phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Naujienos>

Saugumo informacija ITAKA Lietuva keliautojams

Nuolat besikeičiant keliavimo sąlygoms ir privalomoms arba rekomenduojamoms atlikti procedūroms prieš skrydį vykstant į konkrečią valstybę arba grįžus iš kelionės į Lietuvos Respubliką, būtina prieš kelionę pasitikrinti aktualiausią informaciją, susijusią su kelionės planavimu. Rekomenduojama prieš kelionę pasidomėti konkrečios šalies, oro uosto ar net viešbučio naujausią informaciją, laikytis LR oficialių institucijų nustatytų reikalavimų.


Prašome susipažinti su aktuliausia šiai dienai galiojančia informacija, tačiau nuolat sekti ir oficialių institucijų pateikiamais atnaujinimais.Aktuali COVID-19 informacija keliaujantiems su ITAKA
(galioja spalio 25 d. - spalio 30 d.)

Šalys, priskiriamos žaliai zonai

Madeira (Portugalija)

Gran Kanarija (Ispanija)

Privaloma 12-48 val. prieš atvykstant į Madeirą užsiregistruoti ir užsipildyti duomenis Keleivių registravimo sistemos ANKETOJE https://madeirasafe.com. Būtina vaikus iki 12 metų įrašyti prie vieno iš tėvų registravimo sistemoje. QR kodas sugeneruojamas asmeninėje paskyroje.

Privaloma per paskutines 48 val. iki atvykimo į salą užpildyti sveikatos formą https://www.spth.gob.es/ . Užpildžius formą keliautojui priskiriamas QR kodas, kurį privaloma pateikti atspausdinta arba mobiliajame telefone.

Privaloma turėti neigiamą PGR testo rezultatą

IŠIMTYS: testai nereikalingi vaikams iki 12 metų, pilnai paskiepytiems, persirgusiems, kai diagnozė buvo patavirtinta PGR tyrimu ir nuo teigiamo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Privaloma turėti neigiamą PGR arba Antigenų testo rezultatą

IŠIMTYS: testai nereikalingi vaikams iki 12 metų, pilnai paskiepytiems, persirgusiems, kai diagnozė buvo patavirtinta PGR tyrimu ir nuo teigiamo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Reikalavimai grįžtant į Lietuvą

Prieš atvykstant į Lietuvą, ne aksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios, privaloma užpildyti NVSC ANKETĄ https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę.

Grįžtant iš žaliosios zonos valstybių reikia atlikti PGR arba Antigenų tyrimą prieš grįžtant į Lietuvą.

IŠIMTYS: testų nereikia pilnai paskiepytiems asmenims ar persirgusiems, kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu ir nuo teigiamo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

 

Šalys, priskiriamos raudonai zonai

Marsa Alamas (Egiptas)

Dominikos Respublika

Visi keliautojai, privalo užpildyti žemiau esančią visuomenės sveikatos formą ir ją pateikti atvykus į Egipto oro uostą. Būtina anketoje pateikti teisingą asmeninę bei kelionės informaciją (prie apgyvendinimo vietos Egipte užtenka nurodyti kurortą ir viešbučio pavadinimą).
Rekomenduojama anketą atsispausdinti ir užpildyti iš anksto. Formą galima rasti čia: https://bit.ly/2LGVJmZ

Visi keliautojai privalo užpildyti duomenis elektroninėje formoje: https://eticket.migracion.gob.do/ Keleiviai turi užpildyti formą 2 kartus: vieną atvykimui ir antrą išvykimui. Bus sugeneruojami du skirtingi QR kodai. Formas galima bus užsipildyti ir atvykus į Dominikos Respublikos oro uostą prisijungus prie nemokamo WiFi interneto, tačiau rekomenduojame formas užpildyti ne anksčiau nei 72 valandas prieš skrydį bei atsispausdinti arba padaryti QR kodo ekrano kopiją.

Privaloma turėti neigiamą PGR testo rezultatą (atlikto ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Egiptą).

IŠIMTYS: testai nereikalingi vaikams iki 6 metų ir pilnai paskiepytiems asmenims (ES COVID skaitmeninis sertifikatas tinkamas)

SVARBU! Asmenys persirgę COVID-19 taip pat turi pasidaryti PGR testą prieš kelionę. Persirgimo dokumentas nėra laikomas kaip alternatyva ES skiepijimo pažymėjimui.

COVID testas nėra privalomas prieš vykstant į Dominikos Respubliką. Tačiau atvykus oro uoste pasirinktinai turistams gali būti atliekami greitieji COVID-19 testai.

IŠIMTYS: greitieji testai nebus atliekami vaikams iki 5 metų, pilnai paskiepytiems žmonėms (turi būti praėjusios bent 3 savaitės nuo antro skiepo) bei žmonėms turintiems atliktą PGR testą ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į Dominikos Respubliką. Keleiviams gali būti pamatuota kūno temperatūra oro uoste.

Reikalavimai grįžtant į Lietuvą

Prieš atvykstant į Lietuvą, ne aksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios, privaloma užpildyti NVSC ANKETĄ https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę.

Grįžtant iš raudonosios zonos valstybių privalomas PGR arba antigeno testo neigiamas rezultatas bei 10 dienų izoliacija. Vaikams iki 16 metų nėra reikalavimo prieš atvykstant į LR turėti neigiamą tyrimo atsakymą.

Grįžtant iš raudonosios zonos šalių vaikams iki 12 metų izoliacija netaikoma, vyresniems vaikams (nuo 12 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi ne anksčiau nei 72 val. laikotarpiu atlikto PGR tyrimo arba ne anksčiau nei 48 val. laikotarpiu atlikto antigeno testo neigiamą rezultatą. Jeigu tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo.

IŠIMTYS: testų ir saviizoliacijos nereikia pilnai paskiepytiems ir persirgusiems 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą laikotarpyje.

Daugelis šalių, ypatingai Europos Sąjungos ribose, suteikia galimybę saugioms kelionėms jau pilnai vakcinuotiems ar persirgusiems keliautojams atvykti be jokių išankstinių testų arba su tam tikrais minimaliais reikalavimais.


MADEIRA

Vykstant į Madeiros salą, išankstinis PGR testas nėra privalomas vakcinuotiems, kai nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios, ir persirgusiems, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad persirgimas buvo patvirtintas teigiamu PGR tyrimo rezultatu ne mažiau nei prieš 11 dienų ir ne daugiau nei prieš 90 dienų iki atvykimo į Madeirą. Taip pat grįžtant į Lietuvą iš Madeiros pilnai vakcinuotiems asmenims arba persirgusiems per pastarąsias 180 dienų, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi.

Nuo 2021.07.01 asmenys, turintys ES „Covid“ sertifikatą (popierinį ar skaitmeninį), gali vykti į Madeirą be išankstinių testų su šiuo dokumentu (atkreipkite dėmesį į laukus „Certificate Valid From“ ir „Code validity“).

Abiems keliautojų grupėms išlieka reikalavimai užpildyti Anketą prieš vykstant į Madeirą ir prieš grįžtant į Lietuvą bei gauti QR kodus. Daugiau informacijos apie anketas – skiltyse “Informacija grįžtantiems į Lietuvą” ir “Informacija vykstantiems į Madeirą”


GRAIKIJOS SALOS: ZAKINTAS, TASAS

Vykstant į Zakintą ir Tasos salas, išankstinis PGR testas nėra privalomas vakcinuotiems, kai nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 dienų iki kelionės pradžios, ir persirgusiems, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad persirgimas buvo patvirtintas teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir nuo jo praėjo ne mažiau nei 1 mėnuo ir ne daugiau kaip 6 mėnesiai iki atvykimo į Graikiją. Taip pat grįžtant į Lietuvą iš šių krypčių pilnai vakcinuotiems asmenims arba persirgusiems per pastarąsias 180 dienų, reikalavimai darytis testą ir izoliuotis netaikomi. Abiems keliautojų grupėms išlieka reikalavimai užpildyti Anketas prieš vykstant į Graikiją ir prieš grįžtant į Lietuvą bei gauti QR kodus. Daugiau informacijos apie anketas – skiltyse “Informacija grįžtantiems į Lietuvą” ir “Informacija vykstantiems į Graikiją”


Registracija NVSC ir pildoma anketa


Visiems grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą galioja įvesta privaloma registracija Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre. Užsiregistruoti privaloma ir registracija vyksta TIK elektroniniu būdu, pildant anketą https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form. Šią anketą privaloma užpildyti prieš kelionę į Lietuvą (ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios) ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti oro uoste registracijos į skrydį metu. Pildant anketą ir dar neturint priskirtos sėdėjimo vietos lėktuve, skiltyje „Sėdėjimo vieta“ pildoma „No seat“.


Testai


SVARBU!!! Nuo 2021.03.10 d. visiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvą iš užsienio yra privaloma turėti dokumentą, įrodantį apie asmeniui atliktą PGR arba antigenų (RAT) testo iš nosiaryklės tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir neigiamą jo rezultatą. PGR (angl. PCR) tyrimas turi būti atliktas ne seniau nei 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, o antigenų testas – ne seniau nei 48 val. iki atvykimo į Lietuvą. Atsižvelgiant į tai, kad užsienio šalyje registraciją į skrydį vykdo tos šalies darbuotojai, siekiant užtikrinti sklandų procesą, rekomenduojama turėti pažymą anglų kalba. Tinkami yra PGR (angl. PCR) arba antigenų (RAT) testai. Atkreipiame dėmesį, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. Neturint reikiamų dokumentų – keleiviai nebus registruojami skrydžiui į Lietuvą. Išimtys dėl privalomų testų taikomos vakcinuotiems, persirgusiems ir kitiems asmenims, kuriems numatytos papildomos išimtys.

Nuo 2021.06.14/21 pakeitus paveiktų šalių sudarymo tvarką, COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše esančios šalys buvo ir bus suskirstytos į tris grupės:

1. šalys, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės;

2. šalys, kurios priskiriamos raudonai ar pilkai zonai;

3. šalys, priskiriamos geltonai zonai;

4. šalys, priskiriamos žaliai zonai.

COVID-19 tyrimas ir 10 dienų izoliacija privaloma atvykstantiems iš sustiprintos kontrolės šalių, taip pat iš raudonosios ir pilkosios zonos valstybių ir teritorijų.

Atvykstantiems iš geltonosios zonos privalomas COVID-19 PGR arba antigenų tyrimas prieš atvykstant į Lietuvą. Taip pat privalomas antrasis tyrimas dėl COVID-19 kuris turi būti atliktas 3-5 dieną po atvykimo. Registruotis reikia Karštosios linijos interneto svetainėje https://1808.lt/ arba trumpuoju numeriu 1808. Izoliacija grįžus iš geltonosios zonos šalių netaikoma.

Iš žaliai zonai priskiriamų šalių grįžtantiems asmenims privalomas neigiamas PGR (ne seniau nei 72 val iki atvykimo į Lietuvą) arba neigiamas antigeno (ne seniau nei 48 val iki atvykimo į Lietuvą) testo atsakymas. Izoliacija netaikoma.

Neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą prieš kelionę privaloma pateikti oro vežėjo atstovui registruojantis skrydžiui į Lietuvą.


Nereikia privalomų COVID-19 testų prieš grįžtant (išimtys):


- asmenims, jaunesniems nei 16 metų (išskyrus vaikus, atvykusius iš šalių, iš kurių taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės – jie privalės izoliuotis nepriklausomai nuo amžiaus ar COVID-19 tyrimo rezultato);

- tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims ir turintiems tai patvirtinančius dokumentus,

- asmenims, jau pilnai paskiepytiems nuo COVID-19 pagal pilną vakcinacijos schemą bei yra praėjęs laikotarpis po konkrečios vakcinos įskiepijimo, per kurį susidaro imuninetas.

Skirtingų vakcinų rekomenduojami laikotarpiai:

Comirnaty – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 7 paroms po antros dozės;

Moderna – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 14 parų po antros dozės;

Jansen – skiepijama 1 vakcinos doze, imunitetas susidaro praėjus 14 dienų po skiepo;

Vaxzevria – skiepijama 2 vakcinos dozėmis, imunitetas susidaro praėjus 15 dienų po antros dozes.

Pažymas anglų kalba apie atliktą vakcinaciją galima parsisiųsti iš E-sveikatos sistemos. Taip pat tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Skiepijimo pažymėjimas/Vaccination Certificate). - Covid-19 liga persirgusiems žmonėms (kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų). Kaip įrodymą, keliautojams privaloma pateikti tai patvirtinantį E-sveikatos sistemoje suformuotą dokumentą anglų kalba (jeigu dokumentas suformuojamas lietuvių kalba, būtinas vertimas į anglų kalbą vertimų biure su tos įstaigos antspaudu), kuriame būtų nurodyta informacija apie atliktą teigiamą PGR tyrimo rezultatą. E-sveikatos sistemoje formuojama forma anglų kalba tik įrašams nuo kovo 23 d. Tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery);

- visiems keliautojams, grįžtantiems iš žaliai zonai priskirtų šalių/krypčių pagal LR SAM atnaujinamus kas savaitę sąrašus (pagal nuo 2021.06.14/21 atsinaujinusius keliavimo reikalavimus). Prašome atkreipti dėmesį, kad netgi įtraukus konkrečią kryptį konkrečią savaitę į žalią/geltoną zoną ir siekient išvengti nesusipratimų sklandžiam keliautojų grįžimui į Lietuvą, gali išlikti būtinybė atlikti antigenų ar kt. testą prieš grįžtant namo (atsižvelgiant į aviakompanijų, užsienio oro uostų atstovų savalaikį atnaujintų reikalavimų bei kt. informacijos pasiekiamumą).


Saviizoliacija


Nuo 2021.02.15 visiems atvykusiems/grįžtantiems į Lietuvą asmenims privaloma 10 dienų saviizoliacija (išskyrus išimtis).

Nuo 2021.06.14/21 atnaujinus LR reikalavimus grįžtantiems/atvykstantiems į Lietuvą, įsigaliojo naujos saviizoliacijos išimčių taisyklės ir šalių klasifikavimas. Saviizoliacijos išimtys taikomos atvykusiems iš šalių, priskiriamų geltonai ar žaliai zonoms. Atvykus iš šių šalių reikalavimai dėl izoliacijos nėra taikomi. Atvykusiems iš šalių, priskiriamų raudonai ir pilkai zonoms, išlieka privaloma 10 dienų izoliacija. Galimybė ją sutrumpinti numatyta ne anksčiau nei 7 dieną, savo lėšomis atlikus testą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą atsakymą.


Saviizoliacijos išimtys


Nuo 2021.06.17 izoliacijos išimtys grįžus į Lietuvą yra taikomos:

- COVID-19 persirgusiems asmenims, kuriems liga buvo nustatyta PGR tyrimu ne anksčiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Lietuvą;

- pilnai vakcinuotiems asmenims, jeigu nuo paskutiniojo skiepo praėjo ne mažiau kaip 2 savaitės. Nepraėjus dviem savaitėms, izoliacija gali būti trumpinama, kai sueina šis terminas.

- izoliuotis atvykstant į Lietuvą nereikės ir tiems keliautojams, kurie persirgo COVID-19 liga ir buvo paskiepyti viena vakcinos doze. Kad būtų pritaikytos išimtys, po skiepo taip pat turi praeiti 14 dienų.


Vaikams galiojančios saviizoliacijos ir testų taisyklės grįžtant į Lietuvą :


- Vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą;

- Vaikams, jaunesniems nei 7 metai, saviizoliacija nėra taikoma;

- Nuo 7 iki 16 metų vaikams izoliacija netaikoma, jei vaikas turi ne anksčiau kaip 72 valandų laikotarpiu atlikto PGR tyrimo arba ne anksčiau kaip 48 valandų laikotarpiu atlikto Antigeno testo neigiamą rezultatą (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento). Jeigu tyrimas atliekamas Lietuvoje, vaikas turi izoliuotis iki neigiamo tyrimo atsakymo gavimo.

- Vaikams nuo 12 metų atvykusiems iš geltonai zonai priskiriamų šalių, privalomas PGR tyrimas kuris turi būti atliktas 3-5 dieną po atvykimo.

- Vaikai, atvykę iš šalių, iš kurių taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, privalės izoliuotis nepriklausomai nuo amžiaus ar COVID-19 tyrimo rezultato.

Daugiau informacijos apie grįžimo ir saviizoliacijos taisykles grįžtantiems į Lietuvą galima rasti URM (https://urm.lt/covid19).

*** Norint, kad būtų pritaikyta izoliacijos išimtis būtina prieš grįžimą pildant privalomą NVSC anketą, joje pažymėti, kad bus netaikoma izoliacija grįžtant.

Daugiau informacijos galima rasti: https://urm.lt/covid19Būtina registracija prieš atvykstant į Madeirą

Visi keliautojai 12–48 valandas prieš atvykdami į Madeirą privalo užsiregistruoti ir užsipildyti duomenis keleivių registravimo sistemos ANKETOJE (https://madeirasafe.com).
Registruotis turi kiekvienas suaugęs asmuo atskirai (tik vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Po pilnos registracijos ir duomenų užpildymo keleivis gaus prisijungimą prie savo paskyros, kurioje bus QR kodas, kurį reikia išsisaugoti telefone arba jį atsispausdinti bei pateikti tiek Vilniaus oro uoste išskrendant, tiek atvykus į Madeiros oro uostą. Šioje paskyroje rekomenduojama įkelti ir jau turimų iš anksto atliktų neigiamų tyrimų rezultatus, vakcinacijos pažymėjimą, ES „Covid“ sertifikatą ar pan. Dokumentų išankstinis įkėlimas pagreitins ir dar labiau palengvins patikros procedūras atvykus į Madeiros oro uostą.


Privalomi testai vykstant į Madeirą

Su tam tikromis išimtimis (informacija žemiau), vykstantys į Madeirą turi turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (tik PGR testai, netinka antigenų ar antikūnių).
Vykstant į Madeirą tai galima atlikti prieš išskrendant iš Lietuvos arba jau atvykus į salą:

1 Variantas. Rekomenduojama atlikti PGR testą dėl COVID-19 prieš išvykstant į Madeirą ir turėti patvirtinantį neigiamo rezultato dokumentą. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip 72 valandas prieš išvykstant iš savo gyvenamosios vietos ir pažyma turi būti pateikta anglų arba portugalų kalbomis. Tokiu atveju keleivio registravimo sistemos FORMOJE (https://madeirasafe.com) rekomenduojama iš anksto įkelti gautus tyrimo rezultatus, kas pagreitins dokumentų patikrinimo eigą Madeiros oro uoste. Turint iš anksto atliktą testą ar kitus dokumentus, atleidžiančius nuo privalomo testavimo atvykus, atvykę į salą keleiviai po dokumentų patikros vyksta į savo viešbutį atostogauti.

2 Variantas. Testą dėl COVID-19 galima atlikti jau atvykus į Madeiros oro uostą. Testas atliekamas nemokamai Madeiros vyriausybės lėšomis, o visa testavimo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą. Tuomet užpildžius deklaraciją, keleiviai vyksta į viešbutį laukti testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu (atsakymai ateina skirtingai: nuo 5 val. iki 24 val. nuo testo atlikimo (laukti reikia viešbučio kambaryje iki rezultato gavimo). Įsigyjusieji tik skrydžio bilietus - patys vyksta į jų apgyvendinimo vietą.

Kam netaikomas privalomo testo reikalavimas vykstant į Madeirą

- Jaunesniems nei 12 metų asmenims (išskyrus atvejus, jeigu šeimos nariams nustatomi teigiami tyrimų rezultatai ar pasireiškus simptomams).

- Nereikia keliautojams, kurie per pastarąsias 180 dienų yra persirgę ir pasveikę nuo COVID-19 ir tai buvo užfiksuota atitinkamais tyrimais ir įregistruota gydymo įstaigoje (antikūnių tyrimai netinkami). Reikalinga tai patvirtinanti medicininė pažyma anglų kalba arba ES „Covid“ sertifikatas;

- Nereikia keliautojams, kurie jau pilnai paskiepyti pagal konkrečios vakcinos nustatytų dozių schemą ir nuo paskutiniojo skiepo yra praėję imuniteto susiformavimo laikotarpis (pagal konkrečios vakcinos charakteristinius duomenis; dažniausiai tai yra ne mažiau nei po pilnų 14 dienų - tačiau šią informaciją reikia tikslintis konkrečiai vakcinai).

!!! Abiems pastariesiems atvejams būtina turėti originalius patvirtinančius dokumentus iš https://e-sveikata.lt , gydytojo su vertimu į anglų kalbą (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas) arba ES „Covid“ sertifikatą. Patariama šiuos dokumentus turėti išsisaugojus ir pvz. mobiliuose telefonuose.


Draudimai


Būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą keliaujant į Madeirą, tačiau keliaujant po ES šalis apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pravartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus ar kelionės sutrikimų išlaidų dėl viruso dengiantį draudimą (jų yra jau ir Lietuvoje), atidžiai susipažinti su pasirinktos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis.

Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus dengiančius draudimo variantus: Itaka Lietuva siūlo kartu su kelione įsigyti COMPENSA draudimą, kuris kompensuoja dėl koronaviruso SARSCoV-2 sukeltos ligos atsiradusias medicinines išlaidas iki 15 000 EUR, jei apdraustasis hospitalizuotas ir gydytas stacionare*. Taip pat raginame susipažinti ir su galimybe savarankiškai įsigyti Madeiros siūlomą draudimą: https://www.madeiratravelinsurance.com/


Praktinė informacija:

- Jeigu atvykus Madeiroje būtų nustatytas teigiamas PGR (angl. PCR) testo rezultatas, keliautojas privalo laikytis 14 d. saviizoliacijos, dėl kurios vietos (gydymo įstaigoje ar kitoje vietoje) nuspręs kompetentingos sveikatos priežiūros įstaigos. Tokiu atveju Madeiros salos vyriausybė įsipareigoja padengti visas izoliacijos ir būtinas gydymo išlaidas keliautojams, kuriems nustatytas atvykus į šalį teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Izoliacijos metu apgyvendinimas ir pagrindinis maitinimas yra Madeiros vyriausybės nustatytame viešbutyje, jeigu norima izoliuotis savarankiškai kitoje vietoje – šių išlaidų padengimu rūpinasi pats keliautojas. Pažymime, kad jeigu teigiamas rezultatas būtų nustatytas prieš išvykstant į Lietuvą, aukščiau minimi pagrindiniai kaštai (apgyvendinimas, maitinimas) sergančiam asmeniui taip pat būtų dengiami iš Madeiros vyriausybės lėšų. Kitas išlaidas gali padengti keliautojo turimas draudimas, numatantis COVID-19 atvejus ir su tuo susijusias išlaidas.

- Kelionių organizatorius esant poreikiui keliautojam grįžti ne pagal kelionės sutartyje numatytą tvarkaraštį, pagal galimybes tarpininkaus padedant keliautojams sugrįžti į Lietuvą palankiausiomis sąlygomis: esant laisvoms vietoms į artimiausią skrydį organizatoriaus užsakomajame skrydyje – nemokamai, kitais atvejais – prisidės pagalba randant palankiausią grįžimo variantą (už papildomą mokestį).

- Nuo 2021.06.14/21 įvedus šalių klasifikaciją į žalias/geltonas/raudonas/pilkas zonas, būtina prieš išvykstant iš Madeiros pasitikslinti, kuriai zonai priskiriama kryptis tą savaitę pagal LR SAM atnaujintą paveiktų šalių sarąšą. Grįžtant iš žaliai zonai priskirtų krypčių ar šalių į Lietuvą - nėra reikalaujama iš anksto turėti atliktų testų (PCR arba antigenų) ir nėra privaloma saviizoliacija grįžus; jeigu kryptis ar šalis yra priskiriama geltonajai zonai - būtina prieš grįžtant į Lietuvą turėti neigiamą atlikto COVID-19 ligai nustatyti PCR arba antigenų rezultatą, tačiau grįžus saviizoliacija taip pat nėra taikoma. NVSC anketa visais atvejais pildyti privaloma. Daugiau informacijos apie grįžimo į Lietuvą salygas galima rasti skiltyje "Informacija grįžtantiems į Lietuvą".

- Nuo 2021.05.02 Madeiroje galioja prevencinių priemonių rinkinys:

- Nuo 2021.05.21 ribojamas žmonių judėjimas nuo 02:00 iki 5:00 val.; parduotuvės dirba iki 22:00 val., restoranai ir kavinės dirba iki 01:00 val.

Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip pat viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų. Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino, taip pat pasivaikščiojimo takuose ir kalnuose, bet turi būti išlaikytas saugus socialinis atstumas

TESTAI IR IZOLIACIJA GRĮŽTANT Į LIETUVĄ IŠ MADEIROS (jeigu reikia)


SVARBU!!! Keičiantis epidemiologinei situacijai, grįžimo į Lietuvą sąlygos iš Madeiros gali pasikeisti atsižvelgiant į konkrečios savaitės SAM atnaujintą paveiktų šalių sąrašą. Jeigu testai būtų būtini prieš grįžtant į Lietuvą, keliautojai turi turėti atliktą PGR tyrimą (ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant į Lietuvą) arba antigenų testą (ne seniau nei 48 val. prieš grįžtant į Lietuvą) COVID-19 ligai nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Daugiau informacijos ieškokite skiltyje "Informacija grįžtantiems į Lietuvą"

Atkreipiame dėmesį, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nėra tinkamas.

Neturintys tinkamo testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą Madeiroje.

Esant poreikiui atlikti testą prieš grįžtant į Lietuvą, keliautojai gali savarankiškai iš anksto užsirezervuoti vietą reikiamų testų atlikimui Funšalio klinikose ar mobiliuose punktuose. Itaka Lietuva atstovas informacinių susitikimų viešbučiuose metu keliautojams padeda rezervuoti laiką testo atlikimui ir suteikia reikiamą informaciją tais klausimais. Įsigyjusieji tik aviabilietus - testų atlikimo ir vietos tyrimų klinikose rezervavimu rūpinasi savarankiškai. Rekomenduojama iš anksto rezervuotis vietą tyrimui atlikti atitinkamoje klinikoje.

Antigenų tyrimo kaina Madeiroje yra ~20 EUR (beje, šio testo rezultatų gavimas užtrunka iki 30 min.). PGR (PCR) testo kaina Madeiroje yra ~125 EUR (jo rezultatų gavimas yra ~ 12 val.).
Papildomai keliautojams gali prisidėti transporto išlaidos iki tyrimo atlikimo vietos (priklausomai nuo apgyvendinimo vietos).


Pateikiame preleminarias kainas antigeno testo ir nuvykimo iš konkrečių viešbučių (taksi į abi puses) kainas:


* Kitų klinikų adresus galima rasti http://www.visitmadeira.pt/en-gb/homepage

Daugiau informacijos apie saugaus keliavimo reikalavimus ir jų atnaujinimus Madeiroje: http://www.visitmadeira.pt/en-gb/homepage

Visiems grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą privaloma užsiregistruoti NVSC anketoje internetu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir gauti QR kodą. Šią anketą privaloma užpildyti prieš kelionę į Lietuvą (ne anksčiau nei 48 val. iki skrydžio pradžios) ir oro uoste prieš registraciją į skrydį pateikti gautą QR kodą.

Informacija nuolat kinta, todėl būtina sekti aktualius pasikeitimus apie grįžimo/atvykimo sąlygas į Lietuvą:
https://urm.lt/covid19
https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1

Privalomi testai vykstant į Turkiją

Keliaujant į Turkiją yra privaloma prieš skrydį turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (tik PGR testai, netinka antigenų ar antikūnių). PGR testas privalomas visiems keliautojams, išskyrus asmenis, turinčius Lietuvos arba kitos ES narės valstybinės priežiūros institucijos dokumentą anglų kalba, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo nustatyta PGR tyrimo ar antigeno rezultatu ir nuo jo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, pilnai paskiepytiems keliautojams (tinkamas ES Sertifikatas) ir vaikams iki 12 metų. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip per 72 valandas iki atvykimo į šalį (72 val. skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo rezultatų gavimo) ir pažyma turi būti pateikta anglų kalba. Būtina turėti popierinį originalų sertifikatą su QR kodu arba/ir originaliu klinikos antspaudu arba elektroninį atlikto testo sertifikatą su QR kodu. Nepateikę neigiamo testo rezultatų keleiviai nebus įleidžiami į lėktuvą, vykstantį į Turkiją.

Būtina registracija prieš atvykstant į Turkiją

Nuo 2021 m. kovo 15 d. visi keliaujantys į Turkiją asmenys privalo užpildyti iki atvykimo (ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į šalį) užpildyti Keliautojo atvykimo formą (angl. Traveller Entry Form; int. svetainėje https://register.health.gov.tr/), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Žvaigždute pažymėti laukai yra privalomi užpildymui. Pildant šią formą, prie aviakompanijos reikėtų nurodyti AVION EXPRESS, o skrydžio Nr. pasitikslinti savo kelionės dokumente. Būtina nurodyti apgyvendinimo vietos miestą (ANTALYA), regioną (Kemer, Side, Alanya, Belek ir pan.) ir viešbučio pavadinimą.
Elektroninę formą turi užpildyti kiekvienas keliaujantis asmuo (tame tarpe ir vaikai nuo 6 metų), o ją užpildžius bus sugeneruotas HES (Hayat Eve Sigar) kodas. Gautą reikia užpildyti https://register.health.gov.tr/ kiekvienam keliautojui (įskaitant vaikus nuo 6 metų), ją užpildžius sugeneruojamas HES kodas (skirtingas kiekvienam keleiviui). Formą su savimi reikia turėti atspausdintą arba turėti galimybę parodyti atsisiųstą telefone registracijos į skrydį metu. Jei iki išvykimo pasikeitė formoje pateikti duomenys, turite užpildyti formą dar kartą. Keliautojams, neturintiems užpildytos formos arba joje pateikia melagingą informaciją, gali būti taikomos administracinės sankcijos arba jie gali būti neįleisti į Turkiją.

Draudimai

Vykstantiems į Turkiją būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą, tačiau ypač rekomenduojama įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomą draudimą, kuris dengtų COVID-19 atveju medicinines bei apgyvendinimo išlaidas. Jeigu dėl teigiamo Covid-19 viešint Turkijoje atsirastų būtinybė viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuotos atostogos, viešbučiai nėra įpareigoti padengti tokių apgyvendinimo išlaidų keliautojui. Taip pat Turkijos vyriausybė nedengia gydymo išlaidų susirgusiems asmenims, jeigu jie neturi įsigyję Covid-19 atvejų dengiančių draudimų.

Su Turkijos siūlomomis draudimo rūšimis ir sąlygomis susijusią informaciją anglų kalba galima rasti čia: https://tga.gov.tr/insurance/; o užsakyti galima čia: https://www.covidinsurance4turkey.com/

Būtina prieš grįžtant į Lietuvą iš Turkijos

Privaloma prieš grįžtant iš Turkijos į Lietuvą turėti atliktą PGR arba antigenų testą dėl COVID-19 ligos su neigiamu rezultatu (anglų kalba). Kaina testo nuo ~30 USD.

Visiems grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą privaloma užsiregistruoti NVSC anketoje internetu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir gauti QR kodą. Šią anketą privaloma užpildyti prieš kelionę į Lietuvą (rekomenduojama likus ne mažiau nei 24 val. iki skrydžio pradžios) ir oro uoste prieš registraciją į skrydį pateikti gautą QR kodą.

Daugiau informacijos apie reikalavimus grįžtant į Lietuvą žiūrėti aukščiau pateiktame aprašyme.


Nuo 2021.05.15 vykstant į Graikiją galioja šios keliavimo sąlygos (jos gali keistis):


Būtina registracija ir QR kodo gavimas prieš atvykstant į Graikiją


Nuo 2020.07.09 visi keliaujantys į Graikiją PRIVALO užpildyti Keleivio Identifikavimo Anketą (Passanger Location Form (PLF)) internetu https://travel.gov.gr/

likus ne vėliau nei 24 val. iki skrydžio ir gauti QR kodą. Registruotis turi kiekvienas suaugęs asmuo atskirai (vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Po pilnos registracijos ir duomenų užpildymo keleivis gaus QR kodą, kurį reikia išsisaugoti telefone arba jį atsispausdinti bei pateikti tiek Vilniaus oro uoste išskrendant, tiek atvykus į Graikiją. Be QR kodo keleiviai nebus įlaipinami į lėktuvą iš Vilniaus.


Privalomi COVID testai vykstant į Graikiją


Su tam tikromis išimtimis (informacija žemiau), visi vykstantys į Graikiją keliautojai (įskaitant vaikus nuo 12 metų) turi turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (atliktą ne anksčiau nei 72 val iki atvykimo į Graikiją) arba Antigenų (RAT) tyrimo rezultatą (atliktą ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į Graikiją). Antikūnių testai nėra tinkami. Būtina turėti arba popierinį (originalų sertifikatą su QR kodu ir/arba originaliu klinikos antspaudu), arba elektroninį sertifikatą (būtinai su QR kodu) anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą.


Kam netaikomas privalomo PGR testo reikalavimas vykstant į Graikiją


- PGR arba Antigenų testai prieš kelionę nereikalingi vaikams iki 12 metų,

- Pilnai paskiepytiems keliautojams, kurie jau yra gavę pilną vakcinacijos programą nuo koronoviruso (bei nuo paskutinės rekomenduojamos vakcinos skiepo dozės praėję daugiau nei 14 dienų arba pagal kitą konkrečios vakcinos rekomenduojamą laikotarpį) ir turi tai originalius patvirtinančius dokumentus anglų kalba iš https://e-sveikata.lt arba gydytojo (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas. Notaro patvirtinimo nereikia). Tinkamas ir ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuriame nurodyta informacija apie gautą vakciną, persirgimą, PGR ar greitojo antigenų testo neigiamą rezultatą.

-Keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 1 mėnuo ir ne daugiau kaip 6 mėnesiai iki atvykimo į Graikiją, PGR arba Antigenų testai prieš kelionę nėra reikalingi. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR arba RAT ir teigiamas atsakymas Positive. Taip pat keliautojams, kurie per pastaruosius 1-6 mėnesius pasveiko nuo COVID-19 ligos ir turi tai patvirtinantį sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą anglų kalba, PGR testas nereikalingas.

!!! Visiems atvejams patvirtinti būtina turėti originalius patvirtinančius dokumentus anglų kalba, pvz. iš https://e-sveikata.lt ar gydytojo su vertimu į anglų kalbą (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas).

!!! Pastaba: visi keliautojai, nepaisant turimų iš anksto atliktų neigiamų PGR ar RAT testų rezultatų ar vakcinacijos pažymų, gali būti atsitiktine tvarka patikrinti PGR greituoju testu atvykus į Graikijos oro uostą. Gavus teigiamą testo rezultatą, keliautojai izoliuojami specialiuose karantino viešbučiuose Graikijos vyriausybės lėšomis mažiausiai 10-čiai dienų, o po jų atliekamas pakartotinis PGR tyrimas.


Būtina prieš grįžtant į Lietuvą iš Graikijos


- Privaloma prieš grįžtant iš Graikijos į Lietuvą turėti atliktą PGR arba antigenų testą dėl COVID-19 ligos su neigiamu rezultatu (anglų kalba). Tasos ir Zakinto saloje gydytojas atvyks numatytu laiku į viešbutį testo atlikimui. Testų kainos: antigenų tyrimas - ~25 EUR, PGR tyrimo - ~65 EUR. Registracija testų atlikimams bus vykdoma Itaka Lietuva atstovo tik informacinių susitikimų metu - kitais atvejais keliautojai savarankiškai turės pasirūpinti testų atlikimui reikalinga registracija klinikose ir tinkamų dokumentų gavimu. Keliautojai, įsigyję tik aviabilietus skrydžiuose į Grakiją, turi taip pat savarankiškai iš anksto pasirūpinti registracija testų atlikimui.
- Nuo š.m. vasario 15 d. iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 10 dienų saviizoliacija. Yra galimybė ją sutrumpinti, jeigu ne anksčiau nei 7 dieną keliautojas savo lėšomis atliks testą COVID-19 ligai nustatyti ir gaus neigiamą atsakymą.

- Visiems grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą privaloma užsiregistruoti NVSC anketoje internetu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir gauti QR kodą. Šią anketą privaloma užpildyti prieš kelionę į Lietuvą (rekomenduojama likus ne mažiau nei 24 val. iki skrydžio pradžios) ir oro uoste prieš registraciją į skrydį pateikti gautą QR kodą.


Kam netaikomas privalomas testas arba saviizoliacija grįžtant iš Graikijos į Lietuvą


Jaunesniems nei 16 metų asmenims (nereikalingas testas, bet izoliacija privaloma)

Keliautojams, kurie jau yra pilnai paskiepyti vakcinomis nuo COVID-19 (pilna skiepijimo schema)

Keliautojams, kurie liga persirgo, jų diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo/grįžimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (įsigaliojo nuo 2021.04.12).

Yra papildomų išimčių. Daugiau informacijos: https://koronastop.lrv.lt/lt/


Draudimai


Būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą keliaujant į Graikiją, tačiau keliaujant po ES šalis apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pravartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus ar kelionės sutrikimų išlaidų dėl viruso dengiantį draudimą (jų yra jau ir Lietuvoje), atidžiai susipažinti su pasirinktos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis.

Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus dengiančius draudimo variantus: Itaka Lietuva siūlo kartu su kelione įsigyti COMPENSA draudimą, kuris kompensuoja dėl koronaviruso SARSCoV-2 sukeltos ligos atsiradusias medicinines išlaidas iki 15 000 EUR, jei apdraustasis hospitalizuotas ir gydytas stacionare*.


Praktinė informacija


- Jeigu atvykus Graikijoje būtų nustatytas teigiamas PGR (angl. PCR) testo rezultatas, keliautojas privalo laikytis 10 d. saviizoliacijos, dėl kurios vietos (gydymo įstaigoje ar kitoje vietoje) nuspręs kompetentingos sveikatos priežiūros įstaigos. Tokiu atveju Graikijos vyriausybė įsipareigoja padengti visas izoliacijos ir būtinas gydymo išlaidas keliautojams, kuriems nustatytas atvykus į šalį teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Izoliacijos metu apgyvendinimas ir pagrindinis maitinimas yra Graikijos vyriausybės nustatytame viešbutyje, jeigu norima izoliuotis savarankiškai kitoje vietoje – šių išlaidų padengimu rūpinasi pats keliautojas. Pažymime, kad jeigu teigiamas rezultatas būtų nustatytas prieš išvykstant į Lietuvą, aukščiau minimi pagrindiniai kaštai (apgyvendinimas, maitinimas) sergančiam asmeniui taip pat būtų dengiami iš Graikijos vyriausybės lėšų. Kitas išlaidas gali padengti keliautojo turimas draudimas, numatantis COVID-19 atvejus ir su tuo susijusias išlaidas.

- Kelionių organizatorius esant poreikiui keliautojam grįžti ne pagal kelionės sutartyje numatytą tvarkaraštį, pagal galimybes tarpininkaus padedant keliautojams sugrįžti į Lietuvą palankiausiomis sąlygomis: esant laisvoms vietoms į artimiausią skrydį organizatoriaus užsakomajame skrydyje – nemokamai, kitais atvejais – prisidės pagalba randant palankiausią grįžimo variantą (už papildomą mokestį).


Detalesnė informacija apie atnaujinimus keliaujant į Graikiją: https://travel.gov.gr/

Būtina užpildyti anketą registracija prieš atvykstant

Visi keliautojai, vykstantys į Egiptą, privalo užpildyti žemiau esančią visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form) ir ją pateikti atvykus į Egipto oro uostą. Būtina anketoje pateikti teisingą asmeninę bei kelionės informaciją (prie apgyvendinimo vietos Egipte užtenka nurodyti kurortą ir viešbučio pavadinimą).

Rekomenduojama anketą atsispausdinti ir užpildyti iš anksto. Formą galima rasti čia: https://bit.ly/2LGVJmZ

Privalomi testai vykstant į Egiptą

Visi keliautojai, vykstantys į Egiptą, išskyrus paskiepytus pagal pilną vakcinacijos schemą asmenis, turinčius skiepijimo sertifikatą patvirtinantį pilną paskiepijimą ir kad nuo paskutinio skiepo praėjo ne mažiau nei 14 parų (ES COVID skaitmeninis sertifikatas arba originalūs skiepijimo dokumentai iš gydytojo su antspaudu ir gydytojo parašu) ir vaikus iki 6 metų , turi atlikti PGR testą Covid-19 ligos nustatymui (RT-PCR). Tai galima atlikti prieš kelionę arba atvykus į Marsa Alamą:
a) Rekomenduojama turėti iš anksto atliktą tyrimą. Tyrimas turėtų būti atliktas ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki įvažiavimo į Egiptą. Atkreipiame dėmesį, kad 72 val. skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo PGR testo rezultato paskelbimo datos, taip pat būtina įsivertinti laiko skirtumus tarp valstybių. Tokioms iš anksto atlikto testo pažymoms keliami reikalavimai:
- pažyma turi būti anglų arba arabų kalba, su tiksliais keliautojo duomenimis,
- išduota ne anksčiau nei 72 valandas prieš atvykstant į šalį,
- pažymėjime turi būti vienas iš elementų: vandens ženklas arba QR kodas, įrodantis tyrimo rezultatų gavimą oficialioje laboratorijoje arba laboratorijos antspaudas su gydytojo parašu
- turi būti pažymos originalas arba gautas turimų rezultatų atsakymas iš oficialaus laboratorijos el. pašto adreso tiesiogiai klientui (iš kito el. pašto atsiųstos pažymos bus laikomos negaliojančiomis). Taip pat negalioja ranka išrašyti pažymėjimai.
- atliekant tyrimą dėl COVID-19 iš anksto, būtina tyrimui registruotis su tuo pačiu dokumentu, su kuriuo bus vykstama į kelionę.
b) yra galimybė atlikti COVID-19 (PCR) testus atvykus į kurortinius Egipto oro uostus – t.y. į Marsa Alamą. Tyrimo kaina yra ~ 30 USD/asm. (išskyrus vaikus iki 6 metų – jiems testai neprivalomi). Po testo atlikimo oro uoste, turistai pervežami į užsakytą viešbutį (ši paslauga jau įskaičiuota į užsakymo kainą), kur jie laukia ~24 valandas testo rezultatų - per šį laiką galima naudotis viešbučio infrastruktūra, tačiau vengiant aktyvių kontaktų. Jei testo rezultatai neigiami – keliautojas gali laisvai tęsti poilsį. Jeigu testo rezultatai būtų teigiami - karantinas vyks įsigyto viešbučio viename iš kambarių, judėjimas iki pasveikimo bus apribotas iki minimalaus. Po 7-10 dienų atliekamas pakartotinis testas (gali kainuoti apie 130 JAV dolerių). Jeigu karantinavimosi ar gydymosi laikotarpis užtrunka ir keliautojas turi grįžti vėlesne nei pradiniame kelionės užsakyme numatyta data, jis pats turi pasirūpinti atgalinio bilieto išlaidomis iš savo lėšų bei įsivertinti galimas kitas galimas finansines išlaidas.

Privalomi testai grįžtant iš Egipto į Lietuvą

Nuo š.m. kovo 10 d. visi į Lietuvą iš užsienio atvykstantys/grįžtantys keleiviai privalo turėti atliktą ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš parvykstant į Lietuvos Respubliką PGR tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) arba atlikto antigeno testo neigiamą rezultatą atliktą ne seniau nei 48 val. iki grįžimo į Lietuvą. Atkreipiame dėmesį, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.
Neturintys testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą.
Išimtys daromos vaikams iki 16 metų, taip pat nuo COVID-19 jau paskiepytiems (pagal pilną vakcinacijos schemą) ar šia liga persirgusiems žmonėms (kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu bei nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų). Reikalavimas netaikomas tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims.

PCR testų kainos prieš skrydį į Lietuvą gali keistis, priklausomai nuo apgyvendinimo vietos ir transportavimo išlaidų. Daugumoje viešbučių Marsa Alame yra galimybė atlikti tyrimą vietoje. Rekomenduojama dėl planuojamo tyrimo atlikimo iš anksto informuoti viešbučio gidą.
Testo kaina yra 30 USD, papildomai į galutinę kainą prisideda tyrimo transportavimo išlaidos. Marsa Alamo regione gyvenantiems tokiu atveju apytikslė tyrimo ir transportavimo išlaidų kaina gali svyruoti ~50-90 USD dolerių asmeniui.

Testų rezultatai pateikiami ~ per 24 val.

Keičiantis epidemiologinei situacijai, grįžimo į Lietuvą sąlygos iš Egipto gali pasikeisti atsižvelgiant į konkrečios savaitės SAM atnaujintą paveiktų šalių sąrašą. Daugiau informacijos ieškokite skiltyje "Informacija grįžtantiems į Lietuvą"


Praktinė informacija:


Prekybos centrų, restoranų, kavinių, barų, teatrų ir kitų pramogų įstaigų veikla darbo dienomis leidžiama nuo 7 val. ryto iki 23 val. vakaro

Sporto klubai privalo užsidaryti 23:00

Medicinines kaukes būtina devėti vyriausybinse įstaigose, bankuose, parduotuvėse, viešajame transporte. Už kaukių nedėvėjimą gali būti skirta 230 JAV dol. bauda.Būtina užpildyti anketą prieš atvykstant į Kanarų salas

Visi keliautojai prieš atvykdami į Kanarų salas privalo užpildyti FCS formą, kurią galima rasti: https://spth.gob.es/ arba SpTH mobiliojoje programėlėje ir gauti sugeneruotą QR kodą, kurį būtina atsispausdinti arba parodyti mobiliojo įrenginio ekrane registruojantis į skrydį Vilniaus oro uoste bei nusileidus Kanarų salose. QR kodas sugeneruojamas per paskutines 48 valandas iki atvykimo į Kanarų salas. Be QR kodo keleiviai nebus įlaipinami į lėktuvą iš Vilniaus.

Testai vykstant į Gran Kanariją ir Fuerteventūrą

Su tam tikromis išimtimis, visi vykstantys į Kanarų salas keliautojai (įskaitant vaikus nuo 12 metų) turi turėti atliktą neigiamą PGR Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (atliktą ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Kanarų salas) arba Antigenų (RAT) tyrimo rezultatą (atliktą ne anksčiau nei 48 val.iki atvykimo į Kanarų salas). Antikūnių testai nėra tinkami. Būtina turėti arba popierinį (originalų sertifikatą su QR kodu ir/arba originaliu klinikos antspaudu), arba elektroninį sertifikatą anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Tyrimo atlikimo laikas iki atvykimo į šalį yra skaičiuojamas nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Svarbu: tyrimo metu reikia pateikti tą patį asmens dokumentą su kuriuo planuojama keliauti į kryptį.

Kam netaikomas privalomo testo reikalavimas vykstant į Kanarų salas:


-Vaikams iki 12 metų;
-Asmenims turintiems persirgimą įrodantį originalų dokumentą (su antspaudu ir gydytojo parašu), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu ir nuo teigiamo rezultato praėję ne daugiau nei 180 dienų. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR ir teigiamas atsakymas Positive.Tinkamas ir ES COVID skaitmeninis sertifikatas.
-Pilnai paskiepytiems keliautojams, kurie jau yra gavę pilną vakcinacijos programą nuo koronoviruso (bei nuo paskutinės rekomenduojamos vakcinos skiepo dozės praėję daugiau nei 14 dienų arba pagal kitą konkrečios vakcinos rekomenduojamą laikotarpį) ir turi tai originalius patvirtinančius dokumentus anglų kalba iš https://e-sveikata.lt arba gydytojo (jeigu originalas tik lietuvių kalba –reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas. Notaro patvirtinimo nereikia). Tinkamas ir ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuriame nurodyta informacija apie gautą vakciną.


Praktinė informacija:


Privalomas kaukių devėjimas viešose uždarose vietose išskyrus valgant ar geriant bei viešąjame transporte.

Restoranai ir kavinės dirba iki 00:00, viduje prie vieno stalo gali sedėti grupė iki 4 žmonių, lauke iki 6.

Sporto salės veikia 33% pajėgumu, ribojamas žmonių kiekis vienu metu. Gali būti privaloma išankstinė registracija.

Spa, saunos ir kitos sveikatingumo paslaugos veikia 33% pajėgumu, ribojamas žmonių kiekis vienu metu. Gali būti privaloma išankstinė registracija.

Būtina užpildyti anketą prieš atvykstant į Dominikos Respubliką

Visi keliautojai prieš atvykdami į Dominikos Respublika privalo užpildyti duomenis elektroninėje atvykimo ir išvykimo formoje: https://eticket.migracion.gob.do/ Keleiviai turi užpildyti formą 2 kartus: vieną atvykimui ir antrą išvykimui. Bus sugeneruojami du skirtingi QR kodai. Formas galima bus užsipildyti ir atvykus į Dominikos Respublikos oro uostą prisijungus prie nemokamo WiFi interneto, tačiau rekomenduojame formas užpildyti ne anksčiau nei 72 valandas prieš skrydį bei atsispausdinti arba padaryti QR kodo ekrano kopiją. Antras QR kodas išvykimo metu nebus tikrinamas, tačiau yra kaip patvirtinimas, kad formos užpildytos teisingai. Norint pataisyti informaciją užpildytoje formoje reikia pildyti formą iš naujo.

Testai vykstant į Dominikos Respubliką

COVID testas nėra privalomas prieš vykstant į Dominikos Respubliką. Tačiau atvykus oro uoste pasirinktinai turistams gali būti atliekami greitieji COVID-19 testai. Išimtys – vaikai iki 5 metų, pilnai paskiepyti žmonės (turi būti praėjusios bent 3 savaitės nuo antro skiepo), žmonės turintys atliktą PGR testą ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į Dominikos Respubliką. Keleiviams gali būti pamatuota kūno temperatūra oro uoste.

Testai ir izoliacija grįžtant į Lietuvą iš Dominikos Respublikos

SVARBU!!! Keičiantis epidemiologinei situacijai, grįžimo į Lietuvą sąlygos iš Dominikos Respublikos gali pasikeisti atsižvelgiant į konkrečios savaitės SAM atnaujintą paveiktų šalių sąrašą. Daugiau informacijos ieškokite skiltyje "Informacija grįžtantiems į Lietuvą".

Atkreipiame dėmesį, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nėra tinkamas. Jeigu grįžtančiajam į Lietuvą privaloma yra turėti iš anksto atliktą Covid testą (t.y. jam netaikomos išimtys) ir jis jo neturės, tokiu atveju keleivis nebus įleidžiamas į lėktuvą grįžimui iš Dominikos Respublikos.

Keliautojai bus informuojami apie testų atlikimą Itaka Lietuva atstovo informacinių susitikimų viešbučiuose metu. Įsigyjusieji tik aviabilietus - testų atlikimo ir tyrimų klinikose rezervavimu rūpinasi savarankiškai. Grįžtantiems į Lietuvą pagal pilną vakcinacijos planą paskiepytiems ar persirgusiems COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu rekalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas.

Antigenų tyrimo kaina Dominikos Respublikoje yra ~ 35 USD, PGR testo ~ 90 USD. Papildomai keliautojams gali prisidėti transporto išlaidos iki tyrimo atlykimo vietos, jeigu pasirinktame viešbutyje nėra atliekami testai vietoje.

Pateikiame preliminarias antigenų testo kainas kainas viešbučiuose:

Viešbutis

Preliminarios testų kainos viešbučiuose*

Testų atlikimo vieta

Palladium Punta Cana

Testai neatliekami viešbutyje

Nukreipiama į Centro Medico PC

Palladium Turquesa

Testai neatliekami viešbutyje

Nukreipiama į Centro Medico PC

Dreams Punta Cana Resort

Nemokamas antigenų testas**

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Barcelo Bavaro Palace

Apie 5 USD antigenų testas, rezultatas per 2 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Grand Sirenis Punta Cana

Apie 50 USD antigenų testas, rezultatas per 48-72 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Lopesan Costa Bavaro Resort

Nemokamas antigenų testas**

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Catalonia Royal Bavaro

Apie 35 USD antigenų testas, rezultatas 24-48 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Catalonia Bavaro Beach

Apie 35 USD antigenų testas, rezultatas per 24-48 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Impressive Resorts & SPA

Apie 35 USD antigenų testas, rezultatas per 24 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Occidental Punta Cana

Apie 25 USD antigenų testas, rezultatas per 2 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Ocidental Caribe

Apie 30 USD antigenų testas, rezultatas per 12-24 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Be Live Collection Punta Cana

Apie 35 USD antigenų testas, rezultatas per 12-24 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Luxury Bahia Principe Fantasia

Apie 25 USD antigenų testas, rezultatas per 12-24 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Bahia Principe Grand Punta Cana

Apie 25 USD antigenų testas, rezultatas per 12-24 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Bahia Principe Luxury Ambar

Apie 25 USD antigenų testas, rezultatas per 12-24 val.

Hospital IMG arba Centro Medico PC

Centro Medico Punta Cana:

Antigenų testas – apie 35 USD, rezultatas per 1 val,

PGR testas 80-100 USD, rezultatas per 48-72 val.

* informacijos apie įstaigas ir dėl registracijos testams kreiptis į Guest Relations viešbutyje.

** viešbutis pasilieka teisę savo nuožiūra atšaukti nemokamo antigenų testo atlikimą savo svečiams.


Vilniaus oro uoste galiojančios taisyklės

 • Į terminalą įleidžiami tik galiojantį bilietą turintys keleiviai.
 • Į terminalą įleidžiami tik keleiviai, nešiojantys asmens apsaugos priemones (AAP), jas privaloma dėvėti nuolat.
 • Visi keleiviai privalo praeiti pasienio kontrolę (iki kol taikoma visiška pasienio kontrolė).

Papildoma informacija dėl rankinio bagažo

 • Rankiniame bagaže bus leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže - iki 2 litrų. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintojo etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis.
 • Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija.

Vilniau oro uoste įdiegtos papildomos saugumo priemonės

 • Atvykimo ir išvykimo terminaluose keleiviams užtikrinamos rankų dezinfekavimo priemonės.
 • Keleiviams bus matuojama temperatūra.
 • Tuo pačiu metu veikia ribotas skaičius keleivių registracijos stalų, skirtingų skrydžių registracijos vietos yra išdėstoma maksimaliu atstumu viena nuo kitos.
 • Priešais stalus dedamos eilių kliūtys, užtikrinamos papildomos dezinfekavimo priemonės, žymimi 1–2 m. atstumai, pateikiama informacija apie atstumo laikymąsi.
 • Oro uoste yra sudaryta galimybė įsigyti asmens apsaugos priemonių.
 • Kas antra sėdimųjų suolų kėdė yra pažymėta kaip nenaudojama.
 • Terminale yra specialios dėžės, skirtos panaudotoms AAP išmesti.

Rekomendacijos

 • Blogai pasijutus kreipkitės į Koronaviruso „karštąją liniją“ 1808 / +370 (37) 367 963.
 • Dėvėkite apsauginę veido kaukę arba kitas apsaugines veido priemones (nuo 6 m. amžiaus). Rekomenduojame dėvėti ir pirštines.
 • Laikykitės asmens higienos – tinkamai plaukite/dezinfekuokite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (naudokitės servetėle ar sulenkta alkūne), nelieskite rankomis veido, akių.
 • Laikykitės saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių ir darbuotojų.
 • Už prekes, paslaugas kaip įmanoma dažniau atsiskaitykite banko kortele ar bekontakčiu būdu.
 • Venkite nebūtinų žmonių susibūrimo vietų, fizinių kontaktų.
 • Nesibūriuokite didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, jei nesate artimi šeimos nariai.
 • Apie prevencinius veiksmus dėl COVID -19 pranešama per garso sistemą, o vaizdo pranešimai rodomi terminalo ekranuose.
 • Aktuali informacija ape saugumo priemones ir reikalavimus Vilniaus oro uoste: https://www.vno.lt/lt/pries-skrydi/covid-19-saugumo-priemones

Skrydis

 • Keleiviai, lipdami į lėktuvą, privalo dėvėti veido kaukę, uždengiančią burną ir nosį.
 • Prieš skrydį galioja oro uosto, iš kurio skrendama, taisyklės.
 • Prieš skrydį, skrydžio metu ir po jo, visi keleiviai turi laikytis saugaus atstumo ir higienos normų.
 • Viso skrydžio metu tiek keleiviams, tiek skrydžio palydovams privaloma dėvėti apsaugines kaukes.
 • Keleiviams karšti patiekalai bus tiekiami specialiose vakuuminėse pakuotėse.
 • Ribojamas keleivių judėjimas lėktuvo salone, reguliuojamos eilės prie tualetų.
 • Skrydžio metu už prekes atsiskaityti bus galima tik banko kortelėmis ( VISA/MASTERCARD).
 • Keleiviai, skrydžio metu pasireiškus COVID-19 simptomams, bus izoliuojami bei vykdomi visi veiksmai vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos priimtomis rekomendacijomis.
 • ITAKA Lietuva bendradarbiaujant su avialinijų įmonėmis rūpinasi keliautojų saugumu pagal Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūros rekomendacijas ir skrydžius vykdo pagal Saugumo protokolą, kurį galite rasti: https://www.easa.europa.eu/document-library/general-publications/covid-19-aviation-health-safety-protocol

Pervežimas į viešbutį

 • Transporto priemonės priklausomai nuo vidaus valstybės nustatytų reglamentų, arba kartą per dieną, arba po kiekvieno pervežimo dezinfekuojamos. Pervežimų metu pagal galimybes vėdinamos natūralia ventiliacija.
 • Keliautojams apsauginės veido kaukės – privalomos arba rekomenduojamos – situacija keičiasi itin dinamiškai, tad visada pravartu turėti ir dėvėti apsauginę kaukę naudojantis bet kuria transporto priemone.

Bendrosios taisyklės

 • Viešbučio darbuotojai privalo laikytis būtinų higienos priemonių (dažnas rankų plovimas), laikytis tinkamo atstumo (mažiausiai vienas metras nuo klientų) ir vengti rankos paspaudimų.
 • Viešbučio personalas apmokytas ir pasirengęs: a) informuoti svečius apie viešbučio taisykles ir naujas priemones, kurių imamasi siekiant pašalinti incidentus, b) atpažinti ligų požymius, tinkamai reaguoti, suteikti reikiamą pagalbą ir susisiekti su medikais, kad šie atliktų reikiamus tyrimus ir c) paprašius, suteikia asmenines apsaugos priemones (kaukes, pirštines).
 • Viešbučio darbuotojai pasiruošę atsakyti į visus kylančius klausimus, suteiks aktualiausią ir naujausią informaciją. Bendra informacija apie viešbutyje taikomas taisykles, tvarkas ir saugumo priemones bus prieinama anglų, prancūzų bei vokiečių kalbomis.
 • Svečių saugumo užtikrinimui gali būti įrengtos stiklinės/plastikinės pertvaros, dažniau nei įprastai valomas ir dezinfekuojamas registratūros stalas. Dezinfekuojami kambarių raktai.
 • Siekiant išvengti eilių ir būriavimosi, atitinkamai išlaikomi atstumai tarp kėdžių, fotelių ir kitų baldų, įrengiamos žymos ant grindų, padėsiančios išlaikyti saugų atstumą.
 • Rekomenduojama check-in/check-out procedūras vykdyti elektroninėmis priemonėmis, atsiskaitant naudotis banko kortelėmis, sąskaitas faktūras ir kitus dokumentus siųsti el. paštu (grynieji pinigai turėtų būti priimami tik išimtiniais atvejais).
 • Patekti į viešbučio teritoriją galės tik viešbučio svečiai ir aptarnaujantis personalas.

Kambarių ir viešųjų erdvių tvarkymas

 • Dažniau bus valomos durų rankenos, turėklai, liftų mygtukai, telefonai ir kiti nuolat liečiami paviršiai bei bendro naudojimo patalpos. Patalpos kasdien vėdinamos natūralia ventiliacija.
 • Pasibaigus svečių viešnagei kambariai yra kruopščiai valomi, dezinfekuojami ir vėdinami.
 • Viešnagės metu norint sumažinti aptarnaujančio personalo ir svečių tarpusavio kontaktą kambariai yra tvarkomi rečiau, o patalynė ir rankšluosčiai keičiami tik svečiams paprašius.
 • Kambariuose esantys TV ar oro kondicionierių nuotolinio valdymo pulteliai dedami į vienkartinius dėklus, kambariuose atsisakoma ne pirmo būtinumo priemonių (žurnalų, meniu ar kitos atributikos).
 • Kambario baldų paviršiai yra valomi garų prietaisu.
 • Viešbučiams rekomenduojama informuoti svečius (paliekant žinutę ant durų rankenos ar kambaryje) kada ir kaip buvo valytas kambarys.
 • Svečiams skirtą asmeninių higienos priemonių rinkinį rekomenduojama papildyti antiseptinėmis priemonėmis.

Maitinimo paslaugos

 • Restorano ar kavinės svečiams veido kaukės tik rekomenduojamos. Svečius aptarnaujantis personalas nuolat dėvės apsaugos priemones.
 • Į virtuvės patalpas gali įeiti tik atsakingas personalas.
 • Viešbučiams leista siūlyti švediško stalo ar bufeto tipo maitinimo paslaugas. Svečių patogumui ir saugumui patiekalai išdėstomi už skaidrios užtvaros, o restorano darbuotojai pasirinktą patiekalą įdės į lėkštę.
 • Restoranų, barų ir kavinių staliukai išdėstomi užtikrinant saugų atstumą tarp svečių. Priklausomai nuo restorano bei staliukų dydžio ribojamas prie vieno staliuko sėdinčių svečių skaičius. Ribojimai netaikomi vienos šeimos nariams.
 • Maistą ruošiantys darbuotojai visuomet turi dėvėti apsaugines pirštines ir kaukes, laikytis saugaus fizinio atstumo bei naudoti dezinfekavimo priemones.

Žaidimų aikštelėse

 • Vaikų žaidimų aikštelėse reikalaujama laikytis saugaus atstumo ir higienos normų.
 • Žaidimų aikštelėse ribojamas vaikų skaičius, bet ribojimai netaikomi šeimos nariams.
 • Tikslesnės informacijos teiraukitės viešbučio darbuotojų.

SPA centrai

 • Į viešbučio SPA zonas įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę svečiai.
 • SPA svečiai ir personalas privalo laikytis saugaus socialinio atstumo.
 • Tikslesnės informacijos teiraukitės viešbučio darbuotojų.

Baseinai ir paplūdimiai

 • Viešbučio svečiams draudžiama naudotis vidaus baseinais, leidžiama naudotis tik lauko baseinais ir tik ribotam žmonių skaičiui, pagal indeksą 5 m² vandens paviršiaus vienam asmeniui.
 • Gultai tiek paplūdimyje, tiek prie baseinų sustatyti 2 m atstumu vienas nuo kito.
 • Gultus, kėdes, staliukus, skėčius nuo saulės, kainoraščius ir meniu rekomenduojama apdengti lengvai dezinfekuojamomis medžiagomis ir juos dezinfekuoti po kiekvieno svečio.

Viešos erdvės (lauko ir vidaus)

 • Rekomenduojama vengti liftų naudojimo.
 • Kur reikalinga, įrengiamos specialios grindų žymos, padėsiančios išlaikyti rekomenduojamą fizinį atstumą.
 • Rekomenduojama vengti perpildymo tualetuose.
 • Baldai turi būti išdėstyti taip, kad būtų išlaikytas fizinis atstumas ir būtų išvengta žmonių perpildymo, pagal indeksą 4 žmonės 10 m².

Graikijoje svečius priims tik tie viešbučiai, kuriems yra išduoti leidimai ir savo veiklą vykdo griežtai pagal Graikijos turizmo ministerijos parengtą saugumo užtikrinimo protokolą, kurį galite rasti http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols

 • Ekskursijų metu keleiviams ir vairuotojui rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis higienos normų.
 • Lankytinuose objektuose rekomenduojama laikytis saugaus socialinio atstumo (1,5-2 m).
 • Autobusai, kuriais organizuojamos ekskursijos, valomi kiekvieną dieną, tarp vairuotojų pamainų.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter