phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Blogas>

Marsa Alamas: šeimų rojus, kuris pradžiugins mažuosius

Marsa Alamas: šeimų rojus, kuris pradžiugins mažuosius ir leis pailsėti suaugusiems
Aistė Svinkūnaitė

Aistė Svinkūnaitė
Klientų aptarnavimo skyriaus vadovė
2023-02-21 | #Egiptas

Marsa Alamas: šeimų rojus, kuris pradžiugins mažuosius ir leis pailsėti suaugusiems

Atostogų kelionės su vaikais gali būti įsimintina ir nuotaikinga patirtis. Tačiau žodis atostogos galbūt tinka ne visada, nes kartais suaugusiesiems vietoje poilsio tenka didelis darbas pasirūpinti mažųjų dienotvarkėmis: maistu, pramogomis, miegu ir gera nuotaika. Jau patyrę tėvai jums vienbalsiai patvirtins – norint, kad atostogų nuotaiką pajustų visi šeimos nariai, svarbu tinkamai pasirinkti kelionės kryptį, kad netrūktų ne tik gero oro, bet ir pramogų. Visos šeimos norus bei poreikius idealiai išpildo dar neatrastu Egipto brangakmeniu vadinamas Marsa Alamas.

Marsa Alamas: šeimyniškoji Egipto pusė
Išgirdus Egipto pavadinimą visų pirma į galvą ateina Hurgada, Šarm El Šeichas ar kiti turistų nuvarginti kurortai. Bet iš tiesų Egiptas turi pasiūlyti ir šį tą ypatingo! Marsa Alamas kadaise buvęs mažas žvejų kaimelis, dabar laikomas vienu perspektyviausių ir sparčiausiai besivystančių Egipto kurortų, kuris turi naujausius viešbučius ir moderniausią infrastruktūrą, bet vis dar išsaugotą autentišką ir jaukią žvejų kaimelio dvasią.

Marsa Alamas - puiki kryptis šeimos atostogoms
Marsa Alamas - puiki kryptis šeimos atostogoms

Saugios, nuotaikingos ir įsimintinos vandens pramogos
Aistė Svinkūnaitė, „Itaka“ kelionių ekspertė, pasakoja, kad būtent dėl to, jog Marsa Alamas vis dar yra neatrastas Egipto brangakmenis, jūra čia išskirtinai švari ir skaidri, čia slypi žmogaus veiklos nepaliesti koraliniai rifai su turtinga povandenine flora ir fauna, todėl Marsa Alamas tapo tikru nardymo rojumi. Šalies kurortai siūlo kiekvieno poreikiams ir įgūdžiams tinkančių variantų: įvadinis nardymas, nardymo išvykos su laivu, atviro vandens nardymas taip pat ir nardymas rife arčiau jūros kranto.

„Verta žinoti, kad nardymas gali būti saugus bei malonus visiems šeimos nariams, o Marsa Alame įsikūrę nardymo centrai siūlo pramogų paketus tinkamus ir vaikams. Jeigu norite su mažaisiais išbandyti šią pramogą, pirmiausia rekomenduojamas paviršinis nardymas (snorkelingas) rife. Vandens gylis čia yra saugus įvairaus amžiaus nardytojams, nes jo metu nereikia nerti gilyn – plaukiojama paviršiuje. Ir mažus, ir didelius sužavės turtingas povandeninis pasaulis, pilnas spalvingų koralų ir nematytų vandens gyvūnų“, – sako A. Svinkūnaitė.

Paviršinis nardymas Raudonojoje jūroje
Paviršinis nardymas Raudonojoje jūroje

Nuotykiai gamtoje – smagus prisiminimas
Kelionių ekspertė pataria, kad ieškant pramogų šeimai Egipte verta pagalvoti ir apie dykumos turus. Čia keliautojai turi galimybę susipažinti su beduinų papročiais, paragauti jų gaminamo tradicinio maisto, įsigyti suvenyrų bei mėgautis nepakartojamais dykumos vaizdais. Tai – puikus būdas pažinti šalies istoriją bei kultūrinę įvairovę, na, o išvykos vyšnia ant torto taps linksmas pasivažinėjimas keturračiais.

Kita puiki idėja atostogaujant Marsa Alame – Wadi El Gemal nacionalinis parkas. Čia gausu vietinių žinduolių bei paukščių, iš kurių dalis yra priskiriama jau nykstančioms rūšims, kaip, pavyzdžiui, žalieji vėžliai ar dugongai. „Šiame parke taip pat rasite priešistorę ir turtingą Egipto istoriją menančių relikvijų: Ptolemėjų bei senovės Romos laikų griuvėsių, taip pat ir Smaragdo kalną, kuriame – senovės Egipto brangakmenių kasėjų pėdsakai“, – pasakoja atstovė.

Wadi El Gemal nacionalinis parkas
Wadi El Gemal nacionalinis parkas

Viskas įskaičiuota: ir mažylių pramogos, ir tėvelių poilsis
Marsa Alamas – puiki šeimos atostogų vieta ne tik dėl vandens ar gamtos pramogų, bet ir dėl būtent įvairaus amžiaus keliautojams idealiai pritaikytų viešbučių. Pasirinkus „viskas įskaičiuota“ pasiūlymus, nebereikės sukti galvos dėl nieko ir net patys išrankiausi atostogautojai ras viską, ko panorėję: kokybiški viešbučiai, erdvūs kambariai, profesionalus aptarnavimas, maitinimas visą dieną, platus maisto pasirinkimas, vandens pramogos, aktyvus poilsis, programos visai šeimai.

Daugelyje Marsa Alamo viešbučių yra daugybė vaikams pritaikytų sprendimų: nuo kėdučių restoranuose, iki specialių seklių baseinų. Viešbučiuose taip pat yra įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, uždari vaikų kambariai, veikia ir mini-klubai (4–10 metų vaikams). Vyksta ir specialiai jauniesiems atostogautojams skirtos pramogos ir programos su animatoriais. Tačiau, kad ir kaip pirmiausia tėvams norisi galvoti apie vaikus, reikia pabrėžti, kad Marsa Alamo viešbučiai užtikrina ne tik pramogas mažiesiems, bet ir poilsį suaugusiems.

Pramogos Marsa Alamo viešbučiuose
Pramogos Marsa Alamo viešbučiuose

Keliaukite į Marsa Alamą

Skaitykite daugiau

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter