phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Kelionės rezervavimas>Avialinijos>

Smartwings

Smartwings  – 1997 m. įkurta čekų oro linijų bendrovė, kurios orlaivių parką sudaro 43 lėktuvai, daugiausia Boeing 737–800, 737–700 ir Airbus 320.

Pagrindinis bagažas

Svoris: 23 kg / asm.*
Vaikui iki 2 metų: 10 kg
Matmenys: 1 kraštinės ilgis negali viršyti 150 cm, trijų kraštinių ilgių suma negali viršyti 250 cm

Rankinis bagažas

Svoris: 8 kg
Vaikui iki 2 metų: 0 kg
Matmenys: 56 x 45 x 25 cm


Registruotas bagažas

DĖMESIO!

* Skrydžiams Vilnius – Madeira ir Madeira – VilniusVilnius - Kavala ir Kavala - Vilnius leidžiamas pagrindinio registruoto bagažo svoris turi neviršyti 15 kg.

Bagažo viršsvoris

Registruoto bagažo svoris nesumuojamas.

Vieno bagažo vieneto svoris negali viršyti 32 kg. Už papildomą registruoto bagažo viršsvorį (iki 32 kg) galima sumokėti iš anksto arba pirkti papildomą bagažą iki 23 kg.

Jei mokate oro uoste arba registruojantis prieš išvykimą, papildomi bagažo mokesčiai yra:
1) Viršsvorio (23 kg - 32 kg) - 35 EUR
2) Papildomo bagažo (iki 23 kg) - 35 EUR

Toliau nurodytai įrangai taikomi papildomi mokesčiai
  • dviračiai, paspirtukai;
  • slidinėjimo inventorius, t. y. viena pora slidžių (kartu su lazdomis) arba 1 snieglentė bei slidinėjimo (snieglentės) batai;
  • nardymo įranga, pvz., balionai su priedais, kaukės, kostiumai, gylio matuokliai ir t. t. (povandeninio plaukiojimo su kauke ir vamzdeliu įranga, t. y. vieneri akiniai, vamzdelis ir viena pora plaukmenų nėra traktuojami kaip nardymo inventorius);
  • burlenčių komplektai, t. y. po vieną burlentę su bure ir vienu stiebu;
  • banglenčių su aitvarais sporto inventorius: banglentės + jėgos aitvarai;
  • banglentės;
  • golfo žaidimo reikmenys;
  • meškerės;
  • parašiutas, parasparnis, skraidyklė.

DĖMESIO!

Nurodytas sporto inventorius neįtraukiamas į nemokamo registruotojo bagažo limitą. Išskirtiniais atvejais operatorius gali atsisakyti gabenti sporto inventorių dėl bagažo skyriaus apribojimų bei lėktuvo pusiausvyros. Norėdamas atiduoti minėtą sporto įrangą gabenimui, keleivis privalo sumokėti mokestį už bagažo viršsvorį, nepriklausomai nuo to, ar išnaudojo jam priklausantį nemokamą limitą, ar ne. Mokestis už bagažo viršsvorį skaičiuojamas pagal papildomų mokesčių lentelę.


Maitinimas

Artimųjų skrydžių metu: maitinimo paslaugos neteikiamos, tačiau skrydžio metu galima įsigyti užkandžių ar gėrimų.


Registracija į skrydžius

Oro uoste pasų / bagažo registracija į oro linijos bendrovės „Smartwings“ organizuojamus skrydžius atliekama be bilietų.


Kelionė su vaikais
Vaikų dokumentai

Kiekvienas vaikas privalo turėti galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą (keliaujant už Europos Sąjungos ribų, pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo grįžimo datos) arba asmens tapatybės kortelę.

Vaiko bagažas

Atsižvelgiant į oro linijų bendrovėje „Travel Service” galiojančią tvarką, vaikams iki 2 metų amžiaus priklauso registruotas bagažas iki 10 kg svorio. Jeigu vaikas yra vyresnis nei 2 metų amžiaus, jam skiriamas toks pats bagažo limitas, kaip ir suaugusiam asmeniui (pagal sutartyje pateiktą informaciją).

Vežimėliai

Vienam vaikui galima nemokamai gabenti vieną vežimėlį. Vežimėlis turi būti tinkamai supakuotas prieš priduodant į bagažo skyrių. Vežimėlį būtina užregistruoti iš anksto bagažo registracijos metu, pateikiant jį kartu su lagaminu, arba galima jį perduoti oro uosto personalui oro uoste ar prie lėktuvo trapo prieš įlipant į lėktuvą. Vėžimėlis dažniausiai grąžinamas tik išėjus iš lėktuvo arba atsiimamas kartu su lagaminais nuo bagažo išdavimo juostos (priklausomai nuo oro uosto).

Vaikų maitinimas

Rankiniame bagaže galima turėti vaikams skirto maisto, kurio mažyliams prireiks skrydžio metu. Skysčių kiekis standartiškai ribojamas iki 100 ml tūrio (iki 10 vnt. indelių, kurių bendras tūris neturi viršyti 1 l). Norint gabenti didesnį tūrį iki dviejų metų amžiaus vaikams skirto pusiau skysto maisto (originaliose pakuotėse, atsižvelgiant į skrydžio trukmei reikalingą kiekį), gali reikėti gauti sienų apsaugos pareigūnų, prižiūrinčių registracijos saugą, sutikimą. Oro uosto personalas gali pareikalauti globėjo paragauti vaikui skirto maisto. Modifikuotas pienas skrydžio metu privalo būti gabenamas originalioje pakuotėje miltelių pavidalu – tai palengvina produkto identifikavimą. Lėktuve galima kreiptis į personalą dėl karšto vandens pieno paruošimui. Didesnio tūrio gėrimų ir mineralinio vandens galima įsigyti neapmokestinamose parduotuvėse už registracijos ir patikros punkto bei lėktuvuose.

Skrydis su vaiku

Saugumo sumetimais lėktuve neskiriamos atskiros vietos vaikams iki dviejų metų amžiaus– vaikas keliauja laikomas ant globėjo kelių. Įlipus į lėktuvą, globėjui įteikiami specialūs vaikams skirti diržai, kurie prisegami prie globėjo diržų (lėktuvo personalas parodys kaip tai padaryti prieš prasidedant skrydžiui, o prireikus padės). Kiekvienoje eilėje yra tik viena vieta, skirta kelionei su vaiku iki 2 metų amžiaus, todėl keliaujant su dviem vaikais iki 2 metų amžiaus, jų globėjams skiriamos vietos skirtingose eilėse. Lėktuvuose dažniausiai yra bent vienas tualetas, kuriame galima patogiai pakeisti sauskelnes.
Vyresni nei 2 metų amžiaus vaikai negali keliauti ant suaugusiųjų kelių – jiems skiriamos atskiros vietos. Sėdimas vietas lėktuve paskiria aptarnaujantis oro uosto personalas. Saugumo sumetimais, vaikams iki 13 metų amžiaus neskiriamos sėdimos vietos, esančios šalia evakuacijos takų.

Vaiko skraidinimas be globėjų

Oro linijų bendrovės „Travel Service“ organizuojamuose skrydžiuose draudžiama keliauti vaikams iki 6 metų amžiaus be suaugusio asmens priežiūros.
6–11 metų amžiaus vaikai gali keliauti savarankiškai, užsisakius pagalbos paslaugą (paslaugos kaina apie 60 EUR į vieną pusę, mokėtina oro uoste bagažo registravimo metu). Šią paslaugą galima iš anksto užsisakyti „Itaka“ paslaugų pardavimo punkte, kur jūsų bus paprašyta užpildyti specialią anketą ir įsipareigoti pasirūpinti, kad išvykstantį vaiką palydės, o atvykusį vaiką pasitiks suaugęs asmuo, nurodant tokio asmens duomenis.
Vaikai nuo 12 iki 17 metų amžiaus gali keliauti savarankiškai. Esant pageidavimui, galima įsigyti pagalbos paslaugas tokiomis sąlygomis, kaip nurodyta anksčiau.

Išskleisti Suskleisti

Besilaukiančios moterys
34 savaičių nėštumas (28 savaičių nėštumas daugiavaisio nėštumo atveju)

Besilaukiančioms moterims draudžiama skristi nuo 34 nėštumo savaitės (nuo 28 nėštumo savaitės daugiavaisio nėštumo atveju). Nėščiosios, kurios negali pagrįsti esamos nėštumo savaitės (neturi su savimi gydytojo pažymos ar kito nėštumo trukmę liudijančio dokumento) draudžiama skristi lėktuvais.arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter