phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Indija

Trumpai

  • Dėl ypatingo savo kraštovaizdžio, spalvingųjų festivalių ir aštriai-pikantiškos virtuvės, Indija neretai atsiduria daugumos keliautojų sąraše
  • Aplankykite didingą Tadž Mahalą, paslidinėkite Indijos Himalajuose bei pavalgykite įvairių rūšių burnoje tirpstančio kario
  • Indija turi gražius paplūdimius, savo unikalų meną ir amatus bei neįtikėtiną istoriją bei paveldą
  • Mandava – XVIII a. istoriją siekiantis miestas, dar kitaip vadinamas meno galerija po atviru dangumi. Čia rasite senovinius pirklių namus ir freskas
  • Indija - egzotinių gyvūnų kraštas, čia iš arti galėsite patyrinėti akiai neįprastus gyvūnus
  • Indiška virtuvė susideda iš įvairių regioninių virtuvių, kuriai įtaką darė klimatas, religija, kolonializmas ir netgi tarptautiniai santykiai

Peržiūrėti pasiūlymą

Indija kupina paslapčių, kontrastų ir mįslių. Spalvotoji Indija yra viena iš seniausių kultūrų pasaulyje. Įvairių epochų, šokių ir muzikos paminklai pabrėžia šios nuostabios vietos nacionalinį identitetą. Rankdarbiai tai svarbus elementas, liudijantis Indijos subkontinento tradicijų turtingumą ir įvairovę.

Indijos Respublika – valstybė pietinėje Azijos dalyje. Indija užima septintąją vietą pasaulyje pagal plotą ir antrąją pagal gyventojų skaičių. Oficialus šalies pavadinimas yra kilęs iš senovės persų žodžio Hindu, kuris savo ruožtu kilęs iš sanskrito žodžio Sindhu - istorinio Indo upės pavadinimo.

Indijos kontinente gyvena Indo bei kitos senovės civilizacijos. Didžiąją dalį savo istorijos Indija buvo įvairių kraštų svarbus prekybos kelių centras, kuri garsėjo savo turtais bei neįtikėtinai aukšta kultūra. Todėl šiuo metu šalyje oficialiai įteisinta 21 kalba. Hindi - oficiali Indijos vyriausybės kalba. Versle ir administracijoje plačiai vartojama anglų kalba turi „pagalbinės oficialios kalbos“ statusą, ji taip pat vaidina didelį vaidmenį švietime, ypač vidurinio ir aukštojo mokslo srityse.

Klimatas - Indijos klimatui didelę įtaką daro Himalajų kalnai ir Taro dykuma. Šis geografinis duetas sukelia vėjus masonus. Himalajai yra kliūtis šaltiems Centrinės Azijos vėjams, todėl klimatas daugumoje Indijos vietų yra šiltesnis nei tose pačiose platumose kituose planetos regionuose. Indijoje vyrauja keturi pagrindiniai klimatai: drėgnas tropinis, sausas atogrąžų, subtropinis masonas ir aukštumos.

Didžiojoje Indijos dalyje vyrauja trys sezonai: karštas ir drėgnas, pietvakarių masonas (birželis – spalis) - santykinai vėsu ir sausa. Tai pat vyrauja šiaurės rytų pasatas (lapkričio – vasario mėn.), labai karšta ir sausa pereinamoji (kovo-gegužės mėn.)

Religija - beveik visi Indijoje gyvenantys žmonės yra giliai religingi. Religija indams yra gyvenimo būdas, kasdienybė, ypatinga proga. Induizmas yra laikomas pagrindine Indijos religine ir etine sistema.

Kultūra – šio krašto kultūra be galo įvairi ir spalvota. Per visą savo istoriją Indija sugebėjo išsaugoti senąsias kultūrines tradicijas ir tuo pačiu perimti naujus užkariautojų ir imigrantų papročius ir idėjas bei paskleisti savo kultūrinę įtaką kituose Azijos regionuose.

Architektūra yra viena iš sričių, kurioje ryškiausiai reprezentuojama Indijos kultūros įvairovė. Didžioji Indijos architektūros dalis, įskaitant tokius nuostabius paminklus kaip Tadž Mahalas ir kiti Mogolų bei Pietų Indijos architektūros pavyzdžiai, yra senovės ir vietinių tradicijų iš skirtingų Indijos regionų ir užsienio mišinys.

Muzika šiame krašte yra daugybę tradicijų ir regioninių stilių jungiantis miksas. Vietiniai populiariosios muzikos stiliai apima filmą ir indų liaudies muziką.

Indijos pietuose, prie vandenyno, laikas slenka tingiai kaip Viduržemio jūros šalyse, bet yra laikas skirtas siestai, virtuvėje vyrauja tradiciniai indiški prieskoniai, tačiau galima įžvelgti ir portugalų įtaką. Tai kulinarinių malonumų kraštas vegetarams ir jūros gėrybių mėgėjams!

Indija yra šalis, turinti egzotišką ir paslaptingą kultūrą daugumai europiečių. Nepamirštamas Indijos aromatas – tirštas jazminų ir rožių kvapas, subtilus prieskonių kvapas, užimantis svarbią vietą indiškuose patiekaluose. Indai maistui teikia ypatingą reikšmę, jį pašventina tradicija, kuri gerbiama iki šiol.

Vizos: Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į turistinę kelionę į Indiją reikalinga tos šalies viza. Indijos e-vizą (ETA) galima įsigyti iš anksto elektroninėje sistemoje https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html.

E-vizos (ETA) paraiškos teikimui internetu būtini dokumentai:
1. biometrinis pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėn. skaičiuojant nuo kelionės pabaigos datos, kuriame būtų 2 tušti puslapiai vizos antspaudams;
2. dokumentinė nuotrauka (detalius nuotraukos reikalavimus rasite https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html skiltyje „Instructions for Applicant“);
3.skenuotas biometrinio paso puslapis su nuotrauka (detalius nuotraukos reikalavimus rasite https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html skiltyje „Instructions for Applicant“).
4. vizos tipas: turistinė (galioja 30 dienų nuo vizos išdavimo dienos);
5. vizos kaina asmeniui apie 26 USD;

Įvažiavimui į Indiją reikalingi dokumentai:
1. biometrinis pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėn. skaičiuojant nuo kelionės pabaigos datos, kuriame būtų 2 tušti puslapiai vizos antspaudams;
2. atspausdintas e-vizos patvirtinimas (ETA statusu „GRANTED“);
3. skrydžio bilietas pirmyn ir atgal (būtinai atspausdinta versija). 

Svarbu! Keliautojas įvažiuodamas į šalį turi pateikti tą patį asmens dokumentą, kuris buvo registruojamas e-vizai (ETA) gauti.

Vietinis laikas: GMT +5:30, +2val30min nuo Lietuvos laiko

Kalba: konkanių, hindi, anglų.

Valiuta: Indijos Rupija (INR); 1 EUR - apie 83 INR.

Įtampa: 230 V, angliški kištukai.

Pastabos: Indijoje draudžiama importuoti ir rūkyti elektronines cigaretes.

Skiepai: Tarptautinio skiepijimo sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, reikalaujama tik iš vyresnių kaip 9 mėn. amžiaus keliautojų, atvykstančių iš endeminių geltonosios karštligės teritorijų. Keliautojai, atvykstantys į Indiją oro ar jūrų transportu, nepraėjus 6 dienoms (vykstantiems jūrų transportu iki 30 dienų) po lankymosi infekuotoje šalyje ar vykę tranzitu per jas ir neturintys Tarptautinio skiepijimo sertifikato, patvirtinančio vakcinaciją nuo geltonosios karštligės, gali būti izoliuojami 6 dienoms pagal Indijoje galiojančias taisykles.

Religija: induizmas (65,8 %), krikščionybė (26,7 %), islamas (6,8 %).

Arbatpinigiai: įprastai 10-15 % sąskaitos arba 5-15 rupijų, priklausomai nuo paslaugos rūšies.

Medicininė priežiūra: Indija garsėja gera medicinine priežiūra. Viešbučiuose budi gydytojai pagal iškvietimą. Apsilankymo kaina apie 50 USD.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter