phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>>

Kušadasis

Trumpai

  • puikios sąlygos burlenčių sportui
  • daug vandens parkų
  • delfinariumas, kuriame galima paplaukioti su delfinais
  • gražus, smėlėtas, 22 km ilgio Long Beach paplūdimys
  • geriausios žuvies patiekalų smuklės

Peržiūrėti pasiūlymą

Poilsinės kelionės (38) Pažintinės kelionės (2)

Kušadasio (Kuşadası) pavadinimas turkiškai reiškia paukščių salą. Jis kilęs nuo nedidelės salelės netoli miesto centro Guvercin Adasi, kurioje stovi akmeninė tvirtovė – miesto simbolis. Antikiniai miestai ir gražūs paplūdimiai – didžiausios regiono atrakcijos, savo senovės paminklų gausa ir puikiomis sąlygomis patirti nepamirštamas atostogas jau daugelį metų pritraukiančios milijonus turistų iš viso pasaulio.

Kušadasis (Kuşadası) turi turtingą istoriją, kurioje savo pėdsakus paliko ir Venecijos bei Genujos pirkliai, pavadinę šią vietą Scala Nuova. 1413 m. didysis viziris Öküzas Mehmedas Paša, norėdamas padidinti miesto svarbą, liepė čia pastatyti Kaleici mečetę ir hamamą, miesto sieną ir karavansarajų. Šių nepaprastų statinių liekanomis galima gėrėtis iki šiol. Tačiau tai dar tik pirmieji ženklai to, kas čia laukia istorijos ir pažintinių kelionių mėgėjų. Vos už 20 km nuo Kušadasio (Kuşadası) yra viena labiausiai lankomų Turkijos turistinių atrakcijų – labai gerai išlikusių antikinio miesto Efeso likučių. Šis vienas gražiausių Antikos miestų daro įspūdį išlikusių statinių didumu ir skaičiumi. Šios apylinkės – tai tikras rojus Antikos mylėtojas, kadangi, be Efeso, netoliese yra dar kitų žinomų vietovių, kaip antai, Prienė, Miletas ar Didyma. Kušadasis (Kuşadası) – ideali vieta dvasiškai jauniems žmonėms. Jo centras garsėja turiningu naktiniu gyvenimu. Čia pilna barų, tavernų, alinių, karaokės barų, kavinių ir restoranų, kuriuose grojama turkiška muzika, šokių klubų ir diskotekų. Atrakcijos laukia ir pačių jauniausių turistų, kadangi Kušadasyje (Kuşadası) yra du dideli vandens miesteliai, kuriuose galima šėlti ištisas dienas. Kušadasio (Kuşadası) apylinkės – tai paplūdimio poilsiautojų rojus, kerintis plačiais, smėlėtais paplūdimiais.. Pačiame mieste paplūdimiai nedideli ir prisigrūdę. Gražiausias paplūdimys – Long Beach – prasideda maždaug už 6 km į pietus nuo centro ir driekiasi net 22 km! Čia nėra spūsties, ir kiekvienas gali atrasti savo mėgstamą kampelį, smėlis smulkutis, o vanduo raibuliuoja tūkstančiu spalvų. Šį idilišką kraštovaizdį dar papildo tyla, ramybė ir gražūs vaizdai į salas bei kalvas. Kušadasyje (Kuşadası) kiekvienas gali atrasti ką nors sau. Pažintinių kelionių mėgėjai niekur kitur Turkijoje neturės progos gėrėtis tokia daugybe antikinių miestų. Tie, kas apžiūrėję vietovę nori pasiausti, čia ras turiningą naktinį gyvenimą. O po to – užtarnautą poilsį elegantiškame viešbutyje šalia gražaus paplūdimio. Jeigu mėgstate Turkiją, o jau buvote ir Alanijoje, ir Fethiye, ir Bodrume, tai Kušadasis (Kuşadası) – būtinas šių metų atostogų programos punktas. Kviečiame!

Gidas: turistus globoja atstovas iš Lietuvos, kuris teikia pagalbą atskrendant, išskrendant ir būnant Kušadasyje. Jis taip pat registruoja į vietines ekskursijas.

Vizos: Vizos: Lietuvos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais į Turkiją, vizos nereikalingos, tačiau kaip turistai viešėti šioje šalyje gali ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Vykstant į Turkiją reikalinga turėti galiojantį pasą. Asmens pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos datos.

Vietos laikas: nėra laikrodžių sukiojimo (UTC+3).

Kalba: turkų, galima susikalbėti ir angliškai.

Valiuta: 1 Turkijos lira.

Arbatpinigiai: galioja principas, jog kiekvienas duoda tiek, kiek gali. Atlyginimai Turkijoje menki, ir arbatpinigiai dažnai tampa didele finansine parama. Vairuotojams vietos ekskursijose ir padavėjams priimta duoti apie 5-10% dydžio arbatpinigius.

Skrydžio trukmė: Vilnius-Izmiras: apie. 3 val. 30 min.

Nuvežimas: iš oro uosto į viešbutį – apie 1-1,5 val. (važiuojama daugiausia autostrada).

Susisiekimas: visos vietovės turi puikų susisiekimą su Kušadasio (Kuşadası) centru. Dolmušai – vietiniai mini autobusiukai – kursuoja iki vidurnakčio. Vėliau galima keliauti taksi. Taksi naktį kainuoja apie 1 EUR/km. Dėl kainos už reisą reikia susitarti prieš jį pradedant.

Paplūdimiai: pačiame Kušadasyje (Kuşadası) galima naudotis dviem nedideliais paplūdimiais. Pirmasis, esantis miesto centre, netoli jachtų uosto, yra nedidelis ir paprastai būna prisigrūdę. Antrasis, vadinamas Ladies Beach, yra maždaug už 2 km į pietus nuo centro. Jis taip pat būna prisigrūdęs, kadangi čia yra daug trijų žvaigždučių viešbučių. Pats gražiausias paplūdimys, Long Beach, prasideda maždaug už 6 km į pietus nuo miesto. Jo ilgis – 22 km, vietomis paplūdimys yra platus, smėlėtas ir pakeri savo grožiu. Į Long Beach iš bet kurios Kušadasio (Kuşadası) vietos galima nuvažiuoti vietiniu mini autobusiuku.

Vietinės ekskursijos: jas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu norinčių į ją vykti yra per mažai.

 


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

Efesas — geriausiai išlikęs antikinis miestas Turkijoje. Tai buvo svarbus Antikos pasaulio religinis, prekybinis ir visuomeninis centras. Aplankomos imponuojančios miesto liekanos, tarp jų - Hadriano šventykla, Domiciano aikštė, Trajano nimfeumas, Celso biblioteka, pirtis ir teatras. Apsilankoma koplyčioje, pastatytoje ant namo, kuriame, pasak legendos, paskutines dienas praleido Dievo Motina, pamatų. Kaina - apie 55 EUR.

Pamukalė — ekskursija, jungianti istorijos elementus su grožėjimusi gamta. Pasivaikščiojama tarp pasauliniu mastu unikalių sniego baltumo terasų, vadinamų medvilnine tvirtove. Iš tenykščių šaltinių tekančio vandens palankus poveikis buvo žinomas jau romėnų laikais. Apžiūrimas antikinis Hierapolis su Frontinijaus gatvės, Apolono šventyklos, nimfeumo ir teatro griuvėsiais. Maudynės Kleopatros baseine (už papildomą mokestį: 32 TL /asm., 13 TL/vaikui). Kaina - apie 64 EUR.

Jeep Safari (žygis visureigiais) — puiki pramoga bekele su keturiais varančiaisiais ratais. Svarbu nepamiršti pasiimti fotoaparato! Kaina – apie 28 EUR.

Kruizas po Egėjo jūrą — skiriama laiko atsipalaiduoti, pasimaudyti jūroje, pasideginti ir pailsėti po naktinių linksmybių. Kaina - apie 25 EUR (į kainą įskaičiuoti pietūs, pietums patiekiami gėrimai).

Vandens parkas — šėlsmas vandenyje, kitaip tariant, kelias valandas trunkantis apsilankymas vandens parke su gausybe atrakcijų kiekvienam. Kaina - apie 30 EUR (į kainą įskaičiuota: įėjimo bilietas ir nuvežimas; neįskaičiuota: gėrimai ir valgiai).

Turkiška pirtis — apsivalymo ir procedūrų ceremonialas tradiciniame hamame. Atpalaiduojantis seansas keliose rytietiško interjero sekcijose, atliekant vis kūno priežiūros ritualą. Tai būtinas kiekvienos viešnagės Turkijoje punktas! Kaina - apie 30 EUR.

Delfinariumas — popietinė išvyka į delfinų ir ruonių šou. Kaina - apie 28 EUR (į kainą įskaičiuota: nuvežimas, įėjimo bilietai).

Quad Safari (žygis keturračiais motociklais) — 2 valandų žygis po smėlėtą Pamucak paplūdimį netoli Kušadasio (Kuşadası). Tai jaudinantis sportinis renginys greičio, vingių, dulkių ir purvo mėgėjams! Nemažai adrenalino ir juoko. Kaina - apie 50 EUR.

Nardymas — profesionalams ir mėgėjams. Šokama į žalsvą Egėjo jūros pakrantės vandenį nusileidžiant po jo paviršiumi. Laivu nuplaukiama į pačius spalvingiausius ir įdomiausius kampelius. Kaina - apie 25 EUR (į kainą įskaičiuota: nuvežimas, nardymas, pietūs), lydinčiam asmeniui laive, kuris nenardo - apie 15 EUR.

Kuşadası City Tour (ekskursija po Kušadasio (Kuşadası) miestą) — aplankoma Artemidės šventykla ir senovinė Isa Bey mečetė. Prie uosto skiriama laisvo laiko nusipirkti vietinių skanėstų. Apsilankoma parduotuvėse, laikomose Turkijos vizitine kortele. Kaina - apie 20 EUR.

Heraklėja (Herakleia) — apsilankoma turkų kaimelyje su antikinio miesto likučiais. Gėrimasi nepaprastais kraštovaizdžio parko, kurio centre yra kūginių kalnų apsuptas Bafos ežeras, vaizdais. Suteikiama proga pažinti vietos papročius. Skanaujami tradiciniai turkiški pusryčiai, stebima, kaip patiekiama arbata, plaukiojama laivu po ežerą, apsilankoma tradiciniame turkų name ir kavos paviljone! Tai skonių ir kvapų mozaika. Kaina - apie 50 EUR.

Kuşadası by night (Kušadasis (Kuşadası) naktį) — vakarinė išvyka į Kušadasį (Kuşadası) susipažinti su pulsuoančiu gyvenimu miestu. Prie uosto skiriama laisvo laiko apsipirkti, pasivaikščioti naktį arba apsilankyti turkiškoje arbatinėje. Kaina - apie 10 EUR.

Samas — deivės Heros, Pitagoro, Epikūro ir Ezopo sala. Samas, turintis turtingą istoriją ir nepaprastą gamtą, yra viena ypatingiausių Graikijos salų. Sunku prilygti jos žalių kraštovaizdžių ir mėlynos jūros žavesiui. Programoje numatyta apžiūrėti istorinį Megali Panagia vienuolyną, pasislėpusį kalvos viršūnėje. Apsilankoma Pitagorijo mieste - Pitagoro gimtinėje. Apžiūrima Likurgo tvirtovė, paplūdimys, skiriama laisvo laiko savarankiškai papietauti. Nuvykstama į įspūdingą Kokkari miestelį, garsėjantį žalsvą pakrante ir būdingais pastatais bei kvapą gniaužiančiais vaizdais. Skiriama laisvo laiko apsilankyti nedideliame paplūdimyje arba apsipirkti. Kavinukės prie pat jūros, proga susipažinti su graikų virtuve ir pasimėgauti tikra frappe kava... Kokkari - tai pati savičiausia vieta visoje saloje! Ekskursija trunka visą dieną. Kaina - apie 80 EUR (į kainą įskaičiuota: kelto bilietas, nuvežimas į uostą, gido paslaugos, uosto mokestis).

Adalando vandens parkas — kompleksą sudaro vandens parkas ir delfinariumas. Siūloma: visos dienos išvyka į vandens parką (darbo valandos: maždaug 9:30-17:00); 2 valandų išvyka į delfinariumą į delfinų šou (apie 45 min); visos dienos išvyka į vandens parką ir delfinariumą (būnant vandens parke nurodytu laiku pereinama į delfinų šou). Delfinariume galima paplaukioti su delfinais (mokama: apie 90 EUR, rezervacija atliekama tik vietoje vandens parke arba internetu www.adaland.com )

Pergamas — vykstama į antikinio Pergamonu, buvusio didžiūlio kultūrinio centro ir imperijos sostinės, archeologinį kompleksą. Apžiūrimas Akropolis: bibliotekos, teatro, Trajano ir Dionizo šventyklų, Dzeuso altoriaus griuvėsiai. Apžiūrimas Asklepionas - antikinis medicinos centras ir Raudonoji bazilika. Kaina - apie 80 EUR. Turi vykti ne mažiau kaip 12 žmonių.

Prienė - Miletas - Didyma — apžiūrimi antikinių miestų likučiai. Programoje numatyta aplankyti: Prienę - vieną aktyviausių Jonijos jūros uostų, su teatru ir Atėnės šventyklos griuvėsiais. Po to - Miletas, garsių filosofų tėvynė, iš kurio buvo kilę, pavyzdžiui, matematikos tėvas Talis, Hekatajus ir Anaksimandras, su teatru ir Faustinos pirtimi. Didyma - čia gerai išliko Apolono šventykla su įspūdingomis kolonomis. Kaina - apie 50 EUR. Turi vykti ne mažiau kaip 12 žmonių.

Izmir City Tour (ekskursija po Izmiro miestą) — apsilankoma trečiame pagal dydį Turkijos mieste. Apžiūrima: antikinės agoros liekanos, Atatürko muziejus, antikinė Smirna ir tvirtovė. Po to programoje numatyta: apsilankymas turguje, kruizas laivu į Karsijaką (Karsiyaka), laisvas laikas apsipirkimui. Kaina - apie 50 EUR. Turi vykti ne mažiau kaip 12 žmonių.

Informaciją apie ekskursijas Jums suteiks ITAKA Lietuva atstovas informacinio susitikimo metu. Vietines ekskursijas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu dalyvių skaičius yra per mažas. Ekskursijų organizatorius pasilieka teisę keisti kelionių laikus, kainas ir programą.

 

Viešbučio aprašyme pateikta informacija bei viešbučio teikiamų paslaugų sąrašas, laikas ir jų kainoraštis gali keistis viešbučio administracijos sprendimu.

*Oficiali viešbučio kategorija šalyje skelbiama skyriuje „VIEŠBUTIS“ ir atitinka esamoje šalyje naudojamą kategorizacijos tvarką. Kiekviena šalis naudoja savus kategorijos nustatymo kriterijus. Interneto puslapyje www.itaka.lt ir kelionės dokumentuose žymimas kelionių organizatoriaus ITAKA Lietuva subjektyvus viešbučio vertinimas ir oficiali viešbučio kategorija šalyje.

Efesas — geriausiai išlikęs antikinis miestas Turkijoje. Tai buvo svarbus Antikos pasaulio religinis, prekybinis ir visuomeninis centras. Aplankomos imponuojančios miesto liekanos, tarp jų - Hadriano šventykla, Domiciano aikštė, Trajano nimfeumas, Celso biblioteka, pirtis ir teatras. Apsilankoma koplyčioje, pastatytoje ant namo, kuriame, pasak legendos, paskutines dienas praleido Dievo Motina, pamatų. Kaina - apie 55 EUR.

Pamukalė — ekskursija, jungianti istorijos elementus su grožėjimusi gamta. Pasivaikščiojama tarp pasauliniu mastu unikalių sniego baltumo terasų, vadinamų medvilnine tvirtove. Iš tenykščių šaltinių tekančio vandens palankus poveikis buvo žinomas jau romėnų laikais. Apžiūrimas antikinis Hierapolis su Frontinijaus gatvės, Apolono šventyklos, nimfeumo ir teatro griuvėsiais. Maudynės Kleopatros baseine (už papildomą mokestį: 32 TL /asm., 13 TL/vaikui). Kaina - apie 64 EUR.

Jeep Safari (žygis visureigiais) — puiki pramoga bekele su keturiais varančiaisiais ratais. Svarbu nepamiršti pasiimti fotoaparato! Kaina – apie 28 EUR.

Kruizas po Egėjo jūrą — skiriama laiko atsipalaiduoti, pasimaudyti jūroje, pasideginti ir pailsėti po naktinių linksmybių. Kaina - apie 25 EUR (į kainą įskaičiuoti pietūs, pietums patiekiami gėrimai).

Vandens parkas — šėlsmas vandenyje, kitaip tariant, kelias valandas trunkantis apsilankymas vandens parke su gausybe atrakcijų kiekvienam. Kaina - apie 30 EUR (į kainą įskaičiuota: įėjimo bilietas ir nuvežimas; neįskaičiuota: gėrimai ir valgiai).

Turkiška pirtis — apsivalymo ir procedūrų ceremonialas tradiciniame hamame. Atpalaiduojantis seansas keliose rytietiško interjero sekcijose, atliekant vis kūno priežiūros ritualą. Tai būtinas kiekvienos viešnagės Turkijoje punktas! Kaina - apie 30 EUR.

Delfinariumas — popietinė išvyka į delfinų ir ruonių šou. Kaina - apie 28 EUR (į kainą įskaičiuota: nuvežimas, įėjimo bilietai).

Quad Safari (žygis keturračiais motociklais) — 2 valandų žygis po smėlėtą Pamucak paplūdimį netoli Kušadasio (Kuşadası). Tai jaudinantis sportinis renginys greičio, vingių, dulkių ir purvo mėgėjams! Nemažai adrenalino ir juoko. Kaina - apie 50 EUR.

Nardymas — profesionalams ir mėgėjams. Šokama į žalsvą Egėjo jūros pakrantės vandenį nusileidžiant po jo paviršiumi. Laivu nuplaukiama į pačius spalvingiausius ir įdomiausius kampelius. Kaina - apie 25 EUR (į kainą įskaičiuota: nuvežimas, nardymas, pietūs), lydinčiam asmeniui laive, kuris nenardo - apie 15 EUR.

Kuşadası City Tour (ekskursija po Kušadasio (Kuşadası) miestą) — aplankoma Artemidės šventykla ir senovinė Isa Bey mečetė. Prie uosto skiriama laisvo laiko nusipirkti vietinių skanėstų. Apsilankoma parduotuvėse, laikomose Turkijos vizitine kortele. Kaina - apie 20 EUR.

Heraklėja (Herakleia) — apsilankoma turkų kaimelyje su antikinio miesto likučiais. Gėrimasi nepaprastais kraštovaizdžio parko, kurio centre yra kūginių kalnų apsuptas Bafos ežeras, vaizdais. Suteikiama proga pažinti vietos papročius. Skanaujami tradiciniai turkiški pusryčiai, stebima, kaip patiekiama arbata, plaukiojama laivu po ežerą, apsilankoma tradiciniame turkų name ir kavos paviljone! Tai skonių ir kvapų mozaika. Kaina - apie 50 EUR.

Kuşadası by night (Kušadasis (Kuşadası) naktį) — vakarinė išvyka į Kušadasį (Kuşadası) susipažinti su pulsuoančiu gyvenimu miestu. Prie uosto skiriama laisvo laiko apsipirkti, pasivaikščioti naktį arba apsilankyti turkiškoje arbatinėje. Kaina - apie 10 EUR.

Samas — deivės Heros, Pitagoro, Epikūro ir Ezopo sala. Samas, turintis turtingą istoriją ir nepaprastą gamtą, yra viena ypatingiausių Graikijos salų. Sunku prilygti jos žalių kraštovaizdžių ir mėlynos jūros žavesiui. Programoje numatyta apžiūrėti istorinį Megali Panagia vienuolyną, pasislėpusį kalvos viršūnėje. Apsilankoma Pitagorijo mieste - Pitagoro gimtinėje. Apžiūrima Likurgo tvirtovė, paplūdimys, skiriama laisvo laiko savarankiškai papietauti. Nuvykstama į įspūdingą Kokkari miestelį, garsėjantį žalsvą pakrante ir būdingais pastatais bei kvapą gniaužiančiais vaizdais. Skiriama laisvo laiko apsilankyti nedideliame paplūdimyje arba apsipirkti. Kavinukės prie pat jūros, proga susipažinti su graikų virtuve ir pasimėgauti tikra frappe kava... Kokkari - tai pati savičiausia vieta visoje saloje! Ekskursija trunka visą dieną. Kaina - apie 80 EUR (į kainą įskaičiuota: kelto bilietas, nuvežimas į uostą, gido paslaugos, uosto mokestis).

Adalando vandens parkas — kompleksą sudaro vandens parkas ir delfinariumas. Siūloma: visos dienos išvyka į vandens parką (darbo valandos: maždaug 9:30-17:00); 2 valandų išvyka į delfinariumą į delfinų šou (apie 45 min); visos dienos išvyka į vandens parką ir delfinariumą (būnant vandens parke nurodytu laiku pereinama į delfinų šou). Delfinariume galima paplaukioti su delfinais (mokama: apie 90 EUR, rezervacija atliekama tik vietoje vandens parke arba internetu www.adaland.com )

Pergamas — vykstama į antikinio Pergamonu, buvusio didžiūlio kultūrinio centro ir imperijos sostinės, archeologinį kompleksą. Apžiūrimas Akropolis: bibliotekos, teatro, Trajano ir Dionizo šventyklų, Dzeuso altoriaus griuvėsiai. Apžiūrimas Asklepionas - antikinis medicinos centras ir Raudonoji bazilika. Kaina - apie 80 EUR. Turi vykti ne mažiau kaip 12 žmonių.

Prienė - Miletas - Didyma — apžiūrimi antikinių miestų likučiai. Programoje numatyta aplankyti: Prienę - vieną aktyviausių Jonijos jūros uostų, su teatru ir Atėnės šventyklos griuvėsiais. Po to - Miletas, garsių filosofų tėvynė, iš kurio buvo kilę, pavyzdžiui, matematikos tėvas Talis, Hekatajus ir Anaksimandras, su teatru ir Faustinos pirtimi. Didyma - čia gerai išliko Apolono šventykla su įspūdingomis kolonomis. Kaina - apie 50 EUR. Turi vykti ne mažiau kaip 12 žmonių.

Izmir City Tour (ekskursija po Izmiro miestą) — apsilankoma trečiame pagal dydį Turkijos mieste. Apžiūrima: antikinės agoros liekanos, Atatürko muziejus, antikinė Smirna ir tvirtovė. Po to programoje numatyta: apsilankymas turguje, kruizas laivu į Karsijaką (Karsiyaka), laisvas laikas apsipirkimui. Kaina - apie 50 EUR. Turi vykti ne mažiau kaip 12 žmonių.

Informaciją apie ekskursijas Jums suteiks ITAKA Lietuva atstovas informacinio susitikimo metu. Vietines ekskursijas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu dalyvių skaičius yra per mažas. Ekskursijų organizatorius pasilieka teisę keisti kelionių laikus, kainas ir programą.

 

Viešbučio aprašyme pateikta informacija bei viešbučio teikiamų paslaugų sąrašas, laikas ir jų kainoraštis gali keistis viešbučio administracijos sprendimu.

*Oficiali viešbučio kategorija šalyje skelbiama skyriuje „VIEŠBUTIS“ ir atitinka esamoje šalyje naudojamą kategorizacijos tvarką. Kiekviena šalis naudoja savus kategorijos nustatymo kriterijus. Interneto puslapyje www.itaka.lt ir kelionės dokumentuose žymimas kelionių organizatoriaus ITAKA Lietuva subjektyvus viešbučio vertinimas ir oficiali viešbučio kategorija šalyje.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter