phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Prancūzija

Trumpai

  • Prancūzija vilioja per amžius nekintančia kultūra, susiformavusia viduramžių laikus menančių kaimelių aikštėse esančiuose turguose ir unikaliuose bistro
  • Ten, Alpių kalnai sklaido debesis, o pasakiški architektūros, meno ir amatų šedevrai užgniaužia kvapą
  • Apie Prancūziją ar prancūzišką gyvenimo būdą pastatyta šimtai filmų, parašyta dar daugiau knygų, o Jūs turėsite puikią progą atmosferą šią atmosferą patirti patys
  • Pati šalis yra tarsi didžiulis meno kūrinys – nuo prabangios architektūros iki bekraščių vynuogynų
  • 2022 metais Prancūzija tapo lankomiausia Europos valstybe
  • Ne paslaptis, kad prancūzai tikri gurmanai ir realūs maisto talentai

Peržiūrėti pasiūlymą

Pažintinė kelionė (1)

Prancūzija vilioja keliautojus savo per amžius nekintančia kultūra, susiformavusia kavinių terasose, viduramžių laikus menančių kaimelių aikštėse esančiuose turguose ir gurmaniškuose bistro su lentoje kreida užrašytu dienos patiekalu (plat du jour).

Prancūzija - tai pasaulinio lygio menas ir architektūra. Ji vilioja visame pasaulyje žinomais simboliniais paminklais ir dar neatrastomis kylančiomis žvaigždėmis. Šios šalies kultūrinis repertuaras yra stulbinantis savo apimtimi ir įvairove. Būtent čia slypi tikrasis Prancūzijos grožis: kai tokios superžvaigždės kaip misteris Eifelis, karališkasis Versalis ir garsenybių gausiai lankoma Prancūzijos Rivjera, sužavi daugelį. Galiausiai, Prancūzija yra pirmaujanti pasaulyje turistinė šalis, į kurią kasmet atvyksta apie 89 mln. lankytojų, norinčių pasigrožėti nepaprasta muziejų, galerijų, ateljė (menininkų dirbtuvių) ir praktinių kultūrinių patirčių gausa.

Kasdienio gyvenimo ritmas, kurį diktuoja metų laikai Prancūzijos kaimo gilumoje, dvelkia ramybe, kuri, atrodo, net įsigeria į odą. Mėgaukitės prabanga, kai paprasti kasdieniai ritualai virsta nepamirštamomis akimirkomis, nesvarbu, ar tai būtų kava ir kruasanas Paryžiaus kavinėje, kurioje filosofavo Jeanas-Paulis Sartre'as ir Simone de Beauvoir, ar pasivaikščiojimas po Monet tapytus sodus su lelijomis, ar pasivaikščiojimas Bretanės paplūdimiu, kvepiančiu subtilia kalba, muzika ir mitologija, kurią atnešė V a. keltų užkariautojai.

Prancūzijos terroir (žemė) - tai įvairialypė kelionė nuo Šiaurės Prancūzijos uolų ir smėlio kopų iki skvarbios mėlynos jūros Prancūzijos Rivjeroje ir žalių ąžuolų miškų Korsikoje. Prancūzijos lyrinis kraštovaizdis reikalauja aktyvių veiksmų lauke - čia kiekvienas ras ką veikti. Nesvarbu, ar vaikščiosite basomis per bangų skalaujamą smėlį į Mon Sen Mišelį, ar keliausite keltu į ledynų panoramas virš Šamoni, ar leisitės nuo aukščiausios Europoje smėlio kopos, Prancūzija nenuvils. Didžioji gamta yra jaudinanti, su begalinėmis galimybėmis ir begale kitų nuotykių, kurie tiesiog prašosi būti patirti. Allez!.

Estimio segmento yra verta sostinė Paryžius. Paryžiaus simboliais tapusius apsodintus bulvarus, muziejus, klasikinius bistro ir butikus sustiprina nauja daugialypės terpės galerijų, kūrybingų vyno barų, dizaino parduotuvių ir technologijų startuolių banga.

Debesis veriantis kaltinis Eifelio bokštas, plati Triumfo arka, sauganti žavingą Eliziejaus laukų alėją, svajinga Dievo Motinos katedra, šviesomis apšviesti tiltai per Seną ir Art Nouveau stiliaus kavinių pintomis kėdėmis išklotos terasos, yra tvarios Paryžiaus emblemos.

Paryžiaus miesto vaizdas nėra statiškas: čia taip pat yra nuostabių modernių ir šiuolaikinių ikonų – nuo vidinio, industrinio stiliaus Pompidou centro iki mur végétal (vertikalaus sodo), puošiančio Musée du Quai Branly, šiuolaikinio meno centro „Fondation Louis Vuitton“ stiklinės burės ir blizganti plieninė kiaušinio formos koncertų vieta „La Seine Musicale“.

Prancūzija garsėja savo virtuve, ir nesvarbu, ar ieškote jaukios užkandinės kaimynystėje, ar triguba „Michelin“ žvaigždute pažymėtos gastronomijos šventyklos, pamatysite, kad kiekviena įstaiga didžiuojasi išskirtiniu paruošimu ir pateikimu. Kokybiški produktai visada patiekiami su vynu. Viliojantys konditerijos gaminiai, boulangeries (kepyklos), fromageries (sūrio parduotuvės) ir perpildytos, spalvingos gatvės bei turgūs, puikiai tinka iškylai surengti po gražius miesto parkus ir sodus.

Sąvoka „Paryžius“ yra stiliaus sinonimas, o mados pirkimas yra miesto stiprybė. Paryžius išlieka tarptautinių tendencijų priešakyje, o naršymas po naujus ir įsitvirtinusius dizainerių butikus ir pavyzdinius aukštosios mados namus yra esminė kiekvieno apsilankymo dalis.

Taip pat rasite madingų namų apyvokos reikmenų parduotuvių bei nuostabių art nouveau universalinių parduotuvių, daugybę senovinių parduotuvių ir sendaikčių turgų, knygynų ir tamsiai žalių boukinistų prekystalių, ant kurių, upės pakrantėse, rasite naudotų prekių, žavingų vaikiškų drabužių ir žaislų parduotuvių.

Ir, žinoma, rasite daugybę gurmaniško maisto ir vyno parduotuvių. Žymią meninę kilmę turintis – Renoiras, Rodinas, Pikasas, Monet, Manet, Dalí ir Van Goghas yra tik keli meistrai, kurie čia gyveno ir dirbo daugelį metų – Paryžius yra viena didžiausių pasaulio meno saugyklų, kurioje saugomi ne tik senovės pasaulio lobiai.

Nica - tai nepaprastas, prie Angelų įsikūręs didmiestis. Išpuoselėtas paplūdimys, istorinis senamiestis, geriausių dizainerių butikai, meno galerijos, gėlių turgus Cours Saleya, daugybė kavinių ir restoranų - čia kiekvienas ras ką nors sau. Kanai ir šalia esančios Lerino salos visus traukia dėl žymaus kino festivalio ir nuostabaus peizažo, palmėmis apsuptos promenados La Croisette. Pasivaikščiojimas po senamiestį ir apsilankymas neįprastame Pikaso muziejuje - tai ideali popietės Antibuose idėja. Kvepiantis Grasas ir spindesio pilnas Monakas - dėl viso to Prancūzijos pietūs yra populiariausia vieta turistiniame pasaulio žemėlapyje. Žydroji Pakrantė pulsuoja gyvybe ištisus metus. Tačiau Provanse, Avinjono ir Gordes apylinkėse didžiausias transporto srautas yra birželio ir liepos mėnesiais. Būtent tada laukai pasidengia žydinčiomis levandomis, gamta sukuria ryškius vaizdus, kurie visam laikui išliks atmintyje.

Sūris - Prancūzijos nacionalinė gėrybė. Prancūzijoje yra daugiau nei 300 sūrio rūšių! Jie skirstomi pagal tvirtumą, odelė, skonį, spalvą, riebalų kiekį ir trapumą. Geriausių vietinių sūrių etiketėse yra užrašas „L'Appellation d'Origine“ (L'AOP) - jis garantuoja, kad sūris buvo paruoštas pagal atitinkamą technologinį procesą, būdingą kilmės regionui. „L'AOP“ produktai turi puikią reputaciją ir atitinka griežtas gamybos sąlygas, derindami šiuolaikines technologijas su prieš šimtmečius sukurtais receptais. Labiausiai žinomi prancūziški sūriai yra Cantal ir Morbier (kietieji sūriai), taip pat minkštas Kamamberas ir Bri su baltąja pelėsio odele, pikantiškas Livarot, Munster su oranžine odele bei Rokforas su mėlynuoju pelėsiu.

Vietos laikas: Lietuvos laikas minus viena valanda

Kalba: prancūzų

Vizos: nereikalingos. Lietuvos Respublikos piliečiai gali asmeniniais tikslais kirsti Prancūzijos sieną. Pasas / asmens tapatybės kortelė turi galioti mažiausiai 3 mėnesius nuo grįžimo į Lietuvą dienos.

Skrydžio trukmė: Vilnius- Prancūzija, apie 3 valandas

Valiuta: euras

Elektros lizdas: toks pat kaip ir Lietuvoje

Įtampa: 220V

Paplūdimiai: įėjimas nemokamas

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter