phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Prancūzija

Trumpai

  • Garsusis Paryžiaus Eifelio bokštas, kabaretas „Mulen Ružas“ ir įspūdžių kupinas Disneilendas
  • Levandų laukai Provanse bei Bordo vynuogynai
  • Žydrasis Krantas, pilnas menininkų ir kino žvaigždžių
  • Varlių šlaunelių ir prancūziškų lietinių Crêpes tėvynė

Peržiūrėti pasiūlymą

Pažintinė kelionė (1)

Prancūzija - vynas, kvepalai, pasakų pilys ir puiki virtuvė
Elegantiška ir rafinuota Prancūzija siūlo istorinius miestus, gražius kalnus ir nuostabius kurortus. Tačiau dažniausiai čia lankomasi svajonių mieste - Paryžiuje. Būti, pamatyti, vaikščioti mažomis gatvelėmis ir plačiais bulvarais, susižavėti kvapais ir jaukiomis kavinėmis. Čia pat už sostinės, labiausiai lankomų vietų sąraše, yra Žydroji Pakrantė ir Provansas, Elzasas, Šampanė ir Normandija.

Provansas - levandų laukai ir prašmatni Žydroji Pakrantė
Įspūdingi kraštovaizdžiai su žydra Viduržemio jūra ir nostalgiška Provanso miestelių atmosfera - dėl šių dalykų Žydrąją Pakrantę mėgsta turistai iš viso pasaulio. Į lankomiausių vietų sąrašą taip pat įeina Marselis, Avinjonas, Nica, Kanai, Antibai, Grasas ir Monako Kunigaikštystė.

Nica - tai nepaprastas, prie Angelų įsikūręs didmiestis. Išpuoselėtas paplūdimys, istorinis senamiestis, geriausių dizainerių butikai, meno galerijos, gėlių turgus Cours Saleya, daugybė kavinių ir restoranų - čia kiekvienas ras ką nors sau. Kanai ir šalia esančios Lerino salos visus traukia dėl žymaus kino festivalio ir nuostabaus peizažo, palmėmis apsuptos promenados La Croisette. Pasivaikščiojimas po senamiestį ir apsilankymas neįprastame Pikaso muziejuje - tai ideali popietės Antibuose idėja. Kvepiantis Grasas ir spindesio pilnas Monakas - dėl viso to Prancūzijos pietūs yra populiariausia vieta turistiniame pasaulio žemėlapyje. Žydroji Pakrantė pulsuoja gyvybe ištisus metus. Tačiau Provanse, Avinjono ir Gordes apylinkėse didžiausias transporto srautas yra birželio ir liepos mėnesiais. Būtent tada laukai pasidengia žydinčiomis levandomis, gamta sukuria ryškius vaizdus, kurie visam laikui išliks atmintyje.

Normandija - smėlio paplūdimiai, paslaptinga kalva ir meno objektai.
Normandiją geriausia aplankyti laikotarpyje nuo gegužės iki rugsėjo. Paryžius nuo čia yra visai netoli, todėl sostinė ir Normandija kelionių maršrutuose dažnai sudaro „porą“. Normandijos pakrantė - tai gražūs smėlio paplūdimiai ir vertikalios, iš jūros iškylančios uolos. Tikrasis regiono perlas yra Mont Saint-Michel - Šv.Mykolo kalnas. Neįprastas miestelis ir benediktinų abatija yra uolėtoje saloje, sujungtoje su žemynu 2 km ilgio pylimu. Mont Saint-Michel yra vadinamas „Vakarų stebuklu“ ir yra viena didžiausių lankytinų vietų Prancūzijoje.
Normandijoje gausu vietų, kurios įamžintos tapytojų ir rašytojų kūriniuose, o kelionė ten yra savotiškas susitikimas su menu. Étretat įkvėpė daugelį menininkų. Čia, be kita ko, kūrė Klodas Monė, Eženas Budenas, Gi de Mopasanas ir Viktoras Hugo. Giverny paskutinius savo gyvenimo metus praleido Klodas Monė, po savo stogu į svečius priimdavęs Sezaną, Matisą ir Renuarą. Monė čia, be kita ko, nutapė ciklą „Vandens lelijos“. Giverny lankytojai gali vaikščioti tomis pačiomis alėjomis, kuriomis vaikščiojo šis genialus tapytojas, taip pat apžiūrėti jo namus ir sodą. Taip pat verta aplankyti Ruaną su buvusia Normandijos kunigaikščių būstine ir nuostabiąja gotikine katedra (įamžinta Monė paveikslų cikle). Tai tik ilgo Normandijos meno sąrašo pradžia. Normandija - tai taip pat kalvadoso ir nuostabių sūrių skonis,čia, be kita ko, gaminami garsieji Kamambero ir Petit Livarot sūriai.


Įdomybės:
Filmų scenų vietos
Daug žinomų ir puikiai vertinamų filmų buvo filmuojami daugelyje Prancūzijos vietų, kurias dažnai lanko turistai. „Café des 2 Moulins“ Monmarte pagal filmą dirbo Amelija. Paryžiaus Šv. Sulpicijaus bažnyčioje buvo nufilmuotos pagrindinės populiaraus Dano Browno romano „Leonardo da Vinčio kodas“ scenų ekranizacijos. Neįprastame knygyne „Shakespeare and Company“ susitinka „Bėgimas naktį“ ir „Vidurnaktis Paryžiuje“ herojai. Po Provanso saule, Gordi, Ridley Scottas filmavo „Gerus metus“. Garsiausias kino žandaras vaikščiojo Saint-Tropezo gatvėmis. Kanuose Meg Ryan ir Kevinas Kline'as vaikšto po La Croisette, įkūnydami pagrindinių herojų vaidmenis romantiškoje komedijoje „Prancūziškas bučinys“.

Sūris - Prancūzijos nacionalinė gėrybė
Prancūzijoje yra daugiau nei 300 sūrio rūšių! Jie skirstomi pagal tvirtumą, odelė, skonį, spalvą, riebalų kiekį ir trapumą. Geriausių vietinių sūrių etiketėse yra užrašas „L'Appellation d'Origine“ (L'AOP) - jis garantuoja, kad sūris buvo paruoštas pagal atitinkamą technologinį procesą, būdingą kilmės regionui. „L'AOP“ produktai turi puikią reputaciją ir atitinka griežtas gamybos sąlygas, derindami šiuolaikines technologijas su prieš šimtmečius sukurtais receptais. Labiausiai žinomi prancūziški sūriai yra Cantal ir Morbier (kietieji sūriai), taip pat minkštas Kamamberas ir Bri su baltąja pelėsio odele, pikantiškas Livarot, Munster su oranžine odele bei Rokforas su mėlynuoju pelėsiu.

Vietos laikas: Lietuvos laikas minus viena valanda

Kalba: prancūzų

Vizos: nereikalingos. Lietuvos Respublikos piliečiai gali asmeniniais tikslais kirsti Prancūzijos sieną.

Valiuta: euras

Elektros lizdas: toks pat kaip ir Lietuvoje

Kainos: Restoranuose ir kavinėse: espresso kava nuo 1,5 EUR, kava su pienu nuo 2 EUR, kruasanas nuo 1 EUR, pusryčiai nuo 6 EUR, salotos nuo 7 EUR, pietūs (dienos patiekalas) nuo 11 EUR, vakarienė (dienos patiekalas) nuo 14 EUR, vyno taurė nuo 3 EUR, vanduo nuo 2 EUR, sumuštinis „išsinešti“ nuo 3,50 EUR;

Parduotuvėse: vanduo(1,5 l) nuo 1 EUR, apelsinų sultys kartoninėje pakuotėje (1 l) nuo 1,5 EUR, pienas (1 l) nuo 1,1 EUR, alus (0,33 l skardinė) nuo 1,5 EUR, prancūziškas batonas nuo 0,90 EUR, sviestas (200 g) nuo 2 EUR, prancūziško vyno butelys nuo 5 EUR, sūris(100 g) nuo 1,6 EUR, atvirutė nuo 0,50 EUR.

Pašto ženklai: pašto ženklą atvirutėms ar laiškams (iki 20 g) skirtą ES šalims, kainuojančią 0,9 EUR galima nusipirkti pašto skyriuose arba kioskuose.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter