phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naujienos>

Saugumo informacija ITAKA Lietuva keliautojams

Nuolat besikeičiant keliavimo sąlygoms ir privalomoms arba rekomenduojamoms atlikti procedūroms prieš skrydį vykstant į konkrečią valstybę arba grįžus iš kelionės į Lietuvos Respubliką, būtina prieš kelionę pasitikrinti aktualiausią informaciją, susijusią su kelionės planavimu.
Rekomenduojama prieš kelionę pasidomėti konkrečios šalies, oro uosto ar net viešbučio naujausią informaciją, laikytis LR oficialių institucijų nustatytų reikalavimų.


Prašome susipažinti su aktuliausia šiai dienai galiojančia informacija, tačiau nuolat sekti ir oficialių institucijų pateikiamais atnaujinimais.Registracija NVSC ir pildoma anketa

Visiems grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą galioja įvesta privaloma registracija Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre. Užsiregistruoti privaloma ir registracija vyksta TIK elektroniniu būdu, pildant anketą https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form. Šią anketą privaloma užpildyti prieš kelionę į Lietuvą (ne anksčiau, nei 48 val. iki kelionės pradžios) ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę t.y. lėktuvą.ir oro uoste prieš registraciją į skrydį pateikti gautą QR kodą.

Taip pat nuo 2021 m. vasario 8 d. oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos patikros visiems grįžtantiems į Lietuvą. Keliautojų prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti ir paruošti visus reikalingus dokumentus ir parskridus į Lietuvą pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems darbuotojams.


Testai

SVARBU!!! Nuo š.m. kovo 10 d. visi į Lietuvą iš užsienio atvykstantys/grįžtantys keleiviai privalo turėti atliktą ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant/atvykstant į Lietuvos Respubliką tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą (atsižvelgiant į tai, kad užsienio šalyje registraciją į skrydį vykdo tos šalies darbuotojai, siekiant užtikrinti sklandų procesą, rekomenduojama turėti pažymą anglų kalba).
Tinkami yra PGR (angl. PCR) arba antigenų testai. Atkreipiame dėmesį, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

Išimtys daromos asmenims, jaunesniems nei 16 metų, taip pat nuo COVID-19 jau paskiepytiems (pilna vakcinacijos schema) ar šia liga persirgusiems žmonėms (kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų). Atnaujinama informacija apie išimtis galima rasti čia
Neturintys testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą.


Saviizoliacija

Nuo š.m. vasario 15 d. iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų saviizoliacija. Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu ne anksčiau nei 7 dieną keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą.

Netaikomas saviizoliacijos ir privalomo testo reikalavimas grįžtant į Lietuvą:

- Asmenims, persirgusiems COVID-19 liga ir tai buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei yra tai patvirtininantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas. Nuo teigiamo ligos patvirtinimo turi būti praėję ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo/grįžimo į Lietuvą (įsigaliojo nuo 2021.04.12). Ši pažyma turi būti anglų kalba (gali būti vertimo biuro verstas ir patvirtintas dokumentas; notaro patvirtininimas nebūtinas).

- Asmenims, kurie jau pilnai yra paskiepyti ES vaistinių preparatų registre įregistruotomis COVID-19 ligos vakcinomis pagal pilną skiepijimo planą. Pilną vakcinaciją patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, tarptautinis arba konkrečios šalies skiepų sertifikatas) turi būti anglų kalba (gali būti vertimo biuro verstas ir patvirtintas dokumentas; notaro patvirtininimas nebūtinas). Pažymas anglų kalba apie atliktą vakcinaciją galima jau rasti ir E-sveikata.lt sistemoje.

- Tranzitu per Lietuvą keliaujantiems asmenims.

*** Norint, kad būtų pritaikyta izoliacijos išimtis (kai asmuo yra paskiepytas arba persirgęs COVID-19), būtina pildant prieš grįžtant į Lietuvą privalomoje NVSC anketoje pažymėti, kad bus netaikoma izoliacija grįžtant ir pridėti tai įrodančius dokumentus. Taip su savimi turėti tai įrodančius dokumentus, jeigu būtų atliktas patikrinimas grįžtant į Lietuvą.

Daugiau informacijos galima rasti: https://urm.lt/covid19Būtina registracija prieš atvykstant į Madeirą

Visi keliautojai 12–48 valandas prieš atvykdami į Madeirą privalo užsiregistruoti ir užsipildyti duomenis keleivių registravimo sistemos ANKETOJE (https://madeirasafe.com).
Registruotis turi kiekvienas suaugęs asmuo atskirai (tik vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Po pilnos registracijos ir duomenų užpildymo keleivis gaus prisijungimą prie savo paskyros, kurioje bus QR kodas, kurį reikia išsisaugoti telefone arba jį atsispausdinti bei pateikti tiek Vilniaus oro uoste išskrendant, tiek atvykus į Madeiros oro uostą. Šioje paskyroje rekomenduojama įkelti ir jau turimų iš anksto atliktų neigiamų tyrimų rezultatus, vakcinacijos pažymėjimą ar pan. Dokumentų išankstinis įkėlimas pagreitins ir dar labiau palengvins patikros procedūras atvykus į Madeiros oro uostą.


Privalomi testai vykstant į Madeirą

Su tam tikromis išimtimis (informacija žemiau), vykstantys į Madeirą turi turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (tik PGR testai, netinka antigenų ar antikūnių).
Vykstant į Madeirą tai galima atlikti prieš išskrendant iš Lietuvos arba jau atvykus į salą:

1 Variantas. Rekomenduojama atlikti PGR testą dėl COVID-19 prieš išvykstant į Madeirą ir turėti patvirtinantį neigiamo rezultato dokumentą. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip 72 valandas prieš išvykstant iš savo gyvenamosios vietos ir pažyma turi būti pateikta anglų arba portugalų kalbomis. Tokiu atveju keleivio registravimo sistemos FORMOJE (https://madeirasafe.com) rekomenduojama iš anksto įkelti gautus tyrimo rezultatus, kas pagreitins dokumentų patikrinimo eigą Madeiros oro uoste. Turint iš anksto atliktą testą ar kitus dokumentus, atleidžiančius nuo privalomo testavimo atvykus, atvykę į salą keleiviai po dokumentų patikros vyksta į savo viešbutį atostogauti.

2 Variantas. Testą dėl COVID-19 galima atlikti jau atvykus į Madeiros oro uostą. Testas atliekamas nemokamai Madeiros vyriausybės lėšomis, o visa testavimo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą. Tuomet užpildžius deklaraciją, keleiviai vyksta į viešbutį laukti testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu (atsakymai ateina skirtingai: nuo 5 val. nuo testo atlikimo, gali užtrukti ir daugiau nei 12 val. (laukti reikia viešbučio kambaryje iki rezultato gavimo). Įsigyjusieji tik skrydžio bilietus - patys vyksta į jų apgyvendinimo vietą.

Kam netaikomas privalomo testo reikalavimas vykstant į Madeirą

- Jaunesniems nei 12 metų asmenims (išskyrus atvejus, jeigu šeimos nariams nustatomi teigiami tyrimų rezultatai ar pasireiškus simptomams).

- Nereikia keliautojams, kurie per pastarąsias 180 dienų yra persirgę ir pasveikę nuo COVID-19 ir tai buvo užfiksuota atitinkamais tyrimais ir įregistruota gydymo įstaigoje (antikūnių tyrimai netinkami). Reikalinga tai patvirtinanti medicininė pažyma anglų kalba

- Nereikia keliautojams, kurie jau pilnai paskiepyti pagal konkrečios vakcinos nustatytų dozių schemą ir nuo paskutiniojo skiepo yra praėję imuniteto susiformavimo laikotarpis (pagal konkrečios vakcinos charakteristinius duomenis; dažniausiai tai yra ne mažiau nei po pilnų 14 dienų - tačiau šią informaciją reikia tikslintis konkrečiai vakcinai).

!!! Abiems pastariesiems atvejams būtina turėti originalius patvirtinančius dokumentus iš https://e-sveikata.lt ar gydytojo, su vertimu į anglų kalbą (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas). Patariama šiuos dokumentus turėti išsisaugojus ir pvz. mobiliuose telefonuose.


Draudimai


Būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą keliaujant į Madeirą, tačiau keliaujant po ES šalis apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pravartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus ar kelionės sutrikimų išlaidų dėl viruso dengiantį draudimą (jų yra jau ir Lietuvoje), atidžiai susipažinti su pasirinktos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis.

Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus dengiančius draudimo variantus: Itaka Lietuva siūlo kartu su kelione įsigyti COMPENSA draudimą, kuris kompensuoja dėl koronaviruso SARSCoV-2 sukeltos ligos atsiradusias medicinines išlaidas iki 15 000 EUR, jei apdraustasis hospitalizuotas ir gydytas stacionare*. Taip pat raginame susipažinti ir su galimybe savarankiškai įsigyti Madeiros siūlomą draudimą: https://www.madeiratravelinsurance.com/


Praktinė informacija:

- Jeigu atvykus Madeiroje būtų nustatytas teigiamas PGR (angl. PCR) testo rezultatas, keliautojas privalo laikytis 14 d. saviizoliacijos, dėl kurios vietos (gydymo įstaigoje ar kitoje vietoje) nuspręs kompetentingos sveikatos priežiūros įstaigos. Tokiu atveju Madeiros salos vyriausybė įsipareigoja padengti visas izoliacijos ir būtinas gydymo išlaidas keliautojams, kuriems nustatytas atvykus į šalį teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Izoliacijos metu apgyvendinimas ir pagrindinis maitinimas yra Madeiros vyriausybės nustatytame viešbutyje, jeigu norima izoliuotis savarankiškai kitoje vietoje – šių išlaidų padengimu rūpinasi pats keliautojas. Pažymime, kad jeigu teigiamas rezultatas būtų nustatytas prieš išvykstant į Lietuvą, aukščiau minimi pagrindiniai kaštai (apgyvendinimas, maitinimas) sergančiam asmeniui taip pat būtų dengiami iš Madeiros vyriausybės lėšų. Kitas išlaidas gali padengti keliautojo turimas draudimas, numatantis COVID-19 atvejus ir su tuo susijusias išlaidas.

- Kelionių organizatorius esant poreikiui keliautojam grįžti ne pagal kelionės sutartyje numatytą tvarkaraštį, pagal galimybes tarpininkaus padedant keliautojams sugrįžti į Lietuvą palankiausiomis sąlygomis: esant laisvoms vietoms į artimiausią skrydį organizatoriaus užsakomajame skrydyje – nemokamai, kitais atvejais – prisidės pagalba randant palankiausią grįžimo variantą (už papildomą mokestį).

- Prieš išvykstant iš Madeiros į Lietuvą, visi keliautojai privalo atlikti testą (PCR arba antigenų) ir užpildyti NVSC anketą (išskyrus išimtis kam netaikomi privaloma testo ir izoliacijos reikalavimai grįžimui į Lietuvą) – apie tai informacija žemiau

-Nuo 2021.05.02 Madeiroje galioja prevencinių priemonių rinkinys:

Susibūrimai galimi iki 5 asm. (išskyrus tos pačios šeimos atstovus)

Nuo 2021.05.21 ribojamas žmonių judėjimas nuo 24:00 iki 5:00 val.; parduotuvės dirba iki 22:00 val., restoranai ir kavinės dirba iki 23:00 val.

Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip pat viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų. Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino, taip pat pasivaikščiojimo takuose ir kalnuose, bet turi būti išlaikytas saugus socialinis atstumas

PRIVALOMI TESTAI IR IZOLIACIJA GRĮŽTANT Į LIETUVĄ IŠ MADEIROS


SVARBU!!! Privalomi testai prieš grįžtant į Lietuvą

Nuo 2021.03.10 visi į Lietuvą iš užsienio atvykstantys/grįžtantys keleiviai privalo turėti atliktą ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant į Lietuvos Respubliką tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų).

Tinka PGR (angl. PCR) testai arba antigenų testai. Atkreipiame dėmesį, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nėra tinkamas.

Neturintys tinkamo testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą Madeiroje.

Keliautojai gali savarankiškai iš anksto užsirezervuoti vietą reikiamų testų atlikimui Funšalio klinikose ar mobiliuose punktuose. Itaka Lietuva atstovas informacinių susitikimų viešbučiuose metu keliautojams padeda rezervuoti laiką testo atlikimui ir suteikia reikiamą informaciją tais klausimais. Įsigyjusieji tik aviabilietus - testų atlikimo ir vietos tyrimų klinikose rezervavimu rūpinasi savarankiškai. Rekomenduojama iš anksto rezervuotis vietą tyrimui atlikti atitinkamoje klinikoje.

Antigenų tyrimo kaina Madeiroje yra ~20 EUR (beje, šio testo rezultatų gavimas užtrunka iki 30 min.). PGR (PCR) testo kaina Madeiroje yra ~125 EUR (jo rezultatų gavimas yra ~ 12 val.).
Papildomai keliautojams gali prisidėti transporto išlaidos iki tyrimo atlikimo vietos (priklausomai nuo apgyvendinimo vietos).


Pateikiame preleminarias kainas antigeno testo ir nuvykimo iš konkrečių viešbučių (taksi į abi puses) kainas:


* Kitų klinikų adresų ir galimybių teiraukitės ITAKA atstovo Madeiroje informacinio susitikimų metu arba http://www.visitmadeira.pt/en-gb/homepage

Daugiau informacijos apie saugaus keliavimo reikalavimus ir jų atnaujinimus Madeiroje: http://www.visitmadeira.pt/en-gb/homepage

Saviizoliacija

Nuo 2021.02.15 d. iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų saviizoliacija. Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu ne anksčiau nei 7 dieną keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą.


!!! Kam netaikomas privalomas testas arba saviizoliacija grįžtant iš Madeiros į Lietuvą

Jaunesniems nei 16 metų asmenims (nereikalingas testas, bet izoliacija privaloma)

Keliautojams, kurie jau yra pilnai paskiepyti vakcinomis nuo COVID-19 (pilna skiepijimo schema) ir nuo paskutinio skiepo yra praėjęs rekomenduojamas konkrečios vakcinos imuniteto susidarymo laikotarpis.

Keliautojams, kurie liga persirgo, jų diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo/grįžimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (įsigaliojo nuo 2021.04.12).

Yra papildomų išimčių. Daugiau informacijos: https://koronastop.lrv.lt/lt/

Registracija NVSC ir pildoma anketa

Visiems grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą privaloma užsiregistruoti NVSC anketoje internetu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir gauti QR kodą. Šią anketą privaloma užpildyti prieš kelionę į Lietuvą (ne anksčiau nei 48 val. iki skrydžio pradžios) ir oro uoste prieš registraciją į skrydį pateikti gautą QR kodą.

Nuo 2021.02.08 oro, jūrų uostuose gali būti taikomos papildomos patikros visiems grįžtantiems į Lietuvą.

Informacija nuolat kinta, todėl būtina sekti aktualius pasikeitimus apie grįžimo/atvykimo sąlygas į Lietuvą:
https://urm.lt/covid19
https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1

Privalomi testai vykstant į Turkiją

Į Turkiją keliaujant iki 2021.05.31, yra privaloma prieš skrydį turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (tik PGR testai, netinka antigenų ar antikūnių). PGR testas privalomas visiems keliautojams, išskyrus vaikus iki 5 metų (imtinai). Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip per 72 valandas iki atvykimo į šalį (72 val. skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo rezultatų gavimo) ir pažyma turi būti pateikta anglų kalba. Būtina turėti popierinį originalų sertifikatą su QR kodu arba/ir originaliu klinikos antspaudu arba elektroninį atlikto testo sertifikatą su QR kodu. Nepateikę neigiamo testo rezultatų keleiviai nebus įleidžiami į lėktuvą, vykstantį į Turkiją.

Būtina registracija prieš atvykstant į Turkiją

Nuo 2021 m. kovo 15 d. visi keliaujantys į Turkiją asmenys privalo užpildyti iki atvykimo (ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į šalį) užpildyti Keliautojo atvykimo formą (angl. Traveller Entry Form; int. svetainėje https://register.health.gov.tr/), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Žvaigždute pažymėti laukai yra privalomi užpildymui. Pildant šią formą, prie aviakompanijos reikėtų nurodyti AVION EXPRESS, o skrydžio Nr. pasitikslinti savo kelionės dokumente. Būtina nurodyti apgyvendinimo vietos miestą (ANTALYA), regioną (Kemer, Side, Alanya, Belek ir pan.) ir viešbučio pavadinimą.
Elektroninę formą turi užpildyti kiekvienas keliaujantis asmuo (tame tarpe ir vaikai nuo 6 metų), o ją užpildžius bus sugeneruotas HES (Hayat Eve Sigar) kodas. Gautą reikia užpildyti https://register.health.gov.tr/ kiekvienam keliautojui (įskaitant vaikus nuo 6 metų), ją užpildžius sugeneruojamas HES kodas (skirtingas kiekvienam keleiviui). Formą su savimi reikia turėti atspausdintą arba turėti galimybę parodyti atsisiųstą telefone registracijos į skrydį metu. Jei iki išvykimo pasikeitė formoje pateikti duomenys, turite užpildyti formą dar kartą. Keliautojams, neturintiems užpildytos formos arba joje pateikia melagingą informaciją, gali būti taikomos administracinės sankcijos arba jie gali būti neįleisti į Turkiją.

Draudimai

Vykstantiems į Turkiją būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą, tačiau ypač rekomenduojama įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomą draudimą, kuris dengtų COVID-19 atveju medicinines bei apgyvendinimo išlaidas. Jeigu dėl teigiamo Covid-19 viešint Turkijoje atsirastų būtinybė viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuotos atostogos, viešbučiai nėra įpareigoti padengti tokių apgyvendinimo išlaidų keliautojui. Taip pat Turkijos vyriausybė nedengia gydymo išlaidų susirgusiems asmenims, jeigu jie neturi įsigyję Covid-19 atvejų dengiančių draudimų.

Su Turkijos siūlomomis draudimo rūšimis ir sąlygomis susijusią informaciją anglų kalba galima rasti čia: https://tga.gov.tr/insurance/; o užsakyti galima čia: https://www.covidinsurance4turkey.com/

Būtina prieš grįžtant į Lietuvą iš Turkijos

Privaloma prieš grįžtant iš Turkijos į Lietuvą turėti atliktą PGR arba antigenų testą dėl COVID-19 ligos su neigiamu rezultatu (anglų kalba). Kaina testo nuo ~30 USD.

Visiems grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą privaloma užsiregistruoti NVSC anketoje internetu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir gauti QR kodą. Šią anketą privaloma užpildyti prieš kelionę į Lietuvą (rekomenduojama likus ne mažiau nei 24 val. iki skrydžio pradžios) ir oro uoste prieš registraciją į skrydį pateikti gautą QR kodą.

Daugiau informacijos apie reikalavimus grįžtant į Lietuvą žiūrėti aukščiau pateiktame aprašyme.

Nereikalaujama iš anksto atliktų PGR neigiamų testų vykstant į Albanijos Respubliką

Vykstant iš Lietuvos į Albanijos Respubliką nereikalaujama atlikti ir turėti iš anksto atliktų PGR testų COVID-19 ligai nustatyti. Tiek išvykstant, tiek atvykstant matuojama keleivių temperatūra. Jei keleiviui pasireiškia COVID-19 virusinės infekcijos simptomai, jam gali būti neleista tęsti kelionės ir atvykti į Albaniją.

Praktinė informacija apie Albanijos viduje galiojančias taisykles:

Šiuo metu (nuo 2021.04.12 iki atskiro pranešimo) visoje Albanijos teritorijoje galioja galioja prevencinių priemonių rinkinys:
- Judėjimo apribojimai: nuo 22:00 iki 06:00 val. judėti leidžiama tik dėl sveikatos ar kitų svarbių priežasčių.
- Barai, restoranai ir naktiniai klubai yra uždaromi nuo 22:00 iki 06:00 val., tačiau veikia maisto pristatymo paslauga.
- Draudžiama būriuotis daugiau nei 10-iai žmonių (tiek uždarose patalpose, tiek lauke).
- Veido kaukė yra privaloma viešose vietose ir įstaigose, tačiau baruose / restoranuose veido kaukių dėvėti nebūtina.
- Taikomas reikalavimas dažnai naudotis dezinfekcinėmis ir prevencinės higienos priemonėmis.

Taip pat atvykdami į Albaniją, asmenys privalo dėvėti medicinines veido kaukes. Vaikams iki 6 metų ir asmenims, kurie dėl sveikatos priežasčių negali dėvėti kaukės, ši taisyklė netaikoma. Keleiviai, būdami oro uoste, privalo paisyti 1,5 metrų atstumo vienas nuo kito.

Taisyklių sąrašas nuolat kinta.

Būtina prieš grįžtant į Lietuvą iš Albanijos

Privaloma prieš grįžtant iš Albanijos į Lietuvą turėti atliktą PGR arba antigenų testą dėl COVID-19 ligos su neigiamu rezultatu (anglų kalba). Kaina testo nuo ~40 USD (antigenų) iki 85 USD (PGR).
Nuo š.m. vasario 15 d. iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų saviizoliacija. Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu ne anksčiau nei 7 dieną keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą.

Visiems grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą privaloma užsiregistruoti NVSC anketoje internetu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir gauti QR kodą. Šią anketą privaloma užpildyti prieš kelionę į Lietuvą (rekomenduojama likus ne mažiau nei 24 val. iki skrydžio pradžios) ir oro uoste prieš registraciją į skrydį pateikti gautą QR kodą.


Kam netaikomas privalomas testas arba saviizoliacija grįžtant iš Albanijos į Lietuvą

Jaunesniems nei 16 metų asmenims (nereikalingas testas, bet izoliacija privaloma)

Keliautojams, kurie jau yra pilnai paskiepyti vakcinomis nuo COVID-19 (pilna skiepijimo schema)

Keliautojams, kurie liga persirgo, jų diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo/grįžimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (įsigaliojo nuo 2021.04.12).

Yra papildomų išimčių. Daugiau informacijos: https://koronastop.lrv.lt/lt/


Nuo 2021.05.15 vykstant į Graikiją galioja šios keliavimo sąlygos (jos gali keistis):


Būtina registracija ir QR kodo gavimas prieš atvykstant į Graikiją


Nuo 2020.07.09 visi keliaujantys į Graikiją PRIVALO užpildyti Keleivio Identifikavimo Anketą (Passanger Location Form (PLF)) internetu https://travel.gov.gr/

likus ne vėliau nei 24 val. iki skrydžio ir gauti QR kodą. Registruotis turi kiekvienas suaugęs asmuo atskirai (vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Po pilnos registracijos ir duomenų užpildymo keleivis gaus QR kodą, kurį reikia išsisaugoti telefone arba jį atsispausdinti bei pateikti tiek Vilniaus oro uoste išskrendant, tiek atvykus į Graikiją. Be QR kodo keleiviai nebus įlaipinami į lėktuvą iš Vilniaus.


Privalomi PGR testai vykstant į Graikiją


Su tam tikromis išimtimis (informacija žemiau), visi vykstantys į Graikiją keliautojai (įskaitant 5 m. ir vyresnius nei 5 metai vaikus) turi turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (tik PGR testai, netinka antigenų ar antikūnių). Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip prieš 72 valandas iki atvykimo į Graikiją. Būtina turėti arba popierinį (originalų sertifikatą su QR kodu ir/arba originaliu klinikos antspaudu), arba elektroninį sertifikatą (būtinai su QR kodu) anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą.


Kam netaikomas privalomo PGR testo reikalavimas vykstant į Graikiją


- PGR testo prieš kelionę nereikia vaikams jaunesniems nei 5 metų

- Pilnai paskiepytiems keliautojams, kurie jau yra gavę pilną vakcinacijos programą nuo koronoviruso (bei nuo paskutinės rekomenduojamos vakcinos skiepo dozės praėję daugiau nei 14 dienų) ir turi tai originalius patvirtinančius dokumentus anglų kalba iš https://e-sveikata.lt arba gydytojo (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas. Notaro patvirtinimo nereikia).

-Keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 2 mėnesiai ir ne daugiau kaip 9 mėnesiai iki atvykimo į Graikiją, PGR testas nereikalingas. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas Positive. Taip pat keliautojams, kurie per pastaruosius 9 mėnesius pasveiko nuo COVID-19 ligos ir turi tai patvirtinantį sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą anglų kalba, PGR testas nereikalingas.

!!! Visiems atvejams patvirtinti būtina turėti originalius patvirtinančius dokumentus anglų kalba, pvz. iš https://e-sveikata.lt ar gydytojo su vertimu į anglų kalbą (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas).

!!! Pastaba: visi keliautojai, nepaisant turimų iš anksto atliktų neigiamų PGR testo rezultatų ar vakcinacijos pažymų, gali būti atsitiktine tvarka patikrinti PGR greituoju testu atvykus į Graikijos oro uostą. Gavus teigiamą testo rezultatą, keliautojai izoliuojami specialiuose karantino viešbučiuose Graikijos vyriausybės lėšomis mažiausiai 10-čiai dienų, o po jų atliekamas pakartotinis PGR tyrimas.


Būtina prieš grįžtant į Lietuvą iš Graikijos


- Privaloma prieš grįžtant iš Graikijos į Lietuvą turėti atliktą PGR arba antigenų testą dėl COVID-19 ligos su neigiamu rezultatu (anglų kalba). Tasos ir Zakinto saloje gydytojas atvyks numatytu laiku į viešbutį testo atlikimui. Testų kainos: antigenų tyrimas - ~25 EUR, PGR tyrimo - ~65 EUR. Registracija testų atlikimams bus vykdoma Itaka Lietuva atstovo tik informacinių susitikimų metu - kitais atvejais keliautojai savarankiškai turės pasirūpinti testų atlikimui reikalinga registracija klinikose ir tinkamų dokumentų gavimu. Keliautojai, įsigyję tik aviabilietus skrydžiuose į Grakiją, turi taip pat savarankiškai iš anksto pasirūpinti registracija testų atlikimui.
- Nuo š.m. vasario 15 d. iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų saviizoliacija. Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu ne anksčiau nei 7 dieną keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą.

- Visiems grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą privaloma užsiregistruoti NVSC anketoje internetu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir gauti QR kodą. Šią anketą privaloma užpildyti prieš kelionę į Lietuvą (rekomenduojama likus ne mažiau nei 24 val. iki skrydžio pradžios) ir oro uoste prieš registraciją į skrydį pateikti gautą QR kodą.


Kam netaikomas privalomas testas arba saviizoliacija grįžtant iš Graikijos į Lietuvą


Jaunesniems nei 16 metų asmenims (nereikalingas testas, bet izoliacija privaloma)

Keliautojams, kurie jau yra pilnai paskiepyti vakcinomis nuo COVID-19 (pilna skiepijimo schema)

Keliautojams, kurie liga persirgo, jų diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo/grįžimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (įsigaliojo nuo 2021.04.12).

Yra papildomų išimčių. Daugiau informacijos: https://koronastop.lrv.lt/lt/


Draudimai


Būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą keliaujant į Graikiją, tačiau keliaujant po ES šalis apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pravartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus ar kelionės sutrikimų išlaidų dėl viruso dengiantį draudimą (jų yra jau ir Lietuvoje), atidžiai susipažinti su pasirinktos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis.

Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus dengiančius draudimo variantus: Itaka Lietuva siūlo kartu su kelione įsigyti COMPENSA draudimą, kuris kompensuoja dėl koronaviruso SARSCoV-2 sukeltos ligos atsiradusias medicinines išlaidas iki 15 000 EUR, jei apdraustasis hospitalizuotas ir gydytas stacionare*.


Praktinė informacija


- Jeigu atvykus Graikijoje būtų nustatytas teigiamas PGR (angl. PCR) testo rezultatas, keliautojas privalo laikytis 10 d. saviizoliacijos, dėl kurios vietos (gydymo įstaigoje ar kitoje vietoje) nuspręs kompetentingos sveikatos priežiūros įstaigos. Tokiu atveju Graikijos vyriausybė įsipareigoja padengti visas izoliacijos ir būtinas gydymo išlaidas keliautojams, kuriems nustatytas atvykus į šalį teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Izoliacijos metu apgyvendinimas ir pagrindinis maitinimas yra Graikijos vyriausybės nustatytame viešbutyje, jeigu norima izoliuotis savarankiškai kitoje vietoje – šių išlaidų padengimu rūpinasi pats keliautojas. Pažymime, kad jeigu teigiamas rezultatas būtų nustatytas prieš išvykstant į Lietuvą, aukščiau minimi pagrindiniai kaštai (apgyvendinimas, maitinimas) sergančiam asmeniui taip pat būtų dengiami iš Graikijos vyriausybės lėšų. Kitas išlaidas gali padengti keliautojo turimas draudimas, numatantis COVID-19 atvejus ir su tuo susijusias išlaidas.

- Kelionių organizatorius esant poreikiui keliautojam grįžti ne pagal kelionės sutartyje numatytą tvarkaraštį, pagal galimybes tarpininkaus padedant keliautojams sugrįžti į Lietuvą palankiausiomis sąlygomis: esant laisvoms vietoms į artimiausią skrydį organizatoriaus užsakomajame skrydyje – nemokamai, kitais atvejais – prisidės pagalba randant palankiausią grįžimo variantą (už papildomą mokestį).


Detalesnė informacija apie atnaujinimus keliaujant į Graikiją: https://travel.gov.gr/

Privalomi testai vykstant į Bulgariją:

Visi keliautojai (suaugusieji, ir vaikai nuo 5 metų), atvykstantys į Bulgariją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR arba greitąjį antigenų (RAT, ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį) testą. Būtina turėti popierinį originalų laboratorijos sertifikatą anglų kalba arba E-sveikatos suformuotą dokumentą, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Sertifikate turi būti nurodyti šie duomenys: testo tipas (PGR arba antigenų), atlikimo data ir laikas, asmens paso duomenys, testą atlikusios laboratorijos duomenys, anspaudas ir gydytojo parašas.

Nereikalaujama iš anksto atliktų PGR arba antigenų neigiamų testų vykstant į Bulgarijos Respubliką:

- jeigu asmuo turi pažymą anglų kalba, patvirtinančią, kad keliautojas yra pilnai paskiepytas nuo COVID-19 pagal konkrečios vakcinos specifikaciją (ir paskutinis skiepas atliktas ne mažiau nei prieš 14 dienų iki planuojamo atvykimo į Bulgariją). Vakcinų sertifikate turi būti nurodyta: vardas ir pavardė, gimimo data, vakcinacijos datos (abi dozės, jei vakcina yra dviejų dozių), vakcinos pavadinimas ir numeris, vakcinos gamintojo pavadinimas, išleidimo šalis ir vakcinacijos pavadinimas ir išduodanti institucija.

- jeigu asmuo turi pažymą anglų kalba, kad 180 -15 dienų laikotarpyje iki atvykimo į Bulgariją yra persirgęs COVID-19 liga (pažymoje turi b8ti nurodyta, kad liga buvo patvirtinta atliktu teigiamu RT-PGR arba antigeno tyrimo (RAT) rezultatu). Dokumente turi būti: vardas ir pavardė, tyrimą atlikusios įstaigos duomenys (pavadinimas, adresas, kontaktiniai duomenys), tyrimo tipas ir atlikimo data, teigiamo testo rezultatai.

Privaloma užpildyti atspausdintą DEKLARACIJĄ:

Visi suaugusieji keliautojai (nuo 18 metų) atvykdami į Bulgariją privalo pateikti užpildytą ir atspausdintą Rizikų suvokimo ir prisiėmimo DEKLARACIJĄInformacija dėl testų atlikimo Bulgarijoje:

Asmenims, kuriems privaloma prieš grįžtant į Lietuvą turėti atliktą PGR arba antigenų testą dėl COVID-19 ligos su neigiamu rezultatu (anglų kalba), Bulgarijoje gydytojas atvyks numatytu laiku į viešbutį testo atlikimui. Testų kainos: antigenų tyrimas - ~45 BGN (~25 EUR). Registracija testų atlikimams bus vykdoma Itaka Lietuva atstovo tik informacinių susitikimų metu - kitais atvejais keliautojai savarankiškai turės pasirūpinti testų atlikimui reikalinga registracija klinikose ir tinkamų dokumentų gavimu. Keliautojai, įsigyję tik aviabilietus skrydžiuose į Bulgariją, turi taip pat savarankiškai iš anksto pasirūpinti registracija testų atlikimui.

Būtina užpildyti anketą registracija prieš atvykstant

Visi keliautojai, vykstantys į Egiptą, privalo užpildyti žemiau esančią visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form) ir ją pateikti atvykus į Egipto oro uostą. Būtina anketoje pateikti teisingą asmeninę bei kelionės informaciją (prie apgyvendinimo vietos Egipte užtenka nurodyti kurortą ir viešbučio pavadinimą).
Rekomenduojama anketą atsispausdinti ir užpildyti iš anksto. Formą galima rasti čia: https://bit.ly/2LGVJmZ

Privalomi testai vykstant į Egiptą

Visi keliautojai, vykstantys į Egiptą, turi atlikti testą Covid-19 ligos nustatymui (RT-PCR). Tai galima atlikti prieš kelionę arba atvykus į Marsa Alamą:
a) Rekomenduojama turėti iš anksto atliktą tyrimą. Tyrimas turėtų būti atliktas ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki įvažiavimo į Egiptą. Atkreipiame dėmesį, kad 72 val. skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo PCR (COVID-19) testo rezultato paskelbimo datos, taip pat būtina įsivertinti laiko skirtumus tarp valstybių. Tokioms iš anksto atlikto testo pažymoms keliami reikalavimai:
- pažyma turi būti anglų arba arabų kalba, su tiksliais keliautojo duomenimis,
- išduota ne anksčiau nei 72 valandas prieš atvykstant į šalį,
- pažymėjime turi būti vienas iš elementų: vandens ženklas arba QR kodas, įrodantis tyrimo rezultatų gavimą oficialioje laboratorijoje arba laboratorijos antspaudas su gydytojo parašu
- turi būti pažymos originalas arba gautas turimų rezultatų atsakymas iš oficialaus laboratorijos el. pašto adreso tiesiogiai klientui (iš kito el. pašto atsiųstos pažymos bus laikomos negaliojančiomis). Taip pat negalioja ranka išrašyti pažymėjimai.
- atliekant tyrimą dėl COVID-19 iš anksto, būtina tyrimui registruotis su tuo pačiu dokumentu, su kuriuo bus vykstama į kelionę.
b) yra galimybė atlikti COVID-19 (PCR) testus atvykus į kurortinius Egipto oro uostus – t.y. į Marsa Alamą. Tyrimo kaina yra ~ 30 USD/asm. (išskyrus vaikus iki 6 metų – jiems testai neprivalomi). Po testo atlikimo oro uoste, turistai pervežami į užsakytą viešbutį (ši paslauga jau įskaičiuota į užsakymo kainą), kur jie laukia ~24 valandas testo rezultatų - per šį laiką galima naudotis viešbučio infrastruktūra, tačiau vengiant aktyvių kontaktų. Jei testo rezultatai neigiami – keliautojas gali laisvai tęsti poilsį. Jeigu testo rezultatai būtų teigiami - karantinas vyks įsigyto viešbučio viename iš kambarių, judėjimas iki pasveikimo bus apribotas iki minimalaus. Po 7-10 dienų atliekamas pakartotinis testas (gali kainuoti apie 130 JAV dolerių). Jeigu karantinavimosi ar gydymosi laikotarpis užtrunka ir keliautojas turi grįžti vėlesne nei pradiniame kelionės užsakyme numatyta data, jis pats turi pasirūpinti atgalinio bilieto išlaidomis iš savo lėšų bei įsivertinti galimas kitas galimas finansines išlaidas.

Privalomi testai grįžtant iš Egipto į Lietuvą

Nuo š.m. kovo 10 d. visi į Lietuvą iš užsienio atvykstantys/grįžtantys keleiviai privalo turėti atliktą ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš parvykstant į Lietuvos Respubliką tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų). Atkreipiame dėmesį, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.
Neturintys testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą.
Išimtys daromos vaikams iki 16 metų, taip pat nuo COVID-19 jau paskiepytiems (pagal pilną vakcinacijos schemą) ar šia liga persirgusiems žmonėms (kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų). Reikalavimas netaikomas tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims.

PCR testų kainos prieš skrydį į Lietuvą gali keistis, priklausomai nuo apgyvendinimo vietos ir transportavimo išlaidų. Daugumoje viešbučių Marsa Alame yra galimybė atlikti tyrimą vietoje. Rekomenduojama dėl planuojamo tyrimo atlikimo iš anksto informuoti viešbučio gidą.
Testo kaina yra 30 USD, papildomai į galutinę kainą prisideda tyrimo transportavimo išlaidos. Marsa Alamo regione gyvenantiems tokiu atveju apytikslė tyrimo ir transportavimo išlaidų kaina gali svyruoti ~50-90 USD dolerių asmeniui.

Testų rezultatai pateikiami ~ per 24 val.


 


Informacija atnaujinama.

 • Prieš vykstant į kelionę pasirūpinkite veido apsaugos priemone ir dezinfekciniu skysčiu (ne didesnės nei 70% alkoholio koncentracijos). Priemonių įsigyti galėsite ir oro uoste, taip pat ir skrydžio metu.
 • Prieš vykstant į kelionę būtina pasidomėti konkrečioje šalyje, regione ar oro uoste taikomomis taisyklėmis; jeigu vykstate tranzitu – ir tos šalies sienų kirtimo ir pan. taisyklėmis.
 • Įsitikinkite, kad nesergate, neturite temperatūros ir jaučiatės gerai.

Vilniaus oro uoste galiojančios taisyklės

 • Į terminalą įleidžiami tik galiojantį bilietą turintys keleiviai.
 • Į terminalą įleidžiami tik keleiviai, nešiojantys asmens apsaugos priemones (AAP), jas privaloma dėvėti nuolat.
 • Visi keleiviai privalo praeiti pasienio kontrolę (iki kol taikoma visiška pasienio kontrolė).

Papildoma informacija dėl rankinio bagažo

 • Rankiniame bagaže bus leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže - iki 2 litrų. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis.
 • Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.

Vilniau oro uoste įdiegtos papildomos saugumo priemonės

 • Atvykimo ir išvykimo terminaluose keleiviams užtikrinamos rankų dezinfekavimo priemonės.
 • Keleiviams bus matuojama temperatūra.
 • Tuo pačiu metu veikia ribotas skaičius keleivių registracijos stalų, skirtingų skrydžių registracijos vietos yra išdėstoma maksimaliu atstumu viena nuo kitos.
 • Priešais stalus dedamos eilių kliūtys, užtikrinamos papildomos dezinfekavimo priemonės, žymimi 1–2 m. atstumai, pateikiama informacija apie atstumo laikymąsi.
 • Oro uoste yra sudaryta galimybė įsigyti asmens apsaugos priemonių.
 • Kas antra sėdimųjų suolų kėdė yra pažymėta kaip nenaudojama.
 • Terminale yra specialios dėžės, skirtos panaudotoms AAP išmesti.

Rekomendacijos

 • Blogai pasijutus kreipkitės į Koronaviruso „karštąją liniją“ 1808 / +370 (37) 367 963.
 • Dėvėkite apsauginę veido kaukę arba kitas apsaugines veido priemones (nuo 6 m. amžiaus). Rekomenduojame dėvėti ir pirštines.
 • Laikykitės asmens higienos – tinkamai plaukite/dezinfekuokite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (naudokitės servetėle ar sulenkta alkūne), nelieskite rankomis veido, akių.
 • Laikykitės saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių ir darbuotojų.
 • Už prekes, paslaugas kaip įmanoma dažniau atsiskaitykite banko kortele ar bekontakčiu būdu.
 • Venkite nebūtinų žmonių susibūrimo vietų, fizinių kontaktų.
 • Nesibūriuokite didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, jei nesate artimi šeimos nariai.
 • Apie prevencinius veiksmus dėl COVID -19 pranešama per garso sistemą, o vaizdo pranešimai rodomi terminalo ekranuose.
 • Aktuali informacija ape saugumo priemones ir reikalavimus Vilniaus oro uoste: https://www.vno.lt/lt/pries-skrydi/covid-19-saugumo-priemones

Skrydis

 • Keleiviai, lipdami į lėktuvą, privalo dėvėti veido kaukę, uždengiančią burną ir nosį.
 • Prieš skrydį galioja oro uosto, iš kurio skrendama, taisyklės.
 • Prieš skrydį, skrydžio metu ir po jo, visi keleiviai turi laikytis saugaus atstumo ir higienos normų.
 • Viso skrydžio metu tiek keleiviams, tiek skrydžio palydovams privaloma dėvėti apsaugines kaukes.
 • Keleiviams karšti patiekalai bus tiekiami specialiose vakuuminėse pakuotėse.
 • Ribojamas keleivių judėjimas lėktuvo salone, reguliuojamos eilės prie tualetų.
 • Skrydžio metu už prekes atsiskaityti bus galima tik banko kortelėmis ( VISA/MASTERCARD).
 • Keleiviai, skrydžio metu pasireiškus COVID-19 simptomams, bus izoliuojami bei vykdomi visi veiksmai vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos priimtomis rekomendacijomis.
 • ITAKA Lietuva bendradarbiaujant su avialinijų įmonėmis rūpinasi keliautojų saugumu pagal Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūros rekomendacijas ir skrydžius vykdo pagal Saugumo protokolą, kurį galite rasti: https://www.easa.europa.eu/document-library/general-publications/covid-19-aviation-health-safety-protocol

Pervežimas į viešbutį

 • Transporto priemonės priklausomai nuo vidaus valstybės nustatytų reglamentų, arba kartą per dieną, arba po kiekvieno pervežimo dezinfekuojamos. Pervežimų metu pagal galimybes vėdinamos natūralia ventiliacija.
 • Keliautojams apsauginės veido kaukės – privalomos arba rekomenduojamos – situacija keičiasi itin dinamiškai, tad visada pravartu turėti ir dėvėti apsauginę kaukę naudojantis bet kuria transporto priemone.

Bendrosios taisyklės

 • Viešbučio darbuotojai privalo laikytis būtinų higienos priemonių (dažnas rankų plovimas), laikytis tinkamo atstumo (mažiausiai vienas metras nuo klientų) ir vengti rankos paspaudimų.
 • Viešbučio personalas apmokytas ir pasirengęs: a) informuoti svečius apie viešbučio taisykles ir naujas priemones, kurių imamasi siekiant pašalinti incidentus, b) atpažinti ligų požymius, tinkamai reaguoti, suteikti reikiamą pagalbą ir susisiekti su medikais, kad šie atliktų reikiamus tyrimus ir c) paprašius, suteikia asmenines apsaugos priemones (kaukes, pirštines).
 • Viešbučio darbuotojai pasiruošę atsakyti į visus kylančius klausimus, suteiks aktualiausią ir naujausią informaciją. Bendra informacija apie viešbutyje taikomas taisykles, tvarkas ir saugumo priemones bus prieinama anglų, prancūzų bei vokiečių kalbomis.
 • Svečių saugumo užtikrinimui gali būti įrengtos stiklinės/plastikinės pertvaros, dažniau nei įprastai valomas ir dezinfekuojamas registratūros stalas. Dezinfekuojami kambarių raktai.
 • Siekiant išvengti eilių ir būriavimosi, atitinkamai išlaikomi atstumai tarp kėdžių, fotelių ir kitų baldų, įrengiamos žymos ant grindų, padėsiančios išlaikyti saugų atstumą.
 • Rekomenduojama check-in/check-out procedūras vykdyti elektroninėmis priemonėmis, atsiskaitant naudotis banko kortelėmis, sąskaitas faktūras ir kitus dokumentus siųsti el. paštu (grynieji pinigai turėtų būti priimami tik išimtiniais atvejais).
 • Patekti į viešbučio teritoriją galės tik viešbučio svečiai ir aptarnaujantis personalas.

Kambarių ir viešųjų erdvių tvarkymas

 • Dažniau bus valomos durų rankenos, turėklai, liftų mygtukai, telefonai ir kiti nuolat liečiami paviršiai bei bendro naudojimo patalpos. Patalpos kasdien vėdinamos natūralia ventiliacija.
 • Pasibaigus svečių viešnagei kambariai yra kruopščiai valomi, dezinfekuojami ir vėdinami.
 • Viešnagės metu norint sumažinti aptarnaujančio personalo ir svečių tarpusavio kontaktą kambariai yra tvarkomi rečiau, o patalynė ir rankšluosčiai keičiami tik svečiams paprašius.
 • Kambariuose esantys TV ar oro kondicionierių nuotolinio valdymo pulteliai dedami į vienkartinius dėklus, kambariuose atsisakoma ne pirmo būtinumo priemonių (žurnalų, meniu ar kitos atributikos).
 • Kambario baldų paviršiai yra valomi garų prietaisu.
 • Viešbučiams rekomenduojama informuoti svečius (paliekant žinutę ant durų rankenos ar kambaryje) kada ir kaip buvo valytas kambarys.
 • Svečiams skirtą asmeninių higienos priemonių rinkinį rekomenduojama papildyti antiseptinėmis priemonėmis.

Maitinimo paslaugos

 • Restorano ar kavinės svečiams veido kaukės tik rekomenduojamos. Svečius aptarnaujantis personalas nuolat dėvės apsaugos priemones.
 • Į virtuvės patalpas gali įeiti tik atsakingas personalas.
 • Viešbučiams leista siūlyti švediško stalo ar bufeto tipo maitinimo paslaugas. Svečių patogumui ir saugumui patiekalai išdėstomi už skaidrios užtvaros, o restorano darbuotojai pasirinktą patiekalą įdės į lėkštę.
 • Restoranų, barų ir kavinių staliukai išdėstomi užtikrinant saugų atstumą tarp svečių. Priklausomai nuo restorano bei staliukų dydžio ribojamas prie vieno staliuko sėdinčių svečių skaičius. Ribojimai netaikomi vienos šeimos nariams.
 • Maistą ruošiantys darbuotojai visuomet turi dėvėti apsaugines pirštines ir kaukes, laikytis saugaus fizinio atstumo bei naudoti dezinfekavimo priemones.

Žaidimų aikštelėse

 • Vaikų žaidimų aikštelėse reikalaujama laikytis saugaus atstumo ir higienos normų.
 • Žaidimų aikštelėse ribojamas vaikų skaičius, bet ribojimai netaikomi šeimos nariams.
 • Tikslesnės informacijos teiraukitės viešbučio darbuotojų.

SPA centrai

 • Į viešbučio SPA zonas įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę svečiai.
 • SPA svečiai ir personalas privalo laikytis saugaus socialinio atstumo.
 • Tikslesnės informacijos teiraukitės viešbučio darbuotojų.

Baseinai ir paplūdimiai

 • Viešbučio svečiams draudžiama naudotis vidaus baseinais, leidžiama naudotis tik lauko baseinais ir tik ribotam žmonių skaičiui, pagal indeksą 5 m² vandens paviršiaus vienam asmeniui.
 • Gultai tiek paplūdimyje, tiek prie baseinų sustatyti 2 m atstumu vienas nuo kito.
 • Gultus, kėdes, staliukus, skėčius nuo saulės, kainoraščius ir meniu rekomenduojama apdengti lengvai dezinfekuojamomis medžiagomis ir juos dezinfekuoti po kiekvieno svečio.

Viešos erdvės (lauko ir vidaus)

 • Rekomenduojama vengti liftų naudojimo.
 • Kur reikalinga, įrengiamos specialios grindų žymos, padėsiančios išlaikyti rekomenduojamą fizinį atstumą.
 • Rekomenduojama vengti perpildymo tualetuose.
 • Baldai turi būti išdėstyti taip, kad būtų išlaikytas fizinis atstumas ir būtų išvengta žmonių perpildymo, pagal indeksą 4 žmonės 10 m².

Graikijoje svečius priims tik tie viešbučiai, kuriems yra išduoti leidimai ir savo veiklą vykdo griežtai pagal Graikijos turizmo ministerijos parengtą saugumo užtikrinimo protokolą, kurį galite rasti http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols

 • Ekskursijų metu keleiviams ir vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis higienos normų.
 • Lankytinuose objektuose rekomenduojama laikytis saugaus socialinio atstumo (1,5-2 m).
 • Autobusai, kuriais organizuojamos ekskursijos, valomi kiekvieną dieną, tarp vairuotojų pamainų.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter