phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Blogas>

Ar išties Kolumbas buvo Jogailos anūkas?

Ar išties Kolumbas buvo Jogailos anūkas? Anot Madeiroje dirbančios Rugilės, žmones tai pribloškia
Rugilė Pašukonytė

Rugilė Pašukonytė
Kelionių vadovė
2023-08-23 | #Madeira

Ar išties Kolumbas buvo Jogailos anūkas? Anot Madeiroje dirbančios Rugilės, žmones tai pribloškia

Rugilė dirbo jau daugelyje lietuvių pamėgtų atostogų krypčių, bet vos atvykusi į Madeirą, teigia iškart pajutusi, jog geriau nei čia niekur neberas. Apie Madeiros išskirtinumus, su Lietuva susijusias legendas ir kitomis istorijomis dalijasi „Itaka“ gidė Rugilė Pašukonytė.

Galimybę realizuoti save atrado ne studijose, o netikėtame pasiūlyme
Vedina siekio nuveikti gerų darbų savo šaliai, po mokyklos baigimo Rugilė pasirinko prestižinę politikos mokslų studijų programą. Vis dėlto, nepaisant kilnių tikslų, mergina pamažu situaciją pamatė kitaip.

„Svajonės ėmė bliūkšti suvokus, jog realiausia mano specialybės teikiama perspektyva – tai būti sraigteliu valstybiniame aparate, kuriame savęs realizuoti galimybės nemačiau“, – pasakoja Rugilė.

Mergina sako, kad jos prigimtis jai tiesiog neleido sėdėti vienoje vietoje, norėjosi pažinti pasaulį, žmones. Viską į savas vietas sudėliojo netikėtas pasiūlymas dirbti gide. Jį priėmusi Rugilė gavo progą ne tik atrasti pasaulį, bet ir pristatyti jį kitiems. Tai tapo netikėtu svajonės išsipildymu.

R. Pašukonytės nuotrauka Madeiroje
R. Pašukonytės nuotrauka Madeiroje

Vos atvykus į Madeirą – jausmas, kad čia ir dabar nieko netrūksta
Per keliolika darbo metų, Rugilė jau suspėjo padirbėti įvairiose lietuvių pamėgtose atostogų kryptyse. Vis dėlto, tik atvykus į Madeirą, apėmė iki tol nepatirtas jausmas, jog geriau ji jau niekur neberas.

„Ta nenusakoma ore tvyranti ramybė, atsipalaidavimas ir jausmas, jog čia ir dabar nieko netrūksta. Šito neteko patirti kituose saulėtuose kraštuose, garsėjančiuose džiugia ir nerūpestinga atmosfera“, – sako Rugilė.

Kaip unikalius salos bruožus Rugilė išskiria tai, kad Madeiros gamta yra neabejotinai egzotiškiausia Europoje.

„Daugelis atvykusių, įskaitant ir mane, netenka žado iš netikėtumo. Madeiroje susipina gamtos grožis, švelnus klimatas, Atlanto ir kalnų magija, istorinės mįslės, neaprėpiama įvairovė veiklų ir pramogų, aukšto lygio aptarnavimas, o visa tai vainikuoja salos gyventojų nuoširdumas ir vakarietiškas mentalitetas“, – savo įspūdžiais dalijasi mergina.

Pietietiškas grožis ir vakarietiški kokybės standartai
Rugilė pasakoja, kad daugelis pakeliavę po šiltuosius kraštus dažniausiai būna nusiteikę, jog vietos gyventojai dėl per didelio atsipalaidavimo greičiausiai nepasižymės punktualumu arba, pavyzdžiui, bus tokie chaotiški, kad nesilaikys kelių eismo taisyklių. Tačiau gidė tvirtina, jog tai visiškai nebūdinga madeiriečiams.

„Savo atsakingumu bei požiūriu į darbą, pareigas, jie yra artimesni Vakarų Europos šalių gyventojų mentalitetui, nei Pietų Europos. Tai unikalus kraštas, kuriame vietinių atsipalaidavimas nekliudo jiems užtikrinti aukščiausios kokybės aptarnavimo“, – pasakoja Rugilė.

R. Pašukonytės nuotrauka Madeiroje
R. Pašukonytės nuotrauka Madeiroje

Madeira lietuviams gali būti gerokai artimesnė
Turistams iš Lietuvos Madeirą atrasi padedanti gidė pastebi, kad bene labiausiai visus nustebina galima Madeiros ir Lietuvos istorinė sąsaja. Pasak vienos istorinės hipotezės, Madeiroje gyvenęs kunigaikštis Henrikas Vokietis iš tiesų yra neva mūšyje pražuvęs Jogailos sūnus.

„O kadangi vienas portugalų istorijos tyrinėtojas įrodinėja, jog minėto kunigaikščio vienas iš sūnų, gimusių Madeiroje, buvo ne kas kitas, o Kristupas Kolumbas, tokiu atveju būtų galima daryti išvadą, jog Kristupas Kolumbas yra Jogailos anūkas. Jei pasirinksite tikėti šia hipoteze, tuomet galima teigti, jog Lietuvą ir Madeirą sieja ne vien tiesioginiai skrydžiai“, – su šypsena pasakoja Rugilė.

Ne tik senjorams, bet ir ekstremalams
Tiems, kuriuos domina ne tik istorija, bet ir aktyvios pramogos, Rugilė turi įžvalgų, kad iki šiol Madeiros reputacija, kaip vyresnio amžiaus turistų mėgstama ramių pasivaikščiojimų sala, transformuojasi į kur kas platesnio pramogų spektro kryptį, galinčią pasiūlyti begalę veiklų ekstremalaus sporto entuziastams: vandens sportas, kalnų dviračiai, alpinizmas ir kt.

R. Pašukonytės nuotrauka Madeiroje
R. Pašukonytės nuotrauka Madeiroje

„Ypač parekomenduočiau išbandyti kanjoningą – leidimąsi kalnų upės vaga, įveikiant krioklius, uolas, besimėgaujant unikaliais laukinės gamtos vaizdais, prieinamais išskirtinai tik tokiame žygyje. Dėmesio vertas ir banglenčių sportas. Madeira turi keletą paplūdimių, idealiai tinkamų mokytis banglente skrosti vandenyno bangas. Abiem atvejais jums pagelbės patyrę ir entuziastingi instruktoriai“, – rekomendacijomis dalijasi Rugilė.

Rekomendacijų Rugilė turi ir tiems, kurie planuoja ramesnes atostogas. Jos teigimu, daugelis žino vieną lankomiausių objektų saloje – apžvalgos aikštelę Cabo Girao – trečią pagal aukštį pakrantės uolą Europoje, tačiau retas yra nusileidęs lyniniu keltuvu žemyn į šio skardžio papėdę, kur iš apačios atsiveria ne ką menkesnis vaizdas į uolos didybę.

„Taipogi visai neseniai salos šiaurinėje pakrantėje, Faial gyvenvietėje, buvo įrengta analogiška apžvalgos aikštelė permatomu dugnu, pavadinimu Miradouro do Guindaste, apie ją žino dar nedaugelis, todėl pasitaikius progai būtinai ten nuvykite“, – rekomenduoja gidė.

„Man iki šiol neteko dirbti tokioje kelionių kryptyje, kur būtų šitiek lankomų objektų bei įvairių veiklų vienoje vietoje, todėl poilsiautojai atostogas Madeiroje praleidžia taip turiningai, jog skrenda namo apsvaigę nuo įspūdžių bei planuodami sekančią kelionę atgalios“, – sako Rugilė.

Keliaukite į Madeirą

Skaitykite daugiau

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter