phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Наши предложения>

Таиланд

Коротко о направлении

  • Besišypsantis ir charizmatiškas, istorinis ir modernus Tailandas nuo seno vilioja turistus savo žvilgančiomis šventyklomis ir atogrąžų paplūdimiais
  • Už griozdiškų miestų atsiveria Tailando kaimo širdis – ryžių laukų, atogrąžų miškų ir kaimų mišinys, kuriame gyvenimas vyksta pagal žemės ūkio laikrodžio ritmą
  • Pietuose, tarsi priešistoriniai dangoraižiai, išsikišusios didingos kalkakmenio uolos
  • Tailando Dangaus pasaulis - blizgančios šventyklos ir auksiniai Budos įrėmina tiek kaimo, tiek miesto kraštovaizdį
  • Tailandas turi ilgą pakrantę, kurioje supasi daugiau nei 1400 džiunglėmis apaugusių salų, įsitvirtinusių žydruose vandenyse
  • Pasaulyje dievinama tajų virtuvė išreiškia esminius Tailando kultūros aspektus: ji yra ne tik dosni, bet ir gaivi bei šilta

Посмотри предложения

Познавательные поездки (2)

„Šypsenų žemė“ - apie Tailandą taip sako vietiniai gyventojai. Tai vieta, kur praeitis susilieja su dabartimi, o tradicija harmonizuojasi su modernumu. Miestuose seni budistiniai vienuolynai stovi šalia modernių dangoraižių, šiuolaikiška gyvensena, garsi muzika, šurmulys ir ryškios spalvos susimaišo su tradicinėmis apeigomis, dvasingumu, ramybe ir meditacija.

Kvapą gniaužianti gamta, karštosios versmės, puikios sąlygos atsipalaiduoti, taip pat įvairios aktyvaus laisvalaikio galimybės daro šį kurortą vienu geidžiamiausių turistinių vietų pasaulyje. Nardymas tarp koralų rifų, kopimas į uolas, išvykos baidarėmis į nepasiekiamus salų kampelius, žygiai džiunglėse ar jodinėjimas drambliais kiekvienam suteiks nepamirštamų įspūdžių.

Krabis – tai viena gražiausių Tailando provincijų, esanti Malajų pusiasalio vakarinėje pakrantėje, apie 180 km į rytus nuo Puketo salos ir 800 km į pietus nuo Bankoko. Būtent čia yra iš nuotraukų ir vaizdo įrašų žinomi gražiausi baltieji paplūdimiai, apsupti turkio spalvos vandens - „Railay“, „Ao Nang“ ir „Noppharat Thara“. Krabis yra ne tik regiono pavadinimas, bet ir miesto, žinomo dėl Khao Khanap Nam uolų, tarp kurių teka upė. Viena labiausiai miesto lankomų vietų yra Tigro urvas, dabar - budistų šventykla.

Žūklės entuziastams neabejotina atrakcija bus „Krabi Fishing Park“, aktyvaus laisvalaikio entuziastus tikrai sudomins „Ao Nang“ – puikus atspirties taškas narams, baidarininkams ir žygių mėgėjams. Vietovėje gausu barų ir restoranų bei viešbučių. Apie 2 km nuo „Ao Nang“ yra „Noppharat Thara“ paplūdimys - plati smėlio linija ir seklesnis vanduo daro šį paplūdimį puikia vieta atsipalaiduoti su vaikais.

Kopimo į uolas mėgėjams puiki vieta „Railay paplūdimys“, garsėjantis puikiomis sąlygomis sportuoti ir daugybe laipiojimo mokyklų. Čia esantys paplūdimiai, apsupti įspūdingų uolų ir atogrąžų miškų, laikomi vienais iš pasaulio stebuklų. Į šį nepakartojamą kraštovaizdį yra įkomponuoti prabangūs viešbučiai. Vos 8 km valtimi nuo čia iki gražių salelių, tarp kurių yra gražiai pavadinta Viščiuko sala. Rytinė „Railay“ dalis taip pat žinoma dėl daugybės naktinių renginių lauke.

Fantastiška nardymo vieta yra Phi Phi ir Ko Lanta salų kompleksas. Dėl koralinių rifų ir seklių vandenų, ši vieta yra ideali nardymui su vamzdeliu. Šios sporto šakos mėgėjams tikras malonumas bus Hin Klang koralų sodas, esantis pusiaukelėje tarp Phi Phi salos ir Bambuko salos.

Phi Phi yra viena linksmiausių Tailando salų, kuri tikrai pradžiugins naktinių pramogų mėgėjus. Ko Lanta yra populiari, tačiau mažiau apkrauta. Viena iš pramogų yra galimybė apsilankyti urvuose: Tham Mai Kaelo ir Tigro urvas, ypač rekomenduojami nuotykių ieškotojams.

Verta vykti į Moo Ko Lanta nacionalinį parką, susipažinti su tropine gamta, daugybe paukščių, drugelių ir beždžionių. Po turiningos dienos galima mėgautis tailandietiškais masažais arba tyrinėti vietinę virtuvę vietinėse maisto gaminimo mokyklose.

Lankytinos vietos:

Krabis - yra gražiausia Tailando provincija. Tai fenomenalūs kraštovaizdžiai, kurie puošia daugelį filmų, žydraspalvėje jūroje skęstančios aukštos mogotės, nuostabūs „Ao Nang“, „Noppharat Thara“ paplūdimiai su tradicinėmis ilgomis valtimis ir garsusis „Railay“ su uolienomis. Čia esantys paplūdimiai yra žinomi dėl naktinių renginių, organizuojamų lauke, mėgstamų žmonių iš viso pasaulio.

Puketas - sala tapusi vienu didžiausių turistų traukos centrų, reguliariai pritraukianti minias turistų, ieškančių pramogų. Daugiau nei dvidešimtyje gražių paplūdimių yra įsikūrę keli šimtai viešbučių ir paplūdimio kurortų. Be to, čia galima rasti daugybę barų, restoranų ir parduotuvių. Verta aplankyti Puketo miestą su kinų-portugalų architektūra ir Patongą, žinomą dėl intensyvaus naktinio gyvenimo.

Kau Lakas - ne tik aukščiausios klasės viešbučiai ir platūs smėlio paplūdimiai, įrėminti kokosų palmėmis, bet ir nuostabi egzotiška gamta, nacionaliniai parkai ir tokios neįprastos vietos kaip Bang Rieng pagoda, kur, manoma, saugoma Budos dantis. Puiki vieta šeimos atostogoms egzotiškoje aplinkoje.

Angelų miestas Bankokas - šis angelų miestas yra kosmopolitinė, gyvybe pulsuojanti metropolija, svetingi ir visada besišypsantys gyventojai, žavūs istorijos paminklai, tokie kaip Didieji rūmai, nuo 150 metų Tailando karalių buveinė ir auksu blizgančios budistų šventyklos. Gatvės su spalvingomis neoninėmis lemputėmis, daugybė maisto kioskų ir garsieji kanalai su plaukiojančiomis turgavietėmis - čia spalvos, skoniai ir kvapai svaigina, o tradicijos susipina su šiuolaikiškumu.

Budos ir šventyklų šalis - puikūs rūmai, šimtai budistų šventyklų ir nesuskaičiuojama daugybė Budos atvaizdų. Garsiausios šventyklos Bankoke: Wat Phra Kaew kompleksas su Smaragdinio Budos šventykla, didinga Wat Arun t.y. Aušros šventykla ir Wat Pho šventykla su didžiausia Tailande 46 m ilgio gulinčio Budos statula.

Šventyklų griuvėsiai taip pat yra pirmojoje Siamo karalystės sostinėje - Sukotajuje ir garsiąjame Ayatthaya komplekse. Krabio regione, kalnuose, yra Wat Tham Suea - vadinama Tigro šventykla, Pukete - budistų šventykla Wat Chalong su žavinančia stūlpa, o Kau Lako rajone - ne tik turistų, bet ir beždžionių apgulta, urve esanti šventykla Wat Suwankuha.

Diena su Tailando virtuve - ji viena populiariausių pasaulyje, stebinanti įvairove, kvepianti kalendra, aštri kaip čili, su švelniu kokosų pieno ir citrinžolės aromatu. Tailando virtuvė, pirmiausia, yra skonių, šviežių daržovių ir sultingų vaisių mišinys. Drąsiausi gali paragauti ir keptų vabzdžių! Čia rasite geriausią gatvės maistą pasaulyje.

Kūnui ir sielai - puikios sąlygos vandens sportui, gražūs spalvingi rifai, idealiai tinkantys nardyti su vamzdeliu, plaukiojimas baidarėmis palei krantą, kopimas į uolas „Railay“, dviračių ekspedicijos, žygiai džiunglėse, „muay thai“ – garsusis Tailando boksas ir meditacijos bei jogos kursai.

Harmonijoje su gamta - pamatykite paslaptingąsias džiungles, fantastiškus Soko Kalvų ir Kau Lak Lam Ru nacionalinius parkus, vaizdingus krioklius ir laukinius gyvūnus. Aplankykite dramblius Siam Safari ir apsilankykite tikrąjame rojuje: krištolo skaidrumo Andamanų jūrą ir kiekvieno keliautojo svajonę - Phi Phi, Similano, Surino, Ko Lanta ir Samujaus salas.

Vizos: neprivalomos (kelionei į Tailandą turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui), pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius kelionei pasibaigus.

Skrydis: Lietuva-Krabi.

Vietos laikas: Lietuvos laikas plius 6 valandos

Valstybinė kalba: tajų, kitos kalbos: anglų.

Sostinė: Bankokas.

Valiuta: Tailando batas (TBH), 1 USD = 33 THB, 1 THB = 0,09 USD.

Įtampa: 220 V.

Klimatas: atogrąžų, karštasis sezonas - nuo kovo iki gegužės, lietaus sezonas- nuo birželio iki spalio, sausas sezonas- nuo lapkričio iki vasario.

Skiepai: neprivalomi.

Kainos viešbutyje ir restorane: pietūs – nuo 200 THB, alus – nuo 50 THB, 1 kg vaisių – 10 nuo 20 THB, mineralinis vanduo 0,5 l – nuo 15 THB.

Eismas: kairiąja puse. Dažniausiai dėl kainos deramasi individualiai.

Viešbučių kategorija: Tailande nėra oficialios standartizacijos. Kad padėtume jums orientuotis viešbučių klasėse, pažymėjome viešbučius žvaigždutėmis pagal mūsų įvertinimus.

Viešbučio užstatas: daugelyje Tailando viešbučių reikalaujama sumokėti užstatą, kuris paimamas įsiregistravimo metu. Užstatas gali būti paimtas grynaisiais arba iš kreditinės kortelės. Kai kuriuose viešbučiuose vietoj užstato reikalaujamas atitinkamas pareiškimas.

Dėmesio! Tailande draudžiama įvežti ir naudoti elektronines cigaretes!


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter