oro uoste esančiuose automatuose. Mokėjimo kvitą su brūkšniniu kodu saugokite ir pateikite pasų kontrolei.

Privalomas ekologinis mokestis: Viešnagės viešbutyje metu turistai turi sumokėti 25 MXN (apie 1,5 USD) ekologinį mokestš už kambarį/naktį.

Pastaba: Meksikoje yra draudžiama įsivežti ar rūkyti elektronines cigaretes.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter