phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Blogas>

Penki ryškiausi Dovilės Filmanavičiūtės įspūdžiai iš Albanijos

Penki ryškiausi Dovilės Filmanavičiūtės įspūdžiai iš Albanijos
Dovilė Filmanavičiūtė

Dovilė Filmanavičiūtė
Rinkodaros specialistė
2023-07-14 | #Albanija

Penki ryškiausi Dovilės Filmanavičiūtės įspūdžiai iš Albanijos

Šią vasarą rinkodaros specialistė Dovilė Filmanavičiūtė trumpam pabėgimui kartu su geriausiomis draugėmis pasirinko Albaniją. Ši šalis istoriškai ilgus metus buvo uždara kitų valstybių keliautojams, todėl jos lankytini objektai daugeliui dar neatrasti ir nepabodę. Dovilė pasidalijo penkiais ryškiausiais įspūdžiais, ką kartu su draugėmis atrado Albanijoje.

Gyvybingoji šalies sostinė Tirana
Planuojantiems kelionę į Albaniją Dovilė rekomenduoja neužsisėdėti vienoje vietoje ir aplankyti kuo daugiau skirtingų šalies kampelių: miestų, miestelių ir gamtos kampelių. Vis dėlto, bent pusdienio sustojimas šalies sostinėje Tiranoje yra būtinas.

„Daug entuziastingo jaunimo, daug aukšto lygio maitinimosi įstaigų, įspūdingi barai, vos vos duris pravėrusios meno galerijos. Tiranoje praleidome tik dieną, o įsimylėjome ilgam. Susipažinome su Hana, kuri kavinę Tiranoje atidarė atvažiavusi iš Šveicarijos“, – įspūdžiais dalijasi Dovilė.

D. Filmanavičiūtės nuotraukos Albanijoje
D. Filmanavičiūtės nuotraukos Albanijoje

Paplūdimiai, kalnai ir kitos gamtos gėrybės
Nereikia žvalgytis toli, kad Albanijoje atrastum gamtos grožybes. Pavyzdžiui, kelionių organizatorius pasirūpino, kad merginų viešbučio kambario terasa žvelgtų tiesiai į Adrijos jūrą. Bet Dovilė užtikrintai rekomenduoja, kad nereikėtų apsiriboti tik viešbučio teritorija. Šią šalį būtina drąsiai tyrinėti ir taip leisti sau atrasti neįtikėtinų vaizdų.

Nors į Albaniją atvyko vos keturioms dienoms, merginos rado laiko kelionei į kalnus. Čia jas atvežė albanas Enea. „Šiaip jau jis – garsus aktorius ir režisierius, ką tik baigė prodiusuoti „Netflix“ serialą Amerikos rinkai. Laisvalaikiu vairuoja, nes yra užkietėjęs ekstremalas. Susidraugavom nerealiai, juokėmės iki nukritimo. Alpes patyrėm rimtai“, – įspūdžiais dalijasi Dovilė.

Žmonių gerumas tiesiai iš širdies į širdį
Enea – toli gražu ne vienintelis kelyje sutiktas geras žmogus. Net sunkiai angliškai kalbantis taksi vairuotojas, vis tiek sugebėjo papasakoti merginoms apie tai, kas jį neramina ir džiugina Albanijoje.

„O galiausiai susidraugavome taip, kad jis skambino į namus kalnuose savo sūnui ir liepė jam parodyti mums per kamerą savo sodą ir vištas. Vairuotojas mus už labai humanišką kainą nuvežė į Tiraną, palaukė ir parvežė atgal. Pats yra dirbęs sodininku Italijoje, tad mūsų aikčiojimus dėl krūmų gatvėje priėmė asmeniškai ir pasigyrė kaip krūmus gražinti moka pats“, – pasakoja Dovilė.

D. Filmanavičiūtės nuotraukos Albanijoje
D. Filmanavičiūtės nuotraukos Albanijoje

Dovilei liko įspūdis, jog, visi žmonės, kuriuos sutiko, buvo labai šilti, draugiški, paslaugūs. Pokalbiuose su vietiniais merginos rado daug bendrumų – albanai itin nukentėjo nuo komunizmo, to niekada nepamiršo. Todėl dabar visomis išgalėmis stiebiasi į šviesesnę ateitį. Dovilės teigimu, puikiai jaučiasi, kad vietiniai gerai supranta turizmo svarbą ir daro viską, kad turizmas klestėtų.

Nakvynė ne tik patogi, bet ir instagramiška
Siekdami keliautojams sukurti kuo daugiau gerų patirčių, albanai reikšmingai investuoja į turizmo sektorių. Vien 2019 metais, į viešbučių infrastruktūros plėtrą buvo investuota rekordinė – 110 milijonų eurų – suma.

„Neįtikėtina, bet aš tokiame stilingame viešbutyje esu buvusi nebent pasaulio didmiesčiuose, bet tikrai ne kurorte. Ir mažiausiai to tikėjausi Albanijos kurorte. Esu tokia laiminga, kad kelionių organizatorius mums pasiūlė būtent šį viešbutį. Čia apgalvota kiekviena detalė, nuoširdus aptarnavimas, atidumas, paslaugumas, labai erdvūs kambariai, terasos į jūrą, jaukus paplūdimys – galėčiau vardinti ir vardinti… Norėčiau grįžti ilgesniam laikui, net jei jau išsifotografavau visuose kampuose“, – su šypsena sako Dovilė.

Epidamn White Sensation viešbutis Albanijoje
Epidamn White Sensation viešbutis Albanijoje

Balkaniškų skonių kupina Albanijos virtuvė
Dovilė pabrėžia ir dar vieną labai svarbų Albanijos privalumą, tai – jos virtuvė. „Albanijos nacionalinė virtuvė primena kitose Balkanų šalyse ragautus gėrius. Labai patiks kepinių, troškinių, mėsos gerbėjams. Tačiau mus labiausiai džiugino jūros gėrybių pasirinkimas ir jų kokybė. Tą kalmarą ant griliaus ir fritto misto aš sapnavau dar kurį laiką. Apie žuvis ant griliaus net nekalbu...Turbūt dėl to šalyje taip gausu turistų iš Italijos – aš Italijoje nesu valgiusi tokio gero fritto misto kaip Tiranoje“, – rekomendacijomis dalijasi Dovilė.

D. Filmanavičiūtės nuotraukos Albanijoje
D. Filmanavičiūtės nuotraukos Albanijoje

Įdomu tai, kad augant šalies turizmo sektoriui, į Albaniją sugrįžta puikūs specialistai, kurie patirties sėmėsi karščiausiuose Europos turizmo taškuose, o dabar šią patirtį pritaiko sugrįžę į Albaniją. Pavyzdžiui, viešbutyje dirba Michelin patirties turintis šefas, dėl to viešbučio restorane patiekalai buvo aukščiausios klasės o jų kainos buvo panašios į vidutinio Vilniaus restorano kainas, tad tikrai neištuštino piniginės.

Keliaukite į Albaniją

Skaitykite daugiau

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter