phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Tailandas

Trumpai

  • Fenomenalūs kraštovaizdžiai, gražūs baltieji paplūdimiai ir skendinčios žydroje jūroje mogotės
  • Stebinanti savo įvairove Tailando virtuvė
  • Žavūs istorijos paminklai, budistų šventyklos
  • Puikios sąlygos laipioti uolomis ir vandens sportui
  • Svetingi ir visada besišypsantys vietiniai gyventojai

Peržiūrėti pasiūlymą

Šypsenų žemė, kaip apie Tailandą sako vietiniai gyventojai, tai vieta, kur praeitis susilieja su dabartimi, o tradicija harmonizuojasi su modernumu. Miestuose seni budistiniai vienuolynai stovi šalia modernių dangoraižių, moderni gyvensena, garsi muzika, šurmulys ir ryškios spalvos susimaišo su tradicinėmis apeigomis, dvasingumu, ramybe ir meditacija. Krabis – tai viena gražiausių Tailando provincijų, esanti Malajų pusiasalio vakarinėje pakrantėje, apie 180 km į rytus nuo Puketo salos ir 800 km į pietus nuo Bankoko. Būtent čia yra iš nuotraukų ir vaizdo įrašų žinomi gražiausi baltieji paplūdimiai, apsupti turkio spalvos vandens - „Railay“, „Ao Nang“ ir „Noppharat Thara“.

Gidas: turistais rūpinasi kelionių vadovas, į kurio pareigas įeina pagalba atvykstant, išvykstant, poilsio metu ir registruojantis į vietines ekskursijas.

Vizos: neprivalomos (kelionei į Tailandą turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui), pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius kelionei pasibaigus.

Skrydis: Lietuva-Krabi.

Vietos laikas: Lietuvos laikas plius 6 valandos

Valstybinė kalba: tajų, kitos kalbos: anglų.

Sostinė: Bankokas.

Valiuta: Tailando batas (TBH), 1 USD = 33 THB, 1 THB = 0,09 USD.

Įtampa: 220 V.

Klimatas: atogrąžų, karštas sezonas- nuo kovo iki gegužės, lietaus sezonas- nuo birželio iki spalio, sausas sezonas- nuo lapkričio iki vasario.

Skiepai: neprivalomi.

Susisiekimas: eismas kairiąja puse. Dažniausiai dėl kainos deramasi individualiai. Taksi nėra brangūs. Taksi ir vadinamieji „tuk-tukai” yra populiarūs Bankoke. 20-25 minučių kelionė taksi kainuoja apie 70–80 THB, įjungus taksometrą - apie 35 THB. Kelionė „tuk-tuku“ nuo 80 THB iki 150 THB (priklausomai nuo atstumo). Dažnai turistų lankomose vietose vairuotojai pateikia didesnes kainas ir nenori įjungti taksometro. Patajoje labiausiai paplitusi transporto priemonė yra „songteaw“ - pikapas su sėdimomis vietomis. Kelionė nedideliu atstumu kainuoja nuo 20 THB/asm., iš Pataja centro į viešbučius už miesto iki 400 THB/kelionė. Keturračiai „tuk-tukai“ yra populiarūs Hua Hine. Kelionė iš centro į 5-6 km atstumu esančius viešbučius kainuoja apie 150–200 THB. Krabi mieste populiarūs motociklai su priekaba. Važiavimas Ao Nangu kainuoja 60–100 THB. Kelionė į tolimesniu atstumu esančius viešbučius kainuoja iki 400 THB į abi puses.

Kainos: restoranuose ir kavinėse: mažas mineralinio vandens buteliukas - apie 7 THB, kava - apie 50 THB (pvz. kavinėse, degalinėse), apie 80 THB restoranuose ir apie 160 THB viešbučiuose. Pietūs vietiniuose restoranuose (tailandietiški patiekalai) - apie 120 THB, restoranuose prekybos centruose - apie 250 THB, viešbučiuose - apie 400 THB. Taurė vyno - apie 180 THB. Sriubos, parduodamos gatvės „virtuvėse“ - apie 30 THB, ryžiai su mėsa - apie 40 THB. Prekybos centruose: vanduo (1,5 l) - apie 20 THB, apelsinų sultys (1 l) - apie 60 THB, alus (0,33 l skardinėje) - apie 35 THB, vyno butelis - apie 350 THB, atvirutė - apie 5 THB. Suvenyrai: šilko gaminiai, tiko gaminiai (pvz.: raižyti drambliai. Įspėjimas - Budos statulėlių išsivežti neleidžiama), SPA produktai: masažo aliejai, kvapnus muilas, kremai.ai.

Viešbučių kategorija: Tailande nėra oficialios standartizacijos. Kad padėtume jums orientuotis viešbučių klasėse, pažymėjome viešbučius žvaigždutėmis pagal mūsų įvertinimus.

Viešbučio užstatas: daugelyje Tailando viešbučių reikalaujama sumokėti užstatą, kuris paimamas įsiregistravimo metu. Užstatas gali būti paimtas grynaisiais arba iš kreditinės kortelės. Kai kuriuose viešbučiuose vietoj užstato reikalaujamas atitinkamas pareiškimas.

Dėmesio! Tailande draudžiama įvežti ir naudoti elektronines cigaretes!


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter