phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>>

Taba

Trumpai

  • Taba - senovinis pavadinimas, kurį Egipto faraonai suteikė šiam nedideliam prekybos tranzito taškui, per kurį tranzitiniai karavanai keliavo iš Egipto per Arabų pusiasalį ir Mažąją Aziją
  • Puikus egiptietiško kurorto variantas pavargusiems nuo masinio turizmo – įsikūręs Egipto šiaurėje, netoli sienos su Izraeliu ir Jordanija
  • Kurortas stebina savo išskirtinai gražiais auksiniais paplūdimiais. Povandeniniu pasauliu pasimėgauti galėsite prie pat savo viešbučio
  • Vakarinėje kurorto dalyje esančios dykumos ir kalnai puikiai pritaikyti safario žygiams ir turistinėms kelionėms
  • Dėl savo išskirtinės padėties žemėlapyje, tai puiki vieta ne tik mėgautis saule, bet ir aplankyti Artimųjų Rytų kultūros akcentus
  • Visuose Egipto viešbučiuose aptarnaujama pagal sistemą „viskas įskaičiuota“

Peržiūrėti pasiūlymą

Poilsinės kelionės (13) Pažintinė kelionė (1) Paskutinės minutės (6)

 

Kerintis kraštovaizdis, peizažo, kurį sudaro Sinajaus kalnai, paplūdimiai ir jūra, egzotika užburia neregėtų spalvų deriniu: šilta smėlio spalva ir auksas – tai didingi kalnai ir smėlio paplūdimiai, o visos mėlynos spalvos – Raudonoji jūra. Atostogos Taboje – tai kelialapis į savitumu stulbinantį kraštą, kuriame saulė šviečia ištisus metus.

Gamtos grožis, nuostabūs paplūdimiai,ranka pasiekiami Izraelio ir Jordanijos senovės paminklai – tai puikus pasiūlymas visiems, besidomintiesiems pasauliu, taip pat tiems, kas tiesiog mėgsta saulę ir jūrą.

Taba, vadinama vartais į Sinajų, yra vos už 8 km nuo Izraelio sienos, Egipto, Izraelio, Jordanijos ir Saudo Arabijos paribyje, šiauriausioje Akabos įlankos dalyje. Tai toliausiai rytuose esantis Egipto kurortas. Kitapus įlankos galima matyti Jordaniją ir Saudo Arabiją. Iš čia tik 106 km iki Petros – „dykumos sužadėtinės“ ir vos 9 km iki Izraelio kurorto Elato. Dar neseniai tai buvo beduinų kaimelis, o dabar – dinamiškai besiplečiantis turizmo centras.

Taba kasmet tampa vis populiaresnė tarp viso pasaulio turistų. Ji yra visiškai kitokia nei Šarm el Šeichas ir Hurgada. Ji visų pirma siūlo paatostogauti arti gamtos, visiškai atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo kasdienybės.

Aktyvaus poilsio mėgėjų laukia nardymo vietos. Visuomet šiltoje jūroje galima gėrėtis atogrąžų žuvų spalvomis, sutikti vėžlių ir delfinų. Netoliese yra Fjordas – įlanka su koralų rifu, Faraono saloje išliko XII a. Saladino tvirtovės griuvėsiai, kraštovaizdžiu pakeri Spalvotasis kanjonas. Išvykos į Petrą ir Jeruzalę – tai nuostabios kelionės laiku. Visam laikui atmintyje išliks ir ant Mozės kalno pasitiktas saulėtekis, dykumoje stebėtos žvaigždės, ir kasdienis vakaro spektaklis – saulėlydis Akabos įlankoje.

Netoli Tabos yra įsikūrusi Faraono sala, dar vadinama Koralų sala. Ši sala taip pat žinoma dėl savo citadelės - senovės amžiuose populiarios, labiausiai išplėstos, centrinės (karinės) tvirtovės dalies, kurią iš pradžių pastatė kryžiuočiai, o vėliau užkariavo ir atkūrė musulmonų karvedys Saladinas. Citadelė šiandien įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Gidas: turistus globoja ITAKA Lietuva atstovas, kuris teikia pagalbą atskrendant, išskrendant ir būnant Taboje. Jis taip pat registruoja į vietines ekskursijas.

Vizos: reikalingos, jeigu dalyvaujama vietinėse ekskursijose į Kairą, Spalvotąjį kanjoną. Vizą reikia nusipirkti Egipto oro uoste. Ji kainuoja apie 25 USD. Pasas (su tuščiu puslapiu) turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius (skaičiuojant nuo grįžimo į Lietuvą datos). Informuojame, kad, remiantis Tarptautinei oro transporto asociacijai (IATA) priklausančioje TIMATIC sistemoje pateikiama informacija, Baltarusijos piliečiai, skrendantys iš Lietuvos į Egiptą, privalo turėti galiojančią vizą į Egiptą jau registruodamiesi į skrydį. Gauti vizą Egipte nėra galimybės. Keleiviai, neturintys reikalaujamo leidimo, į lėktuvą neįleidžiami.

Skrydžio trukmė: Vilnius – Taba, apie 5 val.

Vietos laikas: nėra laikrodžių sukiojimo (UTC+2).

Kalba: arabų, galima susikalbėti angliškai.

Sostinė: Kairas.

Elektros tinklo įtampa: 220 V.

Valiuta: Egipto svaras (EGP), 1 EGP skirstomas į 100 PT (piastrų), 1 EUR = maždaug 7 EGP, 1 USD = maždaug 6 EGP.

Kainos viešbutyje ir restorane: pietūs – apie 25 EGP, vanduo (1,5 l) – apie 7 EGP, alus – apie 16 EGP, kava, arbata – apie 7 EGP.

Susisiekimas: taksi – apie 25 EGP.

Paplūdimiai: įėjimas nemokamas.

Arbatpinigiai: bakšiš („pasidalyk turtu“), visuotinai priimti ir net privalomi!

Vietinės ekskursijos: jas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu norinčiųjų į ją vykti yra per mažai.

 


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

IZRAELIS – JERUZALĖ, NEGYVOJI JŪRA — Daugelis svajoja bent vieną kartą gyvenime nuvykti į Izraelį. Galbūt mūsų širdyse yra užkoduotas troškimas aplankyti Jėzaus gimtinę ir savo akimis pamatyti tas istorines vietas, apie kurias mes skaitome Biblijoje, o galbūt Pažadėtoji Žemė tarytum magnetas traukia kiekvieną? Pasirodo visai nesvarbu, koks tavo tikėjimas. Aišku yra viena -  Jeruzalė nenuginčijamai yra tapusi pačiu svarbiausiu pasaulio multi-religiniu centru ir į šį ypatingą miestą traukia daugybė žmonių iš visų pasaulio pakraščių. Keliausite autobusu į Izraelį per Aravos dykumą iki Negyvosios jūros - žemiausio sausumos taško pasaulyje. Sakoma, kad jos vanduo su mineralinėmis druskomis jaunina ir grąžina jėgas - būtinai išsimaudykite. Pačioje Jeruzalėje sustosite apžvalgos aikštelėje pasigėrėti nepamirštamu senamiesčio ir Šventyklos kalno vaizdu. Painiomis Via Dolorosa – Jėzaus Kančios kelio (nuo 5-to sustojimo) gatvelėmis žingsniuosite iki Raudų sienos -švenčiausios judaizmo vietos. Taip pat aplankysite Kristaus kapo baziliką. Nuvažiuosite ir į Palestiną - Betliejuje būtina užeiti į Bažnyčią su Kristaus gimimo grota.
Kaina apie 165 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 160 EUR (pietūs įskaičiuoti pietūs, gėrimai už papildomą mokestį).

PETRA - JORDANIJA — Petros miestas, kuris dar vadinamas „Rausvąja dykumų legenda“, „Mirusiųjų karalyste“ ar „Spalvingųjų uolų vėriniu“. Tai vietovė, garsėjanti rausvomis uolomis, kuriose išskaptuoti milžiniški rūmai ir didingos skulptūros! Tai išskirtinio kraštovaizdžio ir grožio, bei architektūrinio meistriškumo derinys, įsikūręs tarp Raudonosios ir Negyvosios jūrų. Tai viena iš turtingiausių archeologinių vietovių visame pasaulyje - kadaise egzistavusios paslaptingosios Nabatėjų karalystės sostinė.
Kaina apie 275 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 265 EUR.

MOZĖS KALNAS, ŠV. KOTRYNOS VIENUOLYNAS — Naktinis kopimas į Sinajaus (Mozės) kalną – tai 2285 m viršukalnė Sinajaus pusiasalyje. Pagal Bibliją, Mozė šio kalno viršūnėje gavo 10 Dievo įsakymų, iškaltų akmens luituose. Biblijoje šis kalnas dar vadinamas Horebo vardu. Sakoma, jog šio kalno viršūnėje pasitikus saulėtekį, atleidžiamos visos nuodėmės. Be to, nuo kalno viršaus atsiveria puiki apylinkių panorama, kuri yra išties įspūdinga tekant saulei. Sinajaus kalno papėdėje stūkso pats seniausias pasaulyje veikiantis rytų stačiatikių Šv. Kotrynos vienuolynas. Netoliese galima išvysti Spalvotąjį Kanjoną. Šis kanjonas tokį žaismingą pavadinimą gavo dėl jį sudarančių įvairių uolienų, kurios esant skirtingam apšvietimui keičia spalvas.
Už papildomą mokestį: kupranugario nuoma pakilimui iki pusės kalno – apie 20 - 30$.
Kaina apie 70 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 35 EUR.

THREE POOLS ĮLANKA, DAHABAS IR OAZĖ  — Puiki išvyka į Sinajaus širdį, galimybė visiškai pasinerti į gamtą. Pramoga ir poilsis viename iš laukinių Dahabo paplūdimių, jodinėjimas kupranuga riais, paviršinis nardymas su kauke. Antroje dienos pusėje išvyka keturračiais į tarp kalnų esančią oazę – beduinų arbatos gėrimas, grįžimas į paplūdimį, pietūs, nardymas su kauke. Grįžtant atgal į viešbutį galimybė apsipirkti Dahaboje.
Už papildomą mokestį: reikmenų paviršiniam nardymui nuoma apie 3$ už kaukę, apie 3$ – apsauginė avalynė, skara, papildomi gėrimai kelionės metu – kelionė autobusu.
Kaina apie 90 EUR (jei keturračiu važiuoja 1 asmuo), apie 80 EUR (jei keturračiu važiuoja 2 asmuo).

DAHABAS DISCOVERY — Puiki galimybė atsipalaiduoti ir pasigėrėti nuostabiais vaizdais, leidžiantis į 3-jų val. trukmės kruizą po Raudonąją jūrą, taip pat galima išsimaudyti krištolo skaidrumo Dahabos lagūnos vandenyse. Visi norintys gali pasigrožėti nuostabiu povandeniniu pasauliu: didelė koralinių žuvų bei koralų rifų įvairovė – visa tai antroje išvykos dalyje plaukiant povandeniniu laivu, yra kondicionierius. Pabaigoje galimybė apsipirkti bei pasivaikščioti krantine Dahabos mieste.
Kaina apie– 125 EUR, Vaikams iki 12 m. – 63 EUR.

DAHABAS SAFARI — Ekspedicija visureigiais paslaptingųjų Tarabinų valdomis į Sinajaus širdį. Nepaprastas nuotykis įspūdžių, dykumos, kalnų ir gamtos mylėtojams. Žygis pėsčiomis vaizdingu Salama kanjonu iki klajokių stovyklavietės. Kelionė dykuma iki Nacionalininio parko Blue Hole - garsiosios jūrinės smegduobės. Laisvas laikas paviršiniam nardymui šioje legendomis apipintoje vietoje. Jodinėjimas kupranugariais. Pietūs Dahabe ir laisvas laikas pasivaikščiojimui ir apsipirkimui.
Už papildomą mokestį: Nacionalinio parko mokestis 10 $.
Kaina apie 80 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 40 EUR.

DIENA PRAMOGŲ LAIVE — Plaukiojant su nardymo kauke ir kvėpavimo vamzdeliu taip pat galima stebėti koralų rifus. Paviršinis nardymas su kauke trijuose skirtingose vietose. Reikmenys paviršiniam nardymui nemokamai (norint nardyti nebūtina mokėti plaukti). Būnant Taboje Jūs turite progą pamatyti povandeninį Raudonosios jūros pasaulį : koralų rifus, nuostabias kaip iš pasakos koralų rifų žuvis, taip pat pasinerti į turkio spalvos vandenis!
Visa diena praleidžiama laive, į kainą įskaičiuoti nealkoholiniai gėrimai.
Kaina (visos dienos išvyka) apie 70 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 60 EUR.
Išvykstant pusei dienos kaina apie 46 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 41 EUR.

ŠV.KOTRYNOS VIENUOLYNAS IR DAHABAS – Šv.Kotrynos vienuolyno lankymas, vienuolynas pastatytas VI amžiuje 1570 m. tarp Mozės, Kotrynos ir Stafsafo kalnų. Tai seniausias veikiantis rytų stačiatikių vienuolynas. Vėliau pasivaikščiojimas ir apsipirkimas Dahabe.
Kaina apie – 70 EUR, vaikams iki 12 metų – 35 EUR.

Informaciją apie ekskursijas Jums suteiks ITAKA Lietuva atstovas informacinio susitikimo metu. Vietines ekskursijas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu dalyvių skaičius yra per mažas. Ekskursijų organizatorius pasilieka teisę keisti kelionių laikus, kainas ir programą.

 

Dėmesio! Galimi tam tikri apribojimai/papildomi saugumo reikalavimai ir/ar paslaugų teikimo apimties pakeitimai dėl COVID-19.

Viešbučio aprašyme pateikta informacija bei viešbučio teikiamų paslaugų sąrašas, laikas ir jų kainoraštis gali keistis viešbučio administracijos sprendimu.

*Oficiali viešbučio kategorija šalyje skelbiama skyriuje „VIEŠBUTIS“ ir atitinka esamoje šalyje naudojamą kategorizacijos tvarką. Kiekviena šalis naudoja savus kategorijos nustatymo kriterijus. Interneto puslapyje www.itaka.lt ir kelionės dokumentuose žymimas kelionių organizatoriaus ITAKA Lietuva subjektyvus viešbučio vertinimas ir oficiali viešbučio kategorija šalyje.

IZRAELIS – JERUZALĖ, NEGYVOJI JŪRA — Daugelis svajoja bent vieną kartą gyvenime nuvykti į Izraelį. Galbūt mūsų širdyse yra užkoduotas troškimas aplankyti Jėzaus gimtinę ir savo akimis pamatyti tas istorines vietas, apie kurias mes skaitome Biblijoje, o galbūt Pažadėtoji Žemė tarytum magnetas traukia kiekvieną? Pasirodo visai nesvarbu, koks tavo tikėjimas. Aišku yra viena -  Jeruzalė nenuginčijamai yra tapusi pačiu svarbiausiu pasaulio multi-religiniu centru ir į šį ypatingą miestą traukia daugybė žmonių iš visų pasaulio pakraščių. Keliausite autobusu į Izraelį per Aravos dykumą iki Negyvosios jūros - žemiausio sausumos taško pasaulyje. Sakoma, kad jos vanduo su mineralinėmis druskomis jaunina ir grąžina jėgas - būtinai išsimaudykite. Pačioje Jeruzalėje sustosite apžvalgos aikštelėje pasigėrėti nepamirštamu senamiesčio ir Šventyklos kalno vaizdu. Painiomis Via Dolorosa – Jėzaus Kančios kelio (nuo 5-to sustojimo) gatvelėmis žingsniuosite iki Raudų sienos -švenčiausios judaizmo vietos. Taip pat aplankysite Kristaus kapo baziliką. Nuvažiuosite ir į Palestiną - Betliejuje būtina užeiti į Bažnyčią su Kristaus gimimo grota.
Kaina apie 165 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 160 EUR (pietūs įskaičiuoti pietūs, gėrimai už papildomą mokestį).

PETRA - JORDANIJA — Petros miestas, kuris dar vadinamas „Rausvąja dykumų legenda“, „Mirusiųjų karalyste“ ar „Spalvingųjų uolų vėriniu“. Tai vietovė, garsėjanti rausvomis uolomis, kuriose išskaptuoti milžiniški rūmai ir didingos skulptūros! Tai išskirtinio kraštovaizdžio ir grožio, bei architektūrinio meistriškumo derinys, įsikūręs tarp Raudonosios ir Negyvosios jūrų. Tai viena iš turtingiausių archeologinių vietovių visame pasaulyje - kadaise egzistavusios paslaptingosios Nabatėjų karalystės sostinė.
Kaina apie 275 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 265 EUR.

MOZĖS KALNAS, ŠV. KOTRYNOS VIENUOLYNAS — Naktinis kopimas į Sinajaus (Mozės) kalną – tai 2285 m viršukalnė Sinajaus pusiasalyje. Pagal Bibliją, Mozė šio kalno viršūnėje gavo 10 Dievo įsakymų, iškaltų akmens luituose. Biblijoje šis kalnas dar vadinamas Horebo vardu. Sakoma, jog šio kalno viršūnėje pasitikus saulėtekį, atleidžiamos visos nuodėmės. Be to, nuo kalno viršaus atsiveria puiki apylinkių panorama, kuri yra išties įspūdinga tekant saulei. Sinajaus kalno papėdėje stūkso pats seniausias pasaulyje veikiantis rytų stačiatikių Šv. Kotrynos vienuolynas. Netoliese galima išvysti Spalvotąjį Kanjoną. Šis kanjonas tokį žaismingą pavadinimą gavo dėl jį sudarančių įvairių uolienų, kurios esant skirtingam apšvietimui keičia spalvas.
Už papildomą mokestį: kupranugario nuoma pakilimui iki pusės kalno – apie 20 - 30$.
Kaina apie 70 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 35 EUR.

THREE POOLS ĮLANKA, DAHABAS IR OAZĖ  — Puiki išvyka į Sinajaus širdį, galimybė visiškai pasinerti į gamtą. Pramoga ir poilsis viename iš laukinių Dahabo paplūdimių, jodinėjimas kupranuga riais, paviršinis nardymas su kauke. Antroje dienos pusėje išvyka keturračiais į tarp kalnų esančią oazę – beduinų arbatos gėrimas, grįžimas į paplūdimį, pietūs, nardymas su kauke. Grįžtant atgal į viešbutį galimybė apsipirkti Dahaboje.
Už papildomą mokestį: reikmenų paviršiniam nardymui nuoma apie 3$ už kaukę, apie 3$ – apsauginė avalynė, skara, papildomi gėrimai kelionės metu – kelionė autobusu.
Kaina apie 90 EUR (jei keturračiu važiuoja 1 asmuo), apie 80 EUR (jei keturračiu važiuoja 2 asmuo).

DAHABAS DISCOVERY — Puiki galimybė atsipalaiduoti ir pasigėrėti nuostabiais vaizdais, leidžiantis į 3-jų val. trukmės kruizą po Raudonąją jūrą, taip pat galima išsimaudyti krištolo skaidrumo Dahabos lagūnos vandenyse. Visi norintys gali pasigrožėti nuostabiu povandeniniu pasauliu: didelė koralinių žuvų bei koralų rifų įvairovė – visa tai antroje išvykos dalyje plaukiant povandeniniu laivu, yra kondicionierius. Pabaigoje galimybė apsipirkti bei pasivaikščioti krantine Dahabos mieste.
Kaina apie– 125 EUR, Vaikams iki 12 m. – 63 EUR.

DAHABAS SAFARI — Ekspedicija visureigiais paslaptingųjų Tarabinų valdomis į Sinajaus širdį. Nepaprastas nuotykis įspūdžių, dykumos, kalnų ir gamtos mylėtojams. Žygis pėsčiomis vaizdingu Salama kanjonu iki klajokių stovyklavietės. Kelionė dykuma iki Nacionalininio parko Blue Hole - garsiosios jūrinės smegduobės. Laisvas laikas paviršiniam nardymui šioje legendomis apipintoje vietoje. Jodinėjimas kupranugariais. Pietūs Dahabe ir laisvas laikas pasivaikščiojimui ir apsipirkimui.
Už papildomą mokestį: Nacionalinio parko mokestis 10 $.
Kaina apie 80 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 40 EUR.

DIENA PRAMOGŲ LAIVE — Plaukiojant su nardymo kauke ir kvėpavimo vamzdeliu taip pat galima stebėti koralų rifus. Paviršinis nardymas su kauke trijuose skirtingose vietose. Reikmenys paviršiniam nardymui nemokamai (norint nardyti nebūtina mokėti plaukti). Būnant Taboje Jūs turite progą pamatyti povandeninį Raudonosios jūros pasaulį : koralų rifus, nuostabias kaip iš pasakos koralų rifų žuvis, taip pat pasinerti į turkio spalvos vandenis!
Visa diena praleidžiama laive, į kainą įskaičiuoti nealkoholiniai gėrimai.
Kaina (visos dienos išvyka) apie 70 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 60 EUR.
Išvykstant pusei dienos kaina apie 46 EUR, vaikams iki 12 metų - apie 41 EUR.

ŠV.KOTRYNOS VIENUOLYNAS IR DAHABAS – Šv.Kotrynos vienuolyno lankymas, vienuolynas pastatytas VI amžiuje 1570 m. tarp Mozės, Kotrynos ir Stafsafo kalnų. Tai seniausias veikiantis rytų stačiatikių vienuolynas. Vėliau pasivaikščiojimas ir apsipirkimas Dahabe.
Kaina apie – 70 EUR, vaikams iki 12 metų – 35 EUR.

Informaciją apie ekskursijas Jums suteiks ITAKA Lietuva atstovas informacinio susitikimo metu. Vietines ekskursijas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu dalyvių skaičius yra per mažas. Ekskursijų organizatorius pasilieka teisę keisti kelionių laikus, kainas ir programą.

 

Dėmesio! Galimi tam tikri apribojimai/papildomi saugumo reikalavimai ir/ar paslaugų teikimo apimties pakeitimai dėl COVID-19.

Viešbučio aprašyme pateikta informacija bei viešbučio teikiamų paslaugų sąrašas, laikas ir jų kainoraštis gali keistis viešbučio administracijos sprendimu.

*Oficiali viešbučio kategorija šalyje skelbiama skyriuje „VIEŠBUTIS“ ir atitinka esamoje šalyje naudojamą kategorizacijos tvarką. Kiekviena šalis naudoja savus kategorijos nustatymo kriterijus. Interneto puslapyje www.itaka.lt ir kelionės dokumentuose žymimas kelionių organizatoriaus ITAKA Lietuva subjektyvus viešbučio vertinimas ir oficiali viešbučio kategorija šalyje.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter