phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Šri Lanka

Trumpai

  • Indijos ašara dar kitaip vadinama Šri Lanka šį pavadinimą gavo neatsitiktinai – prie Indijos pietinių krantų esančios salos forma lyg tobulos ašaros
  • Nesibaigiantys žydri paplūdimiai, akinančiai balti smėlio paplūdimiai ir nesunaikinami, daugybę šimtų metų skaičiuojantys senovės griuvėsiai
  • Arbata ir skanus maistas daro Šri Lanką nepakeičiamą maisto ir arbatos racione
  • Žaliuojančios arbatos plantacijos ir atogrąžų miškais apaugusios kalvų viršukalnės vilioja turistus iš viso pasaulio
  • Keliaukite tarp dulkėtų lygumų, vešlių tropinių kalnų regionų, dangiškos pakrantės ir triukšmingai spalvotų miestų
  • Dėl savo istorijos Šri Lankos virtuvė yra įdomus indų, olandų, persų, arabų, britų ir portugalų vietuvės įtakų mišinys. Šis derinys pasauliniu mastu pripažintas vienu iš aštriausių ir aromatiškesnių

Peržiūrėti pasiūlymą

Šri Lanka - įžymi Ceilino arbatos plantacijomis, nuostabiais paminklais, auksiniais paplūdymiais bei vešliąja atogrąžų gamta - visa tai gražiausioje pasaulio saloje.

Arabų pirkliams tai buvo džiugių netikėtumų kraštas, o viduramžių keliautojas Markas Polas išskyrė salą kaip geriausią visame pasaulyje. Amerikiečių romanistas Markas Tvenas ją laikė „gražia ir nuostabiai tropine sala“. Mohandas Gandis buvo įsitikinęs, kad natūralus Šri Lankos grožis yra tiesiog nepralenkiamas. Net ir šiandien šios vietos grožis, turtingumas ir įvairovė žavi turistus.

Labiausiai turistus traukia gražūs auksiniai paplūdimiai akomponuojami vešlios tropinės gamtos. Šri Lanka labai turtingą istoriją, kurios pėdsakų randama visur. Pietinėje pakrantėje galima apsilankyti Galės mieste, kur pamatysite kolojininius pastatus, paliktus užkariautojų olandų, portugalų ir anglų.

Bene įdomiausia yra senoji salos sostinė – Kandis. Tai taip pat yra dvasinė šios šalies gyventojų sostinė. Čia yra budistų garbinama relikvija - Budos dantis.

Garsiosios Ceilono arbatos ir cinamono plantacijos, auksiniai paplūdimiai ir sodri tropinė Kandžio gamta su nuostabiąja budistų šventykla, dramblių prieglauda Pinnawala vietovėje ir kolonijiniai pastatai Galėje.

Pasak Marko Polo ,,graži ir nuostabiai tropinė", geriausia sala pasaulyje, turi daugybę atradimo laukiančių vietų ir turtingą istoriją, kurios pėdsakų randama kiekviename žingsnyje: garsioji Galė su kolonijiniais pastatais, judriąja promenada ir istorine XVII amžiaus tvirtove, Kandis - buvusi Šri Lankos sostinė su Karališkuoju botanikos sodu ir nuostabia budistų šventykla, kurioje saugoma relikvija - Budos dantis ir Sigirija – Liūto uola su senovės rūmų ir tvirtovės griuvėsiais.

Auksiniai paplūdimiai - tokie kaip nuotraukoje, smėlėti, kilometrus besitęsiantys, su palmėmis, nusileidžiančiomis vandenyno link. Didžioji Šri Lankos pakrantės dalis yra auksiniai paplūdimiai. Garsusis Golden Milo Beruvaloje, Bentotonos - vienas populiariausių saloje, Negombo - ilgas, su pilkos ir oranžinės spalvos smėliu ir Unawatuna pietuose - nominuojamas gražiausiu saloje.<

Arbata ir cinamonas - visame pasaulyje garsi, aukščiausios kokybės Ceilono arbata, pasižyminti nuostabiu aromatu ir skoniu, auginama plantacijose salos širdyje. Arbatos laukus galima pamatyti Nuwara Eliya ir ant kalvų Ella apylinkėse. Tikras cinamonas yra kilęs būtent iš Šri Lankos, jis yra subtilus ir labai aromatingas, turi subtilų aštroką skonį su saldžia ir aštria nata.

Laukinė gamta - egzotiška sala daro įspūdį dėl vešlios savo atogrąžų augalijos, sodrios džiunglių žalumos ir gražių kraštovaizdžių. Puikūs Ramboda kriokliai, aplink kuriuos driekiasi arbatos laukai, nacionaliniai parkai: Jala, Hortono lygumų ar Minerija, kur galima sutikti laukinių dramblių, leopardų ir egzotinių paukščių, tai puikios vietos susipažinti su tikra, laukine Šri Lanka, kur gamta visai greta, ištiestos rankos atstumu.

Laikas banglentininkams - safyro spalvos Indijos vandenynas, aukštos bangos, švelniai nusileidžiantys į vandenyną paplūdimiai ir puikus oras pritraukia vandens sporto entuziastus iš viso pasaulio. Banglentininkai ir burlentininkai mieliausiai lankosi Beruweloje ir Bentotoje, kur geriausi vandens sporto centrai. Norint pamatyti koralų rifą, geriausia nuvykti į Hikkaduwa – miestą su išvystyta turizmo infrastruktūra ir gražiu, plačiu paplūdimiu.

Vietinė virtuvė - vienas aštriausių pasaulyje tradicinis skonis rekomenduojamas tik drąsiausiems. Karis su ryžiais yra pagrindinis salos patiekalas, čia karaliauja daržovės: baklažanų karis, keptas ir troškintas su pomidorais, svogūnais ir garstyčiomis, kokosų piene virti lęšiai su prieskoniais ir Šri Lankos delikatesas - buivolių rūgpienis su kokosų palmių žiedų sultimis.

Dramblių karalystėje - laukinius dramblius galima pamatyti Minerijos nacionaliniame parke. Besiganydami aukštoje žolėje jie nekreipia dėmesio į turistus. Taip pat verta aplankyti Udawalawe nacionalinį parką, kuriame laukiniai drambliai išdidžiai vaikšto tarp krūmų, kartais pozuodami nuotraukoms.

Ajurveda - senoji medicinos sistema, pagrįsta gyvybės elementais ir prana – gyvybės jėga. Šri Lankoje labai populiari ajurveda, gydanti ne tik kūną, bet ir sielą. Verta išbandyti atpalaiduojančius ajurvedinius masažus su natūraliais ingredientais, tokiais kaip žolelės ar sandalmedžio aliejus.

Ką lauktuvėms? Įsigykite Budos statulėlę, arbatos ir prieskonių: cinamono lazdeles, muskato riešutus ir karį. Taip pat verta pirkti medienos gaminius, Šri Lankos kaukes, papuošalus, araką - stiprų kokosų pieno alkoholį ir ajurvedos produktus, ypač masažo aliejus.

Gidas: turistais rūpinasi ITAKA Lietuva atstovas, kuris yra įpareigotas padėti atvykimo ir išvykimo metu, taip pat visos viešnagės metu.

Viza: Lietuvos piliečiams, keliaujantiems į Šri Lanką, viza būtina. Prieš vykstant į Šri Lanką būtina gauti leidimą atvykti į šalį. Dokumentų, reikalingų vizai gauti, sąrašas pateikiamas www.itaka.lt puslapyje, skyriuje „Turisto atmintinė“.

Skrydis: Lietuva - Šri Lanka - Lietuva.

Vietos laikas: žiemą: Lietuvos laikas plius 4,5 valandos, vasara: Lietuvos laikas plius 3,5 valandos.

Įtampa: 220 arba 230 V, atkreipkite dėmesį į visus patarimus, kaip naudotis tinklu viešbučio kambariuose.

Valiuta: Šri Lankos rupija (LKR). Norint pasikeisti pinigus, reikia turėti pasą. Pinigų keitimo kvitas turėtų būti saugomas iki išvykimo. Pasikeisti likusias rupijas prieš išvykimą galima tik oro uoste.

Arbatpinigiai: priimtas arbatpinigių davimas padavėjams, vairuotojams ir gidams – apie 10-15%. Bagažų nešikas turėtų gauti ne mažiau kaip 20 LKR už 1 bagažo vienetą, kambarinė- apie 200 LKR per savaitę.

Paplūdimiai: nemokami, vieši, be infrastruktūros.

Kainos viešbučiuose ir restoranuose: pietūs – apie 10 USD, alus– apie 3 USD, vynas – apie 5 USD, kava – apie 3 USD.

Dėmesio: viešbučiuose, parduotuvėse, baruose ir restoranuose alkoholiniai gėrimai nėra parduodami per valstybines ir religines šventes pvz., Poya (pilnaties diena – kiekvieną mėnesį), daugelyje viešbučių į „viskas įskaičiuota“ sistemą vynas neįtrauktas.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter