phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Наши предложения>

Кипр

Коротко о направлении

  • Didingai vaizdingi Kipro kraštovaizdžiai, tapę Renesanso epochos ,,mūzomis“ Leonardui Da Vančiui, graikų poetui Homerui, dramaturgui Euripidui, įkvėpusiam Volto Disnėjaus animaciją „Snieguolė ir septyni nykštukai“
  • 2022 metais Kipras nominuotas tarp TOP 10 populiariausių kelionių krypčių
  • Atvykę čia apžiūrėsite senovinius miestus, viduramžių pilis, nuostabius paplūdimius, muziejus, archeologines vietoves, pasimėgausite turtinga virtuve, ragausite aukščiausios kokybės vyną
  • Saulės nusausinti paplūdimių smėlio ruožai yra Kipro vizitinė kortelė
  • Kipre rasite visas įmanomas vandens sporto šakas – nuo nardymo iki jėgos aitvarų ar burlenčių
  • Kiprietiškai virtuvei didelę įtaką turėjo turkų, graikų ir Artimųjų Rytų maisto kultūros

Посмотри предложения

 

Nuostabi Kipro praeitis siejama su deivės Afroditės kultu. Jinai atsirado iš jūros putų čia pat, netoli Pafoso, nuostabioje Petra tou Romiou vietoje, kurios pavadinimas siejamas su kita legenda. Jau senovėje meilės deivės kultas traukė lankytojus iš viso pasaulio, kaip šiandien turistus traukia gražūs paplūdimiai ir švari jūra.

PAFOSAS. Senovėje Pafoso vietoje buvo dvi gyvenvietės: Senasis Pafosas ir Naujasis Pafosas. Šiandien Naujasis Pafosas yra apgyvendintas ir yra ketvirtas pagal dydį Kipro miestas. Šis miestas turi turtingą istoriją: buvo valdomas romėnų, turkų, venecijiečių ir britų. Čia iš visų laikų išliko nuostabūs paminklai, kurių dėka miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Garsios yra unikalios romėnų vilų grindų mozaikos, vienos iš geriausiai išsilaikiusių Viduržemio jūroje. Šiandien Pafosas yra garsus kurortas su nuostabiais smėlio paplūdimiais, kurių čia yra daugiau nei 20. Daugelis jų apdovanoti Mėlynosios vėliavos sertifikatu. Prekybos entuziastams Pafoso centre buvo paruoštas patrauklus pasiūlymas: parduotuvės ir prekybos centrai su geriausių užsienio įmonių ir vietine produkcija. Puikus istorijos, paminklų, gražių kraštovaizdžių ir malonaus klimato derinys.

LIMASOLIS.Antras pagal dydį Kipro miestas, Akrotiri įlankoje, tarp senovinių Amatuso ir Kouriono miestų, Troodos kalnų papėdėje su vynuogynais, iš kurių kilęs garsiausias Kipro desertinis vynas Commandaria, tariamai prisimenantis Ričardo Liūtaširdžio laikus. Šio karaliaus vestuvės buvo surengtos Limasolyje. Dalyvavimas karnavalo parade ir linksma vyno šventė rugsėjo mėnesį tai nepamirštama patirtis. Gražus senamiestis, archeologijos muziejus, didžiausias saloje vandens parkas „Fasouri Watermania“ ir uostas, iš kurio išplaukia kruiziniai laivai į Izraelį ir Egiptą. Pajūrio rajone yra daugybė viešbučių, tavernų, užeigų ir diskotekų, besidriekiančių apie 10 km. Gerai prižiūrimi pilkai gelsvi smėlio paplūdimiai švelniai leidžiasi į jūrą.

LARNAKATrečias pagal dydį Kipro miestas, svarbus turizmo centras ir uostas. Šiuolaikinės Larnakos centre yra XII a. senovės miesto Kitiono liekanos. Tai taip pat vieta, kur atkeliavo Šv. Lozorius po prisikėlimo gyventi savo antrąjį gyvenimą. Lozoriaus kapo vietoje buvo pastatyta jam skirta bažnyčia. Netoliese esantis druskos ežeras yra mėgstama tūkstančių migruojančių paukščių poilsio vieta žiemą, o jo pakrantėje yra populiari musulmonų piligrimystės vieta Hala Sultan Tekke. Palei tamsaus smėlio paplūdimį driekiasi palmėmis apaugusi pajūrio alėja, kurioje gausu ypač naktį verdančių gyvenimu tavernų, kavinių, restoranų ir parduotuvių. Paplūdimyje yra daugybė vandens sporto centrų. Švelnus klimatas, šilta jūra ir daugiau nei 300 saulėtų dienų per metus. Vaizdingi, smėlio paplūdimiai, apdovanoti Mėlynosios vėliavos sertifikatu. Esantis mažoje įlankoje – Limasolas – Kipro vandens sportų sostinė su puikiomis buriavimo ir burlenčių sporto sąlygomis. Daugybė Pafoso paminklų įtrauktų į UNESCO sąrašą. Gražūs kraštovaizdžiai ir maži žavingi kaimeliai, kuriuose puoselėjamos tradicijos. Puikiai tinka žygiams pėsčiomis ir dviračių žygiams.

Mūsų vietos: Pafosas – garsus kurortas, turtinga istorija, žavingi paplūdimiai, tinkami šeimoms su vaikais; Limasolas – vandens sporto sostinė, puikios sąlygos buriavimui, didžiausias vandens parkas saloje ir uostas aktyviems asmenims; Larnaka – smėlio paplūdimiai ir žavingi bulvarai, apylinkės puikiai tinka žygiams pėsčiomis ir dviračiais.

Paplūdimiai: pietūs garsėja nedideliais, žavingais paplūdimiais, apdovanotais Mėlynąja vėliava tokiais kaip Coral Beach Pafoso apylinkėse, dažnai paplūdimiai yra apsupti vaizdingų uolų; į rytus yra Aja Napa su garsiaisiais Nissi ir Protaro paplūdimiais.

Aktyviems: nardymas, buriavimas, banglenčių sportas ir jėgos aitvarų sportas – tarp Aja Napos ir Protaro bei Pafoso regione, daugiau nei 40 įvairaus sunkumo dviračių takų, golfas.

Virtuvė. halloumi sūris, musaka, mezė, kolokotes – saldūs pyragėliai.

Apsipirkimas: Lefkaros nėriniai, papuošalai, Commandaria – Kipro vyno legenda.

Apsilankymas: Kykkos vienuolynas, Troodos kalnai, Pafoso mozaikos, Akamaso pusiasalis - didžioji dalis tai gamtos parkas, Petra tou Romiou - Afroditės gimtinė, Famagusta - vaiduoklių miestas, Nikosija – siena padalinta sostinė.

ITAKA Lietuva kelionių ekspertas 24/7 (lietuvių kalba): turistai Kipre iškilusiais skubiais klausimais vietoje gali susisiekti budinčiu telefonu, kuris nurodytas kelionės dokumente-sutartyje. Atvykusius į Kiprą turistus pasitinka anglakalbis atstovas ir palydi iki transporto priemonės kuria bus vykdomas atvukusiųjų pervežimas į viešbutį.

Skrydžio trukmė: Vilnius – Larnaka – apie 4 valandos.

Vietinis laikas: toks kaip Lietuvos laikas.

Język: graikų, anglų.

Įtampa: 220 V, nestandartiniai lizdai – reikalingas adapteris (nuomojamas viešbutyje).

Valiuta: euras (EUR).

Automobilių nuoma: kainos nuo 50 EUR / para; benzinas – 1,4 EUR. Kipre eismas vyksta kaire puse.

Paplūdimiai: įėjimas nemokamas; nuoma: gultas 2,5 – 3,5 EUR, skėtis 2,5 – 3,5 EUR.

Transportas: taksi Aja Napoje, Limmasolyje ir Protaroje – nuo 5 EUR.

Negabaritinės įrangos pervežimas: (nestandartinė įranga, pvz. burlenčių, jėgos aitvarų sporto, golfo, dviračių ir kita įranga.) maršrutu oro uostas – viešbutis – oro uostas: taikomas papildomas mokestis mokamas vairuotojui vietoje. Prieš išvykstant reikia pranešti apie įrangą. Papildomas mokestis už įrangos pervežimą, nepriklauso nuo oro linijų imamo mokesčio.

Dėl daugybės klausimų, susijusių su negabaritinio bagažo (nestandartinio, pvz., burlenčių, jėgos aitvarų, golfo, dviračių ir kt.) gabenimu pervežimo į viešbučius Kanarų salose, Rode ir Kipre metu, norime Jus informuoti, kad pervežimą vykdantys autobusai dažniausiai gabena standartinį bagažą (lagaminus, kelioninius krepšius ir kt.).
Papildomą negabaritinį bagažą galima vežti tik tuo atveju, jei pervežimą vykdantys autobusas turi bagažo skyrių, pritaikytą tokio tipo įrangai vežti, arba jei standartiniuose liukuose yra pakankamai vietos.
Negabaritinio bagažo gabenimui labai dažnai reikia užsisakyti papildomą transporto priemonę (autobusą, bagažo taksi ir kt.).
Pervežimus visada vykdo vietinės transporto įmonės, todėl už minėtos įrangos transportavimą taikomas papildomas bagažo mokestis, kuris yra mokamas autobuso / mikroautobuso vairuotojui.
Šie mokesčiai paprastai yra iki 50 EUR už nestandartinio bagažo vienetą į vieną pusę, išskyrus Kiprą, kur mokestis yra maždaug 120 EUR. Mokestį vairuotojas ima vietoje.

Prieš išvykdamas klientas turi pranešti apie tokios įrangos gabenimą, kad vietinis atstovas galėtų pasirūpinti tinkama transporto priemone.

PASTABA: gali kilti problemų dėl daugiau nei 2,70 cm ilgio burlenčių lentų vežimo.

Papildomas mokestis už įrangos pervežimą nepriklauso nuo oro linijų imamo mokesčio.

Temperatūros lentelė

MĖNUO I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
LAIPSNIAI 17 18 20 23 27 30 33 34 31 28 23 17


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter