phone mobile heart Kelionių organizatorius ITAKA Kelionių organizatorius ITAKA Flag of Belarus airplane
>Mūsų kryptys>

Zanzibaras

Trumpai

  • Šalia Tanzanijos pakrantės, Indijos vandenyne įsikūrusio Zanzibaro brangakmenis – neįtikėtinos turkio spalvos vanduo – ir be Instagram ar Photoshop filtrų!
  • Kraštas puikiai pritaikytas tiek norintiems patinginiauti ir pasilepinti saule smėlėtame paplūdimyje, tiek nuotykių Afrikos safaryje ištroškusiems keliautojams
  • Stountauno miestas yra tikra Zanzibaro siela, kuriame pilna siaurų, autentiškų gatvelių, juosiančių akmeninius miesto pastatus
  • Šio rojaus gabalėlio paplūdimiai – be jokių bangų, tarsi milžiniško baseino
  • Gvazdikėliais, cinamonu ir pipirais kvepianti Prieskonių sala
  • Šalies virtuvei didelę įtaką lėmė kolonistai portugalai, pirkliai iš Vidurio Rytų regiono ir atvykėliai iš artimosios Indijos

Peržiūrėti pasiūlymą

Afrikos žemyno magija būtent čia pasireiškia įspūdingiausiai. Neįtikėtinos turkio spalvos Indijos vandenynas ir baltas koralinių paplūdimių smėlis - tai Zanzibaro vizitinė kortelė. Šis tropinių salų archipelagas įeina į Tanzanijos sudėtį ir yra išsidėstęs tik 25-50 km nuo jos pakrantės.

Pagrindinė sala - tai Unguja, paprastai vadinama Zanzibaru, sostinė - Zanzibaras. Stountaunas - senoji miesto dalis – įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste susijungia spalvų ir įvairiausių kultūrų derinys, o kiekviename žingsnyje lydi turtinga praeitis, kurioje dalyvavo visas arabų pasaulis, kinai, olandai ir britai. Čia gimė kultinės grupės „The Queen“ lyderis Fredis Merkuris. Zanzibaras visame pasaulyje žinomas prieskonių eksportuotojas: dėl nuostabaus klimato čia yra gvazdikėlių, muskato riešutų, cinamono ir pipirų plantacijos. Todėl Zanzibaras neretai vadinamas Prieskonių sala.

Šiandien Zanzibaras - tai taip pat atostogų sala - nuostabios gamtos sąlygos ir aukštas turizmo paslaugų lygis pritraukia civilizacijos nepaliestų paplūdimių ir gražių kraštovaizdžių mėgėjus. Zanzibaras garsėja savo nuostabiais paplūdimiais, iš kurių populiariausi Nungwi ir Kendwa. Vandenynui būdingas reiškinys - vandens potvyniai ir atoslūgiai. Keletai valandų vanduo atsitraukia netgi daugiau nei dešimt metrų. Tai unikali galimybė beveik sausomis pėdomis pasivaikščioti vandenyno dugnu! Dėl šio reiškinio tik kai kurie viešbučiai paplūdimyje turi saulės skėčius ir gultus. Šią nuostabią atostogų mozaiką dar papildo tradicinės valtys dhow, kurios sukuria vaizdą, lyg skriejama ant vandens. Tikra įdomybė- vaizdingi Masajų siluetai, kurie, apsirengę spalvotais rūbais, prižiūri turistų saugumą. Egzotika, nežemiški kraštovaizdžiai, puiki gamta ir labai aukštas viešbučių lygis - tai puikus atostogų pasiūlymas aistringiems keliautojams, pasauliu besidominančioms neramioms sieloms, taip pat gražių paplūdimių ir šeimyninio poilsio įspūdingose vietose mėgėjams.

Baltos spalvos paplūdimiai su minkštu kaip pudra smėliu, turkio spalvos Indijos vandenynas, fantastiški, vieni gražiausių pasaulyje koraliniai rifai. Dėl pastovios vandens temperatūros ir lygaus vėjo Zanzibaras yra noriai lankomas vandens sporto entuziastų: banglenčių sporto ir burlenčių sporto, o nardymo taškai prie Nungwi ir Kiwengwa paplūdimių - tai mėgstamiausios nuotykių ieškotojų ir turistų susitikimų vietos.

Stountaunas - Akmeninis miestas - pilnas paslapčių, seniausias Zanzibaro sostinės rajonas, įrašytas į UNESCO sąrašą. Kiekvienas pastatas, kiekvienas langas ir kiekvienos durys pasakoja savo istoriją. Būtinos aplankyti vietos Stountauno žemėlapyje: senovinis vergų turgus, XVII a. arabų fortas, Senoji vaistinė, Stebuklų namai arba Sultono Barghasho rūmai.<

Prieskonių sala - Zanzibaras yra pasaulinio lygio prieskonių eksportuotojas, dėl nuostabaus švelnaus klimato, jame auga gvazdikėlių, cinamono, muskato, pipirų plantacijos, o vietiniame turguje galima rasti čili pipirų, kardamono, ciberžolės, citrinžolių, imbiero, vanilės, anyžių ar kalendros – oras čia kvepia prieskoniais! Susitikimas su kolobu - pasivaikščiojimas atogrąžų miške, nacionaliniame parke Jozani - didžiausiame Zanzibare miško plote. Puiki galimybė pamatyti rudąjį kolobą,žavią beždžionę su būdingais ilgais plaukais ant galvos, kuri noriai pozuoja nuotraukoms. Parke gyvena daugiau kaip 40 retų egzotinių paukščių rūšių, 50 rūšių drugelių, čia yra didžiuliai baobabai, fikusai ir mangrovių miškai.

Vergų sala - apsilankymas istorinėje Changuu, arba Prison Island saloje - tai tikras nuotykis! Anksčiau tai buvo kalėjimas, dabar čia gyvena didieji Aldabros vėžliai, seniausiam iš jų, beveik 200 metų. Čia taip pat yra nedidelis paplūdimys ir rifas, o vietiniame restorane būtina išbandyti jūros gėrybes. Jūros safaris - išvykite į kelionę tradicine valtimi dhow, kelionės metu galėsite grožėtis smėlėtomis salų ir lagūnų pakrantėmis ir pamatyti delfinus. Sustokite viename iš rojaus paplūdimių, pasinerkite į skaidrų vandenyno vandenį ir pasinerkite į spalvotą povandeninį pasaulį. O desertui pasidarykite tikrą puotą su žuvų, omarų ir atogrąžų vaisių patiekalais.

Ištarkite „TAIP!“ Zanzibare - begaliniai, palmių apsupti balti paplūdimiai, pasaulinio lygio viešbučių SPA centrai, romantiškos vakarienės prie saulėlydžio ir tylus vandenyno ošimas - puikus scenarijus pasakiškoms sužadėtuvėms ir išsvajotam medaus mėnesiui. Ką įsigyti? Saują prieskonių: kardamono, gvazdikėlių, cinamono, muskato riešutų, tradicinių papuošalų, rankdarbių ir spalvingų kaklaskarių, kaukių, skulptūrėlių, tinga-tinga paveikslų, batikos, pvz., marškinėlių ir pareo.

Didysis Selous penketas - Selous yra didžiausias Afrikos rezervatas, įsikūręs pietrytinėje šalies dalyje. Čia gyvena dauguma Tanzanijos dramblių. Čia sutiksite hipopotamų, krokodilų, liūtų, antilopių ir juodųjų raganosių.

Gidas: turistais rūpinasi organizatoriaus atstovas iš Lietuvos, į kurio užduotis įeina pagalba atvykstant, išvykstant ir atostogaujant, taip pat registravimas į vietines ekskursijas.

Skrydis: Vilnius – Zanzibaras – apie 12 val. Skrydžio metu numatomas tarpinis nusileidimas lėktuvo kuro papildymui.

Vietinis laikas: Lietuvos laikas plius 1 valanda.

Viza: reikalinga 90 dienų galiojanti viza, oro uoste reikia užpildyti vizų formą ir atvykimo migracijos korteles; kaina: 50 USD (mokama grynaisiais arba kortele; dėl mokėjimo operacijos saugumo rekomenduojama mokėti grynaisiais). Pasas (su 2 tuščiais puslapiais) turi būti galiojantis mažiausiai 6 mėnesius nuo sugrįžimo į Lietuvą dienos.

Klimatas: tropinis, lietingas sezonas: balandžio-gegužės mėn.

Religija: islamas.

Valiuta: Tanzanijos šilingas (TSH): 1 USD = 1500 TSH; verta su savimi turėti mažo nominalo dolerių (USD); priimami po 2006 m. išleisti banknotai.

Oficialios kalbos: svahili ir anglų.

Elektros įtampa: 220-240 V, kvadratiniai lizdai su trimis kaiščiais. Reikalingi adapteriai - galima įsigyti viešbutyje (apie 100 TSH).

Skiepijimas: nereikalaujamas, PSO rekomenduoja pasiskiepyti nuo geltonosios karštinės, hepatito A ir B, difterijos, stabligės ir poliomielito; siūloma antimalarinė profilaktika, reikia pasirūpinti priemonėmis nuo uodų.

Paplūdimiai: didelės Indijos vandenyno potvynių ir atoslūgių amplitudės. Dalis viešbučių teikia paplūdimio paslaugas su paplūdimiu besiribojančioje teritorijoje.

Muitinės taisyklės: nuo 2019 m. birželio 1 d. draudžiama įvežti, išvežti, naudoti ir pirkti visus plastikinius maišus (nepriklausomai nuo jų dydžio) Tanzanijoje (Zanzibare). Turistai atvykstantys į Tanzaniją (Zanzibarą) prašomi savo bagaže nenaudoti plastikinių maišelių. Vienintelė išimtis yra vadinamieji plastikiniai „styginiai maišeliai“, naudojami kosmetikos gabenimui rankiniame bagaže. Šiuos maišelius keliautojai turėtų išsaugoti visos kelionės metu ir negali jų išmesti Tanzanijos (Zanzibaro) teritorijoje.

Turistinis mokestis: privalomas, iš turistų imamas mokestis (taikoma ir vaikams) registratūroje apgyvendinant arba išsiregistruojant (priklausomai nuo viešbučio): 1 USD/asmuo/diena

Vietinės ekskursijos: jas pagal savo nustatytas sąlygas organizuoja vietinės turizmo agentūros. Tam tikra ekskursija gali būti nesuorganizuota dėl per mažo norinčiųjų skaičiaus.


Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

Pasiūlyme nurodytas maitinimo paslaugų laikas ir atskirų viešbučio infrastruktūros elementų veikimas gali nežymiai keistis dėl sezoniškumo, oro sąlygų, force majeure aplinkybių arba viešbučio administracijos sprendimų.

Informaciją apie oficialią apgyvendinimo įstaigos kategoriją rasite pateiktame viešbučio aprašyme (skiltyje „Viešbutis“). Ji atitinka konkrečioje šalyje naudojamą kategoriją, atsižvelgiant į tos valstybės taikomus kategorijos suteikimo kriterijus.

Kelionės dokumentuose ir interneto svetainėje www.itaka.lt kelionių organizatorius ITAKA papildomai pateikia savo subjektyvią nuomonę/vertinimą dėl viešbučio kategorijos (žym. viešbučio kategorija pagal subjektyvų kelionių organizatoriaus vertinimą), atsižvelgdamas į viešbučio būklę, teritorijos dydį, teikiamų paslaugų kiekį, aptarnavimą, turistų atsiliepimus ir kitą informaciją.

Atsižvelgiant į vietinius apribojimus, susijusius su viešbučių veiklos reguliavimu SARS-CoV-2 koronaviruso pandemijos (COVID-19) metu ir siekiant užtikrinti svečių saugumą, kai kurios viešbučio paslaugos gali būti apribotos arba keičiamos. Ši sąlyga gali keistis, atsižvelgiant į naujus apribojimus arba jų atšaukimus.

Pasiūlyme nurodytas maitinimo paslaugų laikas ir atskirų viešbučio infrastruktūros elementų veikimas gali nežymiai keistis dėl sezoniškumo, oro sąlygų, force majeure aplinkybių arba viešbučio administracijos sprendimų.

Informaciją apie oficialią apgyvendinimo įstaigos kategoriją rasite pateiktame viešbučio aprašyme (skiltyje „Viešbutis“). Ji atitinka konkrečioje šalyje naudojamą kategoriją, atsižvelgiant į tos valstybės taikomus kategorijos suteikimo kriterijus.

Kelionės dokumentuose ir interneto svetainėje www.itaka.lt kelionių organizatorius ITAKA papildomai pateikia savo subjektyvią nuomonę/vertinimą dėl viešbučio kategorijos (žym. viešbučio kategorija pagal subjektyvų kelionių organizatoriaus vertinimą), atsižvelgdamas į viešbučio būklę, teritorijos dydį, teikiamų paslaugų kiekį, aptarnavimą, turistų atsiliepimus ir kitą informaciją.

Atsižvelgiant į vietinius apribojimus, susijusius su viešbučių veiklos reguliavimu SARS-CoV-2 koronaviruso pandemijos (COVID-19) metu ir siekiant užtikrinti svečių saugumą, kai kurios viešbučio paslaugos gali būti apribotos arba keičiamos. Ši sąlyga gali keistis, atsižvelgiant į naujus apribojimus arba jų atšaukimus.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter