phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Norvegija

Trumpai

  • Kvapą gniaužianti, nuotykių kupina, atšiauri, įkvepianti ir nepaprasta... tai žodžiai, kuriais galima apibūdinti Norvegiją. Sunku žiūrėti į Norvegijos nuotraukas ir nesakyti „Wow!“
  • Didinga vikingų istorija alsuojantis kraštas, kupinas ne tik kultūrinio paveldo, bet ir nuostabios gamtos grožio bei draugiškų ir svetingų vietinių gyventojų
  • Norvegija - tai Skandinavijos pusiasalio galva, turinti „tigro“ formos žemes su nepaliesta gamta ir gražiais vaizdais
  • Sostinė Oslas, su gausybe šiuolaikinės architektūros statinių ir modernių dangoraižių yra vienas stilingiausių Europos miestų
  • Tai fjordų, Šiaurės pašvaistės, vikingų, trolių, vaizdingų maršrutų ir vienų gražiausių pasaulyje pėsčiųjų takų, kraštas, su ilgiausiais pasaulio fjordais

Peržiūrėti pasiūlymą

Pažintinė kelionė (1)

Norvegijos patrauklumo esmė labai paprasta: tai viena gražiausių šalių žemėje.

Neįtikėtino grožio Norvegijos fjordai, savo stačiais šonais išraižo nelygią pakrantę gilyn į šalies gilumą. Didžiuliai ir nuostabūs ledynai, besileidžiantys žemyn nuo ledo dykumų, yra vieni didžiausių Europoje.

Kitur kalnuotas Norvegijos vidinis reljefas primena daugybės natūralių tvirtovių pylimus, o jos pakrantėse išsidėsčiusios salos yra uolėtos, tarsi Mėnulyje. Be abejo, čia susipina ir pirmapradis patrauklumas bei laisvas ir stulbinantis Arkties grožis. Kad ir kur atsidurtumėte šioje nepaprastoje šalyje, jos kraštovaizdžiai yra vienų gražiausių Europos kaimelių fonas.

Mėgautis gamta Norvegijoje - yra viena įdomiausių ir įvairiausių Europos nuotykių turizmo krypčių. Nors kai kurios veiklos rūšys skirtos jauniems, energingiems ir bebaimiams žmonėms, dauguma jų, pavyzdžiui, pasaulinio lygio žygiai pėsčiomis, važinėjimas dviračiais ir plaukimas plaustais vasarą, o žiemą - jodinėjimas šunų kinkiniais, slidinėjimas ir važinėjimas sniego motociklais, gali patikti visiems, turintiems pakankamą fizinį pasirengimą.

Norvegijos gamtos grožio priešingybė yra jos gyvybingas kultūrinis gyvenimas. Norvegijos miestai yra kosmopolitiški ir demonstruoja garsųjį skandinavų dizaino talentą per amžius. Bergenas, Trondheimas ir Olesundas neabejotinai yra vieni fotogeniškiausių Europos miestų, o šiuolaikinės Arkties įkvėptos architektūros ikonos puošia ir miestus, ir atokias kaimo vietoves.

Maistas taip pat yra kultūrinė aistra, dėl kurios norvegai plečia modernumo ribas, nors ir labai myli tradicijas.

Pietų Norvegija Vasarą į pietinę pakrantę plūsta būriai Norvegijos poilsiautojų.Joje gausu nesugadintų pakrantės kaimelių, sudėtingų įlankų ir uolėtų salelių tinklų bei žvilganti jūra. Keliautojams Norvegijos Rivjera suteikia galimybę pažinti visiškai kitokią vietovę nei turistinėse brošiūrose matomi fjordai ir plynaukštės - kosmopolitišką ir iš esmės norvegišką.

Išvykus į šalies gilumą, kraštovaizdis tampa dar įspūdingesnis. Regiono gilumoje yra Rjukanas - vartai į vaizdingiausias Norvegijos aukštumas - Hardangerviddos nacionalinį parką ir įspūdingos formos Gaustos kalną. Kitur, išsibarstę tarp miškais apaugusio kraštovaizdžio, kurį puošia tamsūs ežerai, pilni bebrų, atrasite idiliškus, atokius kaimelius, medines lentines bažnyčias ir turtingą tradicinę kultūrą.

Centrinė Norvegija Tundra ir įspūdingi kalnų masyvai, žavūs kaimai, bažnyčios, žavinga laukinė gamta, bene geriausi Norvegijoje žygiai pėsčiomis ir plaukimas plaustais - centrinė Norvegija, turinti tiek daug privalumų, daugiau nei prilygsta fjordams.

Čia, Norvegijos širdyje, daugiau nei dešimtyje nacionalinių parkų takai driekiasi pro ledynus, krioklius ir snieguotas viršūnes. Jotunheimo nacionalinis parkas yra viena iš pagrindinių žygių vietų Europoje, o jį kerta vienas gražiausių Norvegijos kelių. Parkų ribose galima sutikti laukinių šiaurinių elnių, briedžių ir muskusinių jaučių.

Prie parkų vartų įsikūrę į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Røros, šimtmečius skaičiuojantis kalnakasių miestelis su mediniais namais ir velėnomis dengtais namukais, ir Lom, kuriame stovi graži bažnyčia, yra du patraukliausi Norvegijos vidaus kaimai.

Vizos: Lietuvos piliečiams vykstant į šią šalį viza nereikalinga.

Kalba: norvegų (Bokmål ir Nynorsk dialektai)

Sostinė: Oslas, 1,056,000 gyventojų (2021)

Valiuta: Norvegijos krona (Kr)

Elektros srovė: visoje šalyje 220 voltų. Elektros kištukai ir rozetės europietiško tipo.

Kainos: Norvegija yra viena brangiausių Europos ir viso pasaulio šalių. Būsto, maisto ir transporto kainos čia vienos aukščiausių.

Klimatas:

  • Skandinavijos kalnai dalija šalies klimatą į vakarinėse pakrantėse dominuojantį jūrinį ir rytuose dominuojantį kontinentinį klimatą. Norvegijos vakarų pakrantė, neskaitant savo padėties šiaurėje, pasižymi švelniu ir drėgnu klimatu. Tai lemia Šiaurės Atlanto srovė, kuri neša šilumą iš pietų. Dėl to pakrantės dažniausiai ištisus metus nėra padengtos ledu. Susikondensavęs jūros vanduo (krituliai) iškrenta vakarinėje kalnyno pusėje. Dėl to Bergenas yra vienas Europos miestų, kuriame iškrenta daugiausiai kritulių.

Maistas ir gėrimai

  • Vaišės Norvegijoje labai kuklios: pasiūlomas vienas pagrindinis patiekalas ir desertas, gaminamas iš ryžių ir išplakamas grietinėle su cukrumi. Iš mėsiškų valgių labiausiai vertinami mėsos pyragai – riešuto dydžio maltos jautienos kukuliai, valgomi su virtomis bulvėmis, troškintais žirneliais arba kopūstais, bruknėmis ir tirštu grietinės padažu, taip pat ėriena su troškintais kopūstais. Nuo seno gaminami senolių patiekalai – fermentuota žuvis, rauginto pieno sūris, ėrienos šonkauliukai. Vakarų Norvegijoje valgių valgis – dideliais gabalais sūrios ir riebios avienos troškinys su stambiai pjaustytais kopūstais bei morkomis, perlinėmis kruopomis. Per Kalėdas vaišinamasi rūkytais avies šonkauliukais su bulvėmis ir griežčiais (į ropę panaši daržovė).

Pirkiniai – ką verta parsivežti:

  • Laimingieji troliai. Manoma, kad troliai buvo pirmieji Norvegijos gyventojai, gilioje senovėje gyvenę kalnuose, kai visa žemė dar buvo padengta ledu. Tikima, kad mažos suvenyrinės trolių statulėlės atneša laimę, be to, jų yra pagaminta tiek daug ir pačių įvairiausių, kad būtinai surasite sau patinkančią.

  • Taip pat norvegiški peiliai. šokoladas, megzti drabužiai yra populiariausi suvenyrai iš šios šalies.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter