phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Наши предложения>>

Ла Гомера

Коротко о направлении

  • unikalus laurų miškas Garajono nacionaliniame parke
  • unikali salos sostinės San Sebastiano kolonijinių pastatų atmosfera
  • gražūs, nepaliesti kraštovaizdžiai, rami atmosfera ir svetingi gyventojai
  • daugiau kaip 200 km žygių ir dviračių maršrutų
  • skani vietinė virtuvė, garsėjanti žuvimi ir puikiais saldumynais

Посмотри предложения

La Gomeros sala - laukinė, žalia ir mažiausiai žinoma iš viso Kanarų salyno salų. Jos plotas tik 379 km2. Salos centre esančiame Garajonay nacionaliniame parke galite pasigrožėti senoviniu tretinio periodo mišku. Gomeros miškai įtraukti į UNESCO kultūros ir gamtos paveldo sąrašą. Nuostabios atostogos arti gamtos!

Seniausia ir vis dar viena iš labiausiai nepaliestų salų visama Kanarų salyne. Jai pavyko išvengti 1960-ųjų turizmo bumo. Dėl šios priežasties La Gomera šiandien pritraukia vis daugiau turistų, bėgančių iš triukšmingųjų Tenerifės ar Fuerteventuros kurortų. Geologų vertinimu, salos amžius yra 12 milijonų metų. Nepaisant to, kad ji yra itin maža (apie 370 km2 ), jos gamta yra labai įvairi. Šalia jūros esančioms vietovėms būdingas sausringas ir beveik dykumą primenantis kraštovaizdis. Įspūdingiausias La Gomeros pakrantės objektas - didingos Los Organos uolos, vertikaliai kylančios iš vandenyno. Vykdami toliau į salos gilumą, susidursite su neįprastai vešlia augmenija. Kaip ir kaimyninė Tenerifė, La Gomera taip pat turi klimato ir geologinių skirtumų tarp šiaurės ir pietų. Šiaurinę salos dalį sudaro žavios žalios raguvos su bananų plantacijomis, palmėmis ir į kraštovaizdį įkomponuotomis mažomis gyvenvietėmis. Pietinėje salos dalyje beveik visus metus vyrauja geras oras. Dėl šios priežasties yra du kurortai: Playa Santiago ir Valle Gran Rey. Didžiausia ir žinomiausia salos lankytina vieta neabejotinai yra laurų ir kedrų miškas. Šiandien jis yra saugomas ir įtrauktas į Garajonay nacionalinio parko teritoriją. Šios vietos atmosfera išties nepaprasta, beveik mistinė. Unikali medžių forma ir rūke skęstanti žaluma lankytojams gali sukelti šiurpuliukus. Saloje gyvena tik 20 000 žmonių, kurie yra labai draugiški ir paslaugūs. Salos sostinė - San Sebastian de la Gomera - išsaugojo istorinį gatvių ir centro išdėstymą. Šiuo požiūriu jis beveik nepasikeitė nuo tada, kai Kristupas Kolumbas čia sustojo vienos iš savo ekspedicijų metu. Šis 6 000 gyventojų turintis miestelis, pilnas žavių siaurų gatvelių, yra ideali vieta tingiems ir ramiems pasivaikščiojimams.

Atrakcje w regionie

SAN SEBASTIANAS

La Gomeros sostinė, žavingai išsidėsčiusi ant ugnikalnio šlaito su nuostabiu vaizdu į Tenerifę ir virš jos stūksantį Teidės ugnikalnį. Čia gyvenantys 6,5 tūkst. miesto gyventojai beveik nepasikeitė nuo tada, kai Kristupas Kolumbas užsuko kelioms dienoms pasipildyti atsargų. Administracinė, istorinė ir ekonominė salos sostinė neapsieina be mažo, net provincialaus miestelio žavesio, kuriame gyvenimas tarsi teka lėčiau. Siauros gatvelės, neaukšti spalvingi namai, kopimas slėnio šlaitais, keletas įdomių lankytinų vietų ir du paplūdimiai – štai ką San Sebastianas siūlo gyventojams ir lankytojams.

GARAJONAY NACIONALINIS PARKAS

Gomeros centre įsikūręs Garajonay nacionalinis parkas užima 3986 hektarų, o tai sudaro daugiau nei 10% salos ploto. Draustinis garsėja vienu geriausiai išsilaikiusių pasaulyje laurų mišku ( laurisilva ) – miškai, dengę Europą terciaro laikotarpiu (prieš 65–1,8 mln. metų). Ledynmečio metu išnykęs miškas Kanarų salose išliko dėl unikalių klimato sąlygų (vidutinės temperatūros, gausių kritulių ir didelės oro drėgmės). 1981 m. kovo 25 d. įkurtas Nacionalinis Garajonay parkas jau 1986 m. buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą.

LOS ORGANOS

Apie 80 m aukščio bazalto dariniai primena vargonus – iš čia ir kilo jų pavadinimas. Šis gamtos meno kūrinys buvo sukurtas iš vulkaninės magmos, kuri atvėso labai lėtai, o kartu ir buvo spaudžiama uolienų. Likusią dalį padarė jūra, kadangi laikui bėgant erozija suformavo šią vietą tokią, kokią matome šiandien. Ši vieta geriausiai matoma iš jūros, todėl jos apžiūra tinkamiausia kruizo metu.

Gidas: turistais rūpinasi ITAKA Lietuva atstovas Tenerifėje nutoliniu būdu - telefonu.

Skrydžio laikas: Lietuva – Tenerifė - apie 7 val.

Vietos laikas: Lietuvos laikas minus 2 valandos.

Kalba: ispanų, taip pat galite bendrauti anglų ir vokiečių kalbomis.

Sostinė: San Sebastian de la Gomera.

Įtampa: 220 V.

Valiuta: euras (EUR).

Kainos viešbutyje ir restorane: pietūs - nuo 16 EUR, vanduo - apie 3 EUR, alus - apie 2 EUR, vynas - apie 10 EUR.

Susisiekimas: gana efektyvus ir nebrangus (taksi, vietiniai autobusai).

Paplūdimiai: nemokamas įėjimas, paplūdimio paslaugos (2 gultai + skėtis) - apie 15 EUR/diena.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter