phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Blogas>

Kokybiškam poilsiui - Taso sala

Tasas
Daiva Strumskienė

Daiva Strumskienė
Pardavimų vadovė
2022-05-12 | #Graikija

Pagrindinis atostogų tikslas – kokybiškai pailsėti? Rinkitės unikalią Taso salą

Jei jaučiate nuovargį, tai reiškia, kad organizmas jums siunčia signalus. Labai svarbu įsiklausyti į savo kūną, sulaužyti rutiną, sustoti ir pailsėti. Norintiems išvengti perdegimo arba tiesiog ieškantiems gilaus ir kokybiško poilsio, idealiai tiks ramybe alsuojanti Graikijos sala Tasas.

Įkvėpimo suteikianti gamta
Vos atvykus į Taso salą tampa aišku, kodėl ji vadinama smaragdine sala. Čia žaliuoja pušys, alyvmedžių giraitės, kalnų papėdėse auga šimtamečiai medžiai. Įdomu tai, kad gamtoje gausu ir aromatingų augalų, pavyzdžiui ramunėlių ar raudonėlių. Tad kiekviename žingsnyje gamtą čia ne tik pamatysite, bet ir užuosite.

Taso gamta tyra ir švari, tad čia vandentiekio sistemoje naudojamas salos mineralinių šaltinių vanduo. Net iš čiaupo įsipilta stiklinė vandens čia bus išskirtinė ir atgaivinanti atostogų dalis.

Nuovargį nuplaunančios bangos
Su gamta susiję, bet atskiro paminėjimo yra verti Taso paplūdimiai. Kartais jie net tituluojami pačiais gražiausiais visos Graikijos paplūdimiais. Norintiems nerūpestingo komforto tiks patogiai įrengtos pakrantės prie viešbučių. O ieškantiems privatumo ar nepaliestos gamtos, ilgai neužtruks atrasti ir laukinių paplūdimių plotų.

„ITAKA“ kelionių ekspertė Daiva Strumskienė pataria būtinai aplankyti Marmuro paplūdimį: „Taso sala turtinga savo gamtiniais ištekliais, vienas iš jų – marmuras. Dėl šios priežasties saloje yra vienas unikalus paplūdimys, kuriame smėlis yra susimaišęs su smulkiais marmuro akmenukais, todėl visa pakrantė yra balta, o vanduo, dėl šviesaus dugno, atrodo žydras it tropikuose.“

Marmuro paplūdimys, Tasas
Marmuro paplūdimys, Tasas

Nuo protinio darbo atsijungti padeda fizinis aktyvumas
Nors gali skambėti ironiškai, bet itin geras būdas pailsėti – nuovargis. Aktyvi fizinė veikla apkrauna raumenis, bet išlaisvina galvą. Taso saloje sau tinkamą fizinę veiklą ras įvairaus aktyvumo žmonės. Miestelyje Skála Rachoniou yra įsikūrę teniso kortai. Ieškantiems romantikos, idealiai tiks jodinėjimas, kurį siūlo Skala Prinos žirgynas. Itin daug pasirinkimo šioje saloje turės nardymo ir vandens sporto entuziastai.

„Paprastas, bet kartu ir vienas įspūdingiausių būdų aktyviai praleisti laiką Taso saloje – kopimas į Ipsariono kalną. Taso salos viduryje esančio Ipsariono viršūnė iškilusi 1 208 metrus virš jūros lygio. Kopimo trasa yra aiškiai sužymėta, ja galima ne tik lipti ar bėgti, bet taip pat įveikti dviračiu, o užkilus į viršų atsiveria nepakartojama visos salos panorama“, – pasakoja D. Strumskienė.

Panorama nuo aukščiausio Taso kalno - Ipsariono
Panorama nuo aukščiausio Taso kalno - Ipsariono

Graikiška virtuvė sotumui ir sveikatai
Norintiems ne tik pailsėti, bet ir sustiprėti – padės graikiška virtuvė. Niekam ne paslaptis, kad Viduržemio jūros regiono gyventojai pasižymi ilgaamžiškumu Bandydami išsiaiškinti šio išskirtinumo priežastis, mokslininkai įrodė, kad prie to ženkliai prisidėjo regiono mitybos ypatumai.

„ITAKA“ atstovė D. Strumskienė sako, kad Taso saloje puikiai dera tropikų grožis ir Graikijos virtuvė. „Čia rasite alyvuogių aliejaus su sočiaisiais riebalais, šviežių jūros gėrybių su omega-3 riebalų rūgštimis, antioksidantais praturtintų vaisių bei daržovių. Todėl kiekvienas saloje ragaujamas patiekalas užtikrins ne tik sotumą, bet ir sveikatą“, – rekomenduoja atstovė.

Šviežiai pagauti Aštuonkojai
Šviežiai pagauti Aštuonkojai

Keliaukite į Tasą

Skaitykite daugiau

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter