phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Blogas>

Vidurvasaris išryškino populiariausias sezono atostogų kryptis

Vidurvasaris išryškino populiariausias sezono atostogų kryptis – karaliauja Madeira
Daiva Strumskienė

Daiva Strumskienė
Direktoriaus pavaduotoja
2023-07-20 | #Madeira #Graikija #Albanija

Vidurvasaris išryškino populiariausias sezono atostogų kryptis

Įpusėjus vasarai jau išryškėjo karščiausios šio sezono atostogų tendencijos. Lietuvos gyventojai šiemet vis drąsiau dairosi naujovių: populiarumo rekordus muša Madeira, keliautojai renkasi nestandartines Graikijos salas bei dar neatrastus Balkanų kampelius. Kelionių organizatorius „Itaka“ apžvelgia šias ir kitas vasaros atostogų tendencijas.

Lėktuvai į Madeirą kyla su didesniu nei 96 proc. užpildymu
Apžvelgiant vasaros atostogų kryptis favorites, pirmoji turėtų būti paminėta Madeira. „Itaka“ kelionių ekspertė Daiva Strumskienė perspėja, kad žvelgiant į vasaros pradžios duomenis, kuomet į Madeirą vykstantys lėktuvai buvo užpildyti po 96 procentais ir daugiau, svajojantiems aplankyti šią salą rekomenduoja neatidėlioti ir kelionę planuoti kuo skubiau, nes jau dabar yra parduota daugiau nei pusė vietų kelionėms iki pat lapkričio!

Madeira
Madeira

„Įdomu tai, kad Madeira nenumaldomai populiarėja ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio keliautojų tarpe. Tai net tampa šiokia tokia problema, mat į Madeirą atvyksta tiek keliautojų, kad viešbučių pasiūla labai greitai ištirpsta. Bet mes šiuo klausimu turime didelį privalumą, kasmet su viešbučiais sudarome sutartis ir taip užsirezervuojame kambarių skaičių visam sezonui, tad savo keliautojams galime pasiūlyti platų kambarių pasirinkimą už geras, fiksuotas kainas“, – pasakoja D.Strumskienė.

Populiarumą išlaiko ir Graikija, keliautojai atranda vis kitas salas
Vasaros atostogų kelionių krypčių sąrašas būtų neįsivaizduojamas be Graikijos. Ir nors daugeliui geriausiai girdėtos Santorini ar Mykonos salos, bet šią vasarą Lietuvos keliautojai renkasi ir kitas Graikijos kryptis, pavyzdžiui, Tasą ar Zakintą, mat čia pasitinka mažesni turistų srautai bei kainos, bet tikrai ne prastesni vaizdai ir įspūdžiai.

„Graikija turi tiek įspūdingų salų, kad bene kiekvienas gali išsirinkti po salą pagal savo poreikius“, – su šypsena pasakoja „Itaka“ kelionių ekspertė. „Pavyzdžiui, šeimos dažniausiai renkasi Taso salą, mat ji labai žalia, dėl to net pravardžiuojama smaragdine sala, joje karaliauja ramybė, tad poilsis čia itin kokybiškas. O tie, kurie ieško įspūdingų vaizdų ir ryškių potyrių, renkasi Zakinto salą. Ji kupina instagramiškų kampelių, kurie nors ir labai įspūdingi, bet dar ne visų atrasti, todėl įspūdžiai čia ne banalūs, o nuotraukos – išskirtinės!“, – keliautojų pasirinkimais dalijasi D.Strumskienė.

Zakintas
Zakintas

Viskas įskaičiuota už prieinamą kainą – Albanija
Tie, kurie ieško ne tik vaizdingų lokacijų, bet ir „viskas įskaičiuota“ poilsio, šią vasarą gausiai renkasi Albaniją. 2019 metais ši šalis viešbučių infrastruktūros plėtrą investavo rekordinę 110 milijonų eurų sumą ir deda visas pastangas pritraukti keliautojus iš viso pasaulio.

Būtent tai, kad šios šalies turizmo sektorius dabar yra plėtros etape, nulėmė tai, jog poilsiautojai čia gauna išskirtinai didelį dėmesį, už itin prieinamą kainą. Tiesa, kaina ne vienintelė priežastis, kodėl keliautojai renkasi Albaniją, skaičiuojama, kad saulė čia šviečia 300 dienų per metus, tad saulėtos atostogos čia beveik garantuotos.

Albanija
Albanija

„Iki šiol mėgstantys „viskas įskaičiuota“ poilsį, dažniausiai rinkdavosi Turkijos ar Bulgarijos kurortus. Bet kai daugelis iš jų jau aplankyti, ir norisi naujų įspūdžių, ne tik turininga, bet ir pigesnė alternatyva yra Albanija. Pastaruoju dešimtmečiu Balkanai su Kroatija ir Juodkalnija priešaky tapo ne tik populiariu, bet jau ir gana brangiu atostogų pasirinkimu. Tad jei norite susipažinti su Balkanais, bet neišleisti visų turimų santaupų, Albanija idealiai tam tinka!“, – sako D.Strumskienė ir atkreipia komforto mėgėjų dėmesį, kad „Itaka“ vieninteliai Lietuvoje siūlo tiesioginį skrydį į šią šalį.

Keliaukite į Madeirą

Keliaukite į Graikiją

Keliaukite į Albaniją

Skaitykite daugiau

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter