phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Наши предложения>>

Split

Коротко о направлении

  • Miesto istorija siekia romėnų laikus, todėl jame susijungia skirtingi architektūriniai stiliai, modernumas ir šimtmečius siekiančios tradicijos
  • Ne tik Splito, bet ir visos Kroatijos įžymybė - garsieji imperatoriaus Diokletiano rūmai - įspūdingas III a. romėnų architektūrinės konstrukcijos dermės pavyzdys
  • Vietovėje puikiai dera miesto šurmulio ir poilsio pusiausvyra
  • Tikras pėsčiųjų rojus - pajūrio promenada Riva. Joje ne tik galima pasivaikščioti gražia krantine, paragauti vietinių skanumynų, bet ir mėgautis svajingu vaizdu į jūrą
  • Sporto aistruolius pradžiugins šimto metų tradicijas puoselėjantis Splito „Hajduk” futbolo klubas
  • Vietinė virtuvė prisotinta šviežių Viduržemio jūros regiono produktų.Tradiciniai patiekalais pasimėgauti, šeimai priklausančiose užeigose, tiek restoranuose

Посмотри предложения

Kroatiją tikrai galima karūnuoti kaip vieną gražiausių ir įspūdingiausių Europos valstybių. Ir ne tik dėl nepaprastos gamtos, turkio spalvos jūros, bet ir dėl romantiškuosius riterių laikus menančių akmeninių pilių ir aplink išsidėsčiusių miestelių. Kroatijoje rasite ir begalę pramogų, nes ši valstybė savo racione tikrai turi ką pasiūlyti – nuo prabangiausių pajūrio kurortų, iki įspūdingiausių nacionalinių parkų.

Kroatija yra pietrytinėje Europos dalyje, jos krantus skalauja šilta Adrijos jūra. Dėl jūrinio – žemyninio klimato, Kroatijoje vasaros karštos, o šaltos žiemos. Vasarą žemyninėje dalyje temperatūra pakyla iki 22-26 laipsnių šilumos, prie Viduržemio jūros temperatūra siekia iki 26-30 laipsnių. Kroatijos vakarinėje dalyje klimatas žemyninis, centrinėje dalyje – kalnų, o pakrantės teritorijoje – jūrinis klimatas. Beje, būtent Kroatijos pakrantėje būna didžiausias skaičius saulėtų dienų Europoje!

Ilga jūros pakrantė, ramūs saulėti paplūdimiai, turkio spalvos Adrijos jūra ir joje išsidėsčiusios salelės bei vaizdingasis Dinarų kalnynas – tai Kroatijos vizitinės kortelės, jau daugybę metų į šią šalį traukiančios turistus. Zadaras, Dubrovnikas, Splitas, Porečas – vieni iš žymiausių Kroatijos kurortų, viliojančių savo smėlėtais paplūdimiais, istorija ir veiklų gausa.

Splitas – didžiausias Kroatijos miestas Adrijos jūros pakrantėje.Mieste susijungia skirtingi architektūriniai stiliai, modernumas čia pinasi su įsišaknijusiomis tradicijomis. Viena populiariausių vietų mieste – III a. romėnų laikų architektūros paminklas – imperatoriaus Diokletiano rūmai. Jie sudaro keistą įspūdį: pastatai yra apsupti aukštų sienų, kurios tarsi atskiria teritoriją nuo miesto, taip sudarydami įspūdį kad tai miestas mieste. Splite galima laiką praleisti paplūdimyje, pasivaikščioti senamiestyje, apkeliauti netoliese esančias salas, pasivaikščioti po nacionalinius parkus.

Diokletiano rūmai – romėnų architektūros perlas, pastatytas dar III a. Tai vila, kuri buvo skirta imperatoriui Diokletinui, valdžiusiam Romą 284-305 metais. Rūmai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir Splite yra lankomiausia turistinė vieta. Turistus žavi autentiški rūmų vartai, kolonos, bokšteliai ir didingi gatvių ir bokštų ansambliai.

ITAKA Lietuva kelionių ekspertas 24/7 (lietuvių kalba): turistai Splite iškilusiais skubiais klausimais vietoje gali susisiekti budinčiu telefonu, kuris nurodytas kelionės dokumente-sutartyje. Atvykusius į Splitą turistus pasitinka anglakalbis atstovas ir palydi iki transporto priemonės kuria bus vykdomas atvukusiųjų pervežimas į viešbutį.

Viza: nebūtina; pasas turi galioti ne trumpiau kaip 3 mėn., Lietuvos piliečiai sieną su Kroatija gali kirsti naudodami savo asmens tapatybės kortelę.

Skrydžio trukmė: Vilnius – Splitas apie 2,5 val

Vietos laikas: GMT +2.

Kalba: kroatų, galima bendrauti anglų ir vokiečių kalbomis.

Įtampa: 220 V.

Valiuta: kuna (HRK), 1 EUR = maždaug 7,6 HRK.

Kainos viešbučiuose ir restoranuose: pietūs – apie 115 HRK, gaivieji gėrimai – apie 22 HRK, alus – apie 30 HRK, vynas – apie 38 HRK / 0,25 l.

Transportas: taksi – apie 115 HRK / apie 5 km, vietinis autobusas – apie 38 HRK. Jei keliaujama tik Kroatijoje, nuomojant automobilį žalia korta nereikalinga, tačiau kertant sieną su Bosnija ir Hercegovina, reikalinga žalia korta.

Paplūdimiai: vieši, įėjimas nemokamas, paplūdimio paslaugos (2 gultai + skėtis – ne visuose paplūdimiuose teikiamos vienodos paslaugos) – apie 100 HRK / diena; rekomenduojama apsauginė avalynė.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter