phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Наши предложения>

Черногория

Коротко о направлении

 • Gražūs vaizdai į kalnus besileidžiančius tiesiai į jūrą
 • Ilgiausias paplūdimys Balkanuose
 • Vis dar laukinė ir nepakartojama gamta
 • Vaizdingas Taros kanjonas
 • Gorica, paminklai ir pelikanai

Посмотри предложения


Juodkalnija – Balkanų pusiasalio juodasis perlas

Kilometrai smėlio paplūdimių, žavingų įlankų, uolėtų salelių ir didingų kalnų – visa tai turkio spalvos jūros fone. Įdomi istorija ir išskirtinė Balkanų atmosfera – įvairių kultūrų mišinys, aromatinga virtuvė, turtinga avienos patiekalais, džiovintų vaisių desertais ir vietine rakija – tai saulės žemės skoniai. Lordas George'as Byronas kažkada rašė: „Mūsų planetos gimimo akimirką Montenegro pakrantėje įvyko gražiausias žemės ir jūros susitikimas“ ir tai geriausiai apibūdina šią vietą, vis dar neužgoštą masinio turizmo. Juodkalnijos vizitinė kortelė – didžiausia Adrijos jūros įlanka, apsupta aukštų kalnų – garsioji Boka Kotorska su daugiau nei 100 km pakrante. Dažniausiai fotografuojama vieta pakrantėje yra Sveti Stefan – mažas pusiasalis su būdingais akmeniniais namais, sujungtas su žemynu siaura nerija – puiki vieta fotosesijai.
Dėl augančio Juodkalnijos populiarumo kažkada būdingas Kroatijai posakis „Atvykite čia prieš atvykstant miniai“ šiuo metu labiau tinka Balkanų pusiasalio Juodajam perlui. Apsilankyti Juodkalnijoje būtina ne tik dėl nuostabios gamtos ir galimybės ja grožėtis be turistų minios, bet ir prieinamų kainų, daug palankesnių nei kitose Viduržemio jūros regiono šalyse.


Ilgiausias paplūdimys

Balkanuose Juodkalnijos pakrantėje yra daugybė vaizdingų vietų, puikiai tinkančių šeimos atostogoms, pavyzdžiui, Ulcinj – rytietiško charakterio miestas, turintis ilgiausią Balkanuose paplūdimį – 13 kilometrų ilgio Velika Plaža, esantį visai netoli centro. Baras – besivystantis pajūrio kurortas ir didžiausias jūros uostas šalyje. Puikus klimatas ir rami atmosfera – tai idealus atostogų pasiūlymas asmenims, svajojantiems pabėgti nuo miesto šurmulio. Populiariausias pakrantės kurortas yra Budva su viduramžių senamiesčiu ir jaukiomis tavernomis.


Saulė, kalnai, kanjonai

Neužteršta, laukinė gamta, kerinčio grožio kanjonai, krištolinės upės ir didingi kalnų peizažai. Juodkalnijoje yra 4 nacionaliniai parkai: Biogradska Gora su naturalia giria ir medžiais, kurių amžius viršija 500 metų, Durmitoras – įtrauktas į UNESCO sąrašą, su garsiomis kalnų grandinėmis ir ledyniniais ežerais, Skadaro ežeras – apimantis visą Juodkalnijos ežero pusę ir Lovćen su šventuoju juodkalniečių kalnu – Jezerski vrh.


Plaukimas plaustais su adrenalinu

Mėgstantys adrenaliną ir gamtos grožį viename, atostogaudami Juodkalnijoje būtinai turi išbandyti plaukimą plaustais Taros upe. Taros kanjonas, įtrauktas į UNESCO sąrašą, yra giliausias ir ilgiausias kanjonas Europoje. Taros upė yra daugiau nei 140 km ilgio, jai būdinga srauni srovė, pilna lūžių ir kaskadų, todėl tai puiki vieta plaukioti plaustais.


Skadaro ežeras – gorica, paminklai ir pelikanai

Didžiausias ežeras Balkanuose tai natūrali Juodkalnijos ir Albanijos siena. Čia galite rasti ne tik gražių kraštovaizdžių ir pramogų gamtoje. Tai taip pat sritis, kurioje yra daug puikių viduramžių laikų paminklų. Ežere yra virš 50 mažų salelių, vadinamų gorica, su išlikusiais šimtamečių pastatų griuvėsiais – tvirtovėmis ir vienuolynais. Ežeras taip pat yra daugybės žvejybos kelionių tikslas – čia gyvena per 40 rūšių žuvų. Ežeras taip pat yra viena iš paskutinių vietų Europoje, kurioje gyvena pelikanai.


Balkanų virtuvė

Aromatinga, paprasta ir soti. Ją galima suskirstyti į tris regionus: pakrantėje karaliauja žuvys ir jūros gėrybės – gardžios midijos baltame vyne, Skadaro ežero apylinkėse žuvis patiekiama įvairiai, kalnuose virtuvė sunkesnė – avienos patiekalų, sūrių, džiovintų kumpių patiekiamų su namine rakija persvara. Juodkalnijoje populiariausias sūris yra „kajmak“ – riebus, sviestinis sūris, kurio galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje.


Ar žinote, kad…

 • Kotoro įlankos forma primena burną, todėl jo pavadinimas kildinamas iš – italų kalbos žodžio „bocca“ ‘burna‘;
 • Skadaro ežeras yra viena iš paskutinių vietų Europoje, kur gyvena pelikanai;
 • Juodkalnijoje belaukiant svečių plačiai atsidaromos namų durys;
 • naminė rakija gaminama iš visokiausių vaisių: slyvų, vynuogių, obuolių, kriaušių ar apelsinų;
 • juodkalniečių kalba oficialia kalba buvos paskelbta tik 2007 m.
 • taikoma valiuta – euras.

ITAKA Lietuva kelionių ekspertas 24/7 (lietuvių kalba): turistai Juodkalnijoje iškylusiais skubiais klausimais vietoje gali susisiekti budinčiu telefonu, kuris nurodytas kelionės dokumente-sutartyje. Atvykusius į Juodkalniją turistus pasitinka anglakalbis atstovas ir palydi iki transporto priemonės kuria bus vykdomas atvukusiųjų pervežimas į viešbutį.

Vizos: trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai: LR pasas, LR asmens tapatybės kortelė (ATK).

Skrydžio trukmė: Lietuva – Tivatas – apie 2,5 val.

Vietos laikas: (GMT+2).

Kalba: juodkalniečių; taip pat galite bendrauti anglų, vokiečių ir rusų kalbomis.

Įtampa: 220 V.

Valiuta: euras (EUR).

Kainos viešbutyje ir restorane: pietūs – nuo 5 EUR, nealkoholiniai gėrimai – apie 3 EUR, alus – apie 3 EUR, vynas – apie 11 EUR / litras.

Susisiekimas: taksi – apie 3 EUR / apie 1 km, vietinis autobusas – apie 1,5 EUR / apie 0,5 km. Nuomojantis automobilį Juodkalnijoje, reikalinga žalia korta.

Paplūdimiai: vieši, įėjimas nemokamas; paplūdimio paslaugos (2 gultai + skėtis – ne visuose paplūdimiuose teikiamos vienodos paslaugos) – maždaug apie 12 EUR / diena; populiaru pirkti skėčius nuo saulės (apie 5-10 EUR); rekomenduojama apsauginė avalynė.

Juodkalnija internete: www.visit-montenegro.org; www.visit-montenegro.com

Turizmo mokestis (mokamas vietoje): 1,5 EUR / 1 asm. / diena, vaikams 12-18 metų: 50%, vaikams iki 12 metų – nemokamai.

Informacija keliaujantiems į Juodkalniją su vaikais iki 18 metų: keliaujant tik su vienu iš tėvų / teisėtų globėjų, norint kirsti šalies sieną reikalingas raštiškas kito iš tėvų / teisėto globėjo sutikimas (patvirtintas notaro, išverstas į anglų kalbą). Kito iš tėvų / teisėto globėjo sutikimas nėra reikalingas, kai tam kitam iš tėvų atimta tėvo valdžia (reikalingas galiojantis teismo sprendimas, išverstas į anglų kalbą) arba tas kitas iš iš tėvų / teisėtų globėjų yra miręs (būtinas mirties liudijimas anglų kalba).

Vietinės ekskursijos: organizuojamos vietos kelionių agentūrų bei jų nustatytomis sąlygomis. Tam tikra ekskursija gali būti nesuorganizuota dėl per mažo norinčiųjų skaičiaus.

Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter