phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>>

Bodrumas

Trumpai

  • Gražūs kraštovaizdžiai, nuostabios įlankos ir kameriniai paplūdimiai
  • Virš miesto iškilusi Šv. Petro pilis
  • Jachtų prieplauka su parduotuvėmis ir smuklėmis
  • Daugybė naktinių klubų ir diskotekų
  • Puiki vieta ekskursijoms į Graikijos Koso ir Rodo salas

Peržiūrėti pasiūlymą

Poilsinės kelionės (9)

Tai vienas populiariausių ir ištaigingiausių Turkijos kurortų, garsėjantis savo naktiniu gyvenimu ir viena didžiausių jachtų prieplaukų Egėjo jūroje bei uostu, iš kurio kasdien kursuoja keltai į Graikijos salas – Kosą ir Rodą. Bodrumas nepanašus į kitas Turkijos poilsines vietoves – čia visai kitoks kraštovaizdis ir netipinis vietos koloritas. Niekur taip nėra susimaišiusios ir tarpusavyje persipynusios turkų ir graikų įtakos, kaip čia.

Tik šioje Turkijos dalyje galima pamatyti kalvas su baltais nameliais, alyvmedžių giraites, asiliukais keliaujančius pagyvenusius raitelius ir Graikiją primenančius kalnų kaimelius. Netgi virš mečečių iškilę minaretai atrodo savesni. Bodrume graikiška laisvė susijungia su turkišku svetingumu. Tai turėjo įtakos ir regiono virtuvei. Šis miestas su 32 tūkstančiais gyventoju turi ir nepaprastai turtingą istoriją, kurios pėdsakai aptinkami kiekviename žingsnyje. Antikos laikais Bodrumas vadinosi Halikarnasu. Čia stovėjo mauzoliejus – vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Čia gimė Herodotas – „istorijos tėvas“, kuris pirmasis parašė pasaulio istoriją. Miesto centre stūkso didžiulė Šv. Petro pilis – XV a. joanitų (kryžiuočių) pastatyta tvirtovė. Bodrumas – tai taip pat pramogų ir linksmybių miestas. Jo centre yra daugybė barų, alinių ir diskotekų, kuriose galima šokti bei linksmintis iki paryčių. Čia kiekvienas atras ką nors sau. Čia yra džiazo klubų su gyvai grojančiais muzikantais, alinių, kuriose grojama praeito amžiaus 9-ojo dešimtmečio muzika, modernių diskotekų su lazerių šou, kaip antai, „Halikarnas“, klubų, kuriuose gyvai grojama tik turkiška muzika, yra ir diskoteka katamarane, kuris kasnakt išplaukia į kruizą po įlanką, ir šokant po atviru dangumi galima gėrėtis gražiai apšviestu miestu. Iš uosto į katamaraną nugabenama motorinėmis valtimis – tai dar viena atrakcija. Bodrumas yra kiekvienam. Aukštos klasės viešbučiai, įsikūrę ramiose vietose, išpuoselėtuose soduose, tikrai puikiai tinka šeimyniniam poilsiui. Mėgstantys pažintines keliones čia atras daug senovės paminklų; be to, čia jų laukia puikios ekskursijos į Efesą, Pamukalę ir kruizas į Kosą. Mėgstančių pasilinksminti laukia daugybė fantastiškų vietų miesto centre.

Gidas: turistus globoja atstovas iš Lietuvos, kuris teikia pagalbą atskrendant, išskrendant ir būnant Dahabe. Jis taip pat registruoja į vietines ekskursijas.

Vizos: Lietuvos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais į Turkiją, vizos nereikalingos, tačiau kaip turistai viešėti šioje šalyje gali ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Vykstant į Turkiją reikalinga turėti galiojantį pasą. Asmens pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos datos.

Vietos laikas: nėra laikrodžių sukiojimo (UTC+3).

Kalba: turkų, galima susikalbėti ir angliškai.

Valiuta: 1 Turkijos lira.

Skrydžio trukmė: Vilnius-Bodrumas apie 3 val. 45 min.

Susisiekimas: visos vietovės turi puikų susisiekimą su Bodrumo centru. Dolmušai – vietiniai mini autobusiukai – kursuoja iki vidurnakčio. Vėliau galima keliauti taksi. Naktį grįžti iš Bodrumo į Bitezą kainuoja apie 10 EUR, į Torbą – apie 12 EUR, į Turgutreisą ir Jalikavaką (Yalikavak) – apie 20 EUR. Dėl kainos už reisą reikia susitarti prieš jį pradedant.

Kainos: Bodrumas – populiariausias regiono pramogų centras – nėra viena iš pigiausių vietų. Alaus kaina alinėje – apie 2,5 EUR, stipraus alkoholio kokteilio kaina – apie 8 EUR. Įėjimas į kavines ir restoranus, kuriuose groja gyva muzika, dažnai būna nemokamas, tačiau pirmas gėrimas, koks jis bebūtų, kainuoja apie 8 EUR. Todėl nerekomenduojame ten užsisakyti mineralinio vandens. Išskyrus dvi centre esančias diskotekas, įėjimas į visas kitas yra nemokamas. Tos dvi diskotekos – tai „Halikarnas“, kurioje kaina priklauso nuo savaitės dienos bei sezono ir „Disco Katamaran“, į kurią įėjimas kainuoja apie 15 EUR.

Viskas įskaičiuota: Turkijoje į „viskas apskaičiuota“ sistemą įtraukiamas maistas ir vietiniai gėrimai tam tikromis valandomis, paprastai nuo 10.00 iki 23.00 val. Už visas papildomas paslaugas: sporto šakas, seifą, masažą, sauną ir netgi bariuką mokama papildomai. Vaertėtų žinoti, kad be importinių gėrimų, už šviežiai spaustas vaisių sultis ir turkišką kavą taip pat mokama papildomai.

Paplūdimiai: Bodrumo apylinkės yra vulkaninės kilmės, todėl smėlis čia ne toks šviesus, kaip, pavyzdžiui, Antalijoje. Be to, kadangi ši vietovė kalnuota, paplūdimiai čia nedideli, juos galima rasti įlankose, ir jie dažniausiai būna siauri, smėlio ir žvyro. Todėl vanduo čia labai švarus, tačiau nėra plačių, smėlėtų paplūdimių. Įėjimas į paplūdimius nemokamas, mokama tik už gultus ir skėčius (apie 1,5 EUR/asm.)

Vietinės ekskursijos: jas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu norinčių į ją vykti yra per mažai.

 


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

Efesas — geriausiai išlikęs antikinis miestas Turkijoje. Tai buvo svarbus Antikos pasaulio religinis, prekybinis ir visuomeninis centras. Aplankomos imponuojančios miesto liekanos, tarp jų - Hadriano šventykla, Domiciano šventykla, Celso biblioteka, pirtis ir teatras. Apsilankoma koplyčioje, pastatytoje ant namo, kuriame, pasak legendos, paskutines dienas praleido Dievo Motina, pamatų. Kaina - apie 59 EUR.

Pamukalė — ekskursija, jungianti istorijos elementus su grožėjimusi gamta. Pasivaikščiojama tarp pasauliniu mastu unikalių sniego baltumo terasų, vadinamų medvilnine tvirtove. Iš tenykščių šaltinių tekančio vandens palankus poveikis buvo žinomas jau romėnų laikais. Aplankomas antikinis Hierapolis su Apolono šventyklos griuvėsiais, nimfeumu, teatru ir nekropoliu. Skiriama laiko maudynėms Kleopatros baseine. Kaina - apie 64 EUR (į kainą neįskaičiuota: maudynės Kleopatros baseine: apie 32 TL, vaikams - apie 13 TL).

Žydrasis kruizas — kelias valandas trunkantis kruizas jachta, sustojant gražiausiose pusiasalo, kuriame įsikūręs Bodrumas, įlankose. Skiriama laiko poilsiui, pasimėgauti saulės voniomis ir išsimaudyti jūroje. Taip pat aplankomas garsiausias Bodrumo pusiasalio paplūdimys - Camel Beach. Kaina - apie 25 EUR (į kainą įskaičiuoti pietūs. Už gėrimus mokama papildomai).

Kosas — ekskursija į kerinčio grožio Graikijos salą. Individualiai apžiūrimas Koso miestas. Kaina - apie 27 EUR.

Jeep Safari (žygis visureigiais) — puiki pramoga bekele su keturiais varančiaisiais ratais. Nepamirškite pasiimti fotoaparato! Kaina - apie 28 EUR.

Daljanas (Dalyan) — žygis į Turkijos Amazonę - kruizas laivu ir pašėlusios linksmybės purvo voniose. Programoje numatyta galimybė pasigėrėti aukštai uolose iškaltomis Karijos gyventojų kapavietėmis, jūrinių vėžlių šeimos vėžliais - logerhedais (Caretta caretta), mėlynais krabais ir dangišku Iztuzu paplūdimiu. Skiriama laiko maudynėms Viduržemio jūroje. Atogrąžų gamta, kerintys kraštovaizdžiai ir puiki nuotaika garantuojama! Kaina - apie 49 EUR.

Nardymas — atraskite Egėjo jūros povandeninio pasaulio grožį! Saugus povandeninis žygis tiek patyrusiems narams, tiek mėgėjams. Kaina - apie 42 EUR.

Plaukimas pripučiamaisiais plaustais — pašėlusi kelionė pontonu Dalamano upe. Kaina - apie 28 EUR.

Bodrumas — apžiūrima Bodrumo miesto panorama, apsilankoma antikiniame teatre, pakylama į kalną su vėjo malūnais. Skiriama laisvo laiko Bodrumo centre. Galima įsigyti tradicinių turkiškų produktų. Kaina - apie 15 EUR.

Bodrumas naktį — vakarinė ekskursija po miestą. Apsilankoma odos dirbinių parduotuvėje - galima apsipirkti. Pakylama į kalną su vėjo malūnais, pasivaikščiojama po miesto centrą, skiriama laisvo laiko. Kaina - apie 10 EUR (į kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, gido ir ekskursijos vadovo paslaugos).

Informaciją apie ekskursijas Jums suteiks ITAKA Lietuva atstovas informacinio susitikimo metu. Vietines ekskursijas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu dalyvių skaičius yra per mažas. Ekskursijų organizatorius pasilieka teisę keisti kelionių laikus, kainas ir programą.

 

Dėmesio! Galimi tam tikri apribojimai/papildomi saugumo reikalavimai ir/ar paslaugų teikimo apimties pakeitimai dėl COVID-19.

Viešbučio aprašyme pateikta informacija bei viešbučio teikiamų paslaugų sąrašas, laikas ir jų kainoraštis gali keistis viešbučio administracijos sprendimu.

*Oficiali viešbučio kategorija šalyje skelbiama skyriuje „VIEŠBUTIS“ ir atitinka esamoje šalyje naudojamą kategorizacijos tvarką. Kiekviena šalis naudoja savus kategorijos nustatymo kriterijus. Interneto puslapyje www.itaka.lt ir kelionės dokumentuose žymimas kelionių organizatoriaus ITAKA Lietuva subjektyvus viešbučio vertinimas ir oficiali viešbučio kategorija šalyje.

Efesas — geriausiai išlikęs antikinis miestas Turkijoje. Tai buvo svarbus Antikos pasaulio religinis, prekybinis ir visuomeninis centras. Aplankomos imponuojančios miesto liekanos, tarp jų - Hadriano šventykla, Domiciano šventykla, Celso biblioteka, pirtis ir teatras. Apsilankoma koplyčioje, pastatytoje ant namo, kuriame, pasak legendos, paskutines dienas praleido Dievo Motina, pamatų. Kaina - apie 59 EUR.

Pamukalė — ekskursija, jungianti istorijos elementus su grožėjimusi gamta. Pasivaikščiojama tarp pasauliniu mastu unikalių sniego baltumo terasų, vadinamų medvilnine tvirtove. Iš tenykščių šaltinių tekančio vandens palankus poveikis buvo žinomas jau romėnų laikais. Aplankomas antikinis Hierapolis su Apolono šventyklos griuvėsiais, nimfeumu, teatru ir nekropoliu. Skiriama laiko maudynėms Kleopatros baseine. Kaina - apie 64 EUR (į kainą neįskaičiuota: maudynės Kleopatros baseine: apie 32 TL, vaikams - apie 13 TL).

Žydrasis kruizas — kelias valandas trunkantis kruizas jachta, sustojant gražiausiose pusiasalo, kuriame įsikūręs Bodrumas, įlankose. Skiriama laiko poilsiui, pasimėgauti saulės voniomis ir išsimaudyti jūroje. Taip pat aplankomas garsiausias Bodrumo pusiasalio paplūdimys - Camel Beach. Kaina - apie 25 EUR (į kainą įskaičiuoti pietūs. Už gėrimus mokama papildomai).

Kosas — ekskursija į kerinčio grožio Graikijos salą. Individualiai apžiūrimas Koso miestas. Kaina - apie 27 EUR.

Jeep Safari (žygis visureigiais) — puiki pramoga bekele su keturiais varančiaisiais ratais. Nepamirškite pasiimti fotoaparato! Kaina - apie 28 EUR.

Daljanas (Dalyan) — žygis į Turkijos Amazonę - kruizas laivu ir pašėlusios linksmybės purvo voniose. Programoje numatyta galimybė pasigėrėti aukštai uolose iškaltomis Karijos gyventojų kapavietėmis, jūrinių vėžlių šeimos vėžliais - logerhedais (Caretta caretta), mėlynais krabais ir dangišku Iztuzu paplūdimiu. Skiriama laiko maudynėms Viduržemio jūroje. Atogrąžų gamta, kerintys kraštovaizdžiai ir puiki nuotaika garantuojama! Kaina - apie 49 EUR.

Nardymas — atraskite Egėjo jūros povandeninio pasaulio grožį! Saugus povandeninis žygis tiek patyrusiems narams, tiek mėgėjams. Kaina - apie 42 EUR.

Plaukimas pripučiamaisiais plaustais — pašėlusi kelionė pontonu Dalamano upe. Kaina - apie 28 EUR.

Bodrumas — apžiūrima Bodrumo miesto panorama, apsilankoma antikiniame teatre, pakylama į kalną su vėjo malūnais. Skiriama laisvo laiko Bodrumo centre. Galima įsigyti tradicinių turkiškų produktų. Kaina - apie 15 EUR.

Bodrumas naktį — vakarinė ekskursija po miestą. Apsilankoma odos dirbinių parduotuvėje - galima apsipirkti. Pakylama į kalną su vėjo malūnais, pasivaikščiojama po miesto centrą, skiriama laisvo laiko. Kaina - apie 10 EUR (į kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, gido ir ekskursijos vadovo paslaugos).

Informaciją apie ekskursijas Jums suteiks ITAKA Lietuva atstovas informacinio susitikimo metu. Vietines ekskursijas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu dalyvių skaičius yra per mažas. Ekskursijų organizatorius pasilieka teisę keisti kelionių laikus, kainas ir programą.

 

Dėmesio! Galimi tam tikri apribojimai/papildomi saugumo reikalavimai ir/ar paslaugų teikimo apimties pakeitimai dėl COVID-19.

Viešbučio aprašyme pateikta informacija bei viešbučio teikiamų paslaugų sąrašas, laikas ir jų kainoraštis gali keistis viešbučio administracijos sprendimu.

*Oficiali viešbučio kategorija šalyje skelbiama skyriuje „VIEŠBUTIS“ ir atitinka esamoje šalyje naudojamą kategorizacijos tvarką. Kiekviena šalis naudoja savus kategorijos nustatymo kriterijus. Interneto puslapyje www.itaka.lt ir kelionės dokumentuose žymimas kelionių organizatoriaus ITAKA Lietuva subjektyvus viešbučio vertinimas ir oficiali viešbučio kategorija šalyje.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter